fiLLthe3DD

fiLLthe3DD

Felipe S

okres Kladno
Milovník špatných filmů a seriálových braků :)

<< předchozí 1 2 3 4 5 8 12 15
    • 5.4.2021  07:36
    Mumie (1999)

Jako děcko jsem Mumii opravdu žral a pozitiva na tomto snímku shledávám i po letech - vizuál je bombastický, herecké obsazení skvělé (Brendan s Rachel mají úžasnou chemii) a soundtrack Jerryho Goldsmithe parádní. Stephen Sommers rozhodně není nejlepším režisérem, ani extra dobrým scénáristou, ale zábavné oddychovky mu celkem jdou a oceňuji, že remake klasické „Mumie" z roku 1932 pojal ve stylu „Indiana Jonese" aniž by poskvrnil kvalitu originálu, narozdíl od paskvilu s Tomem Cruisem.

• 4.4.2021  21:58
    Whitney Houston: I Learned from the Best (hudební videoklip) (1999)

https://youtu.be/YFVnVuTcz9I Dle mého názoru ten nejlepší song od Whitney :) Její hlas je božský a hudba zrovna tak. 100%

• 29.3.2021  06:11

Komiksovka WW84 mne oproti prvnímu dílu bohužel absolutně nebavila a označil bych ji slovem zklamání, jelikož svou naivitou dosti připomínala filmovou katastrofu Supergirl z roku 1984 - neohromila vizuálem, scénář byl mizerný a jedinými tahouny byli Gal Gadot a Chris Pine spolu s parádní hudbou (moje top „Anything You Want"). Námět přitom nebyl špatný a „kámen přání" byl dobrý způsob, jak navrátit mrtvého Trevora, bohužel provedení už tak oslnivé nebylo - dialogové sekvence nestály za nic a zásluhou přepálené délky (151 minut) nudily, akce bylo minimum a zpracováním rovněž neohromila, digitální efekty ostudné na film s rozpočtem 200 milionů USD. Pochválit musím úvod na Themysciře, souboj v bílém domě a fight mezi Dianou a Cheetah rovněž nebyl nejhorší, ale vše kazí umělé CGI - scéna v obchoďáku nebo honička na dálnici pak vypadají vyloženě komicky. Postava Barbary / Cheetah by zasloužila lepší prokreslení charakteru a navíc přímo vybízí k zakomponování „hororových scén" (například ve stylu Batman Returns), čehož se bohužel dočkáme sotva na několik sekund, navíc je namísto make-upu zpracována převážně digitálně a vypadá to hnusně. Škoda, Kristen Wiig se snažila, to samé Pedro Pascal, akorát ten scénář jim házel klacky pod nohy. Snímek Wonder Woman 1984 je zpracováním mnohem horší než-li The New Original Wonder Woman z roku 1975 s herečkou Lyndou Carter, která si zde mimochodem střihla cameo :) Uděluji velmi slabé 3 hvězdy, hodnocení 49% prvních 10 minut https://youtu.be/W3pG2Nob21U oblíbený soundtrack https://youtu.be/AU22IuXdvIw

• 29.3.2021  04:15
    Rozčarování (TV seriál) (2018)

Disenchantment sice nedisponuje natolik propracovaným světem jako Futurama ani natolik sofistikovaným humorem jako prvních deset sérií Simpsonových ale koukatelné to celkem je, napínavé taky a občas se dostaví i vtipná hláška - postavy jsou navíc nesmírně sympatické, vychlastaná princezna Bean, démon Luci a roztomilý Elfo mají skvělou chemii a interakce mezi nimi je nesmírně zábavná. Matt Groening svůj tvůrčí rukopis nezapře a kresba nese jeho typické znaky, animace je však oproti „žluté rodince" nebo „futuristické podívané" poněkud odlišnější a kouká se na to sakra dobře!

