Prototype99

Prototype99

• 4.1.2018  23:03

K samotnému dokumentu jsem se dostal poměrně zvláštně. Doporučila mi ho snad nejpovolanější postava a to bezdomovec Milan, jenž v úvodních minutách dělá společnost hlavní dvojce(Honzovi a Janě) Počátek dokumentu mě okouzlil neuvěřitelným půvabem samotného místa a Honza na mě působil až bohémským dojmem. Jeho zašlý klobouk a poškrábané dioptrické brýle mě vybízeli ke hledání potenciálu v jeho osobě. V Janě jsem viděl už od úvodu ztracenou a velmi tragickou postavu, se kterou si osud pohrál...tak nějak podle očekávání. Mnohem více mě zklamal osud Honzy, který v průběhu dokumentu opravdu padá na dno neuvěřitelnou rychlostí. Jeho přátelé jsou pryč a dá se říct, že odloučení od Jany je pouze prohloubením jeho alkoholického apetitu. Samotný dokument však dle mého vkusu postrádal pevnější linii(ačkoliv, přiznejme si...u lidí z této vrstvy je jakási struktura opravdu k nenalezení) v neposlední řadě mi také vadily některé naprosto zbytečné pasáže, které atmosféru deformovali. Hudba je zvolena dobře, nicméně neseděla mi v mnoha pasážích. I přes všechny tyto kritické námitky musím samotný film hodnotit spíše pozitivně, i přesto, že zvolené prostředí a aktéři měli přeci jen potenciál na kvalitnější zfilmování...

• 9.3.2017  17:58

Prvně jsem byl zjištěním o pokračování téhle kultovní pecky mírně zneklidněn. Co když to znehodnotí původní kultovní atmosféru a přetvoří do nevábného amerického podmíráku ? Co když zasazení do dnešní doby nebude fungovat ? Co když příběhová linie bude nedostatečná k zařazení se po bok prvního dílu ? Tyto obavy ve mně při příchodu do kina agresivně sílily. Teprve začátek filmu a hudební klasika známá z jedničky mě pohodlně usadila do sedačky a já moc dobře věděl, že potenciál se nevytratil, že tu stále je a žije ! Viva Trainspotting ! Viva kvalitní herecké obsazení, jenž neztratilo na šmrncu, ba naopak. Skalní fanoušci se rovněž mohli rozplývat nad odkazy k prvnímu dílu, které mě však ke konci mírně obtěžovali při vnímání hlavní dějové linie. Změna povahy Rentona, tedy hlavního hrdiny, je velmi patrná. Už to není ten nevyřáděný klučina, je z něho racionálně uvažující muž se stabilním zaměstnáním- Tedy, alespoň tak se to zprvu jeví. Sick boy je pravým opakem. Neustále uzavřen ve své "prosperující hospodě" a s Bulharskou holkou Veronikou proplouvá rutinním životem i přes velký Veroničin nátlak na razantnější změnu. o Spudovi ani nemluvím, ten na svá drogová léta stále nezapomíná a k jehle se poctivě vrací. Nostalgie ve mně proudila snad intenzivněji než u nového Mad Maxe. Uznávám, je to hoodně vzpomínkové, hodně depresivní, ale proč by ne, proč na tuto kartu nevsadit, když to vyjde ? Proč ne ?

• 17.12.2015  20:30

Jeden z mála filmů, který dokáže rozbrečet i toho největšího tvrďáka...

• 22.5.2015  22:12

Taková pitomost , že mě i některé pasáže bavili. Ale že to figuruje v top hororech to mě překvapuje.

• 22.5.2015  21:30
    Kmotr 1, 2, 3 (TV film) (1992)

N-E-J-L-E-P-Š-Í T-R-I-L-O-G-I-E C-E-L-É H-I-S-T-O-R-I-E K-I-N-E-M-A-T-O-G-R-A-F-I-E !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

• 22.5.2015  21:22

Jmenuji se Max a po delší odmlce jsem zpět. jupíííí. Ale přejděme k filmu- už název této kultovky nemůže zamezit průniku absolutnímu šílenství do tohoto filmu . Max- topící se ve své minulosti, potká partu dívek diktátora, kterým už asi lezla krkem nesmrtelnost velkého bosse citadely a udělají si menší výlet do zeleně. to se však neobejde bey pozornosti vojáku a všeho toho svinstva. Atmosvéra je strhující a přitom si říkáte jak super to je, že je to pouze na plátně. Za vstupné, které je snad každým rokem dražší a šéfíkové si s prachama snad vytírají............no prostě za ty prachy to stálo.

