helloween93

okres Kladno

<< předchozí 1 2 3 4 15 29 42 56
    • 7.1.2019  02:02
    Smrtihlav (1998)

Atmosfericko-paranoidní snímek, který si pohrává s myšlenkou, že v jednom temném městě je stále tma a tzv. Cizinci město neustále přestavují a lidem pomocí stroje vyměňují myšlenky. Tento námět je velmi dobře rozveden a natočen. Jde o staršího a méně akčního předchůdce Matrixu, který není tolik známý. Za CGI se tvůrci vůbec nemusí stydět. Viděno na AMC. 4*

• 5.1.2019  01:49
    Jezero (1999)

Je celkem s podivem, že tento film šel do kin, protože je to opravdu videobéčko. Pamatuju si ten cover z videopůjčovny, ale fim jsem viděl až dnes. Režisér Miner vystavěl komediálně laděný horor na obsazení herců, kteří se nikdy nedostali do nejvyšší herecké ligy (Pullman tam možná chvíli byl, Bridget Fonda se jí nikdy ani nepřiblížila, Platt to samé a Gleeson byl vždycky supporting character). Ač je film místy lehce vtipný, hlavně neustálými roasty mezi postavami, CGI je špatné a příběh je odlehčená verze Jaws bez žraloka, za to s krokodýlem. Shlédnuto na AMC. 1*

• 24.12.2018  02:12

Předně jsem vůbec netušil, že je to zfilmovaná kniha od Grishama a o knize nevěděla ani moje mamka, která ho čte. Tima Allena mám od dob kutila Tima rád, film má navíc příjemnou vánoční atmosféru. Nechápu tak nízké hodnocení. 3*

• 23.12.2018  12:12
    Gremlins 2 (1990)

Přepálená dvojka, která sklouzává do vod trapnosti a cringe. O původu Gizma či Gremlinů se divák opět nic nedozví. Z námětu “gremlini v mrakodrapu” šlo s lepším scénářem vytěžit mnohem víc než se ve skutečnosti stalo. Propadák Warner Bros jak řemen. 2*

• 22.12.2018  15:11
    Gremlins (1984)

Je to škoda, že Gremlini tak hrozně zestárli. Jako kluk jsem to měl rád, ale po letech to nudí, možná je to tím, že film cílí na celou rodinu. Nemohu se ubránit porovnání s Critters, kteří jsou více laděni do černého humoru, je tam násilí a přijdou mi zábavnější. 3*

• 21.12.2018  12:04
    Hlava rodiny (1991)

Oddechová komedie s notnou dávkou sentimentu a nenuceným humorem. Steve Martin se do rolí podobných starostlivých otců vyloženě hodí. 3*

• 20.12.2018  16:11

Přeceňovaný romantický hit, kde sice Hanks a Ryanová tvoří sympatický pár, ale zbytek je klišé od režisérky Ephronové (zatím její nejlepší film, co jsem měl možnost vidět). 3*

• 18.12.2018  14:54
    Čarodějky (1990)

V určitých momentech dost staršidelná pohádka o boji kluka proti zlým čarodějnicícm na jejich srazu v hotelu. Viděl jsem to před lety a pamatoval jsem si jen Rowana Atkinsona. Po druhé projekci nechávám 3*.

• 16.12.2018  21:26
    Podvedená (1991)

Typický thriller z této doby - idylka, disturbing momenty, odhalení, teror, finále, konec. Goldie Hawn hraje překvapivě slušně, ale scénář místy opravdu nedává moc smysl. Z filmu není zřejmé(spoiler), co bylo motivem Johna Hearda dělat to, co dělal - změna identity, fingovaná sebevražda, 3 vraždy, krádež. Slabší 3*

• 15.12.2018  23:15

Velmi špatný historický film, a tím nemám na mysli fiktivní příběh, ale spíš obrovskou naivitu scénáře a nudnost filmu. Opravdu jsem se nudil až běda, nechybí ani klišé. Nikdy více. 2*

• 15.12.2018  17:48

Jak byl v 90. letech někdo křivě obviněn a nacházel se na útěku za účelem očištění svého jména, nesměl u toho chybět Tommy Lee Jones. Double Jeopardy je předvídatelný thriller, který šlo s daným námětem natočit možná o trochu lépe, ale koukatelné to je a v podstatě nejde o špatný film, až na trochu přepálené finále. 3*

• 15.12.2018  15:20
    Pan Magor (1997)

Smutný pád Nielsena, protože když tento film porovnáte s Bláznivou střelou, tak Mr. Magoo je zoufale nevtipný film, který ani nemá být parodií, a to je zřejmě kámen úrazu celého filmu. Postavit totiž celovečerní film na postavě z grotesek, která špatně vidí a zachraňuje ji štěstí, je tak zoufalý námět, že ani scénář nebo zkušená Tongova režie (Police Story 3, První rána) nic nezmůže. Utrpení pro diváka. *