• 25.3.2021  02:51
    Práskači (2011)

Kolumbijské drama s oscarovými ambicemi, které sice problematiku dané země - tedy drogové karty, nájemné vraždy nebo korupce v politice - vyobrazuje na výbornou, ale které je bohužel i velmi nudné a ze scénáristického hlediska naprosto nezvládnuté. Telenovelové elementy jsou dány hlavně tím, že film vychází ze seriálu „Kartel" z roku 2008, oba projekty mají shodné herce a hlavní úlohu v nich ztvárnil Manolo Cardona. Oproti seriálu, jehož technické zpracování bylo neskutečně laciné, má však snímek překvapivě kvalitní vizuál, srovnatelný s hollywoodskou produkcí. Prozatím bez hodnocení, uvidím na podruhé.

• 2.3.2021  04:38

Hlavní slabinou tohoto animovaného snímku je zejména délka, zásluhou které se postavám dostává jen minimum prostoru a znalost komiksové předlohy je tedy výhodou. Zpracování je vcelku dynamické a úroveň animace nadprůměrná na poměry ,,direct to video" , dějové zasazení do 50. let minulého století shledávám nesmírně atraktivním :)

• 2.3.2021  04:00

Oceňuji zakomponování žánru regulérní komedie a zaměření na dospělé publikum, avšak nemáte-li v lásce postavu ,,Harley Quinn" , tak zhlédnutí opravdu nedoporučuji - ne každému totiž sedne její specifický smysl pro humor 🙂 Námět je zpracován vcelku obstojně, hrdinové mají nejen skvěle prokreslené charaktery, ale i skvělou interakci mezi sebou a ze scénáristického hlediska o dost lepší než-li ,,Suicide Squad" nebo ,,Birds of Prey" s Margot Robbie 😀

• 1.3.2021  19:39
    Godzilla (2014)

Oceňuji nápadité ,,komorní" zpracování - rozhodně to není tak přepálené jako ostatní projekty s gigantickými příšerami, kupříkladu Pacific Rim, Rampage nebo Meg. Rovněž mohu pochválit i vizuál, kameru a herecké výkony, avšak bohužel se přidávám k té skupině diváků, které celkové zpracování nesedlo a to zejména kvůli nezajímavým lidským postavám, s čímž se potýkají i další pokračování, zlatá ,,Godzilla"od Emmericha, tu jsem alespoň dokoukal, ale zde mi to činí obrovské problémy. Jinak chápu, že noční scény skryjí nedokonalosti digitálních efektů, ale tady je to vyloženě přehnané, následující pokračování (Kong a Godzilla II) jsou rozhodně mnohem zábavnější a vizuálně působivéjsí.

• 1.3.2021  18:41
    Páni ráje (TV seriál) (2015)

Prozatím (cca prvních 10 epizod) hodnotím za 5 hvězd - námět inspirovaný dokumentem ,,Cocaine Cowboys" mne zaujal (obchodování s drogami koncem 70. let v Miami), telenovelové elementy mi nevadí a vykrádání schématu dalších ,,narconovel" (konkrétně La Reina del Sur a Señora Acero) rovněž ne, veškeré nedostatky vynahrazuje sympatické herecké obsazení, spousta akce (dostatek přestřelek a mrtvých, dokonce i exploze za použití praktických efektů), obstojná výprava (lokace Miami, dobové kostýmy, retro auta) a samozřejmě charisma Kaze del Castillo v hlavní roli :) Sofistikované drama jako ,,Narcos" nečekejte, klasickou telenovelu taky ne - dojde i na gore v podobě useknutých hlav a končetin, scéna s motorovkou dozajista odkazuje na snímek Scarface 🙂

• 6.2.2021  06:06
    12 opic (1995)

Vyzdvihuji poutavý příběh a depresivní atmosféru, trochu haluz :) Zdaleka nejvíc mě překvapill herecký výkon Bruce Willise, nevěděl jsem, že umí hrát :D

• 5.2.2021  23:42
    Eliso, vrať se! (TV seriál) (2010)