• 22.5.2015  21:09

Pro mě osobně báječná podívaná. Děj plyne velice dobrým tempem. Musím pochválit především přesuny z jednotlivých scén a přímočarou akci, kterou výborně podtrhuje herecký výkon Liama Nelsona a Eda Harrise. Jejich vzájemný miniduel působí velice efektně. Příběh sice občas působí až moc "zameričtělý", nicméně musím hodnotit kladně.

• 6.3.2015  20:46

Nechápu jak nějaká nula KILLA mohla dát odpad. Killo nejdřív se na to musíš podívat a až pak hodnotit, víš, a nebo mi dej killo a budem si fifty fifty...

• 6.3.2015  20:33

výborný výkon Seana Penna !!!

• 6.3.2015  20:28

Ta jedna hvězda je za zábavu.

• 6.3.2015  20:27

No na večer teda doooost silná káva. Hodnotím čtyřma i proto, že v televizi je už tolik paskvilných pokusů o horory, takže jsem byl nakonec rád, že jsem našel toto.

• 6.3.2015  20:24
    Kmotr III (1990)

Jak často lidé říkají, že trojka je nejslabší, tak já to naopak směle vyvracím, jelikož příběh opravdu vynikajícím způsobem vystihuje Michaelovo černé svědomí. Legální cesta třetího dílu byla pro mě velikým zážitkem a děj ubíhal více než plynule. Tudíž nemůžu si pomoct ale hodnotím pěti, už proto, že u žádného jiného finiše jsem se tak nezpotil.

• 6.3.2015  20:18
    Kmotr II (1974)

Po pravdě, byl jsem zprvu velice udiven jakým způsobem je děj utvořen, ale po chvíli tento dojem opadl. Do trošku více prozaičtější dvojky jsem se pak velmi rychle dostal. Příběh Michaela vám změní mínění ohledně jeho převzetí rodiny. Začnete ho nesnášet a bude spíše jako záporná postava. Naopak příběh mladého dona Vita na mě zapůsobil opravdu velice kladným dojmem. Jeho příběh mě ve filmu bavil ještě o trochu víc, než ten Mikeho. Každopádně všem milovníkům gangsterek a lidem kteří už dohráli obě mafie, a tak se zoufale vrhají k filmům vřele doporučuji !!!!

• 6.3.2015  20:06
    Kmotr (1972)

Ke kmotrovi jsem došel teprve nedávno a hořce jsem litoval, že tolik let zůstával mnou nepovšimnut. Je to tak vynikající klasika, že nemohu absolutně nic vytknout. Ponoříte se do světa mafie a pomalu začnete chápat jak to v rodině chodí. Opravdu nemám slov a nemohu hodnotit jinak než pěti hvězdičkami.

• 16.5.2013  19:50
    Iron Man 3 (2013)

Film je celkově na dobré úrovni.Vtipné pasáže doplňuje parádní akce.V kině jsem se bavil a když to skončilo...chtěl jsem na to ještě jednou.Od dvojky je to obrovský pokrok směrem k Hollywoodskému nebi.Opravdu-toto je vzor letní filmové zábavy!!!

• 30.10.2012  20:53

Na odreagování je to film kvalitní, zato na normální shlédnutí naprosto bez nápadu ! K tomu délka filmu-přes 2 hodiny a s toho se rovná tři hvězdy.A to jsem ještě hodný. Nicméně žabožrouti vs. čajíčkáři - to pořád funguje ! :)))

• 23.10.2012  20:20

Mé hodnocení k filmu je jasně kladné, jelikož je to film který nepřímo dokazuje že Češi dokáží dělat ještě kvalitní filmy.Jediným snad zásadním problémem je kapku roztáhlá délka filmu.Jinak jsem se příjemně pobavil a všem co už nad českým filmem jen kroutí hlavou film žhavě doporučuji.

• 17.10.2012  20:48
    Looper (2012)

Film se mi od začátku až do konce líbil ,i když nějaké trapné chvilky tam byly(jak už to u akčních filmů bývá).