Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic (2013)

Pri sledovaní Janíčka a Marienky sa občas sám neviem rozhodnúť, pretože strieda momenty pomerne zábavné a potom ich rýchlo rozdupe niečím triviálne blbým.Väčšina scén je zručne natočená a pokiaľ sa na plátne stále má čo diať je to uspokojivá séria minút.Ak som sa na Janka a Marienku tešil, bolo to pre efektnú akciu, troška nadsádzky a Gemmu Arterton.Určite je to tvorivý úmysel, o tom niet pochýb no súdržnosť celku striedaním ľahkých narážok a ťažkopádne rozohraným dejom strašne trpí a výsledok sa nedá jednoznačne chváliť, ani súdiť. Inak hodnatím ako celkom fajn stojí to za pozretie 70%

Smrtonosná past 4.0 (2007)

Vo Smrtonosnej Pasci 4 je čo sa týka akcie všetko všetko: gumená Aziatka a spider-boy ako protivníci, súboj so stíhačkou, výbuchy, záchrany v poslednej chvíli, jednoducho všetko, na čo si spomeniete.Len škoda, že hlavný záporák v podaní Timothyho Olyphanta je nemastný neslaný, ani približne sa nevyrovná bravúrnym Alanovi Rickmanovi či Jeremymu Ironsovi z predošlých dielov.Velmi dobrý AKčNý film 80%

127 hodin (2010)

Film spolu s kameramanmi nabil vizuálnymi nápadmi, priložil trochu psychológie.Subjektívne vzato režisér to lepšie to asi urobiť nemohol. Namakal sa ako blázon. Dokonca Jamesa Franca zmenil z toho chalana v Spidermanovi na rešpektovaného herca. Jeho výkon samá chvála. 127 hodín je filmársky veľmi vydarené rozprávanie skutočného príbehu. Napriek tomu svoj pomyselný klobúk skladám pred vôľou a silou Arona Ralstona,a pred vybornym filmom o ňom. 100%

Jack a obři (2013)

Jack a obri je zaujímavá fantasy, aká sa dnes nerobí. Postupné objavovanie niečoho nevídaného a potom kľúčový zlom v mytológii, keď Singer vypustí absolútnu nálož trikov a vytrieska 200-miliónový rozpočet.Akcia je energická a má parádne tempo.Obri sú fantastický ich svet i prevedenie plné mýtov vhodne zapadnú do diania. Každý záber na obrovské rozhýbané zoskupenia skál, ktorým režisér vdýchol život, berie dych. 80%

Město (2010)

Vadil mi trochu pomalý rozbeh filmu, mnoho romantiky a v podstate priveľa scén, ktoré príbeh nikam neposúvali. Pritom trailer, hodnotenia a samotný námet znel tak sľubne. Navnadili ma na akčnú hru s niekoľkými zaujímavo vyzerajúcimi postavami a bočným motívom netradičnej lásky a rodiny. V skutočnosti je to trochu v opačnom poradí. Tá láska je prvá a mňa nepresvedčila. Je to čiastočne chyba Afflecka. Rebecca Hall bola celkom fajn 70

Nevědomí (2013)

Diváka síce čaká niekoľko vizuálne fascinujúcich panorám, avšak režisér použil až prekvapivo málo akčných scén. Finále filmu tvorí namiesto dynamického zúčtovania slovná prestrelka. Potešení budú však rozhodne hráči počítačových hier mnohé zábery vyzerajú akoby vystrihnuté z leteckého simulátora. Aj keď Nevedomí so svojím zmäteným dejom, veľmi roztrieštenou atmosférou a neoriginalitou ponúkajú pre milovníkov vesmírnych dobrodružstiev iba lepší priemer dajú sa optimisticky považovať že Hollywood je ochotný investovať do riskantnejších filmov mimo osvedčených šablón. Kosinski vďakabohu vykradol snímky, ktoré mali viac umelecké ako ekonomické ambície. 60%

Rychle a zběsile 2 (2003)

Oproti svojmu jednotke je pokračovanie nudný a nepresvedčivý. Dôvodov je viacero.Prvý a hlavný je v samotnom scenári.Ďalším problémom je absencia postáv s výraznou dávkou charizmy(Vin Diesel a jeho Dominic Toretto jednoduchu strašne chýbal).Z jednotky sa do pokračovania dostala iba najmenej zaujímavá postava Briana O Connera, ktorý je v drvivej väčšine scén absolútne nepresvedčivý a Paul Walker svoju postavu vyslovene nezvláda.Klišovitosť príbehu v spojení s nevýraznými hereckými výkonmi vyznieva veľmi nepresvedčivo 50%

Vyměřený čas (2011)

Vymedzený čas mieša pôsobivú tému s veľmi nástojčivým spoločenským presahom s atraktívnou kamerou a bondovskými časťami. V ani jednej rovine film zásadne nezlyháva a vytvára tak vcelku zaujímavú látku na pozeranie. Podobne ako Drive ponúka menej akcie ako divák možno čaká.V štandardnom kino rebríčku ide o veľmi kvalitnú prácu, ktorá ma dobrú atmosféru, dobré herecké výkony, dobré hlášky.Rozhodne však patrí k tomu lepšiemu čo sa dá dnes vidieť. 75%

Bratři (2009)

Jim Sheridan sa ukázal v tomto filme nielen ako dobrý režisér, ale aj ako skvelý psychológ. Herecké trio Tobey Maguire, Jake Gyllenhaal a Natalie Portman je veľmi presvedčivé. Bratia akoby skutočne boli bratmi aj pohľad v očiach majú rovnaký.Najväčšie výkony predsa len podáva Maguire v tejto snímke prešiel najdramatickejšími zmenami.Pozrite si to, neoľutujete. Napriek príliš prostému a prozaickému názvu ide o prepracované a viac, než dobré dielo. 90%

Spojenec (2006)

Spojenec je príkladnou ukážkou kvalitného thrilleru. Je zábavný, napínavý, miestami uvoľnujúco vtipný, inteligentný. Zručná réžia, kvalitný scenár, slušivá formálna stránka, dobrí herci, to všetko hrá v jeho prospech.Aj keď stavia na vybehaných žánrových základoch, dokáže ich podať svojrázne a pútavo.Dominancia filmu v tomto prípade prerastá tradičné žánrové konvencie. Kým tradičné thrillery s podobnou zápletkou sa sústreďujú iba na vyrozprávanie príbehu, Lee povyšuje samotné rozprávanie na jeho roveň. 80%