SteveV

2 body

<< předchozí 1 2
    • 17.2.2017  11:22
    Popelka (2015)

Mám doma v době psaní komentáře dvouapůlletou dcerku. A knižní podoba klasické animované Disneyovské Popelky je momentálně velice oblíbená. A to až tak, že je potřeba ji číst minimálně 3x denně. Ať chcete nebo ne, ono to po čase rodiče přestane bavit (a moje manželka má nejen díky tomu v mých očích svatozář). Původní animák jsem nicméně neviděl. I s tímto stigmatem jsme se však rozhodli si večer zpříjemnit právě touto nejnovější adaptací. A poté co mě loňská Kniha Džunglí přesvědčila, že hraná podoba animovaných klasik nemusí být vlastně ale vůbec špatná, tento film mi to potvrdil. Nádherná výprava, hudba, skvělé obsazení a uvěřitelné herecké výkony (zejména Galadriel, klobouk dolů). A hlavně scénář! Už dlouho se mi nestalo, aby si člověk u pohádky řekl, že naprosto chápe motivaci všech vyskytnuvších se postav. A ty postavy mají dokonce charakter a nejsou jen ploché "krásný princ", "starý král" a podobně. No prostě - za mě pohádka za jedničku z hvězdičkou. Výborně, maestro Kenneth!

• 17.2.2017  11:10

Jak jo - hýbe se to, představení nových postav OK, návrat starých OK, ale o museli prakticky kompletně vykrást Epizodu IV.? Chjo... A navíc - v tom momentě na mostě, který měl být zřejmě emočním středobodem filmu, jsem ... vlastně nic moc necítil. Škoda.

• 17.2.2017  11:07

Po zklamání, kterým pro mě byl totální ripoff čtvrté epizody, jsem se dočkal nového Star Wars filmu, který 1) je originální* a obohacuje dosavadní příběhy, 2) uctivě respektuje dosavadní filmy (žádné midichloriany!), 3) mě přinutil sympatizovat s hrdiny a nemít rád záporáky. A to vše navzdory tomu, že bylo naprosto jasné, jak osudy postav skončí. A šel bych na to znova. Proč tedy ne 5*? Nejvíc mi asi vadilo holywoodské odškrtávání must-have's. Například visačka za jednu ruku, zmrtvýchstání postavy kterou jsme odepsali a podobně. Digi Tarkin mi nevadil (v dnešní době bych čekal asi ještě o maličko lepší um, ale je fakt, že neměli možnost si Petera Cushinga oskenovat, narozdíl od dnešních herců). Darth Vader - být nemusel, jeho scény ale potěšily.

• 29.8.2016  14:18
    Firefly - Bez dechu (E08) (epizoda) (2002)

Pocitově jde o díl, kde se humor prakticky nevyskytoval. Zaprvé to není pravda, ale hlavně, zadruhé, to vůbec nevadí! Pokud sledujete Firefly od začátku, jde o asi nejvážnější díl, ale krásně propracovává charaktery posádky. Myslím, že zatím asi nejlepší! Mal: Takováhle loď s námi bude až do smrti. Zoe: Protože je to létající rakev.

• 25.8.2016  12:21

Existuje něco chytlavějšího než tohle? Book: River? Prosím, proč nevylezeš? River: Ne. Nemůžu. Příliš mnoho vlasů.

• 25.8.2016  12:12

Saffron je naprosto perfektní. A Book? Budete se smažit ve speciálním oddělení pekla vyhrazeném pro pedofily a lidi, kteří mluví v kině.

• 25.8.2016  11:56
    Firefly - Únos (E05) (epizoda) (2002)

Dozvěděli jsme se něco více o vztahu Simona a River a zjistili jsme, že i na Booka platí slavná hláška z (animovaných) Transformers - "more than meets the eye". Pravda, závěr lehce předvídatelný, ale dialog patron: Je to čarodějnice! Mal: Jo, ale je to naše čarodějnice. to rozhodně zachraňuje :-)

• 25.8.2016  10:46
    Firefly - Večírek (E04) (epizoda) (2002)

Simon: Kapitán je dobrý bojovník, musí vědět, jak zacházet s mečem. Zoë: Myslím, že ví, jakým koncem se drží.