Seriál "Donde esta Elisa" se dosti přibližuje aspektům ryze americké produkce, než-li klasické jihoamerické telenovele. Námět ohledně únosu je zajímavý a celkový vývoj příběhu dosti nepředvídatelný - vůbec největší překvapení nastává ve chvíli, kdy Elisa umírá a následně začne coby "duch" vstupovat do snů vlastní matce, aby ji odhalila identitu svého vraha - což oceňuji stejně tak jako absenci vyloženě šťastného konce 🙂 Charakteristiku postav rovněž chválím, jelikož hrdinové mají jak klady, tak i zápory, což je dělá uvěřitelnými - i taková záporačka si projde vývojem osobnosti a nakonec i vzbuzuje divákovu lítost - ostatně jedinými kladnými postavami zde byli detektiv Cristobál a zdrcená Dana 😀 Herecké výkony hodnotím nadprůměrně - exceluje Catherine Siachoque coby potvora Cecília, ale i mladičká Carmen Aub jako dívka trpící depresemi nebo Sonya Smith v roli zoufalé matky. Jorge Luis Pila úlohu detektiva též zahrál na výbornou a nikdo zde nepodal vyloženě tragické herectví 🙂 Technické zpracování je obstojné, práce s kamerou a střihem výborná a zvolený soundtrack přímo excelentní, kombinace epických chorálů a tvrdého rocku dodává scénám napětí 😀 Nenáročným divákům seriál "Donde esta Elisa" vřele doporučuji, oněch 100 epizod vcelku rychle utíká a romantická linie není upřednostněna na úkor policejního vyšetřování a obojí je skvěle vyvážené - vřele doporučuji a hodnotím za 75% , na IMDB 7,3, Znělka https://youtu.be/SE8i7v9Sw5M Nejlepší vražda https://youtu.be/RDMlCxklBmY

• 29.1.2021  00:31
    Výměna manželek (TV pořad) (2005)

Dovedu si představit že mnohé vyhrocené situace jsou záměrně vyprovokovány štábem a sestříhané tak, aby vypadaly ještě dramatičtěji, než ve skutečnosti jsou, ale čekaly aktérky snad něco jiného? Lituji dětí ze v "tomto" musí vyrůstat a je na blití z toho, že tento pořad sleduji a nenechám si ujít žádný nový díl, ale odtrhnout se od toho zkrátka nejde... Po zhlédnutí si člověk alespoň připadá normální.

• 29.1.2021  00:14
    Policie v akci (TV pořad) (2017)

Celkově zpracování by zasloužilo odpad! avšak zásluhou vtipných (byť to nebylo záměrem) hlášek a záchvatům smíchu, které jsem při sledování měl, nemohu toto "dílo" ohodnotit měně než třemi hvězdičkami. Tak pitomé až je to geniální.

• 21.1.2021  00:48

„Vcelku seriózní historický snímek" napadlo mne v prvních dvou minutách - na(ne)štěstí "Tyranosaurus" se objevil začátkem minuty třetí a dle jeho digitálního zpracování šlo lehce odhadnout, do jakých vod bude zbytek tohoto filmu směřovat... Jedná se o klasickou, nenáročnou a nechtěně zábavnou béčkovou zhovadilost s minimálními ambicemi, u které se navíc vcelku slušně pobavíte, nečekáte-li tedy zrovna "Jurský park"... Jediné, co bych tak filmu vytkl je absence většího počtu krvavých scén... hodnotit kvalitu digitálních efektů by vzhledem k nízkému rozpočtu bylo nefér... naopak kladně hodnotím náznak příběhu (vzpomněl jsem si na Tomb Raider a boj s T-Rexem), scénář (dialogy mi přišly snesitelnější než v hollywoodských filmech "Kong: Skull Island" nebo "Godzilla: King of the Monsters") a chování postav (nikdo mě vyloženě nes*al)... 40% a velmi, ale opravdu velmi slabé tři hvězdičky, holt mám pro brakovou tvorbu slabost :)

• 1.12.2020  02:05
    Christina Aguilera: Loyal Brave True (hudební videoklip) (2020)

https://youtu.be/G6PZm8vhm6I Tuctová, avšak božsky zazpívaná píseň, která dle mého byla z celého remaku "Mulan" tím vůbec nejlepším (což je smutné vzhledem k faktu, že film atakoval rozpočet 200 milionů USD). Stylizace videoklipu ucházející, avšak ocenit musím zejména Christininu odvahu, jelikož aby se běloška v dnešní rádoby korektní době oblékla jako čínská národní hrdinka, to chce opravdu koule 😂 PS. Ohodnotit si prozatím netroufám

