PauloZ

Austrálie
Pedagog, Graphic & Web designer

homepage

• 18.7.2010  23:52

Romantický průměr plný klišé. Od začátku je jasné jak to dopadne. Konec je celkem o ničem, protože se divák nedozví ,,co teda,,. Navíc nechápu poentu ztraceného řetízku na začátku filmu. Jako plus beru výběr herců, kytarové sóla a herecký výkon Highmora, který hraje suprově.

• 15.7.2010  23:28
    8 Limbs (2007)

Asi tak nějak, dobrá je maximálně první minutka hudby :)

• 14.7.2010  00:12
    Predátor (1987)

Naprostý kult se vším všudy a bez výtky!

• 11.7.2010  00:29

Panter mě nikdy nebral...celkem nuda.

• 10.7.2010  18:16

Pro mě zbytečný díl, který krom konce nepohl s dějem. Díl jenom o soutěži mě fakt moc nevzal.

• 10.7.2010  18:12
    Ucho (1970)

Výborný a jeden z nejlepších thillerů z české produkce. 3 místnosti v bytě + Bohdalka s Radkem! Naprosto precizní herecké výkony, Bohdalka je boží a Radek skvěle doplňuje. Napínavá padívaná od začátku do konce, která mi lehce připoměla výborných 12 rozhněvaných mužů.

• 10.7.2010  18:09

Tenhle film je tak moc pobožný a zfanatizovaný, až to na mě nepůsobé reálně (i když se jedná o některé autentické procesy) a nemohu hodnotit vyšší známkou. Je to drsné, šíleně pobožné a na tu dobu velmi odvážné. Když jsem se na to ale díval a viděl, jaké metody používají k přiznání nevinných a nikdo proti tomu nic neudělal i když mohl, tak je jasné, že se každý po určité době přizná! Tohle na mě bylo moc drsné, odpudivé a jaksi se mi ten film tímto zhunusil, že tomu ani nedokážu uvěřit. Z celého filmu mám velmi zvláštní pocit.

• 10.7.2010  17:58

Excelentně zpracované mysteriózní krimi!! Nevěděl jsem o čem film je, myslel jsem, že úplně o nečem jiném a že se budu bát. Nebál jsem se, ale zato jsem byl velice překvapen. Začátek ( první hodinka a půl:) vypadal jako naprostý reál a vůbec mě nenapadlo, že z toho může vzniknout takováhle věc. Při prvním ozdravení Hankse, ve mě pěkně ztuhlo a už jsme se vezl! Nice work Mr. Darabont.

• 10.7.2010  17:53

Dal bych 4* kdyby byl tenhle díl alespoň o půl hodiny kratší. Naprosto zbytečně natáhlý, nebo spíše přetahlý díl. Sice jsou všichni větší, je to temnější apod., ale to nestačí. Kdybych viděl prvních a posledních 20 minut, tak vím o čem to je. Knihu jsem nečetl, ale údajná bitka na závěr mohla být místo zbytečných keců uprostřed.

• 10.7.2010  17:46

Kdyby se jednalo o film s datem vzniku pozdějším než r. 1994, tak si řeknu, že se jedná o velice spackanou a směšnou verzi forresta gumpa. Tak mi přišla první polovina tohohle dílka, bohužel zbytek mě nepřesvědčil o větších kvalitách. Dustin hraje možná dobře, ale to je asi vše. Celý film jsem se celkem smál a přišel mi z části jako parodie. Navíc je film absolutně (kromě konce) bez emocí!! První mu vyvraždí rodinu, vychovají ho indiáni, poté jde po 10 letech k bělochům bez jakýchkoliv emocí, pak je zas s indiány a pořád dokola. Tenhle film ve mě nevyvolal žádný zážitek, žádné emoce, vůbec nic! Už si ho ani pořádně nepamatuju :(

