PauloZ

Pedagog, Graphic & Web designer

homepage

1 2 3 4 5 6 15 28 42 55
    • 30.9.2016  19:23

Duncan Jones je kapacita a ano, Warcraft je nástupcem Pána Prstenů. Protože je to od té pradávné doby Aragorna a hobitů největší fantasy nášup, co se týká velkoleposti, efektů, magie a všeho co s tím souvisí. Solidní magic příběh, perfektní postavy na straně dobra i zla a nepůsobí to ani chvilku kýčově, jak se z trailerů zdálo. Je to skvěle dramaturgicky zvládnuté a vygradované! Vizuálně lahodné a pěstní souboje vymazlené. Jsem naprosto spokojený a pobavený jak malý kluk! Durotan a Fosterův Medivhem top postavy. PS: Taky Vám Durotan připomíná Jardu Jágra?! :-))

• 30.9.2016  11:01
    Teorie tygra (2016)

Velmi ze života a parádní Bartoška.

• 29.9.2016  09:07
    Švýcarák (2016)

Au, tak tohle bolelo. Po výborných trailerech, díky nimž jsem měl level natěšenosti 9 z 10 s vidinou ujeté poctivé zábavy, jsem dostal solidní kopanec do koulí. Absurdní, s prominutím, sračka bez hlavy a paty. Narvaná zoufalýma uprděnýma scénama bez pořádného příběhu, závěru, poenty, nebo čehokoliv, co by dávalo alespoň trochu smysl. Čekal jsem promyšlenost a vypracovaný vztah Hanka s mrtvým potterem, kde se daly dělat vělké věci. Bohužel. V tomhle případě zůstal rozum stranou a scénáristé ze sebe vyblili ty největší zbytky. Nechápu, zklamání jako blázen. Radcliffe musí být na nule, pokud bere tyhle role.

• 4.9.2016  21:43
    The Visit (2015)

Těžkotonážní mrazoidní podívaná! Shyamalan opět chytl slinu a našel svůj um, kterým kdysi tak rázně začal. Doufám, že ten um brzo zas neztratzí, protože tohle je fakt velmi dobře zrežírované s námětem, který vlastně není vůbec nemožný. A už z té myšlenky vstávají hrůzou vlasy na hlavě. Skvěle obsazená a zahraná hororvá chuťovka.

• 2.9.2016  10:33
    Sousedi 2 (2016)

Oproti prvnímu dílu to lehce strádá, ale aj tak je to solidní odvaz, který prostě baví už základním obsazením. Absolutní popírání zákonů o osobním vlastnictví a soukromí, občas zarazí, ale je to prdel. Neřešte nic a jen se bavte. Výchovné praktiky Maca a Kelly jsou zábavné a věřím, že se v nich může najít spousta dnešních mladých rodičů :-) Spokojenost. 3,5*

• 29.8.2016  09:19

Do poloviny stopáže cool stylovka se skvěle nasazenými osmdesátkami, plná hlášek, gest, ganje, barviček, excesů a s parádním ost. Jenže postupně zjistíte, že to vlastně nemá vůbec žádný děj, k ničemu se to neubírá, přibývá zbytečných konverzací a hlavně pomalu ale jistě uvadá nastolené tempo a smile feeling. Jediné, co zůstane až do samotného konce, je již zmíněný soundtrack. 3,5* a obrovská škoda, že to neudrželo tempo! Final potitulkový rap je těžké štýlo!

• 24.8.2016  09:22

Tak tohle bylo šíleně pro děti. Šmrnc a nápaditost jedničky je ta tam. Dvojka viditělně nemá moc co říct a místo hříčky nápadů se utápí v sentimentu a nudných rodiných hodnotách, které sem tam rozhodí nějaký geg. 2,5*

