prostoreka

prostoreka

okres Topoľčany

1 bod

• 9.9.2014  07:51

Asi som divná, alebo som mala príliš veľké očakávania, ale Spalovač ma nejakou extra vášňou nespálil. Jasné - Hrušínsky bol stobodový, ten jeho pokojný prejav ma viackrát vytočil takmer do nepríčetnosti, atmosféra ťaživá (presne taká, akú človek v porozchodovej fáze života potrebuje), ale aby som si to pozrela ešte raz... to asi nie.

• 10.7.2014  21:05
    Sloní muž (1980)

Áno, áno, tak som plakala. A čo?

• 10.7.2014  21:03

Jak som ja neznášala Howardovú v tomto filme... džízs!

• 10.7.2014  20:47
    Osvícení (1980)

...a tak som si to konečne pozrela aj ja! A idem si to pozrieť znovu.

• 10.7.2014  20:42

Nie je nad to pozerať takýto film. Zvlášť, keď človek trpí ohromnou fóbiou z vody.

• 10.7.2014  20:41
    Flubber (1997)

Film môjho detstva, ktorý som mala nahraný ešte na VHS a na ktorý som zízala tak často, až VHS ostala opotrebovaná. Po XY rokoch som sa k nemu pred časom aj s kamarátkou vrátila a vôbec nič sa nezmenilo. Smiala som sa jak udretá. A Robina mám rada. Aj komédie podobné týmto, pri ktorých si človek oddýchne a nechýba mu ťažké zamýšľanie sa nad dejom.

• 10.7.2014  20:38
    Nevědomí (2013)

Toma Krujza nemám veľmi v láske, rovnako ani sci-fi, ale keď som videla, že môj drahý pri Nevedomých ani nedýcha, nahliadla som, čo mu tak vzalo dych a bola som príjemne prekvapená.

• 10.7.2014  20:34

Hoci neverím v Boha a všetky tie reči o nebi a podobných veciach ma nudia a v niektorých prípadoch až obťažujú, nejakým spôsobom, už si nepamätám akým, som sa najskôr dopracovala ku knihe, ktorá má veľmi zaujala a bavila, a rovnako som na tom bola s filmom. Ako už bolo spomenuté - film nenútený, herci hrali o dušu, dej pekne odsýpal, nebola to siahodlhá zlátatina, pri ktorej si prepočítam všetky vlasy a každý necht si prekontrolujem trikrát, a myslím, že sa k tomuto kúsku ešte rada vrátim.

• 12.6.2014  09:44
    Mr. Jones (2013)

Málokedy sa stane, že horor musím dopozerať za denného svetla, ale Mr. Jones ma prinútil pol polhodine ho vypnúť a počkať na deň, lebo za tmy hrozilo, že mi zastaví srdce v polovici úderu.

• 24.5.2014  15:40

Áno, áno, áno. Všetko hrá, všetko klape, Redklif valí, teta straší, deti umierajú, každý vie, čo má robiť a kde je jeho miesto. A posledný záber filmu spôsobil, že som sa bála asi týždeň chodiť za tmy na WC.

• 24.5.2014  15:36
    Loď duchů (2002)

Z nejakého zvláštneho dôvodu mám pre tento nič-moc kúsok slabosť.

• 23.5.2014  18:03

Nestáva sa často, aby som si musela horor alebo triller pozrieť dvakrát, ale tento som si musela, kým som vlastne pochopila, o čom to bolo. Atmosféra výborná, herecké výkony sa mi rovnako páčili, jediné, s čím budem mať ešte nejaký čas problém, sú pivnice a tmavé zákutia.

• 23.5.2014  18:01
    Temné nebe (2013)

Na to, že mi takáto tematika veľmi nesedí, to bolo celkom fajn. Prvýkrát sa mi to nesmierne páčilo, druhýkrát o čosi menej a tretí raz ma utvrdil v tom, že si to viac, podľa všetkého, nepozriem, no vo všeobecnosti - nebola to až taká hrôza.

• 23.5.2014  17:55
    Carrie (2013)

...a bolo to celkom dobré, až kým záverečná, plesová scéna všetko nezadupala. Málokedy mi finále dokáže takto pokaziť dojem z celého filmu, ale v tomto prípade sa to podarilo priam bravúrne. Človek sa zabudol s chrumkami v ruke na pol ceste do úst dúfajúc, že to je len zlý vtip. Nebol. Ale Džulien sa mi ako mierne vyšinutá a maxi veriaca maminka páčila.

• 16.2.2014  18:31

Údajne sa o tomto filme dá diskutovať celý večer. My sme ho mali rozobratý do dvoch minút, pretože chlapík chodil hore dole, skladal veci, vykladal veci, zvonil u známych, stopoval autá, párkrát zahral na gitare a motal sa. Nijako to nezačalo, nijako to neskončilo a uprostred sa tiež nič nedialo.

