WandaVision - Nyní barevně (2021) (epizoda)

Príbeh: Rýchlo-pôrod vo farebnom prevedení. Prevedenie: Občas ma to tento raz pobavilo, ale aj tak zaujímavá bola posledná minúta celej časti, čo je žalostne málo. Pocity: Páčilo sa mi niekoľko gagov ale aj napriek tomu, je to stále trápne sitkomoidné. Nič to nemení na tom, že tá posledná minútka stála za to lebo definitívne môžeme povedať, že... to by som vám predsa neurobil :) 58%

WandaVision - Nesahej na ten ovladač (2021) (epizoda)

Príbeh: Opäť sa nachádzame na predmestí malého mestečka na prelome 60. rokov. Wanda aj Vision sa snažia začleniť do spoločnosti. Niečo už ale naznačuje že toto pozlátko je iba na oko. Prevedenie: To sitkomové, humorné niečo, sa mi teda vôbec nepáči. Popravde asi by som si to nešiel ani v dobe kedy to bolo populárne. Na druhej strane sa už konečne odkrýva realita a tam sa mi to začína veľmi páčiť. Pocity: Dúfam, že v ďalšej časti sa už viac odkryje realita a zistíme konečne prečo sú naši hlavný hrdinovia v trápnom sitkome. 55%

Autoškola - Tunel (2019) (epizoda)

Príbeh: Dedičstvo je zakopané na pozemku Štátneho nápravného zariadenia. A tam sa problémy iba začínajú. Prevedenie: Slovenské komediálne seriály sú všetky jeden ako druhý. Stavajú na trápnom otrepanom humore, ktorý vytvárajú najlepší herci akých Slovensko má. Pocity: Oproti absolútne nevtipenj Hornej Dolnej som sa pri tomto aspoň 2x pousmial a týmto dvom nakloneniam kútika dávam aj dve hviezdy. Rozhodol som sa, že každý slovenský komediálny seriál budem hodnotiť množstvom podarených vtipov. Takže to bude adekvátne. 35%

Ip Man (2008)

Príbeh: Majster IP sa aj vďaka okolnostiam stáva majstrom Win-Chun. Herecké obsadenie: Nikoho lepšieho si v tejto pokornej úlohe majstra neviem predstaviť lepšie ako Donnieho Yena. Prevedenie: Najskôr sa príbeh javí trocha banálny ale potom nastáva v Číne vojna a Fošan je kvôli svojej histórií považovaný za mesto majstrov čo mu dáva určite bojové výsady. Celkom dobré nápady. Pocity: Veľmi sa mi páčili súbojové sekvencie a celková bojová choreografia. Príbeh bol dosť plytký ale je inšpirovaný skutočnou osobou tak mu to odpustíme. Pridaná hodnota: Film si nájde svojich fanúšikov najme medzi priaznivcami bojových umení. neoslní síce originálnym príbehom ale nesie v sebe určitú emóciu, ktorý je jedinečná. 81%

Doktor Spánek od Stephena Kinga (2019)

Príbeh: Od noci v hoteli už ubehol nijaký ten čas a Dan sa stal mužom. Stále ho však zužujú vidiny, ktoré by chceli uchmatnúť jeho paru. Herecké obsadenie: Lepšieho herca ako Ewana McGregora si producenti tohto diely z pera Stephena Kinga nemohli ani želať. A to ešte nehovorím o Rebecce Ferguuson, ktorú som si pred tým ako som ju tu videl nevedel predstaviť v úlohe záporáčky. Prevedenie: Po mnou príliš neobdivovanom Osvietení, prichádza film, ktorý ho celý vysvetľuje a pôsobí príjemne nostalgicky a tajomne a mysle ľudí, ktorý Osvietenie videli už dávnejšie ako aj ja. Hltači pary, žiara, boj dobra proti zlu v akejkoľvek podobe... Skvelé! Pocity: Celým filmom ma sprevádzala príjemná nostalgia. Feedbacky z hotela boli príjemným spestrením. To tajomno a napätie bolo prestúpené celým filmom. Knihu som nečítal ale atmosféra filmu ma tak vtiahla do deja, že mám chuť sa do nej hneď teraz pustiť. Pridaná hodnota: Napriek Kingovmu renomé sa jedná skôr o triller ako o horor. Dej je úžasne vystavaný a vie kedy pritlačiť a kedy ubrať. V novom roku konečne niečo čo ma pohltilo. 97%

Le Mans '66 (2019)

