autobusik2

Ničiteľ zlých filmov

<< předchozí 1 2 3 4
    • 15.2.2016  18:33
    Deadpool (2016)

Raketový vzostup filmu Deadpool na 91,2% ma donútil vyjsť z môjho paneláku a dotrepať sa do kina. A teraz k samotnému filmu. Pod hrubým pozlátkom sexuálnych vtipov a uťahovania si zo seba samého aj z iných komixových filmov tu máme strašne slabý film s otrepaným story, mizerným záporákom, podčiarknutý nižším rozpočtom a navyše so zlou réžiou. Koho by bavili flashbacky v Avengers?? Nikoho. Ale hlavne, že tam sú tu Deadpoolove kecy, avšak časom sa dajú predvídať a ich kvalita klesá. 70%

• 14.1.2016  22:33

Vizuálne úžasné, príbehovo nič moc, len nepodarený remake IV. Hlavný záporák vyhral casting uverejnený v katolíckych novinách na športovej strane. Zbytok hercov v pohode. 70% 3*

• 14.1.2016  22:26
    Zoo (TV seriál) (2016)

Skvelé, zase sme na Slovensku dokázali, že máme nekonečnú zásobu treťotriednych hercov. Normálny by na nich nasadili nervový plyn, my im dáme priestor v seriáloch. Ale aj tak je ZOO lepšie ako minuloročné Pokojné poníky. Pri takomto tempe môžeme okolo roku 2030 dosiahnuť vrchol slovenskej seriálovej tvorby, v roku 2050 dno svetovej seriálovej tvorby a okolo 2100 natočiť aspoň priemerný seriál. -25%

• 14.1.2016  22:22

Pre mňa najväčšie sklamanie roka 2015 (lebo od Jupiter Ascending som nič nečakal, ale od tohto hej). Story v podstate CtrlC, CtrlV z prvého dielu, len tvorcovia všetky nezmysly z jednotky desaťkrát znásobili. Otrepané klišé, kde polka filmu sa deje, lebo jedno decko neposlúchne. A zase celý film len naháňame jedného dinosaura, ktorého by jedným zásobníkom AK47 zabil aj bezruký desiatnik nepálskej armády. To sa fakt nedá nič iné s dinosaurami vymyslieť? 25%

• 14.1.2016  22:17

Nikdy by ma nenapadlo, že z niečoho tak primitívneho ako pozeranie z okna sa dá spraviť skvelý film. Preto som celý čas pozeral s otvorenými ústami čo majster Hitchcock dokázal. 95%

• 14.1.2016  22:15

Skvelý výkon DiCapria, ktorý zakrýva nie moc premyslený príbeh. Na toľko Oscarových nominácií som čakal viac. 70%

• 4.6.2015  22:40
    Divergence (2014)

Kvalita Hunger Games klesá, ale stále to prekonáva Divergenciu (zatiaľ). Taký matroš, aký užívala autorka, keď vymyslela rozdelenie fiktívneho sveta v Divergencií, musel stáť aspoň $1 000 000 za gram, lebo inak si neviem vysvetliť ako môže niekto vymyslieť takú hovadinu! Síce nie som psychológ, ale nemôže byť človek chytrý a odvážny? Stále som mal pri sledovaní pocit, že divergentných by malo byť aspoň 90% ľudí. Samotný príbeh je nuda. Láska, ktorej okolnosti neprajú. Pripočítajte si priemerné dialógy, hlavnú hrdinku, za ktorou by ste sa na ulici neotočili a jej frajera, ktorý ju vždy zachráni. Najhorší je však finálny boj. To, že Arnold chytí M60, vystrieľa zásobník a zabije protivníkov je uveriteľné. Ale, že mladá 40kilová baba chytí útočnú pušku (ktorá bola na prvý pohľad plastová, lebo keby bola z kovu, tak by sa jej zlomili všetky štyri kosti na predlaktiach) zamieri spoza rohu a jedným výstrelom zabije protivníka, tomu by neuveril ani susedov pes. Radím všetkým obdivovateľom aby si prečítali knihu 1984 a pochopili čo je to dystópia. 25%

• 4.6.2015  22:26
    John Wick (2014)

Najtypickejší akčný film aký si dokážete predstaviť. Avšak už nie som vo veku aby mi stačilo len hodinové strieľanie ľudí. 45%

