fiLLthe3DD

Felipe S

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13
    • 12.10.2019  08:00
    Eliso, vrať se! (TV seriál) (2010)

Úvod tohoto seriálu mne nijak zvlášť neoslovil a působil poněkud zbrkle - Elisa zmizí již během prvého dílu, což pokládá otázku - "O čem bude zbývajících 99 dílů?" Polovina první se zaměřuje především na rodinu oné "Nezvěstné" - prožíváme smutek jejích rodičů a příbuzných, jsme svědky nevěr, postupného rozpadu či navazování nových vztahů, ale i samotného vyšetřování únosu, díky čemuž se "novela" přibližuje aspektům regulérní kriminálky. Polovina druhá pak překvapí nejen poměrně zajímavým rozuzlením "Elisina" zmizení, ale i její smrtí (!!!) a následnou komunikací ze záhrobí, v níž vstupuje do snů své matky, ve které postupně odhaluje identitu svého vraha... Obrovským pozitivem budiž nižší počet postav a snaha o alespoň trochu prokreslené charaktery - hlavní hrdinové mají jak klady, tak i zápory. Dokonce i hlavní "antagonistka" je k vraždám dohnána následkem okolností a vývoje příběhu, nikoliv proto, že by si scénárista usmyslel, že "prostě bude zlá." Rovněž i milostné zápletky mají určitou pachuť hořkosti, což jen přidává na uvěřitelnosti - taková "Dana" se v závěru rozhodne zůstat s manželem pro dobro dětí, ačkoliv miluje jiného. Dalším plusem jsou herecké výkony - Catherine Siachoque coby mrcha "Cecília" exceluje, Sonya Smith v roli zoufalé matky působí přesvědčivě a Carmen Aub jsem roli dívky trpící sebepoškozováním rovněž věřil. Z ryze mužského osazenstva to byli Jorge Luis Pila v roli detektiva "Rivase," Gabriel Porras v roli arogantního podnikatele a Roberto Mateos v roli chlapa, co měl zkrátka pech. Technické obsazení je obstojné, prostředí Los Angeles (byť se točilo v Miami) atraktivní a zpracování občasných přestřelek či vražd na velmi dobré úrovni. Tím nejlepším však zůstává soundtrack - veškerá instrumentální hudba byla zakoupena od různých vydavatelství (např. Audio Network), jejichž hudba je využívána především pro trailery - a epicky znějící chorály říznuté trochou rocku by v telenovele čekal málokdo. Nízké hodnocení je v tomto případě zcela neadekvátní - nejen že má "novela" nějakou tu příběhovou linii, ale rovněž je i obohacena o žánry mysteriózního thrilleru, které s prvky romantického seriálu vytvoří ideální kombinaci, při které člověk může vypnout, ale zároveň se nemuset obávat že děj bude vyloženě o ho**ě. Pokud Vám tedy nevadí béčková produkce, mohu vřele doporučit, v porovnání s českými nekonečnými seriály totiž "Elisa" působí dojmem seriózního dramatu a má pouhých 100 částí :) Na závěr připojím odkaz s obstojně natočenoou vraždou jedné z hrdinek :) https://youtu.be/RDMlCxklBmY

• 12.10.2019  06:18
    To (TV film) (1990)

V rámci televizního filmu mohu pochválit obstojné herecké výkony, v rámci hororu pak velmi dobrý příběh a konečně v porovnání s novější verzí (i když druhý part jsem zatím neviděl) přímo excelentní a dosti nepříjemnou hororovou atmosféru, jež je umocněna jak stářím snímku, tak i hereckým výkonem Tima Curryho, jenž bravurně zvládá jak "komediální," tak i děsivé výstupy opravdu na jedničku, netřeba vylepšování pomocí CGI. Ponurý a depresivní film, i ta groteskní "pavoukovitá" loutka v závěru měla něco do sebe :)

• 12.10.2019  05:56
    Shazam! (2019)

