Papírový dům (Netflix verze) - Nepodstatné záležitosti (2019) (epizoda)

Príbeh: Do banky sa nám vracia Rio a partička samovrahov je znova kompletná. Príjemné poohliadutie do minulosti v kláštore ktoré sľubuje, že v blízkej dobe sa zas musí niečo nutne pokaziť. Prevedenie: Scény s Berlínom stále držia úroveň televíznej zábavy. Hudba podtrháva veľmi dobrú atmosféru celého dielu. 81%

V nemilosti (2021)

Príbeh: Po návrate z väzenia sa snaží mladá žena opäť začleniť do spoločnosti. Svet ale k trestaným ľuďom nebýva práve spravodlivý. Herecké obsadenie: Sandra Bullock (nar. 1964, USA) je vynikajúca a strháva na seba všetku pozornosť. Pred pár rokmi by som si ju v podobnej rovine nedokázal ani predstaviť ale vidím, že nemám hercov súdiť podľa niekoľkých plytkých filmov. Prevedenie:  Film je sociálnou sondou do života trestanej ženy a tomu nasvedčuje aj tempo, ktoré nenudí ale nie je ani nijak dynamické. Pocity: Film uberá o jednu pomyselnú hviezdičku dokonalosti jeho predvídateľnosť, ktorá je až žalostná.  Pridaná hodnota: Silný príbeh vypovedajúci finálnu emóciu je trocha utláčaný predvídavým dejom. 89%

#Žiju (2020)

Príbeh: Svet postihne apokalypsa nemŕtvych a týpek sa zasekne v rodičovskej garsónke. Herecké obsadenie: Aby film priblížili svetu tak dali Ah-in Yoo (nar. 1986, Jižní Korea) blond melír, ktorý ani po mesiaci v karanténe neodrastie, zaujímavé. Prevedenie: Lacnosť celej snímky je ňou doslova presiaknutá a popravde nehrá ani na strunu pocitov. Jediné čo je vážne premakané je množstvo komparzistov ale pri kórejskej populácií, zohnať ich asi nebolo moc ťažké. Pocity: Je to chabé a popravde keď sa hlavný hrdina rozhodol o samovraždu celkom som mu fandil aby sa tá utópia skočila. Prekvapivo asi 20 minút do konca som sa začal celkom dobre baviť.  Pridaná hodnota: Priemerný film malým množstvom dobrých pasáží a silným komparzom. 45%

Matky na tahu o Vánocích (2017)

Príbeh: Tri kamarátky a ich osudy počas sviatkov pokoja a harmónie. Alebo nie? Herecké obsadenie: Opäť musím vyzdvihnúť Milu Kunis (nar. 1983, Sovětský svaz) nakoľko ostatný herecký ansábel dosť prehrával svoje role, čo nie je zlé ak sa jedná o podobnú komédiu ale jednoducho mi tak ako jediná zarezonovala. Prevedenie: Opäť sa jedná o jednu z bizarnejších amerických komédií na ktorých sa dá pobaviť iba ak na to máte náladu a žalúdok. Pocity: Pár krát som sa pobavil a nemôžem povedať že by som musel gúľať očami nad trápnosťou deja. Na druhej strane ten sladký Happy End už by som vážne nechal na filmy Rosamunde Piltcher. Pridaná hodnota: Priemerná vianočná komédia. 55%

Red Notice (2021)

Príbeh: Honba za hľadaním troch Kleopatriných zlatých vajec, spojí dokopy policajta a dvoch najlepších zlodejov umenia na svete. Herecké obsadenie: Asi najlepšie možné herecké obsadenie aké sa v tejto dobe dá zohnať akurát si myslím, že asi strojnásobilo rozpočet filmu. Prevedenie: Prechod medzi jednotlivými lokáciami ma bavil ale ešte viac ma bavil hláškujúci Ryan Reynolds (nar. 1976, Kanada) v kontraste s vážnym The Rockom (nar. 1972, USA). Pocity: Sála z toho veľmi lacný film s veľmi lacným humorom ale pravdou je že som sa dlho tak dobre na filme nepobavil a prekvapivo sa na to aj dobre pozeralo. Pridaná hodnota: Ak nehľadáte inteligentný humor alebo prepracovaný príbeh tak vás táto snímka nemôže uraziť a jej pozretím určite nemáte čo stratiť. 70%

