Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Animovaný
  • Akční
  • Komedie
  • Drama
  • Sci-Fi

O mně

Filmy jsem si oblíbil hlavně kvůli jejich schopnosti vytrhnout člověka z reality, dát mu určité sny či uvědomit si určité životní poslání.

Když se dostane na žánry, tak můžu téměř cokoliv. Nejvíce ale upřednostňuji sci-fi a všeobecně filmy, které mají určitý zajímavý filosofický podklad. Poslední dobou jsem se ale dal hodně na anime, které jsem si celkem oblíbil pro jeho neomezený potenciál v mnoha směrech.

 

Co se týče hodnocení, tak filmy nehodnotním podle toho, jako spousta pravých expertů na filmy, kteří rozumí každému aspektu ve filmu - jak je co zahráno atp. Hodnotím čistě dle dojmu, kterým na mě působí. U každého filmu ale především záleží na jeho žánru, kdy hodnotím věci jako napínavost, humor, grafiku, filosofické myšlenky, příběh a hudbu. Důležitým faktorem je pro mě ale to, jak mě dokáže daný film vtáhnout přímo do děje.

 

Klasické hodnocení mám následující:

1) Úžasný film, který jsem schopen vidět i dvakrát za sebou a pouštím si ho často (většinou nechci opustit prostředí daného filmu),

2) Dobrý film, který si čas od času pustim,

3) Ucházející film, který pořád byl dobrý a který si můžu časem nějak pustit znovu, když na něj bude opravdu chuť,

4) Film dobrý na jedno shlédnutí - tento film není špatný, ale ani tak dobrý, abych ho musel vidět znovu. Spíše jde o to vědět o čem je.

5) Film, který nestál ani za to ho shlédnout, ale dotrpěl jsem ho do konce.

6) Hrůza, která mě omrzí už v určité fázi sledování a nedokoukám ho ani do konce.

 

Samozřejmě, že i úžasný film v určitých aspektech může ztrácet body, protože má určitou část, bez které by se mohl obejít či by se dala vylepšit, ale přesto se člověk na daný film podívá rád a daný aspekt může ignorovat nebo přejít. Případně průměrný film může mít určitý aspekt nadprůměrný a tím si také získá určitý obdiv. Ale to už je otázka filmu od filmu.

 

Které prvky ve filmech nebo díla nemám rád:

Hluboce trapné momenty; znásilňování; vydírání; šikana; výslovně jalové chování postav; staré provedení (graficky - protože jsem blázen do moderních a nadčasových technologií, takže postupem  času se to mění); hrané seriálové rádoby komedie; z větší části českou, španělskou a severskou produkci; žánrový kolotoč (kdy dílo neví, čím chce být), případně určité kombinace žánrů; nedokončené seriály; růžovou knihovnu; Shounen Ai

 

Anime:

 

RIP @AkihabaraCZ
3.7.2020 23:08

 

Ovládací panel
3 body

Reklama

Reklama