PauloZ

Pedagog, Graphic & Web designer

homepage

• 6.2.2012  16:04
    Alpha Dog (2006)

Nechápu proč tenhle film nemá alespoň 75%. Výborní herci (i Justin umí) a dle mě velmi dobře a promyšleně napsaný scénář, který dělá z tohohle zdánlivě nízko hodnoceného filmu skvělou napínavou podívanou s naprosto odrovnávajícím koncem! Po tom, jak se veškeré dění vyvíjí, jsem opravdu nečekal tohle. Moc dobré!

• 4.2.2012  18:51
    Taxi, taxi (2000)

Taxi ať už první, druhy nebo třetí díl, jsou velmi průměrné komedie, jejichž základem je někdy až moc stupidní chování hlavních hrdinů, jeden super nadupaný peugeot a pár zábavných situací. Navíc taxikář je opravdu nesympatický. Nic co by nějak převyšovalo kontext slova komedie. O to víc jsem zklamán, když to točili francouzi.

• 4.2.2012  11:06
    Šaráda (1963)

Skvělá sedmdesátková jízda, přesně vystihující název Šaráda, se skvělými herci a úžasně hrající Audrey v čele. Je to napínavé, v diváku to vyvolá pocit nevědění a završuje to férový překvapivý konec jak má být, jenom to mohlo být klidně o 20 minut kratší.

• 2.2.2012  23:44

V pár momentech a detailech dost podobné stejné žánrovce I spit on your grave, kterou jsem já viděl dřív a která byla o půl hvězdy lepší. 3* je ale málo, proto hodnotím 4*. Není to žádná prvoplánová a stupidní vyvražďovačka a nezakalí tam každý jen z principu a proto, že je to horor. Haluze a nedostatky to samozřejmě má, ale v rámci žánru nadpůměr. Tohle je spíš velice dobrý thriller s hororovým nádechem, kde parádně funguje emoční rovina s totálně napínavou atmosférou! Ke konci jsem se přistihl, jak si hryžu prsty :-)). Jediné co mě trošku naštvalo je, že všechno musela pořádně pořešit manželka, manžel pořádně nezrubal ani teho posledního mamrda, i když kladivo do hlavy Aarona Paula (který mě mimochodem po breaking badu mile překvapil) napasoval s chutí a konec si taky překvapivě vychutnal. Velice vyvedené.

• 31.1.2012  00:02

Dětské pohádkové fantasy jak má být, se vším všudy. Všem malým se to bude stopro líbit. Mě samotnému se to taky vlastně líbilo (hlavně kvůli skvělým meďošům a jejich bitce) :). Rozhodně je to o dost lepší než nedávno viděné poslední Letopisy Narnie. Co mě tu ale opravdu vadilo, je ten debilní, absolutně nedořešený konec. Když režisér zakončí film nejasně, nebo zapomene na nějaké drobnosti, tak to ještě beru, ale aby si začali zvykat na zakončování filmů v polovině děje, tak to je na úder! Daniel Craig absolutně nevyužitý a zbytečný, hraje tam cca 5 minut. Jinak pohoda, na zimní podvečerní nenáročnou neděli ideál.

• 29.1.2012  23:29

Vymítač ďábla si pořád drží status nejlepší vymítací film s nejdelším vymítáním samotným! I přes to, jak je tenhle film starý a kolik už bylo předělávek nebo tématicky podobných realizací, tak to nemá stále obstojnou konkurenci. Z mého hlediska jsem udělal velkou chybu, protože jsem to viděl až letos (2012) a po scary movie, které paroduje vlastně všechny stěžejní záběry, takže jsem ze samotného dění a hard scén nebyl moc překvapený. Závěr je ale výtečný a Linda Blair to hraje nehorázně. Na 5* to rozhodně je, ukažte mi lepší vymítačku!