• 4.6.2015  22:23

Definitívne potvrdené, že aj Twilight latka sa dá podliezť. Ako sa mladá (a evidentne aj mentálne zaostalá) baba buchne do muža z inej kategórie. Táto zápletka je ešte otrepanejšia ako sľub politika, že budúci rok bude lepšie. Ale poďme k samotnému filmu. Nuda, nuda a ešte raz nuda! Žena sa zamiluje do muža, je neistá o ich vzťahu, majú spolu sex. Tento film je výnimočný tým, že posledné 2 menované veci sa vlastne len stále opakujú. Inak nič. Herci vlastne nemajú ani čo hrať, dialógy sú na úrovni hučania zveri v období ruje. Nedokázal som to dopozerať. 0%

• 29.5.2015  17:16
    V oku tornáda (2014)

A ja som si myslel, že éčkové katastrofické filmy sa nedostanú do kina. Chyba! Into the Storm sa ničím nelíši od pravidelných piatkových porcií hnusu na Hnoji a Narkóze s tým rozdielom, že zo série tornád spôsobenej čiernou dierou na Mesiaci, ktorá vznikla poruchou urýchľovača v CERNe spôsobenú zemetrasením, pretože do psej matere spadol tajný vojenský satelit na menenie magnetizmu Zeme, lebo ho trafil neznámi meteorit, tvorcovia ponechali len tornádo. Ale inak všetko ako cez kopírku z nízkorozpočtových filmov. Dej sa odohráva v psej materi, máme tu aj mladú babu, ktorá si nevie zaviazať šnúrky bez svojho priateľa, ktorý ju vždy zachráni, máme tu mizerné efekty (aj v porovnaní s Twisterom) a máme tu vedca čo všetkých zachráni - 20ročné dievča (ok, Sarah Wayne Callies nemá 20, ale aj tak), ktoré o tornádach čítalo v bulvárnom časopise a hrdo ukazuje na mape, že v tom červenom bude tornádo, ale ak by ste sa jej spýtali na rozdiel medzi tornádom F0 a F1 tak by nemo stálo. Samozrejme pridáme zopár hercov do počtu zo skládky treťotriedneho hereckého odpadu v Horných Orešanoch. Základná schéma 95% katastrofických filmov, len obal je iný. Sklamanie na celej čiare. 5%

• 29.5.2015  17:03
    San Andreas (2015)

Konečne som sa dočkal. Po 11 rokoch katastrofický film, na ktorý sa dá pozerať. Na Day After Tomorrow to síce nemá, ale v porovnaní s minuloročným Into the Storm alebo megakinami na Narkotickom Hnoji je toto o desať tried lepšie. Samotné zemetrasenie bolo dobre spracované, efekty skvelé. Samostatnú kapitolu tvoria herci, hlavne Dwayne Johnson, ktorý mi síce nepríde ako nejaký extra herec, ale úloha záchranára mu sadla skvelo, utiahol celý film ako ústredná postava. Paulovi Giamattimu som dokázal uveriť, že je vedec, ktorý sa zaoberá zemetraseniami, na rozdiel od totálne mizernej minuloročnej Sarah Wayne Callies. Na filme mi trochu vadilo riešenie manželských problémov, ale bolo aspoň rovnomerne rozložené do celého filmu. Ešte si tvorcovia mohli odpustiť zopár blbostí ako preraziť centimeter hrubé tvrdené sklo na mrakodrape nafukovacím člnom. Ale celkovo je San Andreas jeden z najlepších filmov v rámci svojho žánru. 70%

• 7.2.2015  00:40
    Jupiter vychází (2015)

