PauloZ

Pedagog, Graphic & Web designer

homepage

1 2 3 4 5 15 28 42 55
    • 11.12.2016  16:51

Tak na tenhle lep jsem nesedl. Těžká snaha o art a hloubku, ale je to tak strašně nudné a prázdné. Nedokázalo mě to bavit. DeLongova hudba okej, ale točit kvůli tomu film, který navíc dopadl takhle. Škoda :-/.

• 7.12.2016  22:58

Jeden z těch neskutečně příjmených malých velkých příběhů, co se k vám do telky můžou dostat. Z jedné strany dramatický příběh plný napětí, emocí a rychlosti a ze strany druhé to všechno lemuje vynikající Anthony Hopkins a jeho cesta ze Zéladnského venkova až po moderní LA, aby si o něm následně vykládal celý svět, který rozdává charisma a pozitivní lehce "smile" feeling po celý film. Dostalo mě to se vším všudy! :-)

• 7.12.2016  10:35

Eastwood/Hanks, čekal snad někdo, že to dopadne špatně? Výborná režie, herci i vystavění příběhu. Není třeba květnatých kometářů. 4,5*.

• 24.11.2016  11:37
    Pustina - Epizoda 1 (E01) (epizoda) (2016)

Má to tendence, ale první díl neřekné lautr nic. Proto 3* a uvidím, co bude dál. Atmosféra je ale velmi vlezlá, takové typické hnusné české počasí, šedo, déšť, špina a bordel. V Pustině je vlastně zobrazeno to nejhnusnější z Česka, staré auta, zdevastovaná příroda těžbou uhlí a hnusná špinavá vesnice s rozbytýma barákama. Měl jsme pocit, že čumím na ukrajinský, polský, nebo maďarský seriál. Co z toho plyne? Jsme východ jak prase a západ je v nedohlednu. Byť chápu, že tohle byl nejspíš záměr.

• 22.11.2016  10:46

Texasská jednohubka o ostřejším dění opuštěného venkova. Dobře obsazená, dobře zahraná a dobře zrežírovaná, ale pamatovat na to nebudu.

• 17.11.2016  22:38

Nerozumím tak nízkému hodnocení. Je to vizuálně vypiplaný popcorn! Akční jazda od začátku do konce, která sice drhne na příběhu a místy mohla být dospělejší, ale jinak plní roli akční úletové pecky na 1*. Poprvé máme taky možnost pochutnat si na všech ostatních postavách v hrané podobě. Rocksteady s Bebobem a Krankem, totální mlata. Megan je sexy a Amett coby Casey Jones naprosto cool. Chci trojku, která bude temná :-)

• 8.11.2016  22:33

Je to mindfuck a povedený origin správně balancující na pomezí uvěřitelnosti a kýče a těží maximum se svého námětu, byť bere inspiraci v hromadě větších filmů. Marvel má zkrátka svoje univerzum pevně v rukou a moc dobře ví, jak na diváka. Volí dobré řežiséry i scénáristy a co nový přírustek, to klenot do sbírky. V Imaxu z toho všeho ohýbání prostoru a časových rovin přecházela hlava a bavil jsem se velmi dobře! S odstupem času to ale trošku opadne, hlavně samotný děj nemusel být tak uspěchaný. Zdaleka to však není nejlepší Marvel, protože to neni lepší než Iron Man ani než Kap.

• 6.11.2016  22:39
    47 metrů (2017)

Takový pocit úzkosti a bezradnosti jsem u filmu necítil už dlouho. Pod vodou toho prostě fakt moc nevymslíme :-/. Nezapírám několik failíčků a naprosto prvoplánovou zbytečnost utržení druhého lana, ale v rámci žánru byla odvedena poctivá práce. Je to o fous lepší a vlezlejší než "The Shallows" .

• 6.11.2016  22:25
    Obr Dobr (2016)

Steven posunuje hranice vizuálního kabátu, čaruje s digitálem a barvama, ale současně útočí na ty nejmenší děti. Což je pro mě neskutečná kombinace paradoxů. Na jednu stránku opravdu skvostný vizuál za hromadu peněz, na druhou stranu utahaný a velmi vlažně odvyprávěný příběh pro nejmenší, který nemá moc co říct a mnohé scény doprovází pocit nudy. Takže letos asi největší zklamání vzhledem očekáváním. 2,5*.

• 4.11.2016  08:39
    Stoker (2013)

Režie servíruje velmi zvláštní, tísnivý, tichý a krvelačný snímek, bohužel velmi utahaný. Přitvrdil bych v první půli, potrápil bych střihače a pak bych určitě hodnotil výš.