• 25.8.2016  10:40
    Firefly - Loď duchů (E03) (epizoda) (2002)

Řekl bych že drobné spoilery, ale když on ten Obsah to vykecal... Když procházeli zjevně opuštěnou loď, člověk měl mravenčení v žaludku. Když našli pobitou posádku, mravenčení neustalo. No a pak dál? Napětí, Wash nezklamal (zejména prostřih Zoe => Wash) a Mal opět ukázal, že se pod hnědým kabátem skrývá víc než se zdá. Wash: Museli jsme na něco narazit. Můj bože, co to jen může být? Jsme zatraceni! Kdo tu pilotuje? ... No jo. To budu já.

• 25.8.2016  10:36

Tady už si plný počet určitě zaslouží. Napětí, Mal ukáže svou pravou povahu a Simonův zásah a tím umožněný Inary nástup stojí rozhodně za to :-) Mal: Kaylee, co se to děje ve strojovně? Byly tam opice? Hrozné zdivočelé vesmírné opice?

• 25.8.2016  10:34
    Firefly - Serenity (E01) (epizoda) (2002)

Pravda, začátek je poněkud pomalejší. Jako fanoušek Firefly dávám 4*, pokud jste noví, možná jednu hvězdičku uberete. Ale nenechte se pomalejším rozjezdem odradit a dejte seriálu šanci. O hodně byste přišli! Mal: Jayne, tvá pusa mluví, možná bys na ní měl dohlédnout.

• 11.3.2015  15:45

Aneb MacGyver je stále cool. Našel jsem ještě další reklamu ve které se objevil :-) UPDATE: a ještě jednu!

• 3.2.2015  14:56

Tohle JE skutečný teaser trailer, ne žádný fake. Na jakýsi komediální pořad. Sice mě to nenalákalo, ale jen pro upřesnění informací.

• 17.12.2014  23:46

První díl dokázal nalákat na další cestu. A trpaslíci tam byli nezničitelní (aneb pád přeci nikoho nezabije, ani nehet nezkřiví). Druhý díl nadchnul Šmakem. A trpaslíci tam byli za supermany (aneb v deseti rozjedeme kotle a roztavíme zlato, které by se jinak tavilo pár týdnů během 5ti minut). A tak jsem si asi neuvědomil že ve třetím dílu z toho logicky musejí být nezničitelní supermani. Viz scény typu "Jde jich asi sto!" => "Bežte, to ve dvou zvládneme!" nebo "Ustupujeme!" => vyběhne třináct trpaslíků => "Na ně!!!" Navíc co tam předváděl Legolas - co je moc to je prostě příliš! Na konci bitvy jsem si nemohl nevzpomenout na HISHE na předchozí díl. A co se HFR (48FPS) týká - má sice krásně ostrý obraz, ale všichni tam běhají jako naspeedované fretky, nepřirozeně. 3D nevidím jako moc přidanou hodnotu.

• 3.10.2014  14:46
    Equalizer (2014)

Evidentně tady asi vybočuju z většiny, ale já jsem si to tedy královsky užil. Denzel film samozřejmě táhne svým charismatem a ano, příběh není nikterak objevný, ale způsob jakým je to super stylově natočené, bezvadné stupňování napětí a předhledná choreografie akčních scén - prostě povedené. A koneckonců variace na Sám doma taky dobrá :-) Denzel se pro mě tímto přidává k partičce drsňáků v čele s Liamem (a Kevin jim zdatně sekunduje). Otázka zní - přibere je Sylvester do party?

• 5.9.2014  09:44

Tak jsem váhal zda dát 4* nebo 5*. Není to cestopisný dokument, není to procházka historií posledního staletí českého národa. Je to totiž s láskou a úctou natočená procházka životem jednoho neobyčejného člověka. A pro mě, zatím putováními H+Z takřka netknutému, je to rozhodně první krok k poznávání jejich cest a životních příběhů. Proč jsem váhal zda nedat 4*? Protože těch 97 minut uteklo zatraceně rychle a stejně tak bych na to vydržel bez hnutí koukat klidně 3 hodiny! Já chci víc! Velké díky Českému Rozhlasu za to že mě nalákal abych se na film vypravil!

• 31.8.2014  21:31
    Tři bratři (2014)

Odmalička mám rád humor Zdeňka Svěráka, písně dua Svěrák+Uhlíř a Honzu Svěráka považuji za jednoho z nej českých režisérů. Spojit to dohromady - to zní jako sen :-) A velice se to tomu blíží. Proč tedy "jen" čtyři hvězdy? Vměstnat de facto 4 pohádky do 90-ti minut je dost náročné a já osobně bych docela ocenil, kdyby to klidně bylo ještě trošku více rozvedené (ačkoliv mě sám vypravěč vtipně přesvědčoval že ta omáčka okolo je potřeba osekat). Takhle to trošku působilo jako by se autoři mermomocí snažili napasovat děj na písničky (a ono to tak vlastně trošku bylo...). A navíc maličko ubírá že nedávno se objevila velice povedená adaptace Dvanácti měsíčků, tudíž se člověk přímému porovnání chca-nechca nevyhne. Jako velice pozitivní beru opakované boření čtvrté stěny, to bylo skutečně povedené! Každopádně je to podle mě společně již zmíněnými Dvanácti měsíčky a Andělem Páně jedna z nej českých novodobých pohádek.