• 15.12.2018  01:17
    Drákula (1992)

Základní kostrou této verze Draculy je lovestory, a ač jsem Stokerovu předlohu nečetl, lze všude dohledat, že jeho pohled na hraběte Vlada takto romantický nebyl, naopak byl mnohem temnější, zatímco Coppola vyzdvihuje především vnitřní rozervanost Draculy. Příběh by ještě šel trochu rozvést, ale je vidět, že se Coppola zaměřil spíš na atmosféru (část na hradě je výborná), kostýmy a masky. Vizuálně film naprosto uchvacuje, výběr castingu je perfektní, zbytek filmu je dobrý, divák se nudit nebude. Ale dobrý je na takovýto film prostě málo. 3 a kus hvězdy.

• 14.12.2018  02:21

To by bylo, aby Matthau zůstal sám, když se ve městě objeví Sophia Loren...Dvojka jede, ač ji točil jiný režisér (Howard Deutch), na stejné vlně, co jednička. Nostalgická chlapácká atmosféra zůstala, Silvestriho pěkná melodie taky, stejně jako inteligentní humor. 4*

• 13.12.2018  15:23
    Tombstone (1993)

Mně tenhle western docela sednul. A to jak režií, castingem, tak i základním námětem o Wyattu Earpovi, jehož osudy byly pozoruhodné. Film jsem viděl podruhé, poprvé to bylo před lety. Rád bych Cosmatosův počin srovnal s Kasdanovým Earpem, ale bohužel už si film nepamatuji. 4*

• 11.12.2018  01:51

To jsem si zase naběhl. Hodinu a půl je film děsná nuda a když se v závěru rozjede, vůbec to nedává smysl a pointa není nijak vysvětlena. Zkrátka hrozný blábol, který stál 75 milionů dollarů? Přitom snímek vypadá jako televizní film s jednou CGI (dost strašnou) scénou. Nelze se divit, že The Astronaut’s Wife v kinech strašlivě vyhořel.

• 9.12.2018  15:07
    Eddie (1996)

Basket nemám rád, ale tahle komedie se dala zvládnout hlavně díky Whoopi Goldberg, která film táhne. Jinak vás příběh ničím nepřekvapí, tým namyšlených looserů, kteří se pod coachováním Whoopi postupně zvednout. Kámen úrazu filmu je konec, kdy tým NY Nicks projde do play-off, z prodeje týmu sejde a film končí, takže příběh zůstal trochu na půli cesty. Proto ty 2*.

• 8.12.2018  11:30
    Den otců (1997)

Myslím si, že trojice Reitman-Crystal, Williams vůbec nedokázala naplnit potenciál a ač film párkrát pobaví, je z něho cítit scénáristická křeč, hlavně díky konci, kdy autoři trochu nevěděli, jak příběh ukončit. Francouzský originál jsem viděl jako dítě a vybavuji si ho matně, nicméně byl minimálně o třídu lepší. Propadák Ivana Reitmana a producenta Silvera. 2*

• 7.12.2018  22:12

Pierci Brosnanovi šamantní úspěšní muži zkrátka jdou už od dob jeho první Bondovky. Od režie McTiernana jsem čekal trochu víc, film trochu neví, jestli chce být romantika nebo krimi, děj je vcelku předvídatelný a Russo, ač se snaží sebevíc, sexy není ani omylem. Celkově určitě nejde o špatný film, hlavně zásluhou Brosnana, který je jeho tahounem, nicméně znova si už film nejspíš nepustíte. Pokud se nepletu, jde o poslední McTiernanův komerčně úspěšný film. 3*

• 5.12.2018  12:43
    Síť (1995)

90. léta hollywoodského filmového průmyslu byla věkem thrillerů, o tom nelze pochybovat. Vzniklo několik velmi vydařených thrillerů a mnoho průměrných či podprůměrných. Jedním z té druhé skupiny je i Winklerův The Net. Tento snímek je naivně-konspirační, strašně zjednodušující blábol postavený na podprůměrném hereckém výkonu Sandry Bullock. Prachmizerný scénář jí to tedy moc neusnadňuje, ale kdyby se film alespoň tak nevlekl. Pocitově má Síť tak přes dvě hodiny, veškerá akce televizně natočená. Ve své době hit, který trochu upozorňoval na rizika počítačových systémů a zneužitelnosti internetu, který je dnes spíš k smíchu. Znova nikdy. 2*

• 4.12.2018  14:39

V první polovině devadesátých let byla po megaúspěchu Sám doma populární látka o boji dítěte/zvířete proti přitroublým zlodějům a na této vlně se chtěla svést i infantilita Baby day’s out. Je pro mě záhadou, proč John Hudges psal scénář a dělal producenta u tohoto drahého a hloupéjo filmu. Jedna hvězda za scénu, kdy Bink zapalovačem pálí jednomu z únosců koule. Zbytek založen na debilitě. Nedivím se, že snímek v kinech zcela vyhořel.