• 2.11.2016  09:37
    Stranger Things (TV seriál) (2016)

Hutný mix super8 a Silent Hillu, který funguje na 100%. Co díl, to pořádná dávka tajemna, napětí, svižného tempa a výborné hutné atmošky. Všechno pěkně odsýpá a v ničem se neplácáme. Dlouho se mi nestalo, abych na něco čučel 5h v kuse s takovým zapálením a vtažením do děje. Zasazení do 80. let je velmi fajn a spolu s Driveoidním cool soundtrackem to celé nádherně funguje a rozdává silné pocity napříč celou sérií. Mám k tomu jen to, že nemusel být v posledních 3 dílech kladen tak velký důraz na "smart" partičku školáků. Byť jsou jejich charaktery v čele s bezzubým Dustinem velmi dobré a věřím, že děcka s předměstí budou technicky zdatnější než měšťáci. I tak bych dal přednost dospělejším, tedy Šerifovi s Joyce a Nancy s Jonathanem. Stranger thing je vytříbeným mixem z žánru!

• 26.10.2016  21:01

Nechápu hodnocení a doufám, že si Mel nechá zpět narůst fous a ještě se nám v něčem podobném opět vrátí, protože tohle bylo velmi chutné. Poctivý drsný oldschůlek, skvěle napsaná Melova role a i když je to akčňák s profláklým dějem, tak stojí velmi pevně na nohou a v rámci žánru ho řadím hned za Liama Neesona a jeho 96 hodin! Jen s tím rozdílem, že Mel nehraje vycvičeného agenta, ale stroskotaného fotříka, co vylezl po 9 letech z basy. Celé to doplňuje kupa pěkných hlášek, dobré dialogy otec/dcera a špinavý příběh podtržený parádními lokacemi Santa Clarity. Moc dobré s poctivým finišem! 4,5*.

• 25.10.2016  22:36

Mám x-meny nakoukané, ale popravdě jsem ztracený v tom, kam si tenhle díl mám vlastně přiřadit. Jakou má hodnotu a smysl v celém tom jejich universu? Je to pořád dokola to samé, zahodili jsme to skvělé, co bylo, omladili hrdiny a hlavně že tečou doláče. Mají v tom páni hlavouni pěkný chaos. Efektní a předražení chaos, který mě ovšem dokázal bavil a jelikož budoucí minulost je lepší, tak pálím 3*. Rozhodně je to ale nejzbytečnější díl.

• 25.10.2016  19:51

Pohodová, nenáročná a vizuálně pěkná jízda Kirka a jeho party, která se plahočí vesmírem. Nic vás ale nepřekvapí, je to jen další a klidně bych řekl, že zbytečný, díl u kterého dopředu víte, jak skončí. Oproti předešlému dílu je absence silnějšího napětí a Idrisův záporák je těžký průměr, kterého Benedict strká do kapsy levou zadní.

• 24.10.2016  09:06

Zvrácenost sama! Mega pecka, která tu v tomhle podání ještěn nebyla. Těžká infantilní, pubertální a ostrá zábava pro dospělého diváka. Killing scény v domech lidí a finálové anime porno je totální úlet! Vlastně jak jiné by to mělo být :-)). 4,5*

• 21.10.2016  10:38
    Orange Is the New Black (TV seriál) (2013)

Rozhodně to není nejlepší seriál, který jsme viděl, ale už jsem do toho vlaku naskočil, takže to jedu díl po díle jak malinu. Každopádně, rozdílnost kvality jednotlivých dílu je šílená. Jeden díl nakopne a baví, aby to ten druhý zabil, protože se v něm za hodinu nic nestane. Potom také neznám nudnější hlavní seriálovou postavu než je Chapmanová! Po druhé sérii mám chuť jí po každém díle nakopnout. Naštěstí jsou tady ale mnohem zajímavější, ulítlejší a šílenější postavy, které mnohonásobně převyšují Chapmanovou a baví nonstop. A je jich několik. Zatím bezkonkurenčně nejlepší druhá série, kterou to celé mohlo klidně skončit :-) Postavám vede nejvíc badass Caputo!

• 19.10.2016  19:20
    (Ne)zadaní (2013)

Parádní OST, jinak těžký filmový průměr, který propadne v zapomění hned po skončení.

• 18.10.2016  11:51

Šíleně utahané! Což je obrovská škoda, protože závěr už díky přestřelené stopáži spíše nudí, než aby zanechal v divákovy silnější dojmy a byl adekvátní tečkou po tom šíleném kolotoči. Stáhnout to na 100minut a dát tomu svižnější tempo, tak hodnotím asi jinak.

• 12.10.2016  21:42

Konečně poctivá, nesměšná a netrapná porce pro dnešní teenagery a nejen je, která má hodnoty. Velmi filuťácká a naprosto fungující sketch dnešního světa, byť se to inspiruje ve všem možném, ale vlastně proč ne, když se na do jde takhle. Je to moderní, mega cool, má to parádní tempo a přitom to neni vůbec hloupé, s odrazem dnešní reality a zvrácené společnosti. Soundrack je mega pecka! 4,5* PS: Enšpíglův koment palec hore! :-) PSS: Konečně by mohlo ČSFD zavést lajkování komentů :-))

• 10.10.2016  09:00

Film s nulovou vypovídající hodnotou. Taková utahaná životní epizodka se solidním obsazením, které ale nedostane možnost pořádně zahrát. Nic co by mi utkvělo v hlavě. Atmoška je ale vcelku dobrá a příroda jakbysmet.

