Křest ohněm (2005)

Mi to pripadalo ako, nízko rozpočtový projekt na ukázanie širokej verejnosti konflikt na blízkom východe. Samozrejme by sa to nezaobišlo bez srdcervúcivh scénok, amerických patriotoch. To, že tam tý chlapci umierajú a ani nevedia prečo to už sa do podobných filmov akosi nedostáva. Aj napriek tejto propagande je film v celku znesiteľný a pozerateľný. Moje hodnotenie posúvajú mierne vpred akčné scény, ktorých ale na druhú stranu mohlo byť trocha viac. 45%

Slunce, seno a pár facek (1989)

Prestávka medzi oboma dielmi bola vcelku dosť dlhá, čo však neuškodilo celkovej atmosfére filmu, ktorý v mnohých ohľadoch prekonal jednotku. Troška sa pri výrobe Slunce, seno a pár facek ešte viac odviazal, čo vidieť na niektorých zaujímavých nápadoch ako sú rôzne vidiny a podobne. Druhý diel obsahuje tiež viacero legendárnych scénok, ako napríklad pozeranie porna na fare, akupunktúra so šípkami alebo samotná svadba na záver. Troška išiel podľa zaužívaného pravidla, ako sa má robiť každé pokračovanie, čiže zobrať látku prvého dielu a doplniť ju tak, aby sa nič zásadné nezmenilo, ale zábavnosť sa len zväčšila. 70%

Texaský masakr motorovou pilou: Počátek (2006)

Zo začiatku snímka pôsobí dojmom, že mala scenár. V hre sú akýsi motocyklisti, dokonca sa objaví oficiálny šerif a scéna, v ktorej jeho oficialita končí a prichádza R. Lee Ermey z OLOVENEJ VESTY. Práve Ermey je dobrým dôvodom, pre ktorý si POČIATOK pozrieť. Len čo sa objaví, psychopatia len tak odkvapkáva a ako minule, i teraz je stokrát zaujímavejší než dajaký Leatherface, ktorý raz za čas znudene nakopne motorovku a začne píliť ruky, nohy, hlavy a ohlodávať rebrá dievča, ktoré už nie sú panny a tak nemajú šancu. Od určitej chvíle sa ale zo snímky stáva rutinný stereotyp . niekto kamsi uteká, niekto ho naháňa a všetci dosť hlasno kričia). Koniec sa dá tiež predpovedať nakoľko ide o prequel a teda nás vo finále nemá moc čo prekvapiť 58%

Amores perros - Láska je kurva (2000)

Podobne ako v iných filmoch tohto žánru aj v Amores Perros nesmie chýbať element určený k dejovému spojeniu jednotlivých príbehov. Okrem tichého pozorovateľa udalostí bezdomovca Chiva sú to predovšetkým nešťastné obete nekonečného cyklu násilia - psy. Symbolicky zobrazujú pokrivené medziľudské vzťahy, či už ide o zneužívanie, emocionálnu pretvárku alebo útek od spoločnosti. Amores Perros je záznamom reality života skutočných ľudí - samých nás. Označenie „kultový film" sa mu pravdepodobne nevyhne a určite sa zaradí medzi zlomové snímky nového storočia. 90%

Šťastný nový rok (2019)

Šťastný nový rok má nabité herecké obsadenie: okrem štyroch žien so zaručenými dobrými hereckými výkonmi tu príde aj traja chlapi, kde oceňujem trošku iné rozloženie rolí, na aké sme z filmov zvyknutí. Tomáš Maštalír je špička a vyčnieva o úroveň nad kolegami, pritom si zobral rolu skôr ubitého tatka, čo si chce vypnúť hlavu. Ján Koleník berie na seba rolu nápadníka, ktorý by mal osloviť single dámu. Marek Majeský si vystačí skôr s vedľajšou úlohou a sadla mu lepšie ako niektoré väčšie sóla v iných filmoch. Jakub Prachař má výbornú rolu, v ktorej dokáže využiť svoj humor a veríte mu náročné výzvy. Aj mladí herci sú kvalitne obsadení – ale iba mená nestačia. Jakub Kroner dokázal, že ich vie dobre viesť a preto mu mnohé scény vychádzajú. 85%