Takúto katastrofu som v kine nevidel od čias Babovřeskov (úprimne aj tie mi prišli lepšie). Herci strašne mizerní. Channinga Tatuma by som ešte s privretými očami, okuliarmi, slnečnými okuliarmi a kontaktnými šošovkami aj dokázal stráviť, ALE netuším, z ktorej skládky treťotriedneho odpadu v Keni vyhrabali Milu. Lepšie by to zahrala aj socha, neuveril som jej ani to, že existuje. Toho, kto ju obsadil okamžite obesiť a na tú skládku poslať F35, aby sa tá nákaza ďalej nešírila! Neviem či je to teraz móda obsadzovať sprosté herečky, pretože niekoho tak bez mozgového som ešte nevidel. Tá ženská nemala vlastný názor, úsudok, nič. Ani ten posledný pes by neveril každému koho stretne. A ako sa dalo tušiť, každý ju chcel len zabiť, ale vždy tam bol Tatum, aby ju zachránil na poslednú chvíľu. Aké neprekvapujúce. Zo záporákov bol spomedzi buzeranta a modelky, ktorá tam asi spadla dierou v podlahe na módnej prehliadke zaujímavý Eddie Redmayne (dalo sa mu aspoň uveriť, že je záporák). Samotný príbeh radšej nebudem komentovať, dodám len toľko že aj 80% televíznych reklám ma lepší. Keby som žil doteraz na pustom ostrove, asi by som bol unesený z efektov, ale nežil som na pustom ostrove. Už aj samotný technologický pokrok bol deravejší ako ten najderavejší ementál, keďže na jednej strane existujú technológie na okamžitú opravu mesta, vymazanie spomienok a teleporty vo vesmíre, ale nedá sa odstrániť fotka z mobilu (asi ešte nepoznaju delete) a DNA je treba brať z ľudí (synteticky ju vieme vyrábať aj teraz). Z celého filmu boli pekné len zábery západu Slnka nad Chicagom, ale kvôli nim som do kina nešiel. Keby to bol film o jednej ráno na TV Horné Orešany, asi by som mu 1* dal, ale za tie prachy čo to stálo si ju to nezaslúži!

• 15.8.2014  21:04

Nudné ako lúpať zemiaky. Kam sa toto hrabe na Spidermanov s Tobeym Maguirom. Ten bol aspoň sympatický, no Andrew Garfield vyzerá horšie ako gorila prejdená kosačkou na trávu. Príbeh zbytočne natiahnutý, tak pol hodina by išla vyhodiť. Čakal som rozhodne viac. 55%

• 15.8.2014  21:00

Even death will become a solvable problem - Raymond Kurzweil, The Singularity is near, 2004. Perfect document about one of the best people on Earth. 100%

• 15.8.2014  20:56
    Top Gear: Bolivia Special (TV pořad) (2009)

O autách viem, že majú 4 kolesá a motor. Na toto som náhodou natrafil pri prepínaní kanálov, a kdeže môj bratranec má Top Gear rád, rozhodol som sa zistiť čo je tento špeciál zač. Tak dobre som sa pri sledovaní TV už dávno nepobavil, proste pecka. 85%

• 15.8.2014  20:46
    Bouře meteorů (TV film) (2010)

Tento film u mňa drží prvenstvo, videl som z neho 7 a pol minúty a vedel som, že iné ako odpad tomu nedám. 20-ročná blondínka, zoberie kúsok kameňa, dá ho pod mikroskop, pozrie sa naň a po 10 sekundách vyhlási, že meteorit obsahuje prvok 120 Unbinilium. Ďalší film, kde autori nečítali učebnicu Chémie, ktorá sa používa v šiestej triede základnej školy. Následne to zaklincovli tri rovnaké zábery na padajúci dom, ktorý spadol, až keď boli všetci vonku. 0% PRE LAIKOV: Zloženie meteoritov sa zisťuje spektrálnou analýzou a prvok 120 by aj v najlepšom prípade ma polčas rozpadu niekoľko minút, maximálne hodín, čiže určite by nemohol letieť vesmírom milióny rokov.

• 15.8.2014  20:36
    Chlapectví (2014)

Vcelku zaujímavo spravený film, ktorého slabinou je, že ukazuje vcelku obyčajné životne situácie. Až do poslednej chvíle som čakal na nejaký zvrat, ktorý ale neprišiel. Veľmi dobre to vystihuje komentár od POMA. 65%

• 15.8.2014  20:26

Najlepší western všetkých čias, klaniam sa pred prácou Sergia Leoneho. 100%

• 15.8.2014  20:25
    Černá díra (TV film) (2013)

Vedel som, že TV Narkóza je na tam zle, ALE až tak???? Vysielať túto debilinu ako mikrokino?? Tu neúčinkovali herci, ale ľudia, ktorých asi náhodne odchytili počas nakupovania, pretože aj ten posledný treťotriedny herec by odmietol v takejto do neba volajúcej hovadine hrať. Človek, čo robil scenár, asi v živote slovo FYZIKA nepočul, nieto aby sa ju učil. Radšej by som si dal vŕtať zuby príklepovou vŕtačkou, ako by som mal toto pozerať znova. 0% PRE LAIKOV: Ak by v CERNE vznikla čierna diera, pri jej hmotnosti (niekoľko tisíc násobok hmotnosti protónu) by sa Hawkongovou radiáciou vyparila za menej ako bilióntiny sekundy. Aby čierna diera ovplyvnila gravitáciu Zeme o 1%, musela by mať 1% hmotnosti Zeme - 5,972x10^22 kg, čo je len o málo menej ako hmotnosť Mesiaca. A nakoniec čierna diera dokázala stiahnuť z obežnej dráhy satelit, ktorý je stovky kilometrov od nej, ale na ľudí, zatvorených ani nie 10 metrov od nej nepôsobila, pritom by mala na nich pôsobiť desiatky miliónovkrát silnejšie, podľa Newtonovho gravitačného zákona s totiž gravitačná sila zmenšuje s druhou mocninou vzdialenosti.

