Utah

Utah

Tomáš Vynikal

okres Olomouc

homepage

2 body

Moje biografie

od nejnovějšíchpodle abecedy
  • 1.5.2015
  Tomáš Vynikal
  (kameraman)

  S natáčením začínal na přelomu základní a střední školy. V letech 2005 a 2006 byl osobním žákem fotografa Tomáše Vážana. Na podzim roku 2006 se na festivalu Academia film Olomouc osobně setkal s producentem Norbertem Theo Auerbachem, který mu radami pomohl s produkcí a střihem dokumentárního filmu Nemocnice na konci světa… (více)

  • 26.3.2015
  Petra Nováková
  (režisér)

  Česká humanitární pracovnice pochází z Dolní Lhoty u Luhačovic. První návštěvou v roce 2007 si splnila jeden ze svých snů. Petra je autorkou a řešitelkou projektu Paprsky naděje, který zajišťuje adopci na dálku chudým dětem v Bangladéši. Také pomáhá dlouhodobě na Ukrajině, například se podílela na renovaci nemocnice ve městě… (více)

  • 25.4.2012
  Aneta Beránková
  (režisérka)

  Po absolvování gymnázia (1998 – 2006) pokračovala ve studiích na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně na ateliéru Audiovize, obor: režie a scenáristika. Z její „dílny“ vycházejí především ztřeštěné komedie a grotesky. Ale točí i psychologické thrillery, dokumenty a fiktivní reklamy. Televizní diváci znají její krátké filmy „Partie… (více)

  • 27.1.2011
  Jiří Novák
  (režisér)

  V letech 1996–2004 studoval státní gymnázium v Kroměříži. Poté pokračoval ve studiu na Fakultě multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně, ateliér Animovaná tvorba. Promoval v roce 2010. Od útlého věku s dědou Jiřím, akademickým malířem, pronikal do tajů malby a grafiky, s otcem Michalem, veterinárním lékařem,… (více)

  • 31.7.2006
  Otakar Štěrba
  (režisér)

  Významný ekolog Otakar Štěrba na cestách po světě s oblibou dokumentuje životní prostředí pomocí kamery, zvláště v oblasti kontinentálních vod. První režijní dokumenty Velká řeka (1980) a Velké krajinné ekosystémy (1981) vyrobil ve spolupráci s Krátkým filmem Praha. Následně začal spolupracovat s Československou televizí jako… (více)