• 28.1.2012  10:16
    Silent Hill (2006)

Hru jsem nikdy nehrál a obával jsem se, že nepochopím děj, tak jak tu spousta lidí avizuje. Přiznám se, že s dějem jsem neměl v podstatě žádný problém, není to nic extrémního, co bychom už někde v podobné míře nemohli vidět. Silent Hill je velmi dobrý, byl jsem mile překvapen, protože jsem vůbec nevědel, co mám čekat. V první řadě musím říct, že film je nadupaný skvělou mrazivě napínavou atmosférou od prvního záběru až do konce, potom je tu skvělá kamera, výtečné plenérní záběry a hudba vyvolávající mrazení po kůži! U prvního objevení dětských nestvůrek mě mrazilo snad až na prdeli :) Lehce psychadelický děj je ze začátku náročný na hlavu, ale když se do toho člověk vžije, tak to jde. Radha Mitchel v hlavní roli úplně super, kostelní fanatička hodná smrti taktéž a konec mě dostal!

• 28.1.2012  10:05
    Saw 3D (2010)

Vůbec nevím jak tohle hodnotit. Přemýšlím, jestli ten film má vůbec nejakou hodnotu. Nic se nezměnilo, postupem času mi to přijde už spíš nechutné a prvoplánové, než originální a promyšlené. Koment obsahuje SPOILERY! Všichni bezhlavě pochcípají, nikdo se nezachrání, aspoň ten policajt mohl přežít. Chvílema jsem byl fakt nasraný, jak se všechno předvídatelně sere. Objesnění celé série je ovšem vcelku solidní a hra má nějaký význam, i tak je to pro silné povahy a pro mě bez větších hodnot. Doktor přeživší z jedničky mě totálně překvapil a jeho zapojení do dění už tuplem! 3D bylo parádní, ale vzhledem k tématice jsem ho ani nemohl vnímat přes ty rozšlapané hlavy! Jako nejhorší smrt mi přišlo to vytahování rybářského háčku se zavěšeným klýčem z žaludku, rozcupované hrdlo, humáč!

• 27.1.2012  12:26

Jako thriller paráda, ale je to tak moc a místy mi přijde, že nasilu překombinované, že jsem se chvílemi ztrácel. Pořád se běhá z bodu A do budu B, mezi tím se něco pořeší a pořád dokola, celé to mohlo být lepší a hlavně napínavější. Přesně to vystihl POMO. Po první polovině je toho už tolik a pořád stejně, že upadá zájem o samotný děj i film.

• 27.1.2012  12:23

Jeden z posledních opravdu vynikajících filmů Toma Hankse. Škoda, že už nenatočil něco podobného, nebo alespoň stejne dobrého. Hudba Newmana je skvělá, ale od něj se nic jiného čekat nedá :)

• 27.1.2012  12:16
    Pinocchio (1940)

Jedna z mích nejoblíbenějších disneyovek!

• 26.1.2012  21:05
    Rybí legendy Jakuba Vágnera (TV pořad) (2010)

Vágner je šílenec, kterého obdivuju a já jako milovník rybolovu a všeho co se motá kolem těch slizských nádherných vodních potvor (ryb) nemůžu dát méně než plný počet. Mě to prostě baví jak ďas :)

• 26.1.2012  00:13
    Kazatel (2011)

Po Legii je tu další béčkový akčňák Paula Bettanyho a musím říct, že je o krok dál a je lepší! Béčkový je opravdu snad jenom ten profláklý scénář. Undergroundový a ponurý svět budoucnosti je realizován tak dobře, že by mohl konkurovat vysokorozpočtovým filmům. To stejné platí u skvělých počítačových efektů, lokacích, výpravě, postprodukci apod. Vizuálně mi Kazatel lahodil oku na 5*. Škoda jen, že nedokáže vtáhnout, tak jak bych chtěl. Chybí nějaká vyloženě adrenalinová scéna a klidně to mohlo být víc akčnější. Po moc dlouhé době je to ale film, kterému by vyloženě pasoval druhý díl, protože tohle je velice dobrý rozjezd a dvojka by mohla být i v rukou Stewarta na minimálně 4*. Hodnocení 55% je sakra málo, alespoň 65! Celkově na 3,5*.