• 1.12.2020  01:53
    Mulan (2020)

Animovaná "Mulan" mne naprosto uchvátila a ihned se zařadila mezi mé nejoblíbenější Disneyovky - remake však přílišné důvěry nevzbuzoval a dle upoutávek působil dojmem laciné televizní produkce, podobně jako například "Aladin", který si mne však nakonec svým filmem získal a já díky tomu dal šanci i této předelávce. Očekával jsem akční historický epos s trochou té fantasy, avšak dostal jsem rádoby dramatické akční cosi, které v ničem nefunguje a které vůbec neví, komu je vlastně určené - jakožto válečné drama snímek neobstojí, z historického hlediska zrovna tak a coby dobrodružné fantasy pro náctileté film postrádá jakoukoli dynamiku a zajímavé postavy 😐 Animovaná "Mulan" byla kritizována kvůli nevhodnému zobrazování čínské kultury, nicméně kreslená verze alespoň pojala hlavní protagonistku jako lidskou bytost z masa a kostí, která nástrahy řeší svou vynalézavostí, tzn. inteligencí a proto je divákovi sympatická, zatímco ta hraná je výjimečná akorát svým čchi, které ji dodává na síle 😱 Technické provedení též dosti pokulhává a zásluhou uměle působících kulis a viditelného zeleného pozadí vzbuzuje dojem televizní tvorby, nikoli velkofilmu s rozpočtem atakujícím částku 200 milionů USD - ty peníze zde vidět zkrátka nejsou a vizuál je odpudivý a kýčovitý, zpracování soubojů a celkové akce též mizerné a dosahující tak úrovně nízkorozpočtového seriálu z přelomu tisíciletí, kterým mám na mysli "Xenu", katastrofa 🤮 PS. Závěrečné titulky byly zásluhou zpěvu Christiny Aguilery asi nejlepší pasáží celého filmu.

• 18.11.2020  23:40

Očekávání byla nulová a snímek měl posloužit jen coby kulisa při usínání, mou zvědavost vzbuzovalo snad jen to, jakým způsobem se tvůrci vypořádali s trojrozměrnou animací, kterážto v upoutávkách působila dosti nevzhledně a která mi k celkové estetice "mořského ementálu" vůbec neseděla - k mému velkému překvapení jsem si však na CGI animaci rychle zvykl a dokonce ji shledal i atraktivní, jelikož mi přišla odlišná (taková plastelínová) v porovnání s jinými animovanými filmy. Příběh neoslní a kvalitám seriálového "Spongeboba" se rozhodně nepřibližuje, nicméně i tak je kupodivu stravitelný a dobrodružné putování houby s hvězdou neuráží a rychle odsýpá - komediální sekvence navíc nejsou až tak trapné, Keanu Reeves potěší a flashbackové pasáže svou roztomilostí uzemnily i mě 🙂 "Houba na útěku" není sice dokonalá, nicméně pro děti je ideální a dospělé nenase*e, rozhodně jsem očekával mnohem větší zrůdnost 🙂

• 7.11.2020  08:25
    Duna (1984)

