• Fantasy

Odebrat z přátel: Dark web (2018)

Tenhle typ filmů mě strašně baví. Nevím, co očekávali ti, co tomu dali odpad! Tenhle film je nemožné přeložit do češtiny tak, aby si ho neanglicky mluvící divák mohl užít, možná proto tolik odpadů. Je tam tolik konverzací, ať už psaných, nebo mluvených zároveň, že někdy nevíte, kde se dříve podívat. Příběh je hodně dobrý, nechybí dobré zvraty, nevím, proč je tady tak podhodnocován. A Unfriended: Dark Web má dokonce dva konce :) (https://movieweb.com/unfriended-dark-web-2-alternate-endings/)

Salvation - Připrav se (2018) (epizoda)

WOW. Přiznávám, že seriál je taková béčková zábava, ale tohle finále bylo profesionální a áčkové. A ty skvělé zvraty (Nero, Asteroid)... Snad to obnoví pro další sérii.

The Purge - What is America? (2018) (epizoda)

Říkal jsem si, že na seriálu inspirovaným skvělou Očistou není co zkazit, ale očividně je. Chápu, že tento díl byl jen úvodní, ale i tak postrádal jakoukoliv atmosféru, příběh je špatně vystavěný, napětí nulové a jediná vražda je mimo záběr. Ta věc s tím sebevražedným kultem je naprostá kravina, do seriálu s tímto motivem se to vůbec nehodí. Snad se to v dalším díle rozehraje, když už Očista začala...

Temné osnovy (2018)

Ze začátku takové klidnější, finále skvělé. Zajímavý zvrat a skvělá myšlenka. Blackwood academy a stepdad David? Jsem jediný, komu to připomíná Life is Strange?

Léto 84 (2018)

Já filmy tohohle typu (The Babysitter, Better Watch Out) prostě žeru. Film začíná pohodově, parta kluků se snaží dokázat, že jejich soused je sériový vrah. Vše směřuje do skvělého finále, kdy jsem po dlouhé době cítil napětí. A ten konec, Manhunt, byl ohromný, klidně molh být delší a s více postav. Tisíckrát lepší, než průhledná, nadhodnocená a nudná pohádka jménem Stranger Things.

The Evil in Us (2016)

Zase něco do sebe to mělo... Originální byla dějová linie s detektivem, škoda, že nebyla více využita. Dokážu si podobného detektiva představit v nějakém slasheru, že pátrá po jedné z obětí vraha, mohlo by to být napínavé, třeba že vrah se chystá všechny povraždit v nějaké chatě v lesích, kde není signál, detektiv zjistí, že ta osoba, kterou hledá, je v té chatě. A stihne dorazit dříve, než vrah všechny povraždí? Ještě k samotnému filmu - provedení bylo celkem amatérské, dlouho se nic nedělo, dialogy stupidní a finále mohlo být lépe uděláno. Kdyby to mělo vyšší rozpočet, tak se jedná o hodně dobrý horor.

Co tomu řeknou lidi (2017)

Paráda. Já se vůbec na dramata tohoto typu nedívám, ale tohle mě bavilo. Zajímám se o Asii, -stány nejvíce, takže tohle je pro mě must-see. Myslím si však, že Pákistán byl zachycen hlavně ze své špatné stránky a pro nevzdělané lidi udělá z muslimů ještě větší bubáky, než z nich informační média dělají. Místní lidé jsou strašně pohostinní, host je pro ně vždy na prvním místě a často mu dají všechny své zásoby, a pak sami nemají co jíst. Mohlo by to existovat třeba v Česku, že by nějaký čech pozval turistu třeba z Číny, kterého právě potkal, domů na pokrm? Nic není černobílé.