• 21.8.2016  23:18

Neříkám, že bych od teď takhle musel mít každý film, ale je to strašný ultra přísný nářez pro všechny fans first person gamesek, akčních nářezů a testosteronem nadusaných bijáků a vlastně pro všechny, kteří si rádi dají něco experimentálnějšího. Něco tak zběsilého s pořádnýma koulema, překračující filmové standardy jsem neviděl od Cranku a nemůžu než úctivě pokyvovat hlavou nad tím, jak je to zvládnuté. Akční jazda, vypiplané akční prvky a detaily, jejichž kreativita zdaleka předčila mé očekávání. Děj samotný navíc taky funguje, což jsem ani nečekal. Co střih to cool záběr a peckový OST naprosto podrhuje dynamiku a gradaci. Technicky je to velmi zvládnuté. Nemůžu jinak, nedokážu tomu nic vytknout a nedokážu si to představit lepší. 5* ihned! Tohle bylo natočeno s jasným záměrem a házet to pod 3* jen za kameru a samotné pojetí je právě u tohohle počinu naprosto pomíjivé.

• 18.8.2016  09:03
    Maggie (2015)

Maggie neni vůbec špatná. Nenáročné tiché drama, které by ale zasloužilo větší hloubku a výraznější zapracování pouta otec/dcera, jenž je vzhledem k Arniemu herectví šité na tělo. Nedá se tomu upřít ponurá a tíživá postapo atmosféra, která dokáže zapůsobit a vtáhnout do děje. Neokoukaná zombárna s toho neakčního pohledu, která mě bavila, ale je tam to "ale". 3,5*.

• 11.8.2016  09:09
    Soudce (2014)

Robert mě baví. Baví mě je jeho herectví, baví mě jeho mimika, gesta a skvělé ztvárnění role. Do toho přátelé, v detailech ku*evsky dobře napsaný scénář, který mistr Bobkin chytl pevně za pačes, přihodil pana Duvalla a máme vymalováno na maximální filmařský očistec. Nemám co řešit, co zpochybňovat, je to justiční pecička z toho lidského rodinného pohledu, kdy nám divákům na všech okolnostech a postavách záleží.

• 10.8.2016  09:09
    Demolice (2015)

Zvláštní a svým způsobem zajímavý a vtíravý film, který se postupem stává filmařským experimentem a diváka drží u obrazovky spíše očekávání, co všechno Davis ještě rozmlátí a vyvede, než děj samotný, který tak trošku prošumí na druhou kolej. Místy je to absurdní, experimetální, někdy úsměvné, ale hlavně je to o prostém vyrovnání se sám se sebou v krizové životní situaci. Bezesporu to má osobitost a Jakeovi posílám palec hore i za to, že se nebojí těchhle nízkorozpočtovek s nejistým výsledkem.

• 9.8.2016  12:07

Zábavná buddy jízda. Gosling s Crowem si sedí, skvěle se dolplňují a hláškují. Retro feeling je super a dějovka z pornoprůmyslu je dost neokoukaná, takže baví už v základu. Jenže to celé jaksi nedokáže efektně bruslit ve spletitém ději a ve svém pojetí. Mělo to být krapet zběsilejší a nemuselo se to brát až tak vážně. Je to cool a rozhodně jsem se nenudil, ale po skončení to ve mě nenechalo vůbec nic. PS: Goslingova dcera je naprosto zbytečný aspekt, který to celé rádoby usměrnuje, ale vlastně tomu škodí. Tu měl nahradit nějaký šílený kámoš, sjetý kolemjdoucí, nějaká porngirl, nebo kdokoliv šílenější, kdo by celé žánrovce ještě trochu vytl! :-/

• 8.8.2016  10:00

Cool jak sviň! Tohle DC potřebovalo, nakopat prdel hejterům! Suiced Squad je skvělý od vypaplané kampaně až po samotný výsledek. Je to zábavné, drzé a hlavně pořádně ujeté. Všechny postavy jsou charakterně tak silné, že by ustály vlastní film a jen škoda, že to nemělo o půl hoďky víc, aby jsme postavy lépe poznali. Takže steně jako u BvS odkazuju na scénář, což je zároveň jediným ale taky zásadím problémem. Ayer se měl víc rozepsat, dát postavám víc osobního prostoru a tak moc to neuspěchat, ale je otázka kolik toho zůstalo ve střižně. Witch jako záporná postava naprosto geniální, jak svým ztvárněním, z čehož běhal mráz po zádech, tak svou podstatou neuchopitelného zla. Po skončení jsem se zamiloval do Margot Robbie a její Harley Quinn, která je pro mě nejlepší postavou a chci její celovečerák! Will Smith mega badass, Jaredův Joker mega crazy a ostatní postavy prostě taky šlapou. Převládá spokojenost, ale pravdou zůstává, že z toho mělo vypadnou ještě o kus víc. Takže 4*.

