Hellraiser (2022)

Film , ktorému by svedčalo kino viac ako obrazovka. Veľmi dôstojné pokračovanie a atmosféra konečne mrazivá ako v knihe od Clive Barkera. Žiadny démoni , ale Cenobiti. Žiadne psycho , ale gore. Nekopíruje predošlé diely , ale má to svoju linku postupnosti . Prvé svetlo bolo zapálené a horelo a horelo. Prišiel okultizmus a s ním aj zvedavosť. Brány pekelné sa otvorili, treba hračku krvou nakŕmiť a  ..........neprezrádzam dej.

Predátor: Kořist (2022)

Vinikajúci film . Na to , že až dokonca som nemohol vedieť či niekto prežije . Po vinikajúcej jednotke , kde bola väčšia šanca pri Arniem . Originálna zápletka , za málo peňazí originálne zahraté úlohy a hlavne uveril som , že to bolo o lovení, bol to dravec a korisť. Ako je v názve . Kino by tomu svečilo viac.

Halloween končí (2022)

Veľmi nedôstojné rozlúčenie Z Michaelom , ktorému som fandil . Začiatok sa stroho rozbiehal až do zmätku , pri hodení dvojky sa to motalo viac . Pri zaradení trojky ani neviem či to roztlačia. Nakoniec hodili 5ku a zadreli motor. Ach , hádam nabudúce dajú lepšiu rozlúčku. Kliatba Michaela bola lepšia a 3 diel slabší. Asi tak by som zaradil .  Jamie bola inak skvelá , ale na to ,že rozmačkol jednému hlavu a jej nie na to by mala hrubý krk. Poslanie to mohlo mat , keby sa to volalo inak , ale takto to má len do celku asi len toľko , že neviem kto by si prial ďalšiu náveznosť na tento diel.

Resident Evil: Raccoon City (2021)

Pre fanúšikov hororovej pôvodnej hry je to dobre natočené. Je to také cameo a kopírka prvých neakčných , ale hororových hier. Moc nezáležalo na hereckých výkonoch , ani na nejakých extra akčných scénach. Ide o to , že keď to pozerá nezainteresovaný , tak sa to môže zdať ako priemer filmových resident evil.

Duna (2021)

Denis Villneueve ma presvedčil, že je v sci-fi topka dnešnej doby a to aj  v porovnaní z obľúbeným  Lynchovým dielom. Knihu od Franka Herberta som čítal dávno , ale môžem podľa opisu prijať fakt , že atmosférou sa viac originálu priblížil.

Matrix Resurrections (2021)

Jednoducho povedané, je to pocta pre jednotku. Aby som neprezradil spojlery , alebo dej , tak len skratka, ak by po určitých predošlých dieloch bol tento natočený prvý , tak je to legendárne. Ale ako 4 diel môžem povedať , že je na úrovni 2 dielu . Prečo ? Pretože v Cyber-punkovom žánri nie je nič čo by mu konkurovalo. Jasne, že ani Vreskot , ani Terminátora, alebo Votrelca jednotku , už neprekoná žiadne pokračovanie, iba ak očakávanie. A to je aj v tomto prípade. Scenár a akcie je v norme. Takisto to hudobne a zvukovo , či trikovo presvedčí. Skalných fanúšikov poteší a reptať bude vždy niekto pri kultovom pokračovaní. Za mňa 4 hviezdičky , lebo to nie je zbytočne prehnane ako dvojka a nudné ako prvá polovica trojky.

Halloween zabíjí (2021)

Je ťažké držať napätie po tak sľubnom pokračovaní z roku 2018. No musím povedať , že prvá hodina bola ešte lepšia od predchádzajúcej 9 časti v rámci b žánru slasher. No nutné bolo vidieť niečo zo starších dielov aby nadchla publikum . Ako samostatný diel môže mať niekto v tom hokej. Ako legenda hovorí , že na tomto mieste sa stalo niečo strašidelné , má výbornú atmosféru kedy bol tento žáner na vrchole 80-90 roky. Hudobne a strihovo dosť dobre zvládnuté. Nekopíruje to žiadnu predchádzajúcu časť , ani podobný film z konkurencie. Dr. Loomis mohol ukázať viac a neukázal sa na konci muž v čiernom , tieň zla čo ho drží pri živote , alebo ako by som to mohol z 5 dielu inak chápať. Tak keď sa zabiť silou a zbraňami nedá , tak ako ? Je jasné , že keby to malo kombinovať v rámci kvality mysteriózny žáner , alebo ducharinu sme niekde inde. No uvidíme snáď budúci rok end

Star Wars: Vzestup Skywalkera (2019)

U tak ambiciozného projektu , ktory sprevádza celé generacie filmových fanúšikov čakal asi každý viac , ale vzišla z toho aspoň veľmi pekná rozprávka , škoda nedotiahnutých scén a nepríliš dôrazneho konca. Pán prstenou to nikdy už nebude a tak epizoda 5 zostala neprekonaná.

Doktor Spánek od Stephena Kinga (2019)

najlepšie pokračovanie Kingovky . Takto sa maju spravne nakrúcať . Oproti spackanemu pet sematary a priemernemu it , je toto oproti hororovemu osvieteniu , čerešnička na torte. Skor thriller , fantasy sci -fi , ale forma rozpravania a vizualu vinikajúca . Hudba mrazí a Ewan z Rebecou velmi dobré vykony . Na rozpočet a nie moc známy režiser natočil top v žanri tohto roku. Po gerardovej hre čo bola lepši priemer , ale napravil a zaradil sa do top ligi tohoto žanru , čo svojou formou aj potvrdil . Už sa tešim na jeho pokračovanie na buduci rok . tajomstvo lonskeho leta .

Terminátor: Temný osud (2019)

Rekapitulácia prvých dvoch dielov dopadla na výbornú , je tu vidiet okom Cameroona . Dej sa síce podoba , ale začal sa uberať iným smerom , to práve drží divaka v napatí. Palec hore za scenár a herecké výkony. Triky mohli byť trochu lepšie aj z kamerou , ale na konkurenciu tohoto roku asi medzi top.