Malý Sheldon - Schovaný dopis a běžné kolečko zpracovaného masa (2019) (epizoda)

Príbeh: Sheldon sa dozvie, že matka pred ním tají záujem prestížnych univerzít o jeho osobu. Rozhodne sa prostredníctvom otca presvedčiť matku o štúdiu na vysokej. Connie sa rozhodne pomstiť Daylovi za seba aj za Georgieho. Prevedenie: Ten učiteľ, čo sa snaží. všetkými silami zbaviť Shelodna ma ničil najviac. Vynikajúci finálny diel, ktorý asi nebol zamýšľaný ako finálny. 90%

Gran Turismo (2023)

Príbeh: Projekt GT sa rozhodol niekoľko vybraných hráčov posadiť do kokpitu skutočného auta a dokázať svetu, že virtuálny pretekári sa môžu vyrovnať skutočným. Aký to na nich ale bude mať dopad? Herecké obsadenie: Vedľajšie úlohy obsadené dokonalo ale na mieste hlavného hrdinu by som si predstavoval niekoho iného. Ale možno mi jeho look kazil iba príšerný český dabing, ktorý sa ozaj nedal počúvať. Prevedenie: Vizuálna stránka bola zvládnutá dokonalo a príbeh sa hral aj s napätím. Súťaž o finálnu trojicu a zvádzané mikro súboje podtrhávali športový príbeh. Pocity: Film mal našliapnuté veľmi slušne lebo u mňa podobné športovo ladené veci vždy víťazia ale ku dnu ho ťahajú nezmyselné dialógy a tým umelo naťahovaná stopáž celého filmu. Pridaná hodnota: Závodné prostredie a príbeh štýlu "from zero to hero". 76%

Flash (2023)

Príbeh: Barry poruší určité fyzikálne zákony a svojou rýchlosťou pretrhne časové kontunum. Dostáva sa do odlišnej reality v ktorej vládne Generál Zod a mierne odlišný superhrdinovia. Pri pokuse vrátiť sa na svoju časovú os sa dozvedá krutú pravdu. Herecké obsadenie: Betónový ksycht Ezru Millera je asi najhorší DC kasting of ever. Ale zas na druhej strane ma potešila Keatonova prítomnosť tak sa to trocha vyrovnalo. Prevedenie: Bola iba otázka času, kedy sa DC pustí do lámania časového univerza a začal to práve Flash. Popravde sa mi to páči o dosť viac ako v MCU, kde v tom bol dosť zmätok. A nakoľko má DC aj nie tak staré pôvodné filmy dá sa pekne pracovať s pôvodnými hercami v novom šate, tak ako to tu vidíme s Keatonom. Pocity: Páčilo sa mi to viac ako všetko (asi až na Lokiho) čo vyšlo z MCU po End Game. Nie je to nič svetoborného ale má to hlavu a pätu a v kine som sa bavil čo je asi to najpodstatnejšie. Pridaná hodnota: Jeho rýchlosť prekračuje čas aj reality, FLASH! 80%

Dva a půl chlapa - A zápletka houstne (2006) (epizoda)

Príbeh: Kandi nedokáže napĺňať Alanove potreby - teda myslím na intelektuálnej úrovni. A tak si Alan začne s učiteľkou svojho syna. Charlie si tento rozkol neskutočne užíva a do ohňa prilieva stále viac oleja. Našťastie Kandy je tak blbá, že si nič nevšimne. Prevedenie: Nasmial som sa hafo. Ale aj tak ma najviac bavil Jake a jeho Queen. 92%

Dva a půl chlapa - Navždy družička, nikdy oslík (2006) (epizoda)

Príbeh: Tak si to zhrnieme. Kandy sa po hádke s Alanom presťahovala k Judith a tá ju hucká proti nemu. Súčasne Andy, otec Kandy, začína chodiť s Judith. Súčasne Mandy, matka Kendy, začína súložiť s Charliem. Ako sa toto asi tak môže skončiť? No predsa vo výrivke. Prevedenie: Jedna z najväčších grotesiek celého seriálu je práve táto časť. Až mi to pripomínalo paródiu lebo toľko sprostostí sa jednoducho nemôže stať nikomu. Cameo Kevina Sorba potešilo. 97%

Dva a půl chlapa - Ježkovy voči, to je kost (2006) (epizoda)

Príbeh: Charlie má problém s tým že u neho býva žena a Alan má problém so ženami celkovo. Snaží sa Kandy zamestnať u seba v ordinácií ale jej inteligencia medzi nimi robí čoraz väčšie bariéry. Našťastie je tu vždy sex, ktorý všetky krízy zažehná. Alebo nie? Prevedenie: Judith sa objaví v pravej chvíli aby Alnovi znova pokazila život. Charlie už je na toľko zúfali, že popremýšľa nad ženskou väznicou. 83%

Dva a půl chlapa - Poplivaný koláč (2006) (epizoda)

Príbeh: Alan zisťuje, že jeho nový sexuálny vzťah ho stojí nemalé financie a tak nedokáže platiť na čas alimenty. Navyše je svojou prostorekosťou zahnaný do kúta z ktorého sa mu už zrejme nepodarí dostať a tak sa k nemu Kandy sťahuje. Prevedenie: Jeden z naj vtipnejších dielov čo sa týka hlášok a celkového vyhrotenia. Charlie zrejme vie o čom hovorí keď sa snaží Alanovi poradiť. 97%

Dva a půl chlapa - Nebohý knírač (2006) (epizoda)

Príbeh: Charlie stretne v supermarkete jeho hlavného konurenta vo vytváraní Jinglov. Rodina sa dozvie, že sa budú konať prestížne udeľovania cien v tejto kategórií. Nie len, že je Charlie po siedmy raz ponížený ešte si jeho konkurent vezie domov jeho matku. Prevedenie: Obsahovo trocha slabší diel ale na druhej strane ma veľmi pobavila Charlieho skepsa a narážky na to aby ho nieto zabil. 89%

Dva a půl chlapa - Divoké překvapení (2006) (epizoda)

Príbeh: Alan má dilemu na oslavu syna Jakea sú pozvaný všetci jeho známi a on nechce aby ho súdili za vzťah s mladou Kandi. Všetko ale vystrelí presne tak ako nechcel. Rose má nového priateľa, ktorý má nápadne podobný štýl ako Charlie. Prevedenie: Krásne je vidno generačné rozdiely a ich vplyv na to či chcete mať sex s mladou sexi ženou alebo nie. 90%

Rodinná válka - I.M. What I.M. (2005) (epizoda)

Príbeh: Aj napriek tomu, že sa Larry prizná k ukradnutiu auta, rodičia si stále myslia že je teplý transvestita. Hillary prežíva s Tajom ťažké obdobie lebo ona mu "dala" a on jej to neopätoval. Dave si užíva Kiber sex kým mu na to Vicky nepríde. Prevedenie: Ten koniec s tým Tajom ma rozsekal. Aby na toto otec navádzal nenávideného zaťa, to som ešte nevidel. 81%