• 10.7.2010  17:35

Nebylo to zlé. Pěkná podíváná a opět přiblížení afrických problémů, ale také to není tak moc dobré, jak je vychvalováno. V momentě kdy padla věta ,, Ty afriku nikdy neopustíš,, mě bylo jasné, že to s DiCapriem nedopadne dobře. Proč to ale muselo dopadnout tak zbytečně na ,,city,, opravdu nechápu. Střela někam pod paži, které byla škrábnutí a on kvuli tomu zůstane a obětuje se? To opravdu ne, to mělo být mnohem vážnější zranění. Toď jedno mínus filmu. No a druhé mínus je úplný finiš, kdy měl Honsou dostat alespoň 2 minutky na pár slov. Jinak akce good, herecké výkony také, ale příliš mnoho Jennifer Connelly (ženská na scéně = zbytečná zdržovačka :). Slabé 4*.

• 2.7.2010  16:59
    Kid (1921)

Skvělá podívaná. Když si člověk uvědomí, jak suprově to v tehdejší době šlo beze slov, tak je to až neuvěřitelné. Nedokážu si v dnešní době moc dobře představit němí film, pouze z hudebním doporovodem. Dnes by to lidi snad ani nechtěli. Výborná byla scéna s konvicí místo dětské lahvičky a bitky byli velice úsměvné :-). Charles Chaplin byl výborný herec a komediant.

• 29.6.2010  00:14

Už to, že je film podle skutečné události! To nabírá na vážnosti o 100% víc. Navíc prolhaný policejní a pravní systém je fakt k smíchu a zároveň k pláči! Je velice smutné, že se vůbec takové věci dějí a naštvalo mě, že žádný policajt nebyl obviňen. Daniel Day - Lewis zahrál na výbornou. Jediná výtka je stopáž, klidně mohl být film o 20 minut kratší a výsledek by byl stejný.

• 27.6.2010  12:28
    Godzilla (1998)

Proti Godzille nemám snad žádné velké výtky, mě to vlastně hodně bavilo. :)

• 25.6.2010  10:04

Super podívaná, plná nečekaných zvratů :)

• 24.6.2010  21:15

John H. Lee pro mě připravil velice perné chvilky, kdy jsem z těží eliminoval rojení slz! Trapas, ale klidně se přiznám, a je to tak. První polovina tohohle korejského veledíla mě sice přišla jako normální (klišoidní) film a nechápavě jsme kroutil hlavou, proč má tak vysoké hodnocení. Očekávál jsem, že film zůstane ve stejném rytmu bez ničeho zvláštního. Od druhé poloviny se ovšem film otáčí o 180 stupňů a jde na city nemilosrdným způsobem. Konec je prostě SILNÝ jako blázen a nepamatuju si, kdy mě naposledy něco tak rozebralo, abych měl na krajíčku. Navíc jsem si dal Director´s cut, tak nevím, jestli tam nebylo těch emocí ješte víc. Velmi pěkné a dojemné! V závěru jsme pochopil, proč tak vysoké hodnocení.

• 20.6.2010  23:16
    Expres foto (2002)

Poprvé jsem viděl Robina v roli ,,lehce psycho úchyláčka,, a zahrál to perfektně. Jenomže film měl větší potenciál, já jsem v něm nenašel nic, co by mě nějak výrazně dojalo a vzalo. Navíc jsem nepochopil fotky dcery šéfa a konec byl takový neúplně uzavřený. Silně jsem rozhodoval mezi 3* a 4*, nakonec pěkné 3*l.

• 20.6.2010  14:06
    Pan Nikdo (2009)

Je to velice originálně zpracovaný film, který je nehorázně zamotaný a propletený, takže jsem to až do úplného konce téměř nechápal a chvíli jsem se z té zamotanosti snad i nudil, každopádně jsem vůbec nevěděl co to má k... znamenat! Konec to ale velmi překvapivě vysvětlí a člověk je z toho celkem v pasti. Jared Leto ve 117letech má brilantní masku!!

