helloween93

okres Kladno

<< předchozí 1 2 3 4 17 33 48 64
    • 24.5.2020  20:24
    Démoni 2 (1986)

4 roky předtím, než Gremlins obsadili mrakodrap, čelili obyvatelé mrakodrapu útoku Démonů a opět u toho byl Argento jako režisér a Bobby Rhodes jako tvrdý organizátor odporu. Koncept jedničky zůstal zachován a já se bavil podruhé. 3*

• 24.5.2020  15:16
    Démoni (1985)

Zpočátku atmosferická podívaná, která mi připomínala Waxwork, ale po nasazení masky je to klasická zombie řezničina, akorát s tím rozdílem, že jsou tu místo zombies démoni. Přeživší jsou uvězněni v kině, kde je loví démoni. Tenkrát to muselo být něco, dnešní optikou jsou hlavně scénář, efekty a střih velmi úsměvné, ale celkově to neurazí. 3*

• 17.5.2020  15:41
    Bumblebee (2018)

Bumblebee ukázal, že když se k Transformerům přistoupí trochu jinak, může to být překvapivě zabavné. Akce je oproti Bayově sérii poskrovnu, ale film baví hlavně 80s feelingem, Spielbergerovským citem pro nostalgii a pár dojemnými momenty. Hailee Steinfeld na to má a bavila mě, stejně jako žlutý Autobot. John Cena překvapivě hrál až druhé housle a jako obvykle to herecký zázrak nebyl.Film na sebe vydělal, ale v porovnání s hlavní sérií, to je taková kapka v moři. Možná trochu škoda, že film startoval v nabité předvánoční konkurenci proti Aquamanovi a Mary Poppins. Tímhle směrem by mohl jít reboot Transformers, větší detail na příběh a míň bourání velkoměst. 4*

• 10.5.2020  20:50

Mary Poppins mi silně nebavila a je to pro mě o hodně slabší Disneyovka než Louskáček, který v kinech propadl. Emily Blunt mám rád, ale v roce 2018 mi s ní nebavilo jak Quiet place tak výše zmiňovaná Disney pohádka. Příběh je totálně pointless, protože Mary Poppins v příběhu nehraje výraznější part a je v podstatě spectator hlavního příběhu o zástavě domu bankou. Obsazení obecně slušné, ale dějově velmi slabé. Konec roku 2018 Disney nevyšel podle představ a Aquaman konkurentů z WB jim Mary Poppins v kinech v období Vánoc 2018 úplně rozemlel. 2*

• 7.5.2020  18:51
    Aquaman (2018)

Po hrozivé Justice League konečně vtipná DC komiksovka, která Warnerům přinesla miliardu $. Jason Momoa ukázal, že má na to utáhnout celovečerní komiksový blockbuster a ač jsem měl obavy, že Aquaman bude digibordel a nečekal jsem, že film bude mít takový úspěch, film se dokáže vyrovnat Marvelovkám jak po stránce vyprávění příběhu, tak obsazením nebo odlehčením v podobě vtipů. Vánoční kasovní bomba jen potvrzuje dobrý rok pro Warner Bros. 4*

• 3.5.2020  13:03

Komerční zkáza roku padla na studio Universal s Legendary. Film se tváří jako epic fantasy, ale nemá na to potřebnou kvalitu. Svět představený v Mortal Engines jakoby z oka vypadl postapo světu z Mad Maxe, akorát tady se nejezdí auty, ale rovnou celými městy. Hugo Weaving se mi v záporácké roli líbil, ale nemá moc co hrát, když nejsou ani jasné jeho pohnutky. Hlavní hrdinka byla sympatická, ale cgi generic svět a film je podobně jako John Carter, Jupiter Ascending nebo Power Rangers jenom další předražené fantasy, které nikdy nemohlo uspět, když ten svět moc lidi nezajímá. Hlavně nasadit film do kin v konkurenci Aquamana a Spider-man animáku je hotová finanční sebevražda. 2*

• 30.4.2020  02:27
    Pašerák (2018)