Shazam!ův problém spočívá především v tom, že vůbec neví, pro koho je vlastně určen. Jsme svědky rodinných dramat a komplikovaných vztahů, které však na úkor (povětšinou) trapného humoru působí dosti povrchně. Máme zde prvky hororu (o které se snaží oněch Sedm smrtelných hříchů), abysme následně sledovali ryze dětinsky pojaté scény. Máme zde snahu o vykreslení alespoň nějakého "trojrozměrného" superhrdinského charakteru (chlapec v těle chlapa :), avšak celé to padá... já nevím, na ratingu? Být to eRko, mohl Billy řešit všechny ty věci, o kterých haranti jen sní - cigára, chlast a porno - ne se těchto témat dotknout pouze z rychlíku, aby náhodou nedošlo ke kažení mládeže... Souboje postavené na mlacení dvou "Supermanů" rovněž postrádají potřebné grády a vzhledem k nižšímu rozpočtu i onen rozsah, kterými se pyšnili ostatní kousky z "DCEU." Největším kladem pak zůstává sympatický Zachary Levi... Přitom by stačilo přidat ostřejší mluvu a krvavé souboje ve stylu seriálu "Titans" od DC.

• 12.10.2019  05:04

Trailery na mne nepůsobily nikterak zvlášť lakavým dojmem, avšak vzhledem k tomu, že "LOTR" a "Hobbit" nepatří k mým oblíbeným sériím, dal jsem "Artušovi" nakonec šanci - přeci jen, vysokorozpočtových fantasy se zas tolik netočí... Vytkl bych nevýrazné vedlejší postavy a naprosto triviální příběh... avšak Ritchie do filmu vnesl natolik zřetelný tvůrčí rukopis a natolik odlišnou formu vyprávění, že i ten primitivní děj najednou působí tak nějak propracovaně a celkově mi to přišlo diametrálně odlišné od drtivé většiny dnešních blockbusterů, což je věc, která se ku**a musí ocenit :) Rovněž soundtrack jsem si nemohl vynachválit, stejně tak i CGI a akční sekvence, středověké prostředí spolu s moderními kostýmy rovněž vytvářejí zajímavý kontrast... Komerční neúspěch mě mrzí a je vidět, že diváci vůbec nevědí, co vlastně chtějí - všichni nadávají jak je vše na jedno brdo a ejhle! Artuš, ojedinělý tvůrčí přístup a zase špatně... A že nebudou další díly mě vyloženě se*e!

• 12.10.2019  04:42

Otravné gungany si sice Lucas mohl odpustit, avšak vzpomenu-li na Žvejkala a jeho na nervy jdoucí pazvuky, debilní droidské pípání, přehlídku nevkusu v "Jabbově" paláci, gumídky (ehm tedy ewoky) a nakonec Lukeovo pátrání po největším z Jediů, kterým se ukáže být malá zelená příšerka, jsem ochoten domordce Naboo alespoň částečně akceptovat... Zaměření na mladší publikum mi sice vyloženě nesedlo, avšak v kontextu s následujícími díly jej vnímám jako nesmírné důležité - zde sledujeme Anakinovo dětství, v díle dalším pak vztah mezi ním a Padmé, abychom nakonec byli svědky totálního masakru v epizodě III... Lucasova prequelová trilogii je navíc jedním z mála filmů, kde mi přehršel CGI absolutně nevadí, zkrátka a dobře je cítit, že chtěl Lucas fanouškům dopřát všechno to, co z technických důvodů nemohl v trilogii původní... Herecké výkony (Neeson, Portman, McGregor) pak rovněž převyšují ty, které herci předváděli v trilogii původní.