• 17.6.2010  23:38
    Parchanti (2010)

Co k tomu napsat... Solidní akční béčko, které se s tím nesere, neřeší spoustou nedostatků a s lehce přehnaným koncem (jak se na správné béčko sluší:-) ). Je to rychlé, celkem v pohodě se na to dívá, ale žadný majstrštyk se nekoná a člověk na něho asi rychle zapomene. Za zmíňku stojí každopádně Chris Evans, který má super roli a je COOL & IN :-D

• 16.6.2010  23:38
    Spojenec (2006)

Dobré, úsměvné, napínavé, bezpečné bez mrtvol a krve, velice elegantní a s famózním únikem:) To se u tohohle žánru jen tak nevidí.

• 16.6.2010  15:36
    Kickboxer (1989)

Kickboxer + Krvavý sport, tyhle dva film dostali Vam Damma na akční špičku a tyhle dva filmy si budu pamatovat!

• 16.6.2010  15:29
    Krok za krokem (TV seriál) (1991)

Ve své době bezkonkurenčně to nejlepší co mohl divák vidět a pro mě jeden z nejlepších komediálních seriálů všech dob! Je fakt, že ke konci, kde už nebyl Coudy to šlo s úrovní níž, ale i tak za 5*. Já jsem na tom prostě vyrostl :)

• 13.6.2010  23:27
    Spartakus (TV seriál) (2010)

Pro mě každopádně překvapení. Ani nevěřím, že toto po slabém bitch slap natočil Jacobson. Po shlédnutí prvních dvou dílů hodnotím za 4*. Vypadá to na solidní seriálek o gladiátorech, potažmo o jednom gladiátorovi, který na první pohled připomíná prodloužené 300. Spomalenými záběry a krví se opravdu nešetří, což je u tehlé drsnosti jenom dobře. Uvidíme co nám přinesou další díly :) Dodatek po kompletním shlédnutí: První dva díly jsou slabý odvar toho co teprve přijde! Dějové linky mimo hlavní děj jsou super a výborně rozšiřují příběh. Celkově zobrazené manýry té doby na jedničku. Co se tíče erotických scén, tak někdy to bylo jako lehké porno, ale tak to prostě bylo:) Dle mého nejlepší historický seriál. Celkové podání a vizáž je výborná a konec je vyloženě chuťovka, proto bezzaváhání zvedám hodnocení z původních 4* na 5* a seriál píšu mezi mé nejoblíbenější:). POMSTA: I přes značné castingové změny jsme velmi mile překvapen. Pomsta vůbec neupadla! Svou drsnost a kouzlo gladiátorů si stále drží, příběh je podle mého gusta (zvraty apod.) a erotika přitvrdila neskutečně. Miluju tenhle seriál ze všech hledisek!

• 10.6.2010  00:44
    Apocalypto (2006)

Přiznám se, že mě Gibson lehce zklamal. První hodina a půl je naprosto skvělá, autenticky natočená a skvěle podaná drsnost džungle. Žral jsme to jak sviňa. Jenomže potom si Gybson pohrává lehce s nadpřirozenem a s pověrami a to už jsem moc nežral. To slunce bych ještě odpustil, hromadný naivní skok z vodopádu taky, ale to, že zbylou hodinu utěká hlavní hrdina s prostřeleným břichem ( navíc před jaguárem! ), tak to už né. Kdyby aspoň po tom druhém šípu umřel, ale totálně se to utne, naráz je všechno OK a jdou hledat nové místo. Navíc, co bylo naprosto zbytečné a filmu ublížilo, je příjezd námořníků! Proč? Absolutně bez významu! Přesto přes všechnu tuhle kritiku, která musela být, ponechám 4*. První část je super, má to spád, člověk se nenudí a je to jeden z mála svého žánru. Ale mohlo to vypadat líp!