• 3.8.2014  18:34

Co Emmerichovo dílko má navíc v porovnání s Butlerem že má u mě o hvězdičku víc? Trošku propracovanější příběh, ale hlavně buddy chemii. Navíc v tomto zpracování se mi podařilo vybudovat si tak nějak trošku větší vztah k postavám než u Olympa. Akce velmi povedená a ani ten snížený rating tomu zas tak neublížil. Well done, Roland!

• 3.8.2014  16:28

No, nevěřil bych že i Kevin Costner může zNeesonovatět. Ale on může a dokonce se to velice povedlo - to dokonce tak, že velice přemýšlím, která z postav je mi bližší!

• 3.8.2014  16:17

Proč jsem tak slabý a nedám odpad?... No, každopádně - podobně jako v prvním Percym i tady doporučuji na to nekoukat. A když už koukat, tak s pivečkem v ruce. Schválně - jaká by musela být průměrná rychlost Herkula, aby stihl vše co se mu ve filmu podařilo?

• 3.8.2014  16:10

Ono to má pokračování!? To chce driking night! A podařilo se - dvojkombo Percy 2 a Hercules [2014] (ten bez Rocka těsně za sebou = kocovina. To byl alespoň plán. Nakonec se to překvapivě obešlo bez kocoviny, ale ostatním doporučuju - bez alkoholu to nepouštějte. Evidentně ve starověkém Řecku byli i zombie! A nebo víte co - radši si to nepouštějte vůbec! (P.S.: Ta jedna hvězdička je za Firefly referenci.)

• 3.8.2014  16:00

Přemýšlel jsem jak tu sesumarizovat všechy chyby které ten film má. A že jich je! Naštěstí máme YouTube. To ale samozřejmě není zdaleka všechno, jan jsem líný se rozepisovat. Nekoukejte ne tenhle film bez alkoholu. Driking game: Spočítejte kolik času a peněz na benzín by Percy potřeboval aby procestoval všechno co se mu ve filmu podařilo ;-)

• 3.8.2014  15:34

S poměrně velkým odstupem od Emmerichova bratříčka jsem se dostal i k Butlerovi. Tatumovi jsem pořád na chuŤ nepřišel, zato Butlera vcelku můžu. Klady: R-ková akce, útočníci co mají pořád něco nového v rukávu. Zápory: nekompetentní představitelé USA, nekompetentní představitelé americké armády a s tím spojená logika. Kdyby šlo jen o akci, na své jsem si přišel. Ale oni dělali jak strašně je to vážné... A navíc ty rozhodnutí prezidenta a Morgana Freemana mi přijdou takřka vlastizrádná (aneb ať radši padne celý národ než jeden člověk). Teď už mi nezbývá nic jiného než zjistit proč jsem vlastně dal Tatumovi 4*, už si to nějak nepamatuju. EDIT: Tak pouhém proklikání už je mi to jasné. A stojím si za svým verdiktem - Butler za 3*, Tatum za 4*.

• 23.7.2014  22:08
    Hercules (2014)

V prvotním nadšení bych se nebál dát plných 5 hvězdiček, ale jak se znám, ustálí se to nakonec na čtyřech. Bylo to od počátku jasné, ale mohu to potvrdit - Kellan Lutz byl měl být poctěn, pokud by mu bylo umožněno Dwaynovi alespoň vyčistit sandály. Myslím že v Holywoodu není nikdo povolanější pro tuto roli - bicepsy velikosti stehna (ale pořádného tlouštíka!), stehna velikosti stehen...koně. Ale samotná postava, jak Hérakla samotného tak The Rocka, by na utáhnutí filmu samozřejmě nestačila. Dobře...kdo by očekával drama hodné Schindlerova seznamu, ten by se asi spálil. Ale k tomuto filmu přistupuje jiné publikum, nebo případně stejné publiku, ale s úplně jinými očekáváními, a pro něj je to velice povedený zástupce žánru sword-and-sandal. Já jsem si film skutečně velice užil. Děj ubíhal, akce bohatá, přehledná a nebylo jí málo. Velice dobře se zadařil casting, podpůrné role byly obsazeny skutečně dobře. Jen postava králova vrchního generála tem být ani nemusela. Jo a co se 3D týká (byl jsem v IMAXu), tak sem tam bylo vidět, ale nutné asi není. Nicméně to obří plátno za to skutečně stálo! Děkuji FandímeFilmu.cz za možnost shlédnout tento film již v předpremiéře!!!