• 4.12.2018  01:50

Lemmon i Matthau jsou herci ze staré školy a vidět je, jak si neustále dělají naschvály nebo se popichují je slast pro všechny diváky, kteří mají rádi mistrovské herectví. Film je v podstatě o dvou sousedech, kteří si leta nemohou přijít na jméno, samozřejmě kvůli ženský. Komedii s notnou dávkou sentimentu, dědkovského humoru a Silvestriho citlivým hudebním doprovodem mohu doporučit všem na nedělní odpoledne. Bez nadsázky mohu říct, že jde o nejlepší film režiséra Donalda Petrieho, pro kterého byl tento snímek vrcholem v jeho filmografii, kterému se už později nedokázal dalšími (pod)průměrnými projekty přiblížit. 4*

• 3.12.2018  03:16

Alec Baldwin a Kim Basenger jsou pár k pohledání, od filmu jsem zázraky nečekal, ale musím říct, že jsem se nenudil, námět je sice místy přestřelený - přeci jen 4 svatby a 3 rozvody stejného páru... V poslední třetině filmu trochu docházel dech, ale slabší tři hvězdy si film zaslouží. Po komerční stránce žádná sláva, film zapadl. 3*

• 2.12.2018  14:03

Klukovské dobrodružné filmy typu Goonies mám rád, pokud míra infantility nepřekročí určitou mez. Příběh se dá přežít bez větších problémů, potěší pár známých tváří v cameo rolích, ovšem český dabing byl docela cringe a dabér Alfalfy byl děsivý. Co jsem o filmu četl, tak patří mezi 90's klasiku, já z toho tedy zas tak unešený nebyl. Film natočila Penelope Spheeris, která na sebe v roce 1992 upozornila úspěšnou komedií Waynův svět, poté měl komerční úspěch jejích filmů sestupnou tendenci. 2*

• 2.12.2018  03:28
    Dick Tracy (1990)

Dlouho jsem netušil, že tento film existuje a když jsem si honahrál v TV, netušil jsem co od něho čekat. Až těsně před projekcí jsem zjistil, že má film rating PG, tudíž je to gangsterka bez krve. Komiksovou předlohu vůbec neznám, casting je super, vizuál a masky na tu dobu skvělé, příběh, ač noir celkem rutina a scénář hodně zjednodušující, místy až banální. Suma sumárum svižně letící gangsterka pro celou rodinu, která neurazí. 3*

• 1.12.2018  01:06

Druhý film ze Seagalovy eko trilogie, léta jsem ho neviděl, akce je jak šafránu, scénář jedno velké klišé, režisér nějaký neznámý patlal. Fakt v podstatě nemá finále, ve smyslu závěrečného boje. Proti třetímu eko filmu - Patriot je tohle veledílo. Po finanční stránce propadák. 2*

• 30.11.2018  14:25

Slaďárna s dobrou zápletkou, vtipnými momenty, která spěje ke klasickému konci, ale divák se baví. Ke castingu žádné výhrady nemám, Pullman je sympaťák, Bullock je v romantických filmech jako ryba ve vodě. Turteltaubovi tahle sázka na jistotu komerčně vyšla. 3*

• 30.11.2018  02:53

Od filmu jsem čekal, že bude spíš komediálně laděný, ale byla to cukrárna. Námět je celý hrozně přitažený za vlasy a chování postav je dost nevěrohodné, jako aby S. J. Parker uvažovala po víkendu s Caanem o svatbě, to je hodně hloupoučké. Cage tu hrál celkem smolařského vola. Nudit se nebudete, ale vtipné to tedy není. 2*

• 29.11.2018  22:52
    Svatý muž (1998)

Slabý Herekův film, který by možná lépe fungoval buď jako komedie nebo drama než jako romantická slaďárna, kde je Murphy jen guru sidekick. U Eddieho, který ač nehraje špatně, není vůbec využit jeho potenciál, protože film není vůbec vtipný. Scénáristé se zalekli nějak rozvést Murphyho charakter, takže se o něm divák nic nedozví. Propadák jak hrom a po finanční stránce hotová zkáza. Nenudil jsem se, ale znovu už se na tuhle obhajobu teleshoppingu nepodívám. Zajímalo by mě, co by na G-mana řikala televizní ikona - Horst Fuchs. 2*

• 27.11.2018  03:10

Dokud byl na place Bruce, film byl zábavný, když se však po půlhodině poroučel, postupně film najel na nudu, naivita celého příběhu je do očí bijící, stejně jako chování Demi Moore. Režiséru Rudolphovi se povedlo natočit neskutečně nezáživný thriller, jehož šokující odhalení jedna polovina diváků nezaznamená, protože nakonci filmu měla dávno půlnoc, a druhá polovina diváků to bude od začátku smrdět. 2*

<< předchozí 1 2 3 4 15 29 42 56