• 2.12.2013  09:25

Pekní ľudia, humor podľa môjho gusta, dej pekne ubiehal bez zbytočných zadrhovačiek a čakania, kedy sa niečo stane, výborne vykreslené postavy a ich charaktery (takmer v každej som našla buď kúsok seba alebo niekoho z môjho okolia). Vôbec to nebolo silené a absolútne mi to nepripomínalo americké komédie, ako som si prečítala v niektorých skôr napísaných recenziách. Možno je to aj tým, že týmto filmom, ak sa dá, sa vyhýbam, takže nie som nimi zblbnutá. Ale tak či onak - k malým chlapcom sa určite vrátim a urobím tak veľmi rada.

• 2.12.2013  09:21
    Kniha krve (2009)

Rozmýšľala som nad 4*, ale nakoniec som dala 3, no keby môžem, dám 3,5. Faktom je, že som videla omnoho viac lepších hororov, s vymakanejšou atmosférou a premyslenejšími ľakačkami, ale toto nebolo vôbec zlé. Možno zavážilo aj to, že téma duchov, paralelných svetov atď. je moja obľúbená a v spracovaní tohto filmu bola podaná na veľmi prijateľnej úrovni. Vydržala som bez mrvenia sa a detských prejavov od začiatku až do konca. 100 minút pohodového pozerania v pohode filmu.

• 12.5.2013  16:00

Nechápem, prečo som to videla až teraz, ale Áno, Áno a ešte raz Áno.

• 11.5.2013  17:44

Viackrát by som si to nepozrela, resp. keby som to odporúčala, tak len na vlastne nebezpečenstvo, ale na ten jedenkrát celkom v pohode film. Len si neviem vysvetliť absolútne nezmyselné konanie postáv. Som v psychiatrickom ústave, kde asi nie sú prípady ľahkého rázu, vypukne povstanie a ja tam budem behať s baterkou, svietiť kade-tade ako zmyslov zbavený, budem sa pristavovať pri každom človeku a zízať na neho, zatiaľ čo nado mnou letí hlava nejakého chlapíka... no neviem.

• 9.5.2013  19:20
    The Wicked (2013)

Ako hovoril Pišta Lakatoš: ten utekal, tá nevedela, ten bol odvážny, tá ho boškávala, tá sa zjavila, ten bol niečím polepený, hentá urobila ,,puf" a zmizla, potom sa znovu objavila, čarodejnica čarovala o 100 6, ale keď hľadala slečnu s malou dievčinou, nenašla ju, pretože sa skryli, tá ho očarovala, ten opadol, tá plakala, ten ručal jak tur, tá vypliešťala oči, čarodejnica nevyzerala dobre, miš maš a ja som len kukala jak teľa na nové vráta a nestíhala.

• 2.5.2013  15:18
    Doktorka Quinnová (TV seriál) (1993)

Keď ja neviem odolať tým kostýmom, koníkom, prostrediu, Indiánom... a odpustím aj pátos a niekedy nezmyselnosť.

• 28.4.2013  16:42
    Imaginaerum (2012)

Je fakt, že keby Holopainen skákal na jednej nohe a škrabal si hlavu, budem na neho bez dychu pozerať. Ale toto bolo neuveriteľné. Všetky moje fantazmagórie spojené do jedného úžasného filmu.

• 17.4.2013  11:14
    Let (2012)

Hlúpo som sa Letu bránila, potom som sa podvolila a som rada. Od začiatku do konca som žmurkla možno trikrát. A to Washingtona nemám rada.

• 17.4.2013  11:08
    Ti druzí (2001)

Jeden z prvých ,,strašidelných" filmov, ktoré mi mama dovolila pozerať. A tlieskam jej za to.

• 17.4.2013  10:03

Čo bol toto za film?! Desať minút ma bavil, 5 minút som študovala škvrny na stene, potom znovu niekde čosi vybehlo, opäť ma to na 15 minút chytilo, potom som 20 minút čumela do telefónu... nestále, krivolaké, neisté...

• 17.4.2013  09:35

Dobre, dobre, pozerám, mykám sa, ľakám sa, dokonca si zakrývam hlavu paplónom (!) a zrazu bum. Tvorcovia asi začali niečo užívať, resp. možno aj prestali. Ale 3* za super rozbeh a čiastočne jadro filmu.

• 16.4.2013  08:25
    Hladová hra (2009)

Nesympatickí herci, divné správanie postáv, ktoré sa mesiac nemenili... ani schudnúť, ani zarásť, jediné, čo sa zmenilo, bola špina na ich kostýmoch, ale tak chodím zašpinená po besnení sa so psom po vonku, celkovo nuda kvalitná. Hviezdička za zo, že prvých 10 minút to vyzeralo nádejne.

• 14.4.2013  17:33

Oddýchla som si. Viac som ani nečakala, že urobím. Navyše sa na Anne a Jakea dobre pozerá, čiže účel splnilo.

• 14.4.2013  14:37
    Mama (2013)

Držalo ma to, ruky sa mi potili, pes sa pomrvil v spánku a skoro som umrela, tak som sa zľakla. Výborná atmosféra, na Jessicu sa dobre pozerá, malé baby tiež super hrali... za 4*. Ale ten záver.... prečo?!

• 21.3.2013  21:45

Čakala som viac... všetkého. V podstate taká oddychovka. Druhýkrát by som si to však nepozrela.