Vzhledem k věku nejspíš poslední vystoupení Clinta před kamerou (naposledy hrál 2012). Tohohle chlapa jsem měl vždy rád, je obdivuhodné, že někdo v 89 letech dokáže nejen hrát, ale i točit filmy na takovéto úrovni. Proto celou svoji kariéru zůstal Clint v první lize. The mule je zajímavé drama s prvky krimi, které mi chytlo od prvního záběru a čekal jsem, jak se to vyvine. Clint je tu vtipný dobrák, který pašuje drogy pro kartel. Víc netřeba prozrazovat. Warneři museli být spokojeni i kasovně, protože už je to několikátá kasovní trefa tohoto staříka za kamerou během několika let. 4*

• 24.4.2020  00:19

Nejlepší animák roku o třídu před sequely Úžasňákových a Raubíře Ralfa a zasloužený Oscar za nejleší animovaný film. Sony Pictures Animation vytvořilo novou animaci, která jede na málo fps, jsou tam komiksové prvky, jako bubliny nebo panely, první minuty z ní bolí oči, ale pak si zvyknete. Příběh je jiný než doavadní Spider-many, vtipný, dojemný, akční, poučný, sentimentální. Záporáků je hodně - Kingpin, Prowler, Green Goblin, Octopus, Tombstone nebo Scorpion. I Spider-manů je hodně a je to zábava. Už teď se těším na sequel. Komerčně šlo o jeden z vánočních hitů roku 2018, který trochu vzal vítr plachet Ralfovi, ale vydělali slušně obě moje oblíbené série. 5*

• 21.4.2020  02:58

Úplná ztráta času, hrozný děj, herecké výkony, dialogy, filmu chybí jakákoliv gradace děje nebo finále, neoriginální, lekačky o ničem. Jako Slender Man má velkou konkurenci v kategorii nejhorší kino horror roku 2018. Smutné je, že za oběma horrory stojí studio Sony. Tenhle propadl koncem roku 2018.

• 19.4.2020  17:50
    Robin Hood (2018)

U tohohle filmu se nelze pozastavit nad tím, jak je hrozně stupidní. Nechtěná naivita příběhu, jednání postav, scénář plný chyb. Celý film se Hood snaží odhalit spiknutí šerifa z Nottinghamu a kardinála, aby v závěru jmenovali nového šerifa a Hood někam odejde. Nedává to smysl? Nedává no. Film nápadně stylizací připomíná Ritchieho Krále Artuše, akorát tady jsou poloautomatické kuše, granáty z výbušnin, koně hlavou proráží brány a šerif z Nottinghamu nosí outfit jak velitel křižníku ve Star Wars (on ho hraje i stejný herec). Chudáci Egerton a Jamie Foxx, prvnímu jmenovanému by takovýhle ultrapropadák mohl přidusit kariéru. Režisér už asi bude točit jen pro Netflix (v lepším případě) a Lionsgate si připisuje jeden z největších propadáků roku 2018, ale díky přeprodeji práv je to bude pálit o něco méně.

• 19.4.2020  14:45
    Creed II (2018)

Sága Rocky vs Drago pokračuje, když Adonis Creed trénovaný Rockym bojuje se synem Ivana Draga ze čtyřky Rockyho. Stallone hezky hodil lano Lundgrenovi, aby se mohl vrátit do áčkového filmu, vrátila se i mrcha Brigitte Nielsen, ex-wife Stalloneho, jejíž herecká kariéra šla k šípku přesně po Rockym IV. Tvůrci vykreslili ruskou vítěznou mentalitu úplně stejně, jako před 30 lety - prohraješ a upadneš v zapomnění. Myslím si, že Ryan Coogler (režisér Creeda) a Steven Caple Jr., jenž režíroval dvojku vcelku dobře uzavřeli tuhle ságu, která hlavně v tomto díle hraje na nostalgii a vychází jí to. A jak se říká, v nejlepším se má přestat (pravda, měli to zabalit buď u čtyřky a nebo teď). Komerčně to vyšlo taky a Stallone může být po krachu série Expendables rád za tenhle úspěch, protože podobně jako Arnie už mu moc A-filmů, kam by mohl naskočit nezbylo, respektive po loňském definitivně posledním Rambovi, který v kinech vyhořel, nemá krom camea v Guardianech a céčkové série Escape plan nic. Budu mu přát ještě nějaké kvalitní role, a třeba návrat Expendables, než půjde do hereckého důchodu. 4*