• 8.8.2016  09:17

Epická jazda a osudové střetnutí s jejímž dark feelingem se Snyder vůbec nemazlil. Pro mě velmi chutné. Co ovšem celou tuhle parádu posílá ke dnu je děravý scénář. Goyer nemá u DC a obecně velký projektů co dělat, pokud neumí napsat nic víc, než více nebo méně kvalitní útržky scén, které musí následně režisér lepit k sobě a čekat, co z toho vypadne. Mě to bavilo, ale stejně rozsekaný scénář mi nesedl ani u muže z oceli. Takhle to postrádá kvalitnější kostru a pevnou dějovou linku, bež níž půjde celé DC universum ke dnu. Je to velké, akční a temné, přesně dle mého gusta, ale méně úderné než muž z oceli a doufám, že se z toho komerčního neúspěchu DC konečně poučí. Ben jako Batman naprosto v pořádku, věřil jsem mu od castingu a jsem rád, že to takhle frajersky dal :-).

• 3.8.2016  09:26
    Mezi vlky (2011)

Solidní a mrazivý survival thriller! Carnahan si s postavami celou stopáž pěkně pohravá a těžkotonážní atmosféra místama solidně bubnuje na divákovu psychiku. Jen škoda toho konce, který mohl být ještě pěknou férovkou muscles/nature. Spokojenost!

• 1.8.2016  22:26

Oproti jedničce, kterou měl Sanders pevně v rulou, je tohle pokračování režijně velmi nejisté, hlavně v první polovině, kde to balancuje na hraně televizních fantasy béček. Druhá polovina je lepší hlavně díky přiostření děje, ale jako celek to působí nejistě a místy lacině. Vzhledme k napěchovanému hereckému kádru a výrazným charakterům postav je to obrovská škoda! Celé to mělo být mnohem zvládnutější, ale bohužel to dojelo na nezkušenosti režiséra a otázka je, zda to dávat za vinu zrovna jemu, nebo spíš těm, kdo za jeho výběrem stojí.

• 1.7.2016  08:32
    Husí kůže (2015)

Jemenuji se Rob Letterman a natočil jsem mnohem lepší a zábavnější Jumanji. To by si asi Letterman přál říkat na počkání, bohužel kvality ocení asi jen ta cílovka, což jsou děcka. Sakra, a jak ten Jack Black pěkně zestárnul.

• 19.6.2016  23:11

"Fucky me? Fuck you!" Prostý akčňák, kde Butler opět rozdává chutné headshoty a hlášky a celé to drží po kupě jen díky kompletnímu hereckému kádru z jedničky a nebojácnému přístupu Najafiho. Je to jak přes kopírák od prvního a většího brášky, je to stejně tvrdé, ale za to hloupější a lacinější. Béčko od hlavy až k patě.

• 9.6.2016  08:48
    Orel Eddie (2016)

Pro mě obrovské překvapení. Takhle upřímnou, skvěle zahranou a hudbou vyšperkovanou podívanou, jsem dlouho neviděl. Taron zahrál excelentně, všecko to prostě funguje na jedničku. Je to položené do perfektní roviny, která mixuje oldschoolu a moderní barevně přitaženou kameru, dlouhé kamerové nájezdy, ale přitom velmi elegantně! Híří z toho pozitivita, osobitost a Eddieho kouzlo na míle daleko. Už v prvních 5 minutách jsem tušil, že to bude výborné. Soundtrack je potom pecička sama o sobě!

