Blažiny lekce (2023)

Bolo to moje prvé stretnutie s bulharskou kinematografiou, a musím sa priznať, že trailer ma úplne pohltil a pozitívne hodnotenia na ČSFD ma presvedčili, aby som dal šancu európskemu filmu. V Michalovciach sa takéto kúsky na plátne objavujú len zriedka, a tak som bol pripravený na kino skúsenosť s len niekoľkými ďalšími divákmi. Účasť bola skromná, len štyri duše dokopy v sále, ale to zážitku neubralo. Film bol napínavý od začiatku až do takmer konca, udržiaval si vysoké tempo a neustále ma držal v očakávaní. Jediným malým sklamaním bol záver, ktorý naznačoval veľkolepú pointu, ale nakoniec ju nesplnil. Aj napriek tomu som si celkový zážitok nesmierne užil. V dobe, keď tradičné metódy osvety už nemajú taký dosah, verím, že práve takéto filmové diela by mohli mať oveľa väčší vplyv a mali by byť súčasťou kultúrneho diskurzu.

Ted (2024) (seriál)

Seth MacFarlane má humor, ktorý má vždy rozosmeje, nevynecham ani jednu jeho novinku. Mám rád humor, ktorý sa nedrží žiadnej morálky, je to kombinácia čierneho humoru a parodie, obohatená o sexuálny a vulgárny kontext. Na seriál TED som sa neskutočne tešil a musím uznať má to svoje grady. Drží sa to skoro rovnakých vtipov ako pôvodný film Macík (2012), úprimne má veľmi dostáva aký absurdný a nadrealistický humor, teda príbeh plyšového medveďa, ktorý ožije a vedie život dospelého človeka dokáže Seth vyprodukovať. Je výborné, že TEDa dabuje sám Seth. A najlepšie je, že to má 7 časti a skoro každá má necelú hodinu ! Verím, že to neskončí pri prvej sérii.

Bookmaker - Pozor na rodinné klenoty (2023) (epizoda)

Perfektná časť, Chuck Lorre opäť predvádza komédiu a humor, ktorý mi po skončení Dva a pol chlapa chýbal. Prvé 3 minúty sú plne smiechu. 👨🏻‍⚕️ Chirurg na operačnom stole, vsádza "Chci Kansas City mínus čtyři a Oral Roberts plus devět a půl. A když už tě mám na drátě, jak to vypadá na čtvrtek večer?" 🧒🏻 Danny "Cowboys mínus šest a půl a celkově 45 a půl." 👨🏻‍⚕️ Chirurg "Myslíš, že se Giants dostanou na sedm?" 🧒🏻 Danny "- Ne, spíš ještě klesnou." 👨🏻‍⚕️ Chirurg "Sakra! Ta chlopeň stojí za hovno." 🧒🏻 Danny "Prosím?" 👨🏻‍⚕️ Chirurg "Ne, to tady. Celej život žere tučný." 👨🏻‍⚕️ Chirurg "Tak jo, sázím deset na basket a na Giants ještě počkám." Chirurg na operačnom stole po tom, čo pacientovi odišlo srdce "A sakra. Tak mi to nažhavte."

Bookmaker - Tyhle prachy smrdí (2023) (epizoda)

Zdá sa, že Charlie Sheen a Chuck Lorre nechávajú svoju minulosť za sebou, pretože ich spolupraca tejto novej komédii je dobrou správou. Aj keď samotné výstupy Sheena neboli nejako extra vtipné v porovnaní s Dva a pol chlapa, jeho účinkovanie má donútilo pozrieť si prvý diel a pobavil som sa. Uvidíme čo prinesú ďalšie diely.

Piargy (2022)

Zvrátené. Naozaj neviem či to má vypovedať o Tom, že Slováci boli vždy chorý národ, alebo majú scenáristi naozaj uchylne predstavy. Nie som fanúšikom slovenskej kinematografie, pozriem si len filmy s vysokým ratingom (prevažne od Bebjaka). Tomuto filmu a hodnoteniu naozaj nechápem.

Invalida (2023)

Nepamätám si na iný slovenský film, v ktorom by bol tak dobrý humor.

Griffinovi - Bible svatá (2020) (epizoda)

🟦 Peter : "Kniha s názvem „T“ od Hollyho Bibbla."   🟧 Chris : „Jé, Petere, myslím, že je to bible...“ 🟥 Lois : "Prečítaj niečo, je to ako Harry Potter pre hlupákov" |||||  🟦 Peter hrajúci Ježiša : A můžeme si dát nějaký chléb, ale bez jakéhokoliv dalšího jídla? 🟪 Čašníčka : Páni. Nechte mě hádat, vy jste Židi? 🟦 Peter : Ano, ačkoliv moje první jméno je kupodivu portorikánské.