• 14.4.2020  10:50

Dvojka Ralfa ostudu staršímu bratříčkovi neudělá. Tvůrci věděli, že nový příběh z herny by už asi byl moc velký milking, tak je dvojka v podstatě celá na internetu. A nebyl by to Disney, aby nezapojil své nejznámější postavičky. Těch easter eggů jsou tu mraky (Disney princezny, Buzz z Toy Story, SW a Marvel světy). Tvůrci velmi dobře vystihli myšlenku internetu. Zápory? Postavy z herny tu jsou 5 minut a asi absence záporáka, jako byl v jedničce. Trochu mi po shlédnutí dvojky vyvstává otázka, jestli nešla Vanillope Turbo, když opustila Sugar Rush a zůstala na internetu ve Slaughter Race. Kasovně Ralph bodoval podobně jako první díl. 4*

• 12.4.2020  03:13
    Vdovy (2018)

Pamatuju si, že když jsem byl na podzim 2018 v kině na Halloween, jeden z trailerů před projekcí byl právě na tento film. Moc se mi nechtělo to pouštět, protože jsem se obával, že film bude v duchu femdomu. Vyklubalo se z toho slušné krimi, u kterého kdyby McQueen vypiloval scénář, mohlo to být peckové krimi. Bohužel to zůstalo tak na půl cesty a některé otázky zůstaly nezodpovězeny (co bylo dál s Manningem, propojení Neesona a Farella, vztahy žen po “akci” apod.). Prvně menivaný herec tu hraje asi 10 minut, film táhnou ženy a Farrell jim sekunduje ve vedlejší roli. Vyzdvihnout musím i Neesona, který tu taky zahraje na malém prostoru slušně a Kaluuyu, který tu hraje pořádného badasse. Film startoval proti Fantastic Beasts a Instant Family a propadl jak v USA, tak celosvětově, což je myslím trochu škoda. Studio 20th Century Fox od filmu nejspíš čekalo víc. To ale asi všichni. 3*

• 11.4.2020  23:16

Instant family mi hrozně sedlo, jestli to bylo tím, že mám vcelku rád jak Wahlberga tak Rose Byrne, děti byly sympatické a film zajímavá změna proti typickým filmům o rodičích a dětech, kde se buď prdí a zvrací nebo se řeší konflikt dospělí x teenageři. Moralizování nebylo tolik, spíš šlo o sbližování adoptivních dětí s pěstouny. Film nejspíš něco málo Paramountům vydělal a hlavouni z něho vrásky na čele mít nemuseli. A Marky Mark si alespoň naprqvil reputaci po mizerném Mile 22. 4*

• 11.4.2020  02:09

První hodina je hrozně rozvleklá, po půlce se to alespoň na chvíli částečně přibližuje Potterovskému epickému příběhu. Jinak v přímém srovnání by série Fantastic Beasts neobstála, protože tu některé aspekty prostě nefungují. 1) minulost - u HP byla minulost alfou a omegou příběhu, u Fantastic Beasts je minulost zatím pouze taková dekorace. 2) záporáci - u Voldemorta člověk znal motivaci, minulost apod, Grindelwald je všemi prohlašován jako ten nejzlejší, ale po dvou dílech o něm divák nic neví a moc toho zatím nepředvedl. A ten twist, že kluk s obscurusem je Brumbálův brácha je fakt samoúčelnost prvního kalibru. Diváci filmu, potažmo WB vystavili nepěknou vizitku, když jich přišlo proti předpokladům o dost méně než na jedničku, protože už první Fantastic beasts bylo zklamání a dvojka to tedy moc nenapravila. Aby ta trojka nebyla pro Warnery kasovní pohroma, protože Grindelwaldovy zločiny značně underperformovala a film to byl průměrný. Slabší 3*

• 7.4.2020  17:54

Mixed emotions, na jednu stranu dobrá akce (scéna s Barrett 50.cal nebo bitka v umývárně). Zároveň jsou tu ale některé očividné hlouposti, jako když Lisbeth hackuje NSA s takovou lehkostí, že je Jason Bourne oproti ní malý skautík, ona vůbec hlavní hrdinka umí úplně všechno a na to, že je jen hackerks, by mohla vzít práci assassina na full time, její sestra taky není žádná naivka, ta je totiž hlavou ultra nebezpečného gangu. Taky mi trochu vadila ta Lisbethina femdom póza, ale to se dalo čekat. Na jedno shlédnutí to není zlé, ale jsou lepší akční věci. Jak to již bývá tradicí, tyhle knižní adaptace jdou téměř vždy do kin na podzim a dost často propadávají a The Girl in the Spider’s Web tento osud potkal taky. 3*

