Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Horor
  • Fantasy
  • Krimi

plakát

Odebrat z přátel: Dark web (2018)

Tenhle typ filmů mě strašně baví. Nevím, co očekávali ti, co tomu dali odpad! Tenhle film je nemožné přeložit do češtiny tak, aby si ho neanglicky mluvící divák mohl užít, možná proto tolik odpadů. Je tam tolik konverzací, ať už psaných, nebo mluvených zároveň, že někdy nevíte, kde se dříve podívat. Příběh je hodně dobrý, nechybí dobré zvraty, nevím, proč je tady tak podhodnocován. A Unfriended: Dark Web má dokonce dva konce :) (https://movieweb.com/unfriended-dark-web-2-alternate-endings/)

plakát

Salvation - Připrav se (2018) (epizoda)

WOW. Přiznávám, že seriál je taková béčková zábava, ale tohle finále bylo profesionální a áčkové. A ty skvělé zvraty (Nero, Asteroid)... Snad to obnoví pro další sérii.

plakát

The Purge - What is America? (2018) (epizoda)

Říkal jsem si, že na seriálu inspirovaným skvělou Očistou není co zkazit, ale očividně je. Chápu, že tento díl byl jen úvodní, ale i tak postrádal jakoukoliv atmosféru, příběh je špatně vystavěný, napětí nulové a jediná vražda je mimo záběr. Ta věc s tím sebevražedným kultem je naprostá kravina, do seriálu s tímto motivem se to vůbec nehodí. Snad se to v dalším díle rozehraje, když už Očista začala...

Temné osnovy (2018)

Ze začátku takové klidnější, finále skvělé. Zajímavý zvrat a skvělá myšlenka. Blackwood academy a stepdad David? Jsem jediný, komu to připomíná Life is Strange?

Léto 84 (2018)

Ze začátku jsem si říkal, že je něco špatně, prostě, že něco nesedí. Pak jsem na to přišel - ani jedna ze čtyř hlavních postav není černoch, což je na US tvorbu nezvyklé. Já filmy tohohle typu (The Babysitter, Better Watch Out) prostě žeru. Film začíná pohodově, parta kluků se snaží dokázat, že jejich soused je sériový vrah. Vše směřuje do skvělého finále, kdy jsem po dlouhé době cítil napětí. A ten konec, Manhunt, byl ohromný, klidně molh být delší a s více postav. Tisíckrát lepší, než průhledná a nudná pohádka jménem Stranger Things.

Tohle je Kongo (2017)

Kdyby místo zasraného brainwashingu jménem Ulice běžel každý večer v televizi tenhle dokument, tak je Česko mnohem lepším místem. Lidé totiž o DR Kongo nic neví, někdy ani ne, že je v Africe! (vlastní zkušenost), což je podle mě katastrofální. Stejně, jako, že většina čechů neví, že kromě Sýrie, (o jejíž propagaci se postaraly Televizní noviny, rok 2014/15, v každé reportáži se zmiňovali o uprchlících), se válčí i v mnoho dalších zemích, ti "znalejší" si ještě vzpomenou na Afgánistán... Prostě brainwashed. Taky je problém v našem sračkoidním školství, kde učitelka (na gymplu) za jednu hodinu projede polovinu států v Africe a druhou polovinu prostě vynechá, jakoby neexistovali (opravdu nekecám, tak to prostě je). A pak samozřejmně je test ze všech těch států a samozřejmně nechybí slepá mapa, kde je plno pojmů, o kterých nikdo nic neví a každému se hned vykouří z hlavy. Lidé s otevřenou myslí tento dokument ocení, no-life idioti brainwached Novou a virálními sračkami se budou nudit.

The Evil in Us (2016)

Zase něco do sebe to mělo... Originální byla dějová linie s detektivem, škoda, že nebyla více využita. Dokážu si podobného detektiva představit v nějakém slasheru, že pátrá po jedné z obětí vraha, mohlo by to být napínavé, třeba že vrah se chystá všechny povraždit v nějaké chatě v lesích, kde není signál, detektiv zjistí, že ta osoba, kterou hledá, je v té chatě. A stihne dorazit dříve, než vrah všechny povraždí? Ještě k samotnému filmu - provedení bylo celkem amatérské, dlouho se nic nedělo, dialogy stupidní a finále mohlo být lépe uděláno. Kdyby to mělo vyšší rozpočet, tak se jedná o hodně dobrý horor.

plakát

Co tomu řeknou lidi (2017)

Paráda. Já se vůbec na dramata tohoto typu nedívám, ale tohle mě bavilo. Zajímám se o Asii, -stány nejvíce, takže tohle je pro mě must-see. Myslím si však, že Pákistán byl zachycen hlavně ze své špatné stránky a pro nevzdělané lidi udělá z muslimů ještě větší bubáky, než z nich informační média dělají. Místní lidé jsou strašně pohostinní, host je pro ně vždy na prvním místě a často mu dají všechny své zásoby, a pak sami nemají co jíst. Mohlo by to existovat třeba v Česku, že by nějaký čech pozval turistu třeba z Číny, kterého právě potkal, domů na pokrm? Ne. Ano, terorismum a drogy jsou jiné věci. Ale holt na vyschlých planinách ve vysokých nadmořských výškách nic jiného, než mák neroste. A když má někdo doma tři děti a jen pět dolarů na jeden den, aby uživil celou domácnost, tak je pochopitelné, že vidí přínos z pár dolarů, co mu dá talibán za to, že přenese přes kopec pár zbraní, nebo něco odpálí. Nic není černobílé.