• 7.10.2016  22:05

Solidní drogová pletenica. Výborná kamera, celkový feeling a cool look jak sviň! Puštěno dnes rok 2016, a mám pocit, jak kdyby to bylo letos natočené. Vaughn byl, je a doufejme, že stále bude borec, na jehož filmy se budem stále těšit!

• 5.10.2016  11:29

Efronovky můžou být zábavné, tohle je důkazem.

• 5.10.2016  10:06

Hej Dejvide, natočíš nám Tarzana? Nemáme sice prachy na efekty a scénář od Cozada s Brewerem stojí úplně za p**u, navíc se vysrali na předlohu a sepsali to úplně k hovnu s pár flashbackama, ale je to Tarzan! Lidi na to budou chodit a kešovica poteče proudem. Navíc jsme ukecali Margotku s Jacksonem a Waltzem, kteří byli ale kurevsky drazí, takže Skarsgård bude jenom blbě čumět a efekty pořídíme za půlku. A co na to Dejv? Hej, tak to si plácnem, sice neumím točit akci, ale potřebuju po Potterovi nakopnout kariéru... A tak přátelé vznikl béčkový Tarzanovský odpad, na kterém jsou krásné pouze záběry Konga s Margot Robbie a baví jen Waltz s Jacksonem, což je vzhledem k námětu zoufalé. Jo a digitálně to mete pod koberec i 5 let staré Zrození Planety opic. Ale Fuj.

• 30.9.2016  19:23

Duncan Jones je kapacita a ano, Warcraft je nástupcem Pána Prstenů. Protože je to od té pradávné doby Aragorna a hobitů největší fantasy nášup, co se týká velkoleposti, efektů, magie a všeho co s tím souvisí. Solidní magic příběh, perfektní postavy na straně dobra i zla a nepůsobí to ani chvilku kýčově, jak se z trailerů zdálo. Je to skvěle dramaturgicky zvládnuté a vygradované! Vizuálně lahodné a pěstní souboje vymazlené. Jsem naprosto spokojený a pobavený jak malý kluk! Durotan a Fosterův Medivhem top postavy. PS: Taky Vám Durotan připomíná Jardu Jágra?! :-))

• 30.9.2016  11:01
    Teorie tygra (2016)

Velmi ze života a parádní Bartoška.

• 29.9.2016  09:07
    Švýcarák (2016)

Au, tak tohle bolelo. Po výborných trailerech, díky nimž jsem měl level natěšenosti 9 z 10 s vidinou ujeté poctivé zábavy, jsem dostal solidní kopanec do koulí. Absurdní, s prominutím, sračka bez hlavy a paty. Narvaná zoufalýma uprděnýma scénama bez pořádného příběhu, závěru, poenty, nebo čehokoliv, co by dávalo alespoň trochu smysl. Čekal jsem promyšlenost a vypracovaný vztah Hanka s mrtvým potterem, kde se daly dělat vělké věci. Bohužel. V tomhle případě zůstal rozum stranou a scénáristé ze sebe vyblili ty největší zbytky. Nechápu, zklamání jako blázen. Radcliffe musí být na nule, pokud bere tyhle role.

• 4.9.2016  21:43
    The Visit (2015)

Těžkotonážní mrazoidní podívaná! Shyamalan opět chytl slinu a našel svůj um, kterým kdysi tak rázně začal. Doufám, že ten um brzo zas neztratzí, protože tohle je fakt velmi dobře zrežírované s námětem, který vlastně není vůbec nemožný. A už z té myšlenky vstávají hrůzou vlasy na hlavě. Skvěle obsazená a zahraná hororvá chuťovka.

• 2.9.2016  10:33
    Sousedi 2 (2016)

Oproti prvnímu dílu to lehce strádá, ale aj tak je to solidní odvaz, který prostě baví už základním obsazením. Absolutní popírání zákonů o osobním vlastnictví a soukromí, občas zarazí, ale je to prdel. Neřešte nic a jen se bavte. Výchovné praktiky Maca a Kelly jsou zábavné a věřím, že se v nich může najít spousta dnešních mladých rodičů :-) Spokojenost. 3,5*

• 29.8.2016  09:19

Do poloviny stopáže cool stylovka se skvěle nasazenými osmdesátkami, plná hlášek, gest, ganje, barviček, excesů a s parádním ost. Jenže postupně zjistíte, že to vlastně nemá vůbec žádný děj, k ničemu se to neubírá, přibývá zbytečných konverzací a hlavně pomalu ale jistě uvadá nastolené tempo a smile feeling. Jediné, co zůstane až do samotného konce, je již zmíněný soundtrack. 3,5* a obrovská škoda, že to neudrželo tempo! Final potitulkový rap je těžké štýlo!

• 24.8.2016  09:22

Tak tohle bylo šíleně pro děti. Šmrnc a nápaditost jedničky je ta tam. Dvojka viditělně nemá moc co říct a místo hříčky nápadů se utápí v sentimentu a nudných rodiných hodnotách, které sem tam rozhodí nějaký geg. 2,5*

1 2 3 4 5 15 28 42 55