• 12.10.2019  04:20

Byť je nízký rozpočet patrný a CGI lidských a mimozemských přímo strašná, vše ostatní jsem si nemohl vynachválit - pro zobrazení vesmírných plavidel, droidů a všemožných soubojů mi naopak digitální animace přišla více než vhodná, v porovnání s ryze kresleným počinem z roku 2004 tomu právě CGI dodává ty větší grády a výsledný produkt je jeden obrovský akční nářez :) V porovnání s hranými snímky pak vyzdvihuji kratší stopáž, díky které měl film rychlý spád a díky permanentní akci pak neměl šanci nudit. Příběh byl sice průměrný, avšak nikterak zvlášť mě nepohoršoval a rovněž nepůsobil až tak překombinovaně. Další zásluhy patří postavám - jelikož jsem prequely viděl dřív než původní trilogii, jsou k mému srdci blíž právě hrdinové jako Anakin, Obi-Wan či Padmé, z těch záporných samozřejmě Dooku, avšak i "nováčci" Ahsoka, Asajj a Ziro mne velmi mile překvapili a oblíbil jsem si je víc než protagonisty z "The Force Awakens." Rovněž mi snímek nepřišel nikterak zvlášť dětinský, ba co víc - v porovnání s "The Phantom Menace" je až překvapivě "dospělý." Stejně tak jsem ocenil a menší inovace soundtracku.

• 12.10.2019  03:40
    Aladin (2019)

Hrané remaky "Disneyovských" klasik ve mě vzbuzují buď absolutní nezájem (Kniha džungli, Lví král) či absolutní znudění (Alenka, Zloba, Kráska a zvíře)... Proto jsem měl od nového "Aladina" co nejmenší očekávání a ve výsledku byl alespoň trochu (a kupodivu mile) překvapen. Vytkl bych kýčovitost, stejně tak absenci propracovanějších tanečních kreací, zkrátka "Hollywood" tomu nedá takové srdce jako "Bollywood"... Stejně tak obsazení Willa Smithe mě nikterak zvlášť nezaujalo - rozhodně měli tvůrci zvolit méně známější tvář, jelikož ostatní herci pak pusobí poněkud nevýrazně, a jelikož se překvapivě snaží, zabolí to o to víc... Jafar možná nebyl tím nejlepším záporákem, avšak Marwan Kenzari byl neskutečně sexy a tudíž lecos odpustím :) Mena Massoud se pak zpočátku jevil poněkud zvláštně, ale Aladina dle mého názoru nakonec zvládl na jedničku, a Jasmína? Ta je oproti kreslenému originálu charakterově o dost pestřejší, Naomi Scott je kouzelná a píseň "Speechless" kterou nazpívala pak přímo božská (o to větší radost mám, že jsem ji zaregistroval pouhých pár hodin po jejím oficiálním zveřejnění na YouTube - tudíž nedošlo ke zhnusení jako když všichni blbli s "Let it Go"), oscarová nominace by měla být samozřejmostí :) V konečné fázi mi sice dělá problém, jaké udělit hodnocení (už jen proto že žánry rodinný/komedie/muzikál nepatří mezi mé oblíbené), avšak po těch mizerných trailerech a proklatě nízkým očekáváním mě to potěšilo a překvapilo takovým způsobem, že slabší čtyři hvězdy dám :)

• 12.10.2019  03:07

Snímek "Godzilla" z roku 2014 mne nikterak nenadchl - měl nevýrazné postavy, příliš tmavé záběry a dosti pomalé tempo - i přes to jsem však u něj zpozoroval cosi jako "tvůrčí rukopis," zaznamenal snahu o vytvoření alespoň trochu "seriózního" sci-fi a díky tomu byl schopen plně respektovat jeho fanoušky. Další snímek z tohoto universa mne pak sice uchvátil svými krásnými digitálními efekty a sytě barevnými záběry, avšak díky hromadě nelogických scén a vyloženě otravným postavám neměl "Kong" daleko od odpad!u... "King of Monsters" se naneštěstí z chyb svých předchůdců nepoučil - vytkl bych přehršel postav, absolutně nefunkční chemii mezi herci, debilni scénář a fakt, že snímek postrádá nějaké ironické a zapamatovatelné scény (výjimkou je scéna se sopkou, příchod Rodana a jeho ústřední hudební motiv). Oproti tomu CGI bylo pastvou pro oči a soundtrack přímo božský, nicméně ani to nestačí, abych mohl druhou "Godzillu" ohodnotit byť jen průměrnou známkou, bylo by to nefér vůči "Asylum" produkci, od které se tento počin liší akorát tak vysokým rozpočtem a známějšími herci... A ostatní zřejmě sdílí stejný názor, jelikož těch 385 milionů dolarů na celosvětových tržbách je opravdu bída (film by potřeboval minimálně 600, aby se zaplatil).