• 26.7.2013  23:08
    Riskni to s JOJ! (TV pořad) (2013)

Čudujem sa, že stále existujú ľudia, ktorý na tento podvod naletia. Vyhráte 50€, ale miniete 200€ za telefonovanie, pretože 2€ (60 korún) za minútu sa len tak nevidí. Je jasné, že JOJ-ke ide len o zisk a celé je to maskované Voštinárom, ktorý sa celú reláciu tvári ako by mal 5 promile. RADA VŠETKÝM: NESLEDUJTE TO!!!!!! 0%

• 26.7.2013  23:01

Okrem jednej skutočne vtipnej scény je film neuveriteľne dementný aj dosť nudný. SPOILER Za scénu, keď si doktor odreže polovicu zadku si však film tú 1* zaslúži. 20%

• 26.7.2013  22:54

SPOILER Skvelý film o armádnom veteránovi, ktorý sa vyrovnáva so svojím ochrnutím. Film je veľmi dobrý, herecký výkon Toma Cruisa na 1*, ALE nechápem 20-minútovú opileckú scénu. ktorá mi totálne skazila skvelý dojem z filmu a ani vynikajúci záver to nenapravil. 60%, bez opileckej scény by to bolo 80%

• 26.7.2013  22:36
    Truman Show (1998)

Skvelý film s originálnym príbehom. Jim Carrey úplne hviezdi. Film by bol ešte lepší ak by bol o 5 minút dlhší. 75%

• 26.7.2013  22:34
    Norbit (2007)

Radšej by som skočil pod vlak ako pozeral toto druhý krát. 5%

• 26.7.2013  22:32
    Jako kočky a psi (2001)

Toho, komu napadlo natočit takúto volovinu treba obesiť na najbližsom strome. Už po desiatich minútach mi bolo na vracanie. Pri scéne súboja šteniatka s mačacími ninjami som musel film vypnúť, aby som neovracal sedačku. 0%

• 26.7.2013  22:31
    Paralelní světy (2012)

Filmová katastrofa. Dej je strašne debilný, okopírovaný z každého zamilovaného filmu. Film vôbec neťaží z unikátnrho prostredia dvoch svetov, ktoré ležia oproti sebe. Herci zlí, radšej by som mesiac čistil záchody ako išiel na rande s neskutočne škaredou Kirsten Dunst. Je to prvý film, ktorý som nebol schopný dopozerať do konca (a to som videl aj celý House of the Deadth). 0%

• 26.7.2013  22:27
    Ghost Rider 2 (2011)

Film je ešte horší ako jednotka. Mizerný dej a mizerní herci (okrem Nicholasa Cagea) spôsobili, že posledných 40 minút filmu som sa snažil hlavne nezaspať. Jediné čo sa oproti jednotke máličko zlepšilo sú efekty. Tie však katastrofálny dojem nemajú šancu zachrániť. 5%

• 26.7.2013  22:24

Nádherné efekty, ale film je neskutočne nudný, pretože každá scéna trvá minimálne trikrát tak dlho ako je bežné. Samotný dej nie je nič moc. Herecké výkony sa nedajú hodnotiť, keďže vo filme hrá vlastne iba 1 herec. 55%

• 19.7.2013  15:36

Okrem zopár úsmevných momentov nemá film čo ponúknuť. 15%

• 1.7.2013  19:15
    Bídníci (2012)

Tento film, či skôr muzikál má skvelý dej. Herci sú tiež dobrí, normálne by som filmu dal 4*. To by sa však nemohlo vo filme stále spievať. V iných muzikáloch, kde sa spev strieda s normálnou rečou mit o nevadí. Tu mi to dosť vadilo. Spočiatku som to zvládal, avšak neskôr som sa musel premáhať, aby som film vôbec dopozeral. Spev mi pokazil celý dojem z filmu. Dej za 4*, spev za odpad!, čiže celkovo to vychádza na 2*.

<< předchozí 1 2 3 4