• Fantasy

Mroží muž (2014)

Týmto pozdravujem svojho brata, ktorý mi Mrožieho muža odporučil. Hajzel. * za Džoniho Depa.

Nebe existuje (2014)

Hoci neverím v Boha a všetky tie reči o nebi a podobných veciach ma nudia a v niektorých prípadoch až obťažujú, nejakým spôsobom, už si nepamätám akým, som sa najskôr dopracovala ku knihe, ktorá má veľmi zaujala a bavila, a rovnako som na tom bola s filmom. Ako už bolo spomenuté - film nenútený, herci hrali o dušu, dej pekne odsýpal, nebola to siahodlhá zlátatina, pri ktorej si prepočítam všetky vlasy a každý necht si prekontrolujem trikrát, a myslím, že sa k tomuto kúsku ešte rada vrátim.

Odebrat z přátel (2014)

Spočiatku celkom dobré, ale niekedy v druhej polovici po sebe začali ziapať jak na lesy... kto to mal počúvať?

Rio 2 (2014)

Milujem animáky, milujem rozkošné a uletené postavičky, ale čo bolo toto?!?!

Rozsudek (2014) (seriál)

...no ale náhodou - mňa to baví. Teda možno je to tým, že už som takmer týždeň PN a neviem, čo od dobroty, no Rozsudek ma chytil a nepustil. Dokonca aj tie herecké výkony sú omnoho uveriteľnejšie ako v slovenskej, čiastočne podobnej, Súdnej sieni.

Carrie (2013)

...a bolo to celkom dobré, až kým záverečná, plesová scéna všetko nezadupala. Málokedy mi finále dokáže takto pokaziť dojem z celého filmu, ale v tomto prípade sa to podarilo priam bravúrne. Človek sa zabudol s chrumkami v ruke na pol ceste do úst dúfajúc, že to je len zlý vtip. Nebol. Ale Džulien sa mi ako mierne vyšinutá a maxi veriaca maminka páčila.

Jako malí kluci (2013)

Pekní ľudia, humor podľa môjho gusta, dej pekne ubiehal bez zbytočných zadrhovačiek a čakania, kedy sa niečo stane, výborne vykreslené postavy a ich charaktery (takmer v každej som našla buď kúsok seba alebo niekoho z môjho okolia). Vôbec to nebolo silené a absolútne mi to nepripomínalo americké komédie, ako som si prečítala v niektorých skôr napísaných recenziách. Možno je to aj tým, že týmto filmom, ak sa dá, sa vyhýbam, takže nie som nimi zblbnutá. Ale tak či onak - k malým chlapcom sa určite vrátim a urobím tak veľmi rada.

La casa del fin de los tiempos (2013)

Nestáva sa často, aby som si musela horor alebo triller pozrieť dvakrát, ale tento som si musela, kým som vlastne pochopila, o čom to bolo. Atmosféra výborná, herecké výkony sa mi rovnako páčili, jediné, s čím budem mať ešte nejaký čas problém, sú pivnice a tmavé zákutia.

Mama (2013)

Držalo ma to, ruky sa mi potili, pes sa pomrvil v spánku a skoro som umrela, tak som sa zľakla. Výborná atmosféra, na Jessicu sa dobre pozerá, malé baby tiež super hrali... za 4*. Ale ten záver.... prečo?!

Mr. Jones (2013)

Málokedy sa stane, že horor musím dopozerať za denného svetla, ale Mr. Jones ma prinútil pol polhodine ho vypnúť a počkať na deň, lebo za tmy hrozilo, že mi zastaví srdce v polovici úderu.