Velkolepé a dosti neobvyklé science fiction, které rozhodně nesedne každému a očekáváte-li pohádkové Star Wars , budete zklamáni, protože DUNE vzbuzuje spíše dojem mexické telenovely - zejména tedy kvůli plochým a nevýrazným postavám, které zásluhou scénáristické neschopnosti postrádají jakoukoli uvěřitelnou motivaci, zlatá Delia Fiallo a její Rosalinda. Potenciál námětu tvůrci promarnili a mytologii vesmírného impéria dostatečně nevysvětlili, tudíž pro diváka knihy neznalého je velmi náročné se v čemkoli zde orientovat / vyznat a režisér LYNCH dle mého rozhodně neměl obsáhlou literární předlohu napěchovat do jediného snímku, ale rozdělit ji minimálně na dvakrát, takhle je to bohužel přeci jen poněkud přeplácané 🙁 Obsazení je sympatické a herecké výkony snaživé, Kyle MacLachlan a Francesca Annis mezi sebou mají úžasnou chemii a skvěle zobrazují „Oidipovský komplex" , Kenneth McMillan ztvárnil úlohu záporáka na výbornou a působil správně ďábelsky a taková Siân Phillips vyloženě excelovala, její postava totiž vzbuzovala nejen respekt, ale dokonce i strach. Celkové technické zpracování je sice poněkud zastaralé, ale i nadále velmi působivé a pochvalu zasluhují především speciální efekty - na modely vesmírných lodí a pyrotechnické exploze radost pohledět, i takový pouštní červ je zpracován obstojně a finální bitva je přímo epická - a též i práce s kamerou a osvětlením, obraz je totiž skutečnou pastvou pro oči 🙂 Ozvučení jsem si nemohl vynachválit, na poslech bylo nesmírně příjemné a hypnotické podobně jako „ASMR" , chválím dokonale vyvážený poměr hlasitosti dialogů, ruchů a hudby. Soundtrack od skupiny Toto je famózní, osmdesátkovou syntetickou hudbu já rád a album k tomuto velkofilmu si s oblibou pustím raději než např. fanfáry z „předaleké galaxie." Mé sympatie si DUNA vysloužila teprve až opakovanými zhlédnutími, které mi dopomohly orientovat se v překombinované dějové linii a pochopit konání postav, knihu jsem totiž nečetl - možná i proto jsem v hodnocení natolik shovívavý, snaha byla a telenovelové spletitosti nevadí, jen paralela mezi ropou a kořením mohla být výraznější, nová DUNA to snad napraví. Doporučuji obdivovatelům roztodivné filmové tvorby - debilní, ale kouzelné jako např. sci-fi Jupiter Ascending nebo komiksovka Harley Quinn (Birds of Prey) - nejlépe si tuto haluz vychutnejte s jointem, možná si pak snímek zamilujete podobné jako já. Hodnocení 69% zcela adekvátní

• 7.11.2020  08:23

Námět se zpočátku jevil dosti tuctově a snímek se tvářil jako klasické béčko s vraždící příšerou, tudíž jsem jej chtěl využít jen coby zvukovou kulisu - nicméně prvních třicet minut mne překvapilo natolik strhujícím tempem a natolik zdařilou hororovou atmosférou, že jsem nakonec zůstal přikovaný k obrazovce a nestačil žasnout nad vývojem příběhu a zejména jeho originálním rozuzlením. Na svou dobu velmi kvalitní horor, obsahující množství napínavých scén, několik málo nechutných scén a monstrum, z něhož jsem i já neměl dobrý pocit - scénám pomáhá obzvláště mizerná kvalita obrazu a minimální osvětlení, což sice dozajista záměrem nebylo (většinu rozpočtu nejspíš padla na výplatu  Christophera "Draculy" Lee), ale paradoxně to dopomohlo umocnit onen strach z neznámého. Herecké výkony spíše průměrné, avšak s postavami lze sympatizovat bez problému, jelikož diváka neotravují trapnými hláškami a naopak překvapí inteligentními dialogy a chováním. Neprávem podhodnocený a zapomenutý (pročpak asi nedošlo na remake, hmm?) horor, který na mne SPOILER! působil jako kombinace Vetřelce, Halloweenu a Věci s filosofickým přesahem seriálového Star Treku SPOILER!

• 21.10.2020  19:26

Dosti nezvládnutý počin z hlediska vývoje příběhu a naprostá scénáristická katastrofa s nesympatickými postavami a "jakože" morálním poselstvím o tom, že člověk se neliší od zvířat. Snímek obsahuje prvky akce / dobrodružství / hororu / sci-fi a romantiky, ovšem jejich kombinace je zásluhou nešikovné režie dosti křečovitá a sledování činí umorným, což zamrzí vzhledem k obstojnému technickému zpracování, které je oním důvodem, proč se k "Ostrovu Dr. Moreau" rád vracím. Lokace jsou zvoleny na výbornou a jejich krása je umocňena pěknou kamerou, též zvuk příjemný a masky tím nejlepším - zmutované bytosti vzbuzovaly nepříjemný pocit (porodní scéna byla i na mně hnus) a před prací maskérů smekám, snažili se jediní. Další zpracování / remake hádám už jen s odpudivými CGI humanoidy co? A jó vlastně, filmové "Cats"

