klukluka

klukluka

okres Brno
závislák, středně težká/ těžká diagnóza


4 body

Moje oblíbené seriály

 • poster

  Batesův motel (TV seriál) (2013)

  Hodnotím po konci první série, tedy po desátém dílu. Už v souvislosti s Temný(m) případ(em) jsem zmiňoval, že nemám rád seriály, a v krátké době jsem zhlédnul - a nadchnul se už druhým. Líbila se mi kombinace civilně se chovajících postav a filmového, tedy napětím a akcí nabitého děje. Výhrady mám jen 2 - nějak mi nikdo nevysvětlil toho hořícího, dolů hlavou visícího člověka (nebo jsem to přehlídnul/ přeslechnul?) a to, jak na konci šerif sejmul mafiána vydírajícího Normu, bylo přitažený za vlasy. Všemu ostatnímu bych byl schopen uvěřit a jen bych říkal: ano, věřím, tohle se mohlo stát, takhle by to mohlo být. Ale s touhle jedinou scénou, s jejím přijetím, mám problém. Dojem ze seriálu už mi ale pokazit nemohl. Moc dobrý! DRUHÁ SÉRIE LEPŠÍ NEŽ PRVNÍ - ABSOLUTNÍ NÁVYKOVÁ BOMBA!!! ***** TŘETÍ SÉRIE OPĚT NAŠLAPANÁ NESKUTEČNÝM ZPŮSOBEM!!! ***** A na samém konci poznání, že tady nešlo o žádnou první, druhou, třetí sérii, ale o 30 případů šílené Batesovic rodiny. Desítkou a dvacítkou to nemohlo skončit a po třicítce už to nemůže pokračovat. Nebo může? Mně už to možná stačilo. Ale bylo to delikatesní. Vidím za tím tu neskutečnou dřinu a smekám.

 • poster

  Narcos (TV seriál) (2015)

  Civilní, uměřené, srozumitelné až školometské- na konci první série mám pocit, že jsem dokonale pochopil Kolumbii, její problém s USA, problém USA s Kolumbií, všechny ty průtahy a vynucená omezení ve vyšetřování, absurditu opakovaných setkání hlavy státu s poslíčky nejkrvavějšího mafiána, pohnutky jeho poskoků, spolupracovníků, konkurentů, zhrzených milenek i láskou zaslepených bližních. Každý z nás má svůj vlastní svět, své zájmy, svá pravidla... Tvůrci tohoto mimořádně precizního seriálu vědí, o čem je život, a dokázali to přenést na televizní obrazovky. Toť vše. Žádná kouzla. Atraktivní příběh v civilním balení. Vražedná kombinace- aktuálně uživateli ČSFD oceněná neskutečnými 95ti procenty!

 • poster

  Případy 1. oddělení (TV seriál) (2014)

  Je to výborný! Scénáristické spojení zkušeného kriminalisty a zručného psavce dalo kvalitní základ pro rozsáhlé televizní dílo, které i ve všech ostatních ohledech funguje jak švýcarský hodinky. Pokud vás stejně jako mě zajímá realistický pohled na policejní práci (v ČR), pak se do ní díky Případům 1. oddělení ponoříte až po temeno hlavy. Bez výbuchů a střelby všeho druhu byste se pro jednou mohli obejít. Já jsem si od podobných klišé odpočinul mile rád. Co dím, jsem vážně vděčnej divák, tohle mi sedlo. P.S.1: Neplatí to jen o Důvodu k zabití (sebevražda u Vltavy), tento díl jsem nepochopil, odborný dohled si při něm vybíral oddechový čas. P.S.2: Plíšek for president a Polívka jakbysmet. Bezkonkurečně náš nejlepší herec současnosti. P.S.3: Coby divák jsem si spokojeně chrochtal, ale pak mě napadla jedna kacířská myšlenka: v Expozituře bylo tři čtvrtě oddělení totálně zkorumpovanýho, tady byl nejhorší policejní prohřešek pozdní příchod. Jestli tohle nebude úskalí scénáristy se zaměstnaneckým poměrem v žoldu ministerstva vnitra..? Nic prý není dokonalý. Asi ne, co? Snižuji hodnocení na alibistické 4 pecky.

 • poster

  Temný případ (TV seriál) (2014)

  První série naprosté absolutorium, druhá série propadák. Ve výsledku se to ještě pořád drží nad 90ti procenty a mezi seriály to aktuálně zaujímá 16. místo, stejně je to ale tristní, protože bez dvojky to bylo na bedně - dokonce snad druhý nej seriál všech dob, a ta dvojka přitom není dvojka, ale jednička něčeho úplně jinýho... Jasně, kvůli portálům jako je IMDB nebo ČSFD to nedělali, ale stejně by jim to jednou mohlo přijít líto, že zabalili a prodali coby šperk kus obyčejnýho uhlí, čímž zpochybnili i kvalitu dříve s láskou broušeného drahokamu. Já osobně bych tedy coby tvůrce tu dvojku jako Temný případ nepojmenoval ani náhodou. Tak snad se to rentovalo aspoň finančně.

 • poster

  Jedna noc (TV seriál) (2016)

  Po prvním dílu jsem to chtěl vzdát, do třetího jsem to považoval za těžce přeceňovanou věc. Pak to ale dostalo švuňk, ty figury se mi dostaly jedna vedle druhé pod kůži a dokoukával jsem to s pocitem, s nímž jsem se už v případě několika seriálů setkal- že nechci, aby skončily. Kouzlo seriálů jsem objevil poměrně nedávno, ale učarovalo mi a už se těším na další.

 • poster

  Kosmo (TV seriál) (2016)

  Trefa! Tohle je za sto bodů! A zhruba za stejně korun. Seriál v ceně jednoho dílu Pustiny. Tím se ale nenechte odradit, nepoznali byste to. Škoda Transport holt umí. Když děláte kvalitní tramvaje, tak je pak pro vás taková raketa úplná hračka. Jsme světoví. Na poli TV seriálu po tomhle tedy určitě.

 • poster

  Life on Mars (TV seriál) (2006)

  Fantazie. Do slova a do písmene. Dokonalost a dokonalá souhra všeho a všech. Úžasná pestrost, chytrost, perfektní načasování, vtip - mnohonásobně to předčilo veškerá moje očekávání. Po prvním díle jsem přitom neměl moc chuť koukat na další, ten vstup mě neuchvátil. Ale pak mě to (opět) totálně pohltilo. Seriálová magie na mě zafungovala i tentokrát.

 • poster

  Daredevil (TV seriál) (2015)

  Vážený pane Václave. Kdybych z Vás měl z desetiny tak dobrý pocit jako z Matthew Murdocka, byl byste mým prezidentem dodneška, byť jste již zhruba pět let po smrti. Jelikož jsem z Vás ale podobný pocit nikdy neměl, stala se pro mě Vaše okřídlená pravda a láska vyprázdněným heslem krátce po Vašem uvedení do prezidentského úřadu. Neříkám, že jste měl na potkání mlátit zloduchy, ale snáz bych pak pochopil, co se to tady posmrtně děje kolem Vaší opatrné osoby. Ano, takhle to mám rád, takhle si představuju hrdinu z potrhanýho masa a polámaných kostí.

 • poster

  Kominského metoda (TV seriál) (2018)

  Že mě uhrane seriál o dvou starých prostaticích do té míry, že pro něj budu muset najít místo ve své seriálové TOP 10, tak to bych tedy opravdu nečekal....

 • poster

  MINDHUNTER: Lovci myšlenek (TV seriál) (2017)