• 5.4.2020  15:28
    Grinch (2018)

Animovaného Grinche asi nejlépe vystihuje hláška not great, not terrible. Člověk, co zná ten příběh, nebude pravděpodobně z ničeho vystřelený. Nejlepší scénou zůstává Grinchova krádež vánočního stuffu. Animace tradičně kvalitní (Illumination) co dělají Mimoně. Cumberbatch v roli Grinche taky neurazil, ale celkově bych čekal od animované verze trochu víc. Tenhle animák byl jeden z těch hitů vánoční sezóny 2018 a přišel si na půl miliardy $, což je pro studio Illumination a Universal další z řady úspěchů. 3*

• 4.4.2020  03:00
    Pod vodou (2020)

Underwater je zajímavé sci-fi, které je ale bohužel totálně pointless. Kristen Stewart je hrozně nesymptická a špatná herečka, občas film umí předvést pocity ztísněnosti, aby to následně zabila dementními dialogy. Je škoda, že zajímavé postavy se poroučí bezy a zbudou ti nejvíc nudní suchaři. Zkratkovité vyprávění o backgroundu toho incidentu u úvodních a závěrečných titulků moc příběhu nepřidá. Na jednu stranu tu neni vyloženě nic špatného ve srovnání např s Alien: Covenant, ale na druhou stranu tu není jediná nadprůměrná scéna, z které by vám spadla čelist. V ranku alienovských hororů Underwater prohrává s nedávným Life a remizuje s Covenantem. Underwater je béčko, které se chvilkami snaží tvářit jako chytrý survival, aby v následné scéně tvůrci předvedli béčkové klišé. Ve výsledku je to slušné béčko, které ovšem nemá pointu, divák se za celý film nedozví, co je to za organismus, co to tam dole dělalo nebo jak se to chová. Prostě to tam jenom je v několika scénách a tím to hasne. Konec byl předvídatelný. Byl jsem spokojen, ale mohlo to být lepší. Film komerčně totálně propadl, těžko říct, jestli za to mohly nevýrazné trailery nebo sušší obsazení. 3*

• 2.4.2020  18:37

Louskáček je pestrobarevná pohádka od Disney, která je občas svým vizuálem trochu kýčovitá a i když je tam několik známých tváří, mají celkem málo prostoru. Příběh jsem neznal, ale ten twist se dal předvídat, nicméně příběhově se mi film líbil. Pravdou však je, že vizuál z kouzelného světa nabízí les, palác a most a nic navíc. Film se v záplavě nastupujících vánočních hitů (Bohemiam Rhapsody, Grinch, Fantastic beasts) nedokázal prosadit a kasovně propadl. Režisér Lasse Hallstrom si tak po skvělém hitu Psí život hned u dalšího projektu připisuje komerční neúspěch. Pro Disney to bylo v roce 2018 po Wrinkle in Time druhé kasovní zaškobrtnutí, které však zůstane v jejich záplavě hitů z téhož roku (Avengers: Infinity war, Incredibles 2, Ant man & Wasp a Wreck it Ralph 2) zapomenuto. Mně se ale Louskáček líbil. 3*

• 1.4.2020  18:48

Bryan Singer se po rozporuplném X-men: Apocalypse vzchopil a natočil možná nejlepší film své kariéry. Film má vysoké tempo a ty dvě hodiny utečou jako voda. Tady bych se nebál film o půl hodiny prodloužit a víc rozvrstvit některé aspekty příběhu, např. jak byla přijatá sólová alba Freddieho natáčená v Mnichově nebo film zakončit jejich posledním turné A Kind of Magic. Jediným problémem filmu je zkratkovitost vyprávění, což je ale dané tím, že do dvou hodin toho víc nenarvete. Finále na koncertu Live Aid je naprostá bomba, která musí každého usadit do křesla. Rami Malek podal skoro nadživotní výkon, když se stal téměr dvojníkem Mercuryho. Paběrkující studio Fox (už pod křídly Disney) zaznamenalo v roce 2018 dva velké kasovní hity, v první polovině to byl Deadpool 2 a v té druhé Bohemian Rhapsody. Zejména u druhého jmenovaného to čekal málokdo, protože takový hype a zájem o Queen co film vyvolal se u životopisného filmu stává málokdy. Nejlepší film roku 2018 je těžká volba, buď Rhapsody nebo Avengers: Infinity War. 5*