• 21.10.2020  19:25

Snímek "The Mummy's Ghost" nikterak nevybočuje z oné klasické příběhové linie hororových počinů studia "Universal" a vyjma nečekaného zvratu v závěru jde o zavedenou šablonu, v níž šílenec oživí monstrum. Navzdory mým sympatiím k "Universal Monsters" mne tento snímek absolutně nebavil a celkové zpracování mi připadalo křečovité, milostná zápletka vůbec nefungovala a hororová atmosféra zrovna tak - přitom v předchozím díle vše šlapalo na výbornou a to obsahoval i prvků regulérní komedie. SPOILER! Překvapil mne akorát konec, v němž Amina coby hlavní protagonistka umírá v bažině jako seschlá mumie SPOILER! Hodnotím dvěma hvězdičkami za krátkou stopáž, překvapení ve finále a zejména Lona Chaneyho, kterému zcela očividně kostým "Mumie" nebyl příliš pohodlný.

• 21.10.2020  19:23
    Příslib (2016)

Navzdory skutečnosti, že jde o tuctové a nikterak zvlášť přelomové historické melodrama, mne snímek velmi oslovil. Oslnila mne zejména výprava, jelikož zvolené lokace (obzvláště Istanbul) byly skutečnou pastvou pro oči a jejich krása vynikala jak zásluhou přirozeného filtru, tak i skvělé práci kameramana. Zápletka týkající se milostného trojúhelníku pak sice nepřinesla nic zásadního na poli filmového umění a romantická linie působila občas poněkud křečovitě, nicméně rozhodně nebyla nesnesitelná a jakžtakž i fungovala - jednak totiž klidné tempo divákovi alespoň umožnilo přilnout k postavám a jednak historické pasáže a válečné sekvence okořenili všechna ta romantická klišé. Herecké výkony též hodnotím pozitivně, obzvláště Oscara Isaaca v hlavní roli, jelikož svým herectvím zastínil i mého oblíbence Christiana Balea, který byl důvodem, proč jsem dal "The Promise" šanci.

• 28.8.2020  20:20
    Neviditelný (2020)

Jeden z nejlepších remaků - s originálem ze 30. let jej totiž spojuje pouze téma "neviditelnosti", tudíž se nejedná o bezduché kopírování a navíc se snímek zaobírá i problematikou dnešní doby (domácí násilí), což v záplavě sra**k typu "Conjuring" vyloženě potěší.

• 25.8.2020  01:42

Oproti předchozím "Pirátům" dosti nevýrazné - ať v rámci příběhu (který je navíc dosti rozvláčný), tak i akce či výpravy. Porovnám-li s Verbinskeho trilogií, působí "On Stranger Tides" dosti komorně - vyjma úvodní honičky v Londýně a úžasnými scénami s mořskými pannami (jejichž vyobrazení coby "predátorů" mne velice zaujalo) snímek postrádá patřičný rozmach. Samotný námět byl se rovněž dal spracovat záživněji a potenciál postav tvůrci promarnili buď nedostatkem prostoru (ehm, Penélope) či nulovou chemií mezi herci (Sam Claffin a Àstrid Bergès-Frisbey) - navíc Depp a jeho trdlování působily už vyloženě otravně...

