Osudová chyba (2018)

Ad absurdum dotažené podobenství, čeho je schopný muž, aby si udržel ženu, poté co ztratil schopnost činit ji šťastnou. Z hloubi duše by tomu mohly rozumět desetitisíce žen zavřených do zlatých klecí bezduchého konzumu. Působí to zdánlivě amatérským, jednoduchým dojmem, je to ale pouze záměrně strohé, aby vynikly jemné, nevyřčené nuance.

Papírový dům (Netflix verze) - Série 3 (2019) (série)

Bál jsem se, že to bude opakování téhož, ale dokázali to ozvláštnit tak, že mi to přišlo zábavnější a svižnější, než první dvousérie. Je to de facto naprosto dokonalý, může mi vadit snad jen to, že to má i po skončení celé série otevřený konec.

Můj vysvlečenej deník (2012)

Strašná nuda. Ještěže jsem tu hovadinu nemusel číst... ČT to vysílala jako připomínku nedožitých padesátin pana režiséra. Budiž mu země lehká, ale tohle si za rámeček nedá.

Papírový dům (Netflix verze) - Série 2 (2017) (série)

Mělo to vymazlenej Shawshank závěr a krásně se to uzavřelo, v průběhu těch devíti dílů mě ale některé postavy začaly iritovat přílišnou výřečností (Berlín) a do kola opakovanými gesty (Tokio). Po delší době je to ale zase seriál, který mě do sebe dokázal vtáhnout a nepustí mě, dokud se na něj nedodívám (ještě mě čekají 2 série). Přesto mu jednu hvězdičku uberu, spokojenost na 80 procent jsou u mě 4. P.S.: Zajímavý sledovat, co musí normální smrtelník absolvovat kvůli cca 5-ti miliardám. Babiš by kvůli tomu ani nevstal z postele.

Zrádci - Dovolenka v Polsku (2020) (epizoda)

Tak na vietnamskej biják v původním znění bez titulků jsem ještě nekoukal... To tu lištu o koronaviru nemohli fouknout do horní kantny?! Tohle byl, tuším, poslední hřebíček do rakve se slušnou sledovaností. Ale takhle hutný téma v době všeobecné paniky v kombinaci s tou vizuální i verbální hard core formou, to asi nebude zrovna mainstream... Pro mě každopádně dobrý, hodně dobrý- navzdory tomu, že se nikdy nedozvím, o čem si povídal Filip s Dangem.

Papírový dům (Netflix verze) - Série 1 (2017) (série)

Štěstí, které po celou sérii provázelo profesora, nemělo co dělat s realitou. Myslí si snad někdo, že mohl pomocný dělník Nikolaj sám vytvářet na policejním počítači identikit pachatele? Za největší nesmysl ale považuji rozdělení rukojmích na ty, kteří budou za milion spolupracovat a na ty, kteří půjdou domů. Kdo by tam asi tak mohl zůstat, kdyby mu hrozilo prozrazení..? To jen namátkou logické lapsy v sérii, která měla ostrý start, ale pak už se toho v ní zase tolik nestalo. Po třinácti dílech jsme bez pointy. A s ohledem na to, že už to teď má série čtyři, tak si na ni budu muset ještě sakra dlouho počkat.

Jiný kontinent (2018)

Zprvu lehkovážná holka se bezhlavě zamiluje do kluka, kterýmu osud rozdal špatný karty. Svůj život začne Marie žít znovu až tehdy, když zjistí, že ji Olivier v podstatě k ničemu nepotřebuje. Milostnou chemii jsem mezi hlavními aktéry nevnímal, zdůvodňoval jsem si to ale tím, že byl zejména Olivier tak výrazně intelektuálně zaměřený. Marie mohla být ale klidně přitažlivější, vůbec bych se kvůli tomu nezlobil. Kde jsou všechny ty krásný francouzský holky, jimiž Francie ohromovala svět? Včera jsem si pouštěl Planoucí duše a tam taky špatný... 😔Takže navodit dojem, že to u nich mělo být hodně o sexu, byl nelehkej, prakticky nereálnej úkol. Přesto to mělo silný momenty a bylo jich dost i na slabší 4 pecky.

Planoucí duše (2019)

Neustále jsem se ztrácel v tom, kdo je naživu a kdo je mrtvý. Nechápal jsem, že o sobě věděli a v další scéně už se zase míjeli. Jestli v tom byl nějaký klíč, tak jsem ho neobjevil. Představitelka Agáty je zajímavý typ, chvílemi mi ale přišla vysloveně nepěkná a to mi kazilo dojem i z milostné romance, která se tu odehrávala. Planoucí duše mě tudíž příliš nezaujaly. P.S.: Ty záběry z tržnice byly děsivý... Francie jako 54. africký stát.