Papírový dům (Netflix verze) - Třesk, plesk, čau (2019) (epizoda)

Príbeh: Palermu a Nariobi sa dostávajú do konfliktu a zle na to reaguje celá skupina. Raquel dostáva kapky za každý jeden Profesorov ťah mimo vyznačenú os. Na pozadí minulosti sa odohráva vzťah medzi Palermom a Helsinky. Prevedenie: A keď už si myslíte že tam ten netflix nebude nasilu tlačiť homosexuálov a černochov a ich práva tak je tu päť epizóda venovaná práve tak utláčanej LGBT komunite aby sme na nich náhodou nezabudli. Bože chce sa mi grcať však v dnešnej dobe sa už normálny biely heterosexuálny chlapec do filmu ani nedostane. Ja proti týmto skupinám nič nemám ale takto nasilu to propagovať je vážne smiešne. Proste keby som chcel niečo o tom vedieť tak si vyhľadám film s touto tématikou... 33%

Papírový dům (Netflix verze) - Delfínova chvíle (2019) (epizoda)

Príbeh: Na scénu sa vracia najdebilnejšia postava celého seriálu. Prepáčte ale keď sa toto stalo všetko ostatné čo sa týka príbehu už išlo bokom. Prevedenie: Denvera opäť raz vykresľujú ako debila a pritom je to po expost Berlínovi jediná normálna postava. A keď sa dnu vrútil Arturito uvedomil som si že seriál už ťahá evidentne za kratší koniec ako pôvodná nenetfixovská séria. 53%

Papírový dům (Netflix verze) - 48 metrů pod zemí (2019) (epizoda)

Príbeh: Guvernér sa stáva rukojemníkom číslo jeden. Plán sa trocha začína komplikovať a máme na scéne prvého raneného a nie je ním nikto iný ako Palermo - ktorému som to inak prial asi najviac. Prevedenie: Diel má celkom dobré tempo a o scenáristických chybách sa už asi v tejto sérií asi ani neoplatí hovoriť. Ale ak ich dokážete odignorovať, tak si seriál celkom užijete lebo dynamika mu určite nechýba. Návrat v čase k Berlínovi a Profesorovi je veľmi sviežim spestrením, ktoré oceňujem. 58%

Papírový dům (Netflix verze) - Aikido (2019) (epizoda)

Príbeh: Naša stará známe - trocha obmenená a doplnené - partička je späť na scéne a tentoraz sa prebojovali do Národnej banky. Celkom dobré pozadie a premyslený plán ako sa dostať do banky s tým, že sa vyvolá všeobecný chaos. Prevedenie: Nedokážem sa tomu ubrániť ale mám pocit, že odkedy to prebral Netflix sme svedkami jedného scenáristického lapsusu za druhým. Veď ako už len vysvetlíte, že sa najhľadanejšie osoby celého španielska tak ľahko dostanú k svojmu cieľu a tým je prienik do Národnej banky. 73%

Transformers: Poslední rytíř (2017)

Príbeh: Transformeri sú tu evidentne od čias kráľa Artuša. Minulosť sa prepletá so súčasnosťou a ako inak hrozí zničenie našej aj ich planéty. Herecké obsadenie: Mark Wahlberg (nar. 1971, USA) je pán herec to mu nikto nevezme. Aj tu sa o niečo snažil ale nemalo to vôbec žiadny dopad nakoľko všetci aj tak krochkali iba nad efektami a nad postavičkou Lauri Haddock (nar. 1985, Velká Británie). Prevedenie: Ak ste od toho čakali niečo iné ako tupý kino blockooster boli ste zrejme sklamaný. Ja som také očakávania nemal a tak som milo prekvapený ako sa dá hravosť Indiana Jonesa a efekty Star Warsu dať pod jednu strechu aby to človeka aj pobavilo ale neurazilo. Pocity: Príbeh je zlátanina, kde sa opäť raz stretávame s hrozbou zničenia našej planéty. Feedbacky do minulosti sú príjemným spestrením. Pridaná hodnota: Film sa vezie na vlne priemerna ale dokáže pobaviť a upútať pozornosť. 60%