• 30.5.2016  22:35

Je to tam! Bay má pořád co říct a rozhodně se s tím nemazlí. Utáhl měšec, předvedl skromnější práci, odhodil velké a drahé efekty, zato nasadil poctivost a um s jakým před léty začal a zavřel hubu všem hejterům. Příběh dle skutečnosti má kvality a dělá své, ale je velice dobře vyprávěný, jako vždy Bayovsky, nadrzo s jistou mírou patriotství a opět chutnýma lens flarema - proto ho vlastně milujeme :-) - a s přesně tak strhující gradací, jak si námět žádá. Divák lačný po tématické filmařině dostane parádní akci, kupu vypjatý scén, ty správné chlapácké (husinoidní) dialogy lemující rozesranou situaci v níž by nikdo nechtěl být, aniž by vyzněly sebemín trapně a hlavně skutečné postavy, ke kterým si zákonitě vybudujete vztah a bude s nima ty 2 a půl hoďky žít! Minimálně já tam s něma byl :-). Plná palba bez zaváhání a jako třešničku tu máme snad nejemotivnejší a nejsilnější závěr Bayovi filmařiny, který tak hecuje a tlačí na city, až je težké to v suchu ustát. Vlastně to dopadlo ještě líp jak malý/velký Pain and Gain a já už od Míše nechci Roboty, kteří potřebují novou krev, stejně jako Bay nové věci a tohle je toho jasným důkazem!

• 27.5.2016  09:40

Filutácká tahanice o dívákovi pocity a dedukce. V jednu chvíli máte jasno, v druhou chvíli pochybujete o praktikách a záměrech výborného Goodmana. Takže první třičtvrtina filmu, schíza uvnitř bunkru, bez vědomí toho, co je ve skutečnosti venku, buduje stísněnou, vypjatou a naprosto reálnou atmosféru, což nutí diváka pořád trošku přemýšlet. Největší údernost a solidní tečka, po všech těch pochybách v díře, začíná posledních 20 minut na povrchu. Atmoška se rázem zas mění, graduje, opouštíme reálnou komornost, Mary Elizabeth přebírá otěže a až na zápalnou láhev uzavíra tuhle kapitolu velmi vkusně. Bavil jsme se výborně, i přes to, že několik fajlů člověk najde velmi lehce.

• 11.5.2016  09:48

Slabý příběh, takové klasické pohádkové klišé, a i když chápu smysl a předání nějakých životních hodnot dětem, tak opravdu nejsem pro to, aby dinosouři pěstovali kukuřici a tyranosauři chovali stádo dobytka. Co ovšem velmi chválím a co mě celkem ohromilo, je vizuální stránka a především digitální příroda a scenérie. Ve 3Déčku maximální slast pro oči. Postavit tam člověka, tak je to k nerozeznání od reálu. Finiš (loučení Arla s Punťou) se chtěl porovnat s dobou ledovou a solidně tahá za emotivní nitky a zafungoval na mě. Jako celkem je to pro děti, pár solidních momentů je, ale trochu tomu chybí přidaná hodnota.

• 9.5.2016  08:39

Dirty děda je pěknej prasák. Popravdě jsem ale čekal trošku kvalitnější zábavu, než perzverzní taškaření. První polovina je solidní úlet, ale pak se z toho stane velmi průměrná a klišoidní fašírka plná Fucků a zbytečných keců. Má to dobré a zábavné momenty, ale pro konkrétnost, např. celá scéna v lochu, mě vůbec nebavila. Trošku mě překvapilo že na tohle De Niro vůbec kývl, prestože hláškuje jak najatý a role mu sedí.