• 24.1.2012  00:00

Velmi solidní jatka u kterých překvapivě scénáristé neusnuli a něco napsali :). Je jasné, že je tam ten hororový handicap, kdy postavy jednají vyloženě dementně proti logice a divák se tluče do hlavy a vykřikuje PROČ, proboha PROČ. Jenže těchto monetů tu není tolik, navíc má krvavý valentýn nekompromisní spád, jede do plných hned od začátku, bez zbytečných keců. Ke konci navíc vynakládá takový tlak na myšlení diváka, kdo je teda ten v masce?! Měl jsem sto chutí napálit 4*, protože jse se ani minutu nenudil a 3D bylo opravdu velmi dobré, ale ten úplný finiš mě tak vytočil, že dám nakonec 3*, ale jsou to lepší 3*. Hodnocení 50% opět nechápu.

• 23.1.2012  11:51
    Zkrat (2003)

Velice příjemně působící kresba, lehce dětská, přitom dospělá a skvěle pasující ke sdělení tohohle filmečku.

• 22.1.2012  23:04

In Time je scénáristicky velmi nedotažený a nedomyšlený. Tolika much ve scénáři (které film strašně zjednodušují a ubírají mu na kvalitě) jsem si u filmu nevšiml už dlouho. Navíc jsem celou dobu hledal stěžejní bod, kdy začne film k něčemu směřovat, k nějakému smysluplnému konci. To se ovšem nestalo. Je to solidní, má to skvělý námět, který bohužel nebyl využit, dobré herce a pár dobrých momentů. U scény kdy Will utíká naproti matce, jsem měl dokonce husinu. Jako celek je to ale lehce chaotické a nejasné, celou dobu se děj vyvíjí jinak než bych čekal, chybí nějaká hlavní dějová linka a končí to vlastně tak, že se nic nevyřeší. Navíc to braní času pouhým dotekem je dle mě až moc easy! Škoda, mohla to být perfetní pecka. Z těch Niccolových počinů co jsem viděl, je tohle nejslabší.

• 21.1.2012  01:44

Silný příběh o posádce ponorky, lehkých sporech mezi členy a hlavně kapitány. Jen to na můj vkus bylo až moc vlastenecké, slovo hrdina padlo během poslední půl hodiny vícekrát než bylo třeba. Taky jsem ani jasně nepochopil jednání Neeson po opětovném jmenování kapitánem lodi. Jinak velmi pěkný a napínavý film a o to lepší, když ho natočila Kathryn.

• 20.1.2012  10:55

Milovníci snowboardingu se budou rozpouštět nad precisností záběrů a slowmotionů zachycujících ty nejmenší detaily jako jsou vločky a kapky, nad prázdnýma nikým neprojetýma svahama, které jsou pokryty tím nejlepším prašanem na světě, nad skvělou hudbou, HD rozlišením a budou tiše závidět tu možnost, pocit a adrenalin těm pár vyvoleným na které se dívají. Alespoň já to takhle měl :). Pro mě nejlepší dokument zachycující zimu, extrémní svahy a snowboarding. Vizuální zpracování je vyloženě efektní a velmi velká lahůdka!

• 18.1.2012  12:28

Krátké a úderné. Filmová realizace konců modern warfare 1 a 2 na velmi vysoké úrovni. Kéž by vznikl celý film vypadající jako tohle a možná ještě lépe :)

• 18.1.2012  12:22

Nejlepší kraťas týkající se COD, který jsem doposud viděl. Žádné amatérské video, ale velmi dobrá profesionální práce. V 6 minutách parádní válečná atmosféra a chuťové a nepřehnané slowmotiony. Kdo je fanouškem série COD, mezi které já patřím, tak si bude jenom libovat. Na konci jsem měl husinu, a to nekecám.

• 17.1.2012  10:19

Velmi zvláštní film.

• 17.1.2012  09:09

Nevím, ale už ta kvalita obrazu je hodna odpadu :).