• 5.8.2020  01:15

Očekávání nebyla příliš vysoká, nicméně po zhlédnutí mohu "Legendu o Mulan" zařadit mezi mé nejoblíbenější Disneyho animované filmy a důvodů je hned několik. Příběh je poutavý, svižně natočený a kombinuje množství žánrů, důsledkem čehož nenudí a je zábavný a napínavý - komediální sekvence označuji slovem DOKONALÉ a malý drak "Mushu" , kterého jsem se obával nejvíc si nakonec získal místo v mém srdci, jelikož hlášky měl BOŽSKÉ a navzdory jeho komickým výstupům snímek nezabředl do hlubin infantilní dětské slátaniny a dokázal si udžet relativně dospělou tvář, což se např. o hrané "Maleficent" říci nedá :) Rovněž zpracování charakterů postav nemohu přehlédnout a chválím odvážnou hrdinku, jež po vzoru Ariel, Jasmíny či Pocahontas hýbe dějovou linií a není po vzoru princezen jako Sněhurka či Růženka jen krásnou dívkou v nesnázích. Soundtrack též úchvatný a byť písně ve filmech moc nemusím, tak zde mi vůbec nevadily a zejména song "Já už z vás muže udělám" by obstál i do hrané adaptace - Jerry je zkrátka frajer. Animace též nádherná a kresba zrovna tak, nicméně jedná se o klasický disneyovský standard, takové "The Sleeping Beauty" či "Atlantis" z roku 2001 byly dle mého propracovanější co se týče celkového zpracování vizuálu. Dabing v pohodě a spokojenost veliká! PS. Oznámení remaku ve mne probudilo zvědavost, alespoň tedy zpočátku... tvůrci slibovali historický epos s trochou toho fantasy, absenci "Mushu" jsem tedy překousl, nicméně z trailerů se "Mulan" jeví coby dobrodružné fantasy ve stylu "Prince z Persie" a proto mně jeho neúčast velmi mrzí, ale chápu - peníze jsou až na prvém místě a tato postava byla čínskými cenzory shledána jako kontroverzní z důvodu hanobení jejich kultury, což pro film ušitý na míru čísnkému publiku není dobrá vizitka... nicméně podpora hongkongským polictům ze strany hlavní herečky též není dobrý marketing a mé natěšení se změnilo v nezájem.

• 5.8.2020  00:02
    Sinister 2 (2015)

Oproti prvému dílu se poněkud pozměnila struktura vyprávění - zatímco v jedničce jsme sledovali spisovatele pátrajícího po původu tajemných nahrávek a samotné "zlo" viděli jen minimálně, ve dvojce se nabízí perspektiva z pohledu "děcka" a naopak sledujeme, co předcházelo... kdo viděl, pochopí... James Ransen mi překvapivě nevadil a jeho návrat jsem ocenil, Shannyn Sossamon znám z "One Missed Call" a rád jsem ji viděl i v jiném hororu, dětští herci k mému velkému překvapení snesitelní. Rovněž potěší i krvavé scény, avšak oproti první části zde chybí atmosféra a napětí, rovněž i námět by se dal zpracovat lepším způsobem, jelikož "dramatické" scény byly příliš křečovité - ale cením si alespoň snahy poukázat na problematiku domácího násilí či nefunkční rodiny a týrané děti... PS. "Bagulovo" BAF! před začátkem titulků mě tentokráte nevyděsilo :)

• 25.7.2020  09:28

Byť trilogie "Dark Knight" disponuje mnoha kvalitami, tak Já osobně jí dvakrát nemusím, jelikož ono "realistické" pojetí mi připomíná spíše "Bonda", kterého v lásce nemám - ocenil bych proto alespoň minimální užití prvků fantasy, podobně jako v "Batman Returns"... Christian Bale zvládá vše na výbornou a zejména jeho civilní "Bruce" působí jako charakter ze všech snímků nejpropracovaněji - kostým však dle mého nejvíc sedl Benu Affleckovi :) Heath Ledger rovněž podal dosti pozoruhodný výkon a byť je každý filmový "Joker" jiný, tak porovnání s ostatními si neodpustím - jakožto zaporák byl nejlepší zkrátka Jack Nicholson (podotýkám že herce nemusím!), takový Joaquin Phoenix pak exceloval jako herec a Jared Leto byl nejslabší jen kvůli nedostatečnému prostoru. Michael Caine a Gary Oldman rovněž v pohodě a jejich hrdinové dostali prostoru tak akorát, stejně tak "Bane" v podání sympatického Toma Hardyho - nicméně slizoun Aaron Eckhart mně iritoval, stejně tak Anne Hathaway v roli "Catwoman", na Michelle a Halle totiž nedám dopustit, navíc má herečka nesympatický ksicht :) Zbytek obsazení a postav mi příliš neutkvěl - snad jen "Scarecrowa" bych s chutí viděl... Zpracování příběhu by špatné nebylo, jen mě zkrátka nesedlo - sledování originu v jedničce mne lehce nudilo, potenciál "Arkhamu" měli více rozvinout / pokračování si uzmul klaun a přišlo mi ucelenější / závěr pak bohužel rozesraný mezi množství dějových linií - vítězem budiž prostřední část, zbylé dvě nastejno, nicméně i tak si kýčovité paskvily od Joela Schumachera pustím raději než kterýkoli díl z této trilogie :) Technické zpracování dokonalé, avšak poněkud sterilní - ovšem minimum digitálních efektů oceňuji, zejména "Gotham" a rozsáhlý komparz evokují dojem žijícího velkoměsta, což je oproti liduprázným CGI lokacím fajn. Opomenout nesmím ani perfektní kameru, jež ve spojení s hudbou dodává zejména akci ten správný náboj. Shrnu-li tedy hodnocení trilogie - po filmařské stránce není co vytknout, ale perfekcionismus Chrise Nolana dělá celou sérii nesmírně chladnou, mé srdce si holt nezískala. PS. Nesmírně přeceňované, ale cením si snahy pojmout komiks realisticky a vyvarovat se dětinskému zpracování - podobně jako nadhodnocený "Joker",

