Linda.csfd

okres Český Krumlov
Unrestrained Indomitable ♅

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10
    • 4.11.2020  15:13

"You can't change what people are." "Then what can I do?" "You love them."

• 30.12.2019  14:20

• 30.12.2019  14:09
    Pelíšky (1999)

Krásný, milý film, který na mě působí asi značně jinak než na většinu populace. Pro mě je vlastně velmi smutný až melancholický. Ale přesto... nebo právě proto ho mám moc ráda.

• 30.12.2019  13:48
    Čertí brko (2018)

A zase ty písničky, které musí člověk přečkat stejně, jako by běžely reklamy... Děj se ke konci tak nějak divně rozplynul a zmizel a já měla co dělat, abych udržela pozornost. Herecké obsazení velmi překvapivé a milé, ale to je asi jediné pozitivum.

• 30.12.2019  13:45

Milé a koukatelné. Herecké výkony sice trochu zdrženlivé, ale vynahradilo to množství vtipných okamžiků a scén.

• 30.9.2019  15:47
    Viditelný svět (2011)

Není konec - není hodnocení.

• 9.9.2019  11:51
    Terminál (2004)

Letištní terminál je vlastně takový malý svět ve velkém světě, kde se dají zažít malé i velké věci. Tento jemný a milý film je podtržený herectvím Toma Hankse, který si tu u mě velmi napravil reputaci po nepovedeném (sorry lidi) Forrestu Gumpovi.

• 9.9.2019  11:35
    Příchozí (2016)

Napínavá, fascinující a mocná atmosféra jsou jednoznačným plusem. Zajímalo by mě, jestli by se vlády zapojených zemí rozhodly v reálné situaci stejně, ale něco mi říká, že ano. Oceňuji především fakt, že samotní alieni včetně vesmírných lodí byli velmi rozdílní od zažitých představ, což rozhodně přidává na napínavosti. Divná byla pouze dějová linka s "osudovostí", kterou můžeme pozorovat například v Atlasu Mraků nebo Šifry mistra Leonarda, která na mě vždy působí spíš jak ezoterický příběh Jolandy a Vlastíka Plamínka...

• 9.9.2019  10:58
    Enderova hra (2013)

Ti alieni jsou takoví rozkošní! Pome jim pomoct! Enderova hra nabízí solidní sci-fi podívanou. Já bych jen uvítala více rozebrat psychologii postav. Nemůžu se zbavit pocitu, že vliv Enderových sourozenců na jeho charakter je v knize mnohem víc sledován. Také bych ubrala na tom fofršťouchu (spojení výrazu z knihy s nejhorším hrdinou všech dob a jeho parodie z nejlepšího dílu Simpsonů) a bylo by to optimalizované přímo pro mou osobu. :)

• 4.9.2019  15:33

Nemám ráda muzikály, a také nemám ráda cirkus. Ale stačilo prvních 15 minut a já byla úplně hotová, chycená, v pasti. Ty efekty! Nejen vizuální ale i zvukové... a já pak sedím s otevřenou pusou a zapomenu dýchat. Rychlost děje vás nenechá odtrhnout oči a děj se posouvá i v rámci songů, což je obrovské pozitivum. V ostatních hudebních filmech musí člověk čekat na konec písničky, aby mohl film pokračovat (pro mě je to jako čekání na konec reklamy). Tady ne. Poslání a myšlenka filmu jsou hrozně milé a pozitivní - rodina (v širším slova smyslu), domov, rovnost, soudržnost, láska, sny. Phineas dokázal vyšplhat z nuly na vrchol, Philip se naopak vzdal svého vysokého společenského postavení. Jejich cíle a motivace se postupem času měnily a prolínaly aby se diváci dočkali velkého finále. A já stále nevycházím z údivu, že zrovna mě ohromil muzikál.

• 21.8.2019  22:22

Efektní a zajímavá podívaná a rozhodně ne prvoplánový děj. Hvězda navíc za skvělé herecké obsazení - Preiss, Neužil, Krobot.

• 8.5.2019  18:05

Show must go on!

• 26.3.2019  10:22

"No dobrá, já se omlouvám." "Omlouváš se nebo jenom říkáš slova?" :))

• 4.3.2019  12:00
    MOST! (TV seriál) (2019)

Hodně těžký hodnotit... ale když teda pominu poslední dva díly (a asi se k nim nakonec nebudu vyjadřovat), tak musím říct, že je to vynikající a jedinečný seriál. Česká tvorba většinou nelahodí mojí divácké duši, ale právě počiny jako Most!, Vyšehrad a Lajna dokazují, že to v Česku jde. Že zvládneme vyjet ze zajetých (bezpečných) kolejí a zariskovat. Nastavit českému národu zrcadlo a ukázat věci tak, jak jsou bez moralizování, bez nucení diváka vnímat, že "toto je dobro" a "toto je zlo". A já na Mostu nejvíc miluju právě to, že ukazuje realitu a že je vlastně všechno správně. Takhle to je a takhle to má být, každý ať se s tím vyrovná po svém. A já děkuji tvůrcům za tento silný a intenzivní zážitek. A vůbec to, že televize něco jen tak ukazuje bez toho, aby nám nutila mít na to nějaký podsouvaný názor je prostě strašně vzácný a unikátní. Člověk pak cítí neskutečnou volnost a svobodu si o tom myslet svoje, nebo si o tom nemyslet nic.