• 16.1.2012  22:26

Sam Liu opět dokazuje, že je mistrem v animovaném zpracování DC comicsovek. Nevím jestli jsem takový fanoušek, ale já opět nemůžu dát méně než 5*. Já to prostě žeru všema deseti :). Ano je tam pár nadsazených scén a je to dost na rychlo, ale je to kreslený komiks, proto mě to vůbec nevadí. Žádné zdržovačky. Year One je hodinový nášup o tom, jak se Bruce Wayne stane Batmanem a dá se "dohromady" s poručíkem Gordonem. Realizace je opět na výbornou. Já se velmi bavil a opravdu si tyhle animované nekompromisní jízdy užívám.

• 16.1.2012  11:08

Nevím čím si tohle zasloužilo přízeň ČSFD, asi to bylo na nějakém festivalu. Tohle přece není animovaný film. Řadil bych to spíš do motion designu, i když to nenese v podstatě žádné sdělení, žádnou textovou informaci, apod. Kdyby to problikávání objektů alespoň vytvářelo nějaké složitější obrazce, nebo něco specifikovatelného. Tohle je několik černobílých geometrockých tvarů, které rychle problikávají, nedávají smysl, nemají poentu a epileptikům to přivodí záchvat. Pokud by to bylo součástí nějakého filmu, tak to beru. Jako samostatné médium to pro mě ovšem nemá žádnou hodnotu.

• 16.1.2012  10:46

Výtvarné zpracování pěkné, ale příběhově francouzi umí víc, a také mají mnohem větší kalibry.

• 16.1.2012  10:19

50 cent mě nevadí, ale rozhodně to mohlo být zajímavější.

• 14.1.2012  01:28

Innkeepers má velice dobře pojaté nenásilné zpracování, atmosféru a skvěle hrající Saru Paxton. Ze začátku to nevypadá nijak valně, ale rozjede se to do solidních toček. Není to nijak přehnaný horor, lekaček je pár, ale druhá polovina filmu je opravdu duchařina jak má být. Škoda jen, že mi nějak úplně unikla poenta celého příběhu. Závěr mohl (měl) být objasněný. Rozmýšlel jsem jestli 3*, nebo 4*. Nakonec dávám 4* za celkové, velmi dobré ,,neamerické,, pojetí filmu.

• 12.1.2012  22:59

Tak tohle je opravdu jeden z nejcenějších filmů české kinematografie. Oldřich Lipský coby režisérský génius své doby natočil nejsvětovější film 70tých let a zároveň nejlepší a asi i jediný wester české produkce pojatý velmi osobitě, kouzelně a jedninečně. Prošpikovaný skvělými hláškami a písničkami s nečekaně geniálním závěrem. Skvěle jsem se bavil, výborní čeští herci jeden vedle druhého. Osobně mě nejvíc bavil pan Hlinomaz. Rád bych citoval alespoň jednu hlášku, ale všechny jsou tak skvělé, že ani nevím kterou... a přece ..Rány, šoky, kuří oka, vše vyléčí Kolaloka. I v případě klinické smrti :-)).

• 10.1.2012  23:43
    Dexter: Early Cuts (TV seriál) (2009)

I přes velmi strohou animaci cca 1,5 snímku za vteřinu, ale zato se slušivou a dobře volenou agresivní kresbou je tohle velmi silně poutavá záležitost. Čtyři velmi dobře a hlavně chytlavě vyprávěné příběhy a lehké objasnění, kde započala práce Dextera Morgana.

• 10.1.2012  00:22

Kozí příběh není naprostý propadák, nechtěl bych to renderovat :-)). Každopádně tomu schází kus originality a hlavně české duše, protože češi pohádky vždy uměli a věřím, že i ten vizuál mohl být mnohem originálnější a Náš! Líp zpracovaná a vizuálně originální měla být minimálně koza (Shrekův osel) a celá stylizace Prahy, která je divná, zbytečně Burtonovská a nelogicky zakřivená. Tohle přece není Praha. Příběh beru, je to pohádka, jinak je hlavně co do designu postav a výsledného vizuálu a hlavně toho, co pilovat.