• 6.6.2010  00:21
    Zóna smrti (2005)

Tak tohle bylo hodně výživné. Začalo to dravě a čekal jsem úplně jiný vývoj, než jsem nakonec dostal. Poslední půlhodinka je velice štýlová. První dojde na řadu Jacky Wu, který během filmu vykuchá celou jednotku a jenom jsem čekal, kdy se potká s Donniem! Konečná bytka se Sammoem na pódiu je perfektní, nechápu kde se v Sammovi při jeho postavě bere ta akce, ale umí a předvedl to i v Ip Manovi 2. Jediné co nemuselo být a přišlo mi zbytečné, je Donnieho pád z okna. Jinak super. Takovou melu na tělo (bez létání a podobných stupidností) jsem hodně dlouho, pokud nepočítám Ip Mana, neviděl.

• 3.6.2010  23:42
    Ip Man 2 (2010)

Je to prostě skvělé. Čekal jsem sice trošku větší odezvu z dílu prvního, ale zklamaný nejsem vůbec. Není to tak emocionální a dramatické jak jednička, ale čert to vem. Pookupační atmosféra, chudoba a nedostatek peněz na každém rohu. Ip se snaží založit vlastní školu, a tak musí do ringu se zdejšími mistry (výborna bitka na stole i když s trošku polemizujícím závěrem) a skončí to až u odplatného souboje v ringu, který je bombový (ale mohl být delší) a opravdu jsem nečekal, že někdo dá Ipovi takovou nakladačku. Mimochodem bitky jsou na vysoké úrovni, bez létání a podobných hovadin. Dívat se na Donnieho Yena a jeho wing chun je prostě slast. Jedno z nejlepších pokračování vůbec a nejlepší i s jedničkou ve svém žánru.

• 3.6.2010  15:17

Nezklamal! Len Wiseman režisérský um má. Tuto tématiku nastudoval s přehledem a taktéž to předvedl ve filmu samotném. Já nemám jediné vítky. Scénař musím pochválit, pro mě naprosto bez chyby a s globální problematikou. Bruce hláškuje jak za mlada a M. E. Winstead je pěkná samička :) ... co víc si přát... možná tomu chybí jen ten oldschooloví feeling, ale doba jde dál a Len to zmákl naservírovat v moderním hábitu s gracií a přitom to ze svého kouzla neztratilo téměř nic. Pořadí oblíbenosti dílů 1, 3, 4, 2.

• 2.6.2010  23:36

Suprová podíváná s výborným námětem a skvělými herci. Je to takové hodně v pohodě, velice dobře se na to dívá. Chvilky napětí, z toho prvky na zasmátí (hlavně týpek s rádiem). Dovedl bych si to ovšem představit jako drsnější a napínavější remake, ze kterého by běhal mráz po zádech.

• 30.5.2010  23:37

Režisérský debut Jieho Leea podle japonského přísloví s naprostým respektem. Do svého nenápadného filmu povolal spustu solidních herců a zmákl to na jedničku. Je pravda, že filmů s podobným námětem (propletení osudů lidí) je už celá řádka, a i přesto, že se často opakují v určitých sekvencím, tak mám tyhle film opravdu rád pro svoji zajímavost a právě tu propletenost. Tenhle je určitě povedený! Možná hlavně obsazením herců. Brendan Fraser v roli drsného vymahače je suprový a po tom, co ho znám z komedií je to velice příjemná změna. S. M. Gellar jsem od Buffy viděl snad v prvním filmu (kromě VNZ) a taky palec nahoru za její výkon, navíc jí to pořád nehorázně sekne :) Další herce jako Whitaker nemusím zmiňovat:) Pro mě výborná celkem citová záležitost..

• 30.5.2010  11:06

Jak už je tu párkrát zmíněno, tohle je adrenalinová jízda s titulkem klasika. Naprosto osobité a originální s výborným scénářem, režisérem a hereckým duem Reeves & Bullock. Tenhle film prostě nádherně funguje od začátku do konce.