Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Horor
  • Animovaný
  • Akční
  • Komedie
  • Drama

Oblíbené filmy (10)

Wonder Woman (2017)

Wonder Woman rozhodně není oscarové veledílo, avšak Gal Gadot je natolik okouzlující, chemie mezi ní a Chrisem Pinem natolik odzbrojující a válečná sekvence No Man's Land natolik ohromující , že snímek zkrátka nelze nemilovat :)

Sněhurka a lovec (2012)

Opravdu hodně povedený snímek a příjemné fantasy. Na film jako takový jsem se těšil již v době, kdy byl oznámen a návštěva kina mne poté utvrdila v tom, že jsem se těšil oprávněně. Samozřejmě, že co se příběhu týče, není to zcela ideální a místy to celé lehce pokulhává, avšak kombinace temného fantasy a dramatické pohádky se ukázala býti dobrou volbou. Charlize Theron je coby "Ravenna" správně ďábelská a problémy jí nečiní ani emočně vypjaté scény, Chris Hemsworth mi přišel takový nijaký co se hereckého výkonu týče, avšak nevadil mi. Kristen Stewart se mi jako "Sněhurka" zdála poněkud rozporuplnější, nicméně do filmu jako takového se i celkem hodila (Monica Keena ze snímku "Snow White: A Tale of Terror" však byla v roli "Sněhurky" rozhodně krásnější!) a celý příběh utáhla dobře. Tam, kde selhal příběh a scénáristický um, vše skvěle vynahrazují vizuální efekty, epická výprava a skvostné kostýmy (nominace na "Oscara" byla více než zasloužená). Jisté výhrady by k tomuto snímku byly, avšak není jich tolik, abych dal filmu nižší hodnocení než čtyři hvězdičky. PS: Troll z temného lesa byl jednou z nekjrásnějších a nejrealističtějších CGI potvor na filmovém plátně!

Titanic (1997)

Snímek mého dětství a pravý filmový poklad, jenž by rozhodně neměl zůstat ležet na dně Atlantiku! Klobouk dolů! Všechny scény působí reálně a to i navzdory tomu, že se na filmu již lehce podepsal „zub času." Záběry na potápějící se loď působily až přespříliš mrazivě a člověk si takřka dokázal představit všechno to utrpení, kterým si cestující na těch pár hodin prošli... Valící se voda, padající komíny a následné rozlomení lodi... Prostě epické! Svou zásluhu na tom mají pochopitelně i herci, hudební doprovod či páni trikaři a kameraman... Režiséra nevyjímaje... Ps: Scéna, ve které Rose skoči ze člunu na potápějící se "Titanic," aby mohla být se svým milovaným, považuji vůbec za tu nejemotivnější scénu z celého tohoto snímku! ... Jinak, na obrázek nahé Rose, který jsem „načmáral" v první třídě, se paní učitelka moc nadšeně netvářila...

Catwoman (2004)

Mé guilty pleasure :) Snímek s jednodušším příběhem a slabším scénářem. Zaujal mne však "Pitofův" osobitý vizuál - Zběsilý střih a neposedná kamera (chcete-li "videoklip") byly osvěžující, stejně tak i divoká hudba či ona celková "odlišnost" od jiných komiksových filmů. Herci byli sympatičtí, mezi Halle a Benjaminem jsem dokonce zpozoroval něco jako chemii, rovněž i romantická dějová poměrně fungovala a celkově se mi líbila ta "osudovost." Dále akční sekvence, které jsou díky častému střihu správně dynamické (závěrečný souboj zbožňuji). Jednotlivé záběry pak využívají tlumeného osvětlení, dobře se na to kouká :) Naopak, digitální efekty jsou naprosto příšerné - Catwoman pak působí nepřirozeně a to sakra kontrastuje s nápaditými nájezdy kamery a konceptem jednotlivých scén, to se pak i ta neschopná záporačka dá odpustit... Všechny (pro mě) pozitivní aspekty snímku sice nepatrně sráží fakt, že kam se jako poděl ten stomiliónový rozpočet, ale čert to vem! Tahle "patlanina" je totiž natolik ojedinělá, že přehlédnu opravdu cokoliv. Vždyť i "Richieho" Artuš je tak nějak odlišný od současných blockbusteruů :) PS. Rozhodně né tak kýčovité jako duo filmů od "Schumachera" či jako ony nechtěné parodie Superman III. a IV :)

Bathory (2008)