Príbeh: Príbeh o tom ako Americký Ford konkuruje Talianskemu Ferrari. Herecké obsadenie: Hlavná devíza filmu. To, čo Damon a Bale predvádzajú pred kamerou, je skutočné herecké par excellance. Dobre sa na to pozerá a výkony sú absolútne vierohodné. Držia inak nudne vyprávaný dej vysoko na prahu pozerateľnosti. Prevedenie: Ako som už písal dej je strešne nudný a filmu by iba prospelo skrátiť pretiahnutú minutáž. Súboj medzi akože super Američanmi a akože zlými talianmi mi zdvíhal kufor. Ferrari je výnimočná značka z obrovskou históriou a toto by vedeli natočiť iba Amíci z ich patriotistickou povahou. Pocity: Film vo mne vyvolal množstvo emócií, ktoré ale ale neboli usporiadané v takom slede aby to mnou nijako výrazne zarezonovalo. Ide o veľmi vysoký stupeň filmárčiny aj hereckého umenia ale aj napriek tomu že sa motorizmu venujem už 8 rokov profesionálne, musím priznať, že sa to dalo natočiť aj zaujímavejšie. Pridaná hodnota: Prídu si na svoje fanúšikovia veľkých životných príbehov, fajnšmekri hereckého a filmového umenia a fanúšikovia veteránneho motorizmu. 75%

Na nože (2019)

Príbeh: Jedna rodina, jedna vražda, jeden detektív... Herecké obsadenie: Na počudovanie veľmi dobré herecké obsadenie. Najviac zarezonoval Daniel Craig, ktorý je už na Bonda asi starý ale úloha detektíva mu sadal ako uliata. Prevedenie: Veľmi silná inšpirácia Agathou Christie. Najmä to finále, kedy sa zíde celá rodina a detektív vynáša ortieľ, to je priamy copyright. Inak celkom dynamická detektívky s trochou vaty. Pocity: Napätie bolo pekne stupňované a ako to pri detektívkach býva nechýbalo hádanie vraha. Myslím že film nepriamo v dnešnej dobe podporuje fenomén hry "Among us", ktorý sa teší absolútnej popularite hráčskej komunity. Pridaná hodnota: V súčasnosti je veľmi ťažké natrafiť na dobrý príbeh s dobre natočenými pasážami. Knives Out všetky tieto veci spĺňa. Ak by sa zbavil asi 15-20 minút vaty bolo by to o dosť lepšie. 84%

Zprávař 2 - Legenda pokračuje (2013)

Príbeh: Keď sa ako reportér dostanete z absolútneho vrcholu na absolútne dno. Herecké obsadenie: Will Ferrell, Paul Rudd, David Koechner a Steve Carell to sú mená hercov, ktoré keď vidíte v upútavke na film, viete že sa bude jednať o absolútnu chujovinu. Inak tomu nie je ani teraz a k tomu sa Ferrell zahral aj na scenáristu... Prevedenie: Mega stupídny humor, ktorý ja mám obecne v obľube ale toto bolo mega silené. Mi to pripomenulo slovenské sitkomy. Pocity: Celé mi to nesadlo. Trápny situačný humor. Suché gagy a premisy vtipov, ktoré sú už dávno prefláknuté. Možno ak by som bol inak naladený dal by som vyššie hodnotenie. Takto aspoň na finálny fight tá jedna hviezdička. Pridaná hodnota: O tomto sa nebudeme radšej ani baviť! 17%

Batman a Harley Quinn (2017)

Príbeh: Batman a Nightwing musia spojiť svoje sily s Harley Quinn aby zabránili Poison Ivy zmeniť svet na burinu. Prevedenie: Celkom dobré dobrodružstvo, ktoré ale spolieha na to, že divák pozná Batmanovo univerzum. Neznalec sa veľmi ľahko stratí v postavách aj v deji. Pocity: Páčilo sa mi niekoľko dobre cielených vtipov a aj forma animáku, ktorý ja viac situovaný na dospelé publikum. Pridaná hodnota: Pobavil som sa a bolo mi ponúknuté celkom zaujímavé dobrodružstvo dokonca so spevom v bare. Škoda súbojov, ktoré tam vlastne absentovali a záverečné titulky prišli ako blesk z čistého neba. 65%

Všechno, co chceš (2015)

Príbeh: Emzáci sa rozhodli zničiť zem. Ale pred tým než to urobia dajú jednému jedincovi šancu popri neobmedzenej moci konať dobro a tým spasiť osud sveta. Herecké obsadenie: Jedná sa o posledný film kde sa objaví Rob Williams, nevybral si zrovna úctyhodnú dernieru. Peg aj Beckinsale už hrali v o poznanie lepších veciach a toto je asi iba výplň voľného času. Inak si neviem predstaviť prečo sa tomu upísali. Prevedenie: Nápad možno dobrý ale nie originálny. Všetky vtipné scény postrádajú humor a sú neskutočne strojené. Postava Amerického ex je na zaplakanie. Nezachránil to ani hovoriaci pes. Pocity: Film je dokonalý zabijak voľnej chvíle, ktorý by ale mohol byť o dosť vtipnejší a príbeh o dosť prepracovanejší. Prachy v tom naliate určite boli tak nech mi niekto nehovorí, že sa to nedalo urobiť lepšie. Pridaná hodnota: Kladne hodnotím niektoré efekty. Ale všetko ostatné je hrozné. Film sám o sebe nemá dôvod na existenciu. Ani nehovorím o tom že v reálnom svete by niekto ako Kate o Simona ani neoprela bicykel. 22%