• 11.10.2019  19:35
    Fanynka (TV seriál) (2017)

Komediálně (a místy až sebeparodicky a s velkým množstvím nadsázky) pojatá telenovela o tom, kterak si jeden populární herec začne s jednou tlusťoškou pro zvýšení své popularity... Kladně mohu hodnotit prostředí, kulisy a především to, že se seriál nebere v žádném případě ani trochu vážně, nicméně absence kvalitního scénáře dělá své, tudíž místo toho, aby to bylo vtipné, je to spíše trapné (záleží na aktuální náladě každého jedince, od toho se pak následně odvíjí, zdali Vás novela pobaví nebo otráví)... Herecké výkony jsou rovněž dosti slabé, všichni se neustále pitvoří a přehrávají (vybavují se mi "Batmani" od Schumachera), a to včetně mých oblíbenců Gabriela Porrase a Miguela Varoniho... Snad jen má milovaná Ximena Duque podává alespoň lehce nadprůměrný výkon (minimálně není tak afektovaná), avšak porovnám-li to s tím, jak hrála v seriálech La Casa de al Lado či Santa Diabla, je to slabota i na ní... Uvidíme po pár dílech, zatím to vidím na dvě hvězdy. NA TELEMUNDO VELMI SLABÉ!

• 25.9.2019  23:18
    Annabelle 3 (2019)

Žánrová tuctovka s pomalým rozjezdem, uspěchaným koncem a naprosto nevyužitým potenciálem "strašidel" z Warrenovic skladiště. Příběh je průměrný, scénář debilní a hororové party nanejvýš neoriginální - snímek navíc postrádá jakoukoli atmosféru (rozhodně se nekoná žádná "klaustrofobie" ve stylu Ju-On, kde tvůrci rovněž využili ingrediencí: jeden barák, pár herců a bubák) a když už k ní má konečně alespoň trochu nakročeno, je zlo poraženo a přichází happy end jak vystrižený z nějaké Disneyovky... Po zkušenostech s předchozími díly série "Conjuring" byla však má očekávání natolik nízká, že mě to však ve výsledku mile překvapilo, tedy alespoň na ty dvě hvězdy :D Herecké výkony a práce s kamerou patří k tomu lepšímu, co snímek nabízí... A vlastně to ani není tak špatné, jen plné klišé a milión krát ohraných scén.

• 25.9.2019  14:40
    Naomi Scott - Speechless (hudební videoklip) (2019)

Píseň jsem zaregistroval pouhých pár hodin po jejím oficiálním zveřejnění na YouTube - a byť působí komerčním a lehce tuctovým dojmem, okamžitě jsem si ji zamiloval :)

• 24.6.2019  03:24
    Propast (1989)

Impozantní vyobrazení mimozemské rasy, působivé technické zpracování, skvělé herecké výkony, množství napínavých scén a naprosto excelentní závěr dělají z "Propasti" absolutní špičku v žánru sci-fi... Byť mé dojmy byly zpočátku rozpačité a snímek působil poněkud nudně, tak s přibývajícími minutami hrdinům zkrátka nešlo nefandit a já s napětím očekával, co z toho nakonec vyleze... Upřímně jsem rád, že jsem se rozhodl pro rozšířenou verzi - příběh je totiž poněkud nevýrazný a patřičnou naléhavost a důraznost mu dodává právě až konec s "jednosměrnou jízdenkou" - jinak bych ohodnotil průměrem, takto (s menšími výhradami) je to za plný počet :)

• 14.6.2019  08:20
    Slepá láska (TV seriál) (2017)

