Statečné srdce (1995)

Neopísateľný historický veľkofilm o láske,odvahe,slodobe.Pri konečnej scéne kde popravujú Mela Gibsona mi behal až mráz po chrbáte, málo očí ostane po pozretí tohto filmu suché.Krásný romantický príbeh na začiatku, výborné vojnové scény a fenomenálny záver završený výkrikom SLOBODY. 100%

Čistá duše (2001)

Prvá polka bola výborná ale to pravé nastáva až v tej druhej, po odhalení schizofrénie.Crowe vážne vynikajúci.A scéna kde profesory rozdávajú všetky perá Croweovy patrí k najsilnejším aké som kedy videl.A to že to bolo podľa skutočnej udalosti ma len utvrdilo v presvedčenie že som videl nazoaj výnimočný film.Neuveriteľný životný príbeh génia Johna Nasha. 100%

Gladiátor (2000)

Gladiátora môžeme považovať za moderný historický veľkofilm, ktorý do žánru po dlhej dobe vniesol svieži vietor. Epický príbeh, ktorý chytá hlavne ku koncu za srdce. Úchvatná vizuálna stránka sa dopĺňa s dojímavým príbehom a hudbou a my môžeme sledovať efektní veľkofilm.Herci svojim postavám vdýchli dušu.Joaquin Phoenix z Commoda oproti realite urobil zženštilú figúrku, ale zase mu vtlačil tú pravú dávku šialenosti, posadnutosti mocou. Russel Crowe ako Maximus je kapitola sama pre seba. 100%

Stážisti (2013)

Stážisti majú rozhodne zaujímavý nápad a s obsadením Vinca Vaughna a Owena Wilsona získali jasnú zábezpeku, že švanda a chémia medzi dvomi hlavnými hercami bude fungovať. To je pravda, väčšinu času dokazujú Wilson s Vaughnom, že ich párovanie má stále zmysel majú odlišný štýl humoru, hrajú tradične svojské postavy a dokážu sa povadiť na každej hovadinke.Necelá hodinka na začiatku filmu sa trápi odchodom chlapíkov z práce, starými vtipmi na tému akí sme starí, nič moc vedľajším džobom Nicka a až pri pohovore sa vtipnosť začne lámať. I potom sa objavia niektoré naťahované vtipy (film by si zaslúžil o 15 minút menej).Stážisti ako komédia neexcelujú zo slabším scénarom naplno ale ako komedia celkom fajn 65%

Veřejný nepřítel č. 1: Epilog (2008)

Vzhľadom na slušný dejový záber a snahu mapovať život Mesrina skrz desaťročia je jasné, že jeden a ani dva filmy nedokážu ukázať všetko.Samotný Mesrin pred nami vystupuje akosi klipovito najmä, čo sa týka jeho motivácie a povahy. Chvíľu je milý, chvíľu je zlostný. Miestami je kamarát, potom brutálny vrah a primitívny zlodej.Jednoznačným tromfom a výhrou filmu, je výber hlavného protagonistu. Vincent Cassel je v „koži“ Mesrina naozaj vynikajúci. Či už ako majster mnohých tvári, či už ako skutočne charizmatická postava vdychuje filmu život a pohyblivé obrázky sú na ňom závislé každý jeden centimeter.Cítim sa trochu nekomfortne, ak mám hodnotiť dielo, ktoré som nevidel celé. A to určite nie je pre film najlepšia vizitka. Na druhú stranu, vynikajúci Cassel, zaujímavá kamera a drsný, hodnoverný pohľad na Francúzsko 60. a 70. rokov obstoja aj sami o sebe a sú slušným lákadlom na epilóg. 75%

Millerovi na tripu (2013)

Asi takto by mala vyzerať vynikajuca letná komédia, ktorá si za námet zvolila pôsobivé umelé vytvorenie rodiny a nasmerovala ju na cestu kriminality.Medzi Sudeikisom a Aniston to správne iskrí, čo si natrénovali spolu už vo vynikajúcich šefoch Na Zabitie. Niet pochýb, že ide o ostrieľané komediálne herecké osobnosti.Autori postavili príbeh na humorných konverzačkách, trocha ho okorenili zločinom i naháňačkovou akciou a v závere jasné, že predvídateľnom dospieva ústredná štvorica k umravneniu pričom si ale zachováva vtipný nadhľad. Milerovci sú osviežujúcim absurdným rozptýlením a využívajú dostatok vtipu i zaujímavého plynutia samotného príbehu. 85%

Piráti na vlnách (2009)

Mozaika dobrých i skvelých scénok, príbehov a životných udalostí skupinky ľudí, pre ktorých je rock and roll všetkým. To všetko obalené v dobovej hudbe. Piráti na vlnách ťažia z výbornej hudby, stavajú na vynikajúcich hercoch (Bill Nighy tentoraz ako noblesný rocker) a vytvárajú veľmi príjemnú náladu schopnú povýšiť aj priemerné vtípky na výborne kúsky. Práve ostatné uvedené je podľa mňa najdôležitejším parametrom snímku. 90%

Pot a krev (2013)

Pot a krv nie je úplne bežný blockbuster 21. storočia. Námetom, režisérom, spracovaním. Tu sa premiešali viaceré elementy ktoré z filmu robia dobrý letný film.Videoklipový štýl je späť, jeho majster servíruje krásne snímané scény z Miami a nič mu nie je sväté. Humor ako býva u Baya zvykom vynikajuci a kto nie je pekný, opálený či múdry, je odsunutý na vedľajšiu koľaj a stáva sa terčom posmechu. Akčné scény sú zručne točené, dynamické a prekvapivo svieže. Bay nestratil nič zo svojho remesla a na plátne nemusí mať kopu šrotu, vystačí si s kopou svalov. Nechýbajú tu samozrejme ani pekné dlhonohé krásky.Michael Bay ma proste nikdy nemôže sklamať. 80%

Vedlejší účinky (2013)

Vedľajšie účinky patria medzi najprekvapivejšie a najlepšie trilery posledného obdobia. Soderbergh sa nimi nesnažil povedať dôležitú spoločenskú myšlienku, ale vytvoril skvelý žánrový film s uveriteľnými postavami a výbornou zápletkou.Výborný scenár,herci a napínavé až do konca. 85%

Wolverine (2013)

Po vzore Singerovej dvojice filmov ani James Mangold nepchá do filmu príliš veľa akcie skôr sa sústredí na ostatné scény. Súbojov je však niekoľko a všetky stoja za zmienku prológ z druhej svetovej je síce krátky, no prestrelka pri chráme Zojo-ji neďaleko Tokyo Tower i súboje jeden na jedného sú dobré. Dominuje však scéna kde Wolverina sputavaju ninjovia a strieľaju po nom šípy a tiež scéna na streche shinkansenu, kde sa konečne osvedčia Wolverinove kovové pazúry.Hugh Jackman odvádza solídny výkon v osvedčenej roli, hĺbavé momenty zvláda, do akčných scén sa riadne vypracoval. 75%