• 4.5.2014  22:09

Doposud filmový zážitek roku. Děkuji Centru pro volný čas Na Fialce v Říčanech za zprostředkování tohoto zážitku. A nutno říci že ačkoliv ve většině názorů se s Jindrou a s Luckou shodnu, ale tentokrát si fakt myslím že ten film nedoceili...

• 25.4.2014  11:22

Tak nadšený jsem z kinosálu neodcházel už dávno. To čím se mě Spideyho reboot získal už od prvního dílu je casting. Ten se jim povedl skutečně na jedničku! Ale co mě v tomto filmu naprosto dostalo byla dokonalá souhra hudební a vizuální složky. Hans Zimmer and Maginificent Six, jak psali v titulkách, se skutečně vyřádili, protože TAKHLE se dělá hudba do filmu. Krásné změny hudby kdy se daná scéna překlápěla špatným směrem, pohodová muzika při rande, správné elektronické nádechy když byl na řadě Electro... No prostě pecka. Díky tomu to nebyly "orgie" jen vizuální (mimochodem 3D překvapivě povedené), ale skutečně audiovizuální! Jedině škoda té mezititulkové scény. Chápu že chtěli Webba vyvázat z kontraktu z Foxem, ale promiňte, tohle bylo fakt jak pěst na oko...

• 17.11.2013  23:55
    Lásky čas (2013)

Ještě pořád jsem neviděl vychvalovanou Lásku nebeskou, ale po tomhle si ji už opravdu nejpozději (a ideálně) letos o Vánocích pustím!

• 5.9.2013  13:16

Na tento film jsem se těšil. A úplně mě minul. Dvě hvězdičky, těžce vydřené, dávám za chřestící hlavičky a pak za...co vlastně? Ani nevím. Chtělo by se říci za to poselství. Ale jaké tam vlastně je? Že SPOILER když budete přírodu dostatečně dlouho provokovat, jednou vám to vrátí? Nebo že divočáci jsou neuvěřitelně tvrdohlaví, až tupí? SPOILER No prostě nevím. Jednou mi to asi stačilo...

• 15.8.2013  12:43

Tak na tohle jsem se těšil. Roboti, resp. Mechové, jako by rovnou z Hasbro hračkárny vyšli bojující s příbuznými Godzilly na steroidech, a k tomu destrukce téměř převyšující mistra tohoto filmového subžánru. (Mimochodem, není náhodou že Godzilla je právě on něj.) A ještě k tomu 3D, které nejen podle trailerů vypadalo nadějně, ale i podle komentářů. Výsledek? Kdyby mi bylo 12-15 tak budu brečet, protože 5* by bylo málo. Ale jak říká Nohavica - "dnes už jsem starší a vím co vím...". Takže proč 4*? SPOILER Když mám meč, tak si ho nebudu schovávat až když mě vynese potvora do stratosféry, ale při první příležitosti ji přišpendlím k nejbližšímu mrakodrapu! No a pak ty drobná americká klišé jako povinná visačka, tentokrát nad turbínou atomového reaktoru Jaegra - to bylo fakt nutné? SPOILER Proč ne méně než 4*? Dostal jsem co jsem chtěl, tedy velké Mechy bojující s velkými monstry. A soundtrack od Ramina Djawadiho je prostě neoposlouchatelný! Jediná škoda že jsem nestil jít do kina dřív než to přestali vysílat v IMAXu. P.S.: Rusové dokážou sehnat všechno.

• 15.8.2013  09:30
    Argo (2012)

Z filmu jsem byl skoro až nadšen. Skutečně povedené dobové kulisy a skutečný příběh. Ale myslel jsem si tedy, že těch změn oproti skutečnému příběhu "exfiltrace" uprchlíků bylo méně. Když jsem si ale přečetl popis události a nejvíce vytýkané historické nepřesnosti, musím přeci jen jednu hvězdu srazit. Protože mám pocit, že až natolik nebylo nutné tu historii upravovat. Ale film, jako takový, je skutečně povedeným kouskem filmařiny.

<< předchozí 1 2