Všechno úplně všechno (2017)

Čo je alfou a omegou pri všetkých romantických filmoch? Mať charizmatické postavy so vzájomnou iskrou. Je jasné, že od YA nečakám scény nabité ťaživou živelnou láskou (aj okrem toho, že by to vyznelo naozaj čudne), ale kto by chcel preboha pozerať na sympatický párik, ktorého chémia je tak na úrovni kamarátstva zo strednej školy? Everything, Everything trpí presne týmto problémom. Všetky tie nesmelé pohľady a slová vyznievajú ohromne prázdne a citový vzťah si nevytvoríte prakticky vôbec. Rovnako je to aj s chorobou hlavnej predstaviteľky. Zatiaľ čo napríklad pri The Fault in Our Stars, ste pocit strachu zo straty cítili na vlastnej koži, tu choroba Maddy pôsobí ako nie poriadne ujasnená a zle prevedená dejová barlička. Na vine však nie sú hviezdy ale scenár. Ten sa snaží natlačiť do 96 minútovej stopáže všetko, čo sa mohlo odohrávať v knihe, ale ani jeden z aspektov (počnúc láskou, končiac výletmi do fantázie) nie je dotiahnutý do konca. Ide teda o romantiku ktorú si užijú mladší a nenáročný diváci. 58%

Řbitov zviřátek (2019)

Pokiaľ sa človek nedokáže vyrovnať s vlastnou minulosťou, vlastnými hriechmi alebo ranami osudu, pocit zúfalstva ho zničí. Život musí ísť jednoducho ďalej. Rovnako aj vysoká produkcia hororov a obávam sa, že na tohtoročný Cyntoryn zvieratiek sa veľmi rýchlo zabudne. Nakoľko pre znalcov predlohy a prvotiny z roku 1989 sa javí vznik tohoto filmu absolútne zbytočný. 33%

Lovec: Zimní válka (2016)

Po jednotke,ktorá sa snažila vykradnúť to, čo zo Snehulienkynho univeza ešte funguje a moc sa jej to nepodarilo, prichádza na scénu pokračovanie s novým režisérom a teda sviežim vetrom v plachtách. Dvojka je určená pre milovníkov fantasy a jej tým úplne prehltená. Od vynikajúcich kostýmov až po hercov, ktorý hrali bravúrne. Príbeh je možno trocha plytký a jediný zvrat je ten čo asi každý očakáva už od začiatku. Ale v konečnom dôsledku sa mi toto pokračovanie veľmi páčilo a iba veľmi ťažko by som mu niečo vytýkal. Z mojej strany plný počet. 93%

Prázdniny v Římě (1953)

Audrey a Gregory vytvorili ideálnu dvojicu filmového plátna. Aj vďaka nim sa film dostal do popredia masám a má čo ponúknuť aj dnešnému náročnému divákovi. Dej filmu je dosť prvoplánový ale na druhej strane veľmi milí a dobre sa na hercov pozerá. Koniec sa nesnažil vytiahnuť z diváka posledné zvyšky emócií a to si vážim. Na svoju dobu veľmi podarené dielo. 79%

Vikingové - Královské výkupné (2013) (epizoda)

Stret dvoch diametrálne rozličných kultúr kde sa na pozadí hrajú špinavé hry a v popredí sa honosí Anglická šľachta. Ten Ragnarov ksycht keď vie niečo čo iný nie je na nezaplatenie. Zatiaľ jedna z najlepších častí. Stále neviem čo mám čakať od Rola ale zatiaľ sa mi týpek pozdáva. 95%