Jedná se o remake slavné "Esmeraldy" - tvůrci si v tomto případě opravdu dali záležet a nabízí tak divákům nostalgii se vším všudy, protože jak jinak si vysvětlit, že telenovela z roku 2017 působí v rámci technického zpracování hůř než původní "originál?!" Debilní scénář, mizerní herci a laciná kamera pak celkový dojem nezlepší už vůbec... ODPAD! prozatím ušetřím, hodnotit na základě prvních tři epizod by bylo sakra nefér a nejsem pokrytec jako někdo... Na pár dílů se ještě podívám, ale vzhledem k tomu že toto není "Telemundo," tak pochybuji, že vydržím víc jak deset části... Sin tu mirada = Bez tvého pohledu (seriál tedy s diváky hraje fér hru :), "Slepá láska" = Nevidomá láska (distributor nebere ohled na zrakově postižené :O S tou modeou barvou si snad děláte prdel ne?

• 13.6.2019  00:03

Obstojný námět, sympatické "strašidlo" a exotický nádech mexického folklóru dělají spolu se snaživými hereckými výkony dětských představitelů z tohoto "výtvoru" alespoň trochu koukatelnou záležitost. Jinak jde o zcela tuctový a komerční rádoby horor bez pořádné atmosféry, v němž je scénaeistická lenost patrná takřka v každém záběru: "La Llorona" bafne v bodě A, přičemž postavy křičí v bodě B, a tak stále dokola... Ono "zničení" démona v závěru pak bylo rovněž dosti odfláknuté a činí tak tento snímek zcela zbytečným... Snad ještě horší než "The Nun." Ostatně, co od tohoto universa čekat, důležitý je marketing a značka, kvalita až na posledním místě :)

• 31.5.2019  16:33

Odpudivý, amatérsky natočený brak s ošklivými ochotníky v hlavních rolích. Toto "cosi" je zdlouhavé, plné zbytečných a mizerných dialogů (hubou tam melou neustále) a navíc postrádající jakoukoliv dynamiku. Čím jako tohle chtělo šokovat?! Comebackem obstarožní megery? Pár vteřin trvající scénou znásilnění, přičemž ukázání penisu je tabu?! Nebo kastrací, bez záběru na příslušné partie?!? Jak mohla taková sra**a vůbec vyjít na dvd?! I tv Barrandov by na něco takového byla příliš exkluzivní... Tak a další díl jedině z prostředí Německa a multi-kulti obsazením :) NEDOPORUČUJI!!!

• 25.5.2019  11:00
    Klíče od pevnosti Boyard (TV pořad) (1990)

Soutěž zaměřená na fyzickou zdatnost, překonání strachu a zapojení mozkových závitů, navíc se sympatickými moderátory a v kouzelném prostředí.

• 21.5.2019  21:24

Famózní animák s kouzelnou kresbou a "hororovým" nádechem.

• 21.5.2019  13:39
    Klec (TV film) (2019)

Intenzivní, nervy drásající psycho!

• 16.5.2019  04:09
    Kehlani - Gangsta (hudební videoklip) (2016)

Další z řad tuctových songů dnešní doby... Přesto si jej rád poslechnu a instrumentální verze je vyloženě luxusní :)

• 14.5.2019  03:19

Dost zdařilá epizoda plná emocí a zdařilé akce.

• 14.5.2019  01:11

Béčkový "akčňák" o tom, kterak partička přátel vyfoukne kolumbijcům koks, a oni ho chtěj zpátky... Mizerný scénář, úděsné finále a přepálená stopáž jsou asi největšími zápory tohoto snímku, naopak bych pochválil ucházející akční sekvence (střílení je požehnaně, dojde i na dvě exploze aut a souboj v bahně měl celkem grády), z hereckého ansáblu stojí za zmínku snad jen hezounek Jencarlos Canela a Sonya Smith v roli "vražedkyně." Pro zajímavost bych dodal, že většina herců z tohoto nízkorozpočtového braku si zahrála v řadě telenovel a jejich mateřštinou je španělština... Anglický dabing zde opravdu trhal uši...