• 6.5.2016  09:09

Nemám co vytknout, je to skvěle zvládnuté a rafinované, ale jsem toho názoru, že na velkém plátně Občanské válce chybí boom efekt. Možná tomu k pořádné vyváženosti chybí hlavní badass záporák (byť tam nemá co dělat, já vím), který by byl tzv. každému buřt a všichni by mu mohli maximálně nasekat, stejně jako on jim! Takhle je to totiž oťukávání klaďasů. Celá akce na letišti je maximálně cool, efektní, obrovská, nahláškovaná díky Spideymu a Ant-Manovi, ale vlastně je to taková sranda a paradoxně je lepší hned úvod v Africe. Všechny bitky jsou choreografický chutné, Russové si umí pohrát s detaily a příběhově je to jeden s nejlepších (nejzásadnějších) komixů, postavy jsou cool do jedné a všechny nové zapadly (Spidey a Panterem mě velmi bavili). Všechno má svůj důvod, žádne faily a jako vnitřní rozepře týmu, gró celého filmu, je to skvěle vystavěné a vážné. Mix s minulostí diktuje strašné točky až k mega finiši na Sibiři, který v mých očích patří Tonymu Starkovi. Zatrnulo mě, totálně jsem to žral, je to krvavé a hutné a mrazilo mě přitom až na řiti! Vlastně jsem měl husinku asi 4x :-)). Takže za mě velká spokojenost, byť to neni lepší než Winter Soldier, nebo první Avangeři. Možná bych přidal na napětí, možná bych i přitvrdil ve vzájemných kontaktech na letišti a co nechápu a mrzí mě to (protože jsem to četl), tak mám pocit, jako by tohle celé byla úvodní část filmu, kterému chybí EPIC závěr. To jsou ale jenom možná a hnidopišství. V polovině filmu jsem přestal vnímat, že je to film o Capovi, ale prostě jsem čučel na další, menší, Avengery. Asi jako všichni, a tak to mělo být.

• 4.5.2016  16:04
    Padesátka (2015)

Velmi zvláštní mix komedie, černého humoru a čehosi co v závěru přecházelo do lehukého thrileru, nebo jak bych to popsal. Prostě je to zvláštní film :-)

• 2.5.2016  08:59

Vizuální skvost, který dokáže navodit silnou atmosféru a emoce stejně jako verze z roku 67. Viděl jsem to v dětství (vedle Lvího krále nejlepší kreslená pohádka) a sledovat tady vizuální posun, nádhernou digitální přírodu a přípomínat si hlavní postavy, bez toho aniž by to ztratilo cokoliv se svého kouzla je šílená nostalgie a fuguje to na výbornou! Je to vyzrálé a správně potemnělé. Nejlepší pohádka za poslední léta, se vším všudy a pro všechny. Posílám Favreauovi palec hore a chci to vidět minimálně ještě jednou.

• 22.4.2016  21:29
    Bod zlomu (1991)

I po skoro třiceti letech cool jak prase! Nikdy jsem to neviděl, až letos, a je to fakt moc dobré! Záběry a příběh dle gusta. Nový Point Break má možná efekty a kameru, ale líže Keanovi s Patrickem paty!

• 22.4.2016  21:24
    Ip Man 3 (2015)

Nejslabší Ip s lehce parodickým Tysonem, ale pořád jeden z nejlepších čínských počinů vůbec. Mám tu trilogii velmi rád a i třetí, mnou velmi očekávaný díl, nemůžu zhanit, protože nemám za co. Mě to bavilo velmi. Donnie Yen je skvělý, kontaktní souboje jsou skvělé, příběh, i když není tak silný, tak funguje a využívá všechny prostory pro to, co si od žánru přát. Zamrzí jen absence tak silného dopadu, jako v předešlých dílech.

• 22.4.2016  21:10

Po a jeho banda si pořád drží solidní status v záplavě animáků a s ohledem na třetí pokračování musím pochválit celkový vývoj, jak dějové linky, tak posun postav. Prostě to celé krásně funguje, navazuje na sebe a nemám pocit, že by ta trilogie byla zbytečná. Pořád je to zábavné, zde dokonce se špetkou "magie", což bohužel eliminovalo kontaktnější finálový fajtík. Tím se dostávám k tomu, že je to paradoxně díl nejvíce pro děti (víc zbytečných pádů a laciných vsuvek), což nemuselo být a mohlo to jít odvážnějším směrem. 3,5*.

• 21.4.2016  12:32
    Pátá vlna (2016)

Ještě jsem to neviděl, ale Sabrewulfův komentář mě rozbil a asi natvrdo ujistil, že to ani vidět nechci! Palec hore! :-D

1 2 3 4 5 6 15 28 42 55