Šógun - Podvolen cizí pěsti (2024) (epizoda)

Príbeh: Toranaga sa vracia aj s obrovskou armádou a na čele je manžel Mariko, ktorému, nie je veľmi po vôli aby býval s Anginom. Vyhrotené situácie a nedbalosť k ľudskému životu vo vtedajšom feudálnom Japonsku prinútia cudzinca k rozhovoru z veliteľom. Prevedenie: Som si uvedomil, že tento seriál slúži skôr ako dokumentárne okienko k zvykom vo vtedajšej dobe a príbeh sa posúva iba veľmi pozvolna. Rovnaký pocit som mal napríklad pri Vikingoch. 90%

Dva a půl chlapa - Santova vesnička prokletých (2005) (epizoda)

Príbeh: Alan sa na kurze varenia zoznámi s krásnou inštruktorkou, ktorú si hneď nanominuje do Charlieho domu. Nikomu to neprekáža lebo všetkým vyvára až do chvíle kedy zistia, že jej trocha haraši a musia teda urobiť to, čo by nikto nečakal. Na Vianoce navštívia svoju matku. Prevedenie: Téma na Charlieho hlody sa vždy nájde teraz si to odniesla mentálne labilná Alanova priateľka. 92%

Dva a půl chlapa - Něco slaného a zkrouceného (2005) (epizoda)

Príbeh: Alan má veľkú novinu s ktorou sa chce pochváliť pred celou rodinou. Informácia, že jeho článok uverejňuje miestny časopis nezožala taký úspech ako by mala a tak Alan končí večer na dne pohárika. Ten istý večer pri záchodovej doske prehodnocuje svoj život s najväčším odborníkom, ktorý je Charlie. Prevedenie: Menej situačný viac dialógový humor ale všetko na úrovni aká je seriálu blízka. 76%

Rodinná válka - Pilot (2005) (epizoda)

Príbeh: V podstate sa jedná o predstavenie rodiny, ktorej členovia majú veľmi zaujímavé charaktery. Matka s otcom sa starostlivo vrtajú v životoch svojich detí, kde jedno je zrejme gay, druhé má čierneho priateľa a tretie prepadá hernej závislosti. Prevedenie: Na pilot celkom slušne odfajčili všetky témy, ktoré dnes hýbu spoločnosťou - černochov, gayov, transvestitov.. veľmi tvrdý nástup. 80%

Dva a půl chlapa - Madam a její zvláštní přítel (2005) (epizoda)

Príbeh: Jake hľadá boha. Zatiaľ jeho otec spoznáva šarmantnú starú susedku, ktorá by chcela niečo viac ako byť iba dobrou susedkou. Charlie nešetrí vtipmi na tento bizarne sa rozvíjajúci vzťah. Prevedenie: Suverénne najlepšia epizóda s množstvom skvelých hlášok a  vtipov. Už dlho som sa takto skvelo nepobavil. 99%

Dva a půl chlapa - Co umí moje Woodoo (2005) (epizoda)

Príbeh: Charlie v kaviarni natrafí na ženu, ktorú nevie dostať z hlavy. Vykľuje sa z nej učiteľka baletu aby sa s ňou zoznámil prihlási na balet Jakea, ktorý sa do nej bezhlavo zamiluje. Tento konflikt vedie k tomu, že ani Charlie, ktorý nemá žiadne morálne zásady nezlomý svojmu synovcovi srdce. Prevedenie: Kam až je schopný muž zájsť aby učaril, žene. Tento diel je príkladom toho, že veľmi ďaleko. 94%

Dva a půl chlapa - Hezky spinkej, lízátko (2005) (epizoda)

Príbeh: Charlie sa Rosinej oslave opije a skončí s ňou opäť v posteli a zlomí jej srdce až v takej miere, že ho navštívi jej otec, ktorý sa nešťastnou náhodou zamiluje do Ewelyn. Tá sa ale dostáva do rovnakého začarovaného kruhu ak Charlie s Rose. Prevedenie: Trocha silená časť. Humor bol celkom na úrovni ale príbeh bol silený až hrôza. 79%

Dva a půl chlapa - Ahoj, pane Rohatý (2005) (epizoda)

Príbeh: Charlie sa zapletie s vyznávačkou satanizmu a má to neblahý vplyv nie iba na neho ale aj na zakliateho Alana a malého Jakea. Zo spárov zlej čarodejnice ho môže vytrhnúť iba ešte horšia entita a to jeho matka Ewelyn. Prevedenie: 14 žien oddávajúcich sa Charliemu na základe prísahy? Vlastne nič nové bežná časť ako každá iná. 90%

Dva a půl chlapa - Říkáme mu pan Malíček (2005) (epizoda)

Prevedenie: Jake dostane od spolužiačky koláčik a má pocit že po ňom spolužiačka ide. Charie sa chopil príležitosti a vysvetlil mu ako to funguje s koláčikmi v kontexte so sexom. To sa nepáči Alanovi, ktorý by koláčikový hlavolam vyriešil inak. Prevedenie: Jake nakoniec zistí, že najlepšie koláčiky si upečie sám a môže ich zjesť koľko chce. 78%

Dva a půl chlapa - Nezájem o kozy (2005) (epizoda)

Príbeh: Berta potrebuje na krátky čas niekde bývať a tak sa nasťahuje do Alanovej izby. Alan si zatiaľ uvedomí, že potrebuje autonómiu a chce sa odsťahovať od Charlieho. Ani jeden brat to síce nechce ale je podstatné, ktorý ustúpi skôr. Prevedenie: Alan musí padnúť na kolená len asi sekndu pred tým ako by sa Charlie vylial so svojich pocitov. 84%