Po technické a výtvarné stránce se jedná o velmi zajímavý počin, který umocňují krásné kostýmy, honosná výprava a zajímavý příběh, jenž je temný - leč místy protkán vtipnými momenty, o které se postarali mnich Petr a novic Cyril... Kamera je výborná. Hudba taktéž, navíc je skvěle sladěna s tím, co se na „obrazovce" právě děje... Herecké výkony taktéž v pohodě, Deana Horváthová byla z celého obsazení asi nejzajímavější - ačkoliv Annu Friel v roli "Erzsébet" nezastínila... PS: Jakubiskovo vyobrazení "Čachtické paní" se mi zdá mnohem uvěřitelnější a reálnější než ta, jakými nás krmí všeljaké legendy o „její osobě!" ,

Andělská tvář (2001)

Příběhově možná trochu jednodušší, avšak po technické stránce skvěle natočený snímek. Nádherná hudba, kamera a množství krásných záběrů, dále kostýmy a herecké výkony - Michaelu Kuklovou zbožňuji už od dětství a její projev se mi zkrátka líbí (a pokud má občasný „výpadek" co se mimiky týče, tak to dokonale nahradí hlasovým projevem), ostatní jsou též velmi dobří a jedinou vadou na kráse tak může být Jiří Pomeje, jehož výkon mě sice nějak extra neoslovil, ale zas nemohu říci že by mi nějak extrémně vadil... Docela mě překvapil i Troška, především pak z důvodu že vše funguje tak jak má - romantické scény jsou romantické, dramatické zas dramatické a při Charlottiných „procházkách" po staré časti zámku zase skvěle funguje mysteriózní, lehce hororová atmosféra (a v osmi letech, když to viděl poprvé, jsem se opravdu bál)... Navíc mě i překvapilo jak věrně se film drží knihy. Byl jsem spokojený, film mě bavil před X lety a baví mě i teď. Nízké hodnocení přehnané. Za mě 75%

Lovec: Zimní válka (2016)

Již od chvíle, kdy jsem v kině poprvé uviděl snímek "Snow White and the Huntsman," napjatě jsem vyhlížel ono pokračování. Trailery na film pro mne byly vyloženým zklamáním a já se obával toho nejhoršího. Naštěstí se tak nestalo a co se příběhu týče, je díl druhý o dost zajímavější. Opět se setkáváme s ďábelskou Charlize Theron, která si všechny scény „krade" vyloženě sama pro sebe, dále s Chrisem Hemsworthem, jehož postava dostává mnohem víc prostoru a přibývají i výborné Jessica Chastain a Emily Blunt. Děj se soustřeďuje především na odvážného "Lovce" a jeho „družku" Sáru, dále na trpaslíky a v neposlední řadě na duo „evil queens" - Ravennu a Freyu. Všichni herci se skvěle doplňují a na place působí dobře stejně tak, jako vizuální stránka filmu a veškeré CGI. Skvělou práci též odvedli i kostyméři (myslím, že nominace na "Oscara" by byla celkem i oprávněná). Jediné, co mě zklamalo byla naháněčka v lese a následný souboj "gobliny" (či co to bylo). PS: Závěrečný souboj mezi oběma královnami byl velmi emotivní a epický zároveň!

Aquaman (2018)

Označení snímku jako podmořské Star Wars je zcela výstižné - skvělá epická podívaná s neokoukaným prostředím, nádherným vizuálním zpracováním, dokonalou hudbou a sympatickými postavami. Námět sice originalitou neoplývá, nicméně snímek disponuje natolik podmanivými digitálními efekty a natolik bombastickými akčními scénami, že veškeré dějové nedokonalosti divák v podstatě neřeší - podobně jako jednodušší scénář nebo slabé herecké výkony. Obrovským pozitivem však je zakomponování ekologického poselství, které mne zaujalo a narozdíl od Avatara neotravovalo, provázaný vesmír DCEU tak rázem působí o dost víc realisticky. Herecké výkony nejsou dokonalé, ale obsazení je nesmírně sympatické a Jason Momoa vypadá nejen charismaticky, ale i sexy a spolu s Amber Heard má úžasnou chemii, skvěle se doplňují podobně jako Gal Gadot a Chris Pine ve Wonder Woman a jsou skvělými tahouny celého příběhu, nevýrazné záporáky tak divák víceméně taky přehlédne. Pozitivně lze hodnotit i technické zpracování , nadměrné množství CGI mne kupodivu nes*alo a vyjma několika uměle vypadajících scén je Aquaman zkrátka impozantní podívanou, jejíž velkolepou atmosféru umocňuje i perfektní soundtrack , který ve mne evokoval hudbu 80. let a upřímně by lépe sedl k WW84 než-li sem 🙂 Uznávám že James Wann odvedl velmi dobrou práci a to nepatřím k jeho obdivovatelům.