• 18.2.2019  09:59

Lrrr a NDND forever!

• 18.2.2019  09:54
    Trpaslík (TV seriál) (2017)

Zvláštní počin. Musím však říct, že zde herecké obsazení zcela jednoznačně táhne celý seriál a díky němu je snesitelnější celkem nudný rozvleklý děj. Je tam samozřejmě i pár světlých či vtipných momentů, ale myslím, že by se to celé mohlo odehrát v maximálně třech dílech, aby to neztratilo drive.

• 1.2.2019  22:08
    Zázračný svět pod hladinou (TV seriál) (2016)

Chtěla bych být rybičkou, která ožužlává z manty parazity a ta jí za to vozí a ochraňuje. ♥

• 1.2.2019  21:29
    Záhadní obyvatelé vod (TV film) (2017)

Víte, že chobotnice mají tři srdce? A že existuje krab roztleskávač? Viděli jste, jak se chobotnička schovává dovnitř do mušle? Myslím tím do živé mušle, ne prázdné. :) Také jsem se dozvěděla, že toho mám mnoho společného s rozedranci - také nepotřebuji kyslík a vydržím se velmi VELMI dlouhou dobu nepohnout. :) Kjůt.

• 21.1.2019  10:51

Myslím, že to je jedinej díl, ke kterému jsem nenapsala komentář bezprostředně po shlédnutí. Nyní jsem film viděla znovu a vlastně se ani nedivím. Je to takové nijaké.

• 10.1.2019  14:51

Úžasná kvalita záběrů a nunu zvyřátka.

• 6.1.2019  21:36

Kdo mě zná, ten ví, že 3 hvězdy ode mne jsou pro Simpsonovi velká pocta.

• 6.1.2019  21:34
    Román pro ženy (2004)

Feministický bullshit.

• 2.1.2019  10:50

Já ani neměla v plánu se na tuto pohádku dívat, ale stačilo projít kolem televize a zůstala jsem tam stát jak přikovaná a musela jsem se prostě dívat. Ty exteriéry mě tak ohromě učarovaly, že to se nedá ani popsat. I "obyčejné" prostředí chaloupky bylo vyladěné do poslední bobulky na větvičce ve váze. Dokonalé chaloupky, skály, barvy, kostýmy. Dokonce i v případě, že by byl nezáživný děj, by ta pohádka byla naprosto koukatelná. To však nebyl tento případ, protože děj byl milý a neokoukaný (doslova). Juraj Kucharek - hluboce se skláním a tleskám. Pastva pro oči i duši. ♥

• 31.12.2018  22:04
    La La Land (2016)

Nevěřím vlastním očím, co jsem to vlastně viděla. Statické cosi proložené veselými tanečky? Nesnáším slovo tanečky, ale tohle se jinak nazvat nedá. 20 vteřin smutného pohledu Goslinga, 10 vteřin smutného pohledu Stone a veselý taneček -> 10 vteřin statická tvář Stone, 25 vteřin záběru na tvář Goslinga, 35 vteřin záběru strnulé publikum a pak veselý taneček... a tak stále dokola až do konce. Jakože W-H-A-T? Nechápu... nedávám... mažu z paměti...

• 22.10.2018  14:32

Ta trojka ode mě... to neznamená, že je ten díl špatný. Naopak, pojetí je zajímavé a jiné, proto dávám vyšší hodnocení, než jaké jsem dala celým Simpsonovým, které nemám ráda.

• 22.10.2018  14:29

Jako dobrý, přežil to i můj přítel, jehož šálek kávy to vážně není. Čekala jsem víc vtipných a crazy scén, ale tato komedie se víc než na vtip zaměřila na to aby měla poslání a ponaučení. Takový ten vtíravý emotivní nádech, který nemám ráda... emotivní proslov a davy nadšeně jásají... Amerika prostě. Ale bylo zajímavé vidět v praxi, jak funguje boost sebevědomí. Se správným přístupem člověk zkrátka získá vše na co jen pomyslí.

• 10.10.2018  21:49

LOL :D

• 24.9.2018  14:51

Pět Proxim Centauri. Staniž se.

• 20.9.2018  21:42

"Rodinná anamnéza? Jo, z babičky všechny bolí hlava."

• 17.9.2018  09:30

Má vůbec nějaký seriál důstojné a smysluplné zakončení? Ještě jsem se s tím nesetkala.

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10