• 25.7.2020  05:39
    Sinister (2012)

Chválím vcelku obstojně natočené "vyšetřování" dějové linie, jakožto i snahu o navození hutné atmosféry a charismatického protagonistu, nicméně... příběh nikterak zvlášť originální nebyl a zdařilé hororové dusno kazily tuctové lekačky (zejména samotné finále a jeho trapné BAF!)... navíc krom hlavního hrdiny mi ostatní postavy přišly buď nezajímavé (manželka), nebo trapné (haranti a zástupce šerifa). Lepší průměr.

• 25.7.2020  00:45
    Marina (TV seriál) (2006)

Původně jsem chtěl ohodnotit jako odpad! - nicméně na základě několika epizod mi to nepřišlo fér a telenovelu jsem nakonec (byť s přetáčením) zkoukl celou. Coby puberťáka mně seriál bavil a uchvátil podobně jako "Twilight" - nyní jsem jiného názoru a píčov*na je pro "Marinu" slabý výraz. Příběh je tuctový, postav přehršel a úroveň scénáře mizerná - nicméně milostné mnohoúhelníky jsou natolik absurdní a rádoby "dramatické" dialogy natolik komické, že pro zasmání je tato kravina ideální. Dosti tomu napomáhají i afektované herecké výkony - oproti vykopávkám z "Ordinace" je však jihoamerické ochotnické obsazení alespoň vzhledově sympatičtější a přitažlivější, ústřední trio Sandra Echeverría, Manolo Cardona a Aylín Mújica se celkem snaží. Rovněž barevný obraz a lokace města Acapulco dodávají nádech exotiky - na pohled vše vypadá hezky a hudba též není nejhorší. Ale od studia "Telemundo" jsem zvyklý na inovace klasických mýdlových oper (které kombinují žánrů thrilleru/krimi či dokonce sci-fi) - "Marina" je však remakem novely z roku 1996 (hlavní roli hrála Thália "Rosalinda") a byť jsem originál neviděl, tak tato verze z roku 2006 se ABSOLUTNĚ vším podobá mexické produkci 90. let, takže jak by řekla Clorinda: „No prostě skandál", režie mého oblíbeného Davida Posady mně zklamala. PS. Záporačka zemřela dosti ošklivým způsobem, pohřbili ji zaživa.

• 7.7.2020  13:02

Postava "Harley Quinn" se poprvé objevila právě zde - nicméně její party mi přišly otravné a těžko uvěřit, že po tomhle vystoupení získala na popularitě... Oproti tomu "Joker" je skvělý a budí respekt, z pochmurné atmosféry pak přímo sálá inspirace "Batmanem" od Tima Burtona, jinak celkem otrava, po jejímž zhlédnutí "TAS" zcela jistě sledovat nebudu... Paradoxně u pokračování "The New Adventures of Batman" z roku 1997 jsem se bavil víc a "Harley" mě tam vůbec nes***a, naopak :) Čtvrtá hvězda za kresbu.

<< předchozí 1 2 3 4 5 8 12 15