Mrtví se nevracejí (2009)

Co vznikne spojením mexické telenovely a italského gialla? "Mrtví se nevracejí." Mé Guilty Pleasure :) Klady - Příběh ohledně "domnělé reinkarnace" sice může působit poněkud retardovaně, nicméně jsou i tací, co volají věštkyním. Nablblost zápletky tudíž odpuštěna! Prostředí je exotické - radost pohledět, kamera má pak rádoby "umělecký" nádech, nicméně já jsem si ji nemohl vynachválit. Sem tam byl vidět i "rozpočet" (bouračka hlavní hrdinky, pád přes zábradlí, pestrost interiérů i exteriérů) a ve spojení s příjemnou hudbou se na to dobře dívá... Parametry pseudo mysteriózní telenovely splněny (milostný trojúhelník, manželství bez lásky, hádky, nevěry, iracionální chování postav, ale i lehce morbidní vraždy, tajemný maskovaný vrah číhající ve stínu a motiv pomsty - za nevěru, jak jinak - rovněž dojde i na pár šokujících odhalení), s giallem to má společný snad jen ten motiv sériového vraha čihajícího ve stínu (:D) a fakt, že jde pouze o jeden jediný tv film a nikoliv o překombinovaný úvodní díl k nějaké nekonečné telenovele... A největší OZDOBOU tohoto braku je rozhodně MANUELA ARCURI :) Zápory - Totálně retardovaný scénář!!! Postavy se pak mnohdy chovají zcela iracionálně... Je to sice sračka, ale skvěle jsem se bavil, alespoň si to na nic nehraje, drží si to klidné tempo a občas nudu rozčeří nějakou tou vraždou nebo záběrem z pohledu vraha, no zkrátka se musí důchodkyním tahle slaďárna opepřit, aby ji pak hojně mohly rozebírat s Jaruškou od vedle a řešit "zápletku," kdo z celkem šesti hrdinů (obsazení je velmi komorní) je vlastně vrah. GENIÁLNÍ!

Duna (1984)

Velkolepé a dosti neobvyklé science fiction, které rozhodně nesedne každému a očekáváte-li pohádkové Star Wars , budete zklamáni, protože DUNE vzbuzuje spíše dojem mexické telenovely - zejména tedy kvůli plochým a nevýrazným postavám, které zásluhou scénáristické neschopnosti postrádají jakoukoli uvěřitelnou motivaci, zlatá Delia Fiallo a její Rosalinda. Potenciál námětu tvůrci promarnili a mytologii vesmírného impéria dostatečně nevysvětlili, tudíž pro diváka knihy neznalého je velmi náročné se v čemkoli zde orientovat / vyznat a režisér LYNCH dle mého rozhodně neměl obsáhlou literární předlohu napěchovat do jediného snímku, ale rozdělit ji minimálně na dvakrát, takhle je to bohužel přeci jen poněkud přeplácané 🙁 Obsazení je sympatické a herecké výkony snaživé, Kyle MacLachlan a Francesca Annis mezi sebou mají úžasnou chemii a skvěle zobrazují „Oidipovský komplex" , Kenneth McMillan ztvárnil úlohu záporáka na výbornou a působil správně ďábelsky a taková Siân Phillips vyloženě excelovala, její postava totiž vzbuzovala nejen respekt, ale dokonce i strach. Celkové technické zpracování je sice poněkud zastaralé, ale i nadále velmi působivé a pochvalu zasluhují především speciální efekty - na modely vesmírných lodí a pyrotechnické exploze radost pohledět, i takový pouštní červ je zpracován obstojně a finální bitva je přímo epická - a též i práce s kamerou a osvětlením, obraz je totiž skutečnou pastvou pro oči 🙂 Ozvučení jsem si nemohl vynachválit, na poslech bylo nesmírně příjemné a hypnotické podobně jako „ASMR" , chválím dokonale vyvážený poměr hlasitosti dialogů, ruchů a hudby. Soundtrack od skupiny Toto je famózní, osmdesátkovou syntetickou hudbu já rád a album k tomuto velkofilmu si s oblibou pustím raději než např. fanfáry z „předaleké galaxie." Mé sympatie si DUNA vysloužila teprve až opakovanými zhlédnutími, které mi dopomohly orientovat se v překombinované dějové linii a pochopit konání postav, knihu jsem totiž nečetl - možná i proto jsem v hodnocení natolik shovívavý, snaha byla a telenovelové spletitosti nevadí, jen paralela mezi ropou a kořením mohla být výraznější, nová DUNA to snad napraví. Doporučuji obdivovatelům roztodivné filmové tvorby - debilní, ale kouzelné jako např. sci-fi Jupiter Ascending nebo komiksovka Harley Quinn (Birds of Prey) - nejlépe si tuto haluz vychutnejte s jointem, možná si pak snímek zamilujete podobné jako já. Hodnocení 69% zcela adekvátní

Reklama

Reklama