• 13.5.2019  21:31
    El cuerpo del deseo (TV seriál) (2005)

Další z řad "netradičních" telenovel, tentokráte o reinkarnaci a pomstě: Isabel zavraždí svého manžela, načež se jeho duše převtělí do negramotného rolníka - nyní se coby Salvador rozhodne pro odplatu. Oproti ostatním "novelám" se tato odlišuje i charakterem hlavní protagonistky: Isabel je vražedkyně, mrcha a podlá intrikánka, nicméně pociťuje výčitky za své činy, mnohdy se i trápí a to z ní dělá úžasný nečernobílý charakter... Jsem sotva u 20. dílu, ale jako kulisa při cvičení ideální :)

• 13.5.2019  19:22

Zpočátku nudný díl, jež se však posléze změnil v solidní akční nářez plný emocí. Scéna výbuchu a prolínání vzpomínek neměla chybu... Tato epizoda znovuje dokazuje, že děj výrazně posouvají Kate del Castillo a její "gang," ostatním scénám trochu chybí grády.

• 13.5.2019  18:23

Stejně milá béčková blbůstka jako první díl... Tentokráte však s lepšími kostýmy, vtipnějšími hláškami a zručneji natočenou akcí...

• 12.5.2019  16:29

Béčkové, takřka "rodinné" sci-fi s trochou akce, příšernými kostýmy a celkem vtipnými hláškami. Od Cravena bych čekal větší chuťovku, krve a gore se zde nedočkáme :( Překvapila mne však hlavní hrdinka a její pud sebezáchovy, Swamp Thing - byť mizerně namaskovaný - pak byl neskutečný sympaťák a celkově jsem se u toho dobře bavil. Až doplním hulení, podívám se na dvojku :)

• 9.5.2019  18:05

Trochu nudné, místy až telenoveloidní a nemělo to takové grády jako předešlé díly, slabší čtyři.

• 7.5.2019  17:47

Intenzivní drama, lehce spadající k "politickému thrilleru," s řadou napínavých scén (smrt prezidenta, útěk z hotelu), perfektním vizuálem a občas trochu jednodušším scénářem - i tak bych však "The Decision" shrnul slovy epické... Charismatická Kate del Castillo „vyměnila" drogové podsvětí za post první dámy a vypadá to sakra zajímavě!

• 18.4.2019  01:05
    7500 (2014)

Neskutečná nuda. Jedna hvězda za postavy a slušné herce, druhá za závěrečné rozuzlení, jinak katastrofa, kterou bych od tvůrce série "Ju-On" opravdu nečekal :(

• 16.4.2019  17:38

Naivní, teatrální, pitomé. S rádoby "egyptskými" kulisami a studiovou výpravou. Ostatně, nic jiného čekat ani nešlo... Úvod slouží coby stručné shrnuti prvního dílu, následuje obeznámení s novými postavami a v posledních dvaceti minutách dojde i na tu slibovanou Mumii - ta v rámci možností (a doby) působí vcelku děsivě (hlavně ty oči), což je nejspíš také důvod, proč je ve filmu hnedle několik odlehčených scén (jde spíše o takové "taškařice," romantická linie mezi Stevem a Martou kupodivu dostává jen minimum prostoru). Jinak klasický "Universal Monsters" horor - tedy vcelku nuda, avšak s bombastickým závěrem a samozřejmě bezvládnou, později ječící kráskou v náruči "zvířete." Ale pořád zábavnější než ta debilita s Cruisem, tak proč ty čtyři nedat :D

• 16.4.2019  08:09

Tak tento "kult" jde absolutně mimo mě. Scénář je mizerný a záporáci zrovna tak. Příběh využívá elementů "najdi, uteč, zachraň, získej" tak často, že to celé působí jako sestřih několika epizod televizního seriálu - celkový dojem nezachrání ani nudná, mdlá a místy až pofidérní akce (krom automobilové honičky, ta jediná se povedla) a nepříliš sympatičtí hrdinové. Sto lidí, sto chutí a rurinéři Spielberg a Williams opravdu nejsou mým šálkem kávy.

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13