• 31.3.2020  00:42

Hunter killer je oldschoolový typ akčního thrilleru se zajímavým castem, který překvapivě v kino distribuci zapadl a já nechápu proč. Filmů na podobné téma v dnešní době není. Butlerovy kasovně propadly oba filmy v roce 2018 - Den of Thieves i Hunter killer. Člověk si při sledování opět připadá, jak ve studené válce. 3*

• 28.3.2020  23:23

Třetí díl Johnnyho Englishe je přesně ten typ filmu, kde divák ví, do čeho jde. Nešikovný agent v podání Rowana Atkinsona se dostává do celé řady patálií a trapných situací. Tahle série v podstatě stojí na ksichtech Mr. Beana a s kýmkoliv jiným by to byla nuda. Trojka Englishe o prsa nuda nebyla (posledních 20 minut už filmu docházel dech). Bavil jsem se i běhěm třetího setkání s JE, ale myslím si, že tady by měli tvůrci přestat. Universalu film vydělal prakticky identickou částku jako předešlé díly. 3*

• 28.3.2020  14:59

Od Drewa Goddarda jsem viděl jeho prvotinu Cabin in the Woods, abych poté zjistil, že Bad Times at El Royal jsou jeho druhým filmem. Kamarád to viděl těsně přede mnou a na můj dotaz, jestli je to v duchu Tarantina, řekl že jo a že celý film čekáš, kam se to dějově vyvine a ono se to vyvine do úplně jiný zápletky. Jestli je to dobře nebo špatně už pak záleží jen na vkusu daného diváka. Tatantinovi se to přiblíží asi pouze v tom, že nejde predikovat, jaké postavy to přežijí, první polovina je super, ale s příchodem Hemswortha (mimo Marvel hrozně prkenný herec) je to trochu klišé. Závěr se mi líbil, celkově 3*, kdyby ten scénář byl vypilovanější, mohla to být pecka. Proti stopáži výtky nemám, tady je to vcelku opodstatněné, narozdíl od filmů Zrodila se hvězda nebo First man. Kasovně z toho Fox ani režisér Goddard asi radost neměli, protože to kiny úplně prošumělo.

• 27.3.2020  12:56

Proč to nízké hodnocení? Ačkoliv je děj velmi podobný jedničce, rychle to odsýpá, je tu pár nápadů a film nenudí. Parta 3 teenagerů mi nevadila, Slappy taky ne a Jack Black je tu v posledních 5 minutách. Sony to nasadilo do kin v blbý čas, ani ne měsíc po tématicky příbuzném filmu Čarodějovy hodiny (v obojím hraje Jack Black) a ač je Goosebumps 2 lepším filmem, vydělalo to méně než film Eliho Rotha ze světa čarodějů. On Goosebumps 2 vydělal i podstatně méně než jednička. Další díl pak asi bude jedině na Netflixu. 3*

• 26.3.2020  18:35

Gosling na podzim roku 2017 v konech vyhořel se sequelem Blade Runnera a o rok později v tu samou dobu mu propadl i First Man, mapující přistání na Měsíci. Přepálená stopáž, hodina a půl jsou cajdáky a v poslední půl hodině je pár záběrů na Měsíc. Akce je natočená nudně a úvodní Goslingův let k atmosféře je asi nejlepší a nejnapínavější scéna filmu. Gosling hraje zase emo postavu, která je má minimum emocí, režisér Chazelle v tomto filmu nenatočil jedinou scénu, která by vyvolala v divákovi nějaké emoce. Nechápu, jak někdo může tenhle propadák nazývat filmem roku, když se tam nic zajímavého nestane. Pro Universal komerčně nepříliš úspěšný film, který v kinech moc nezabodoval. 2*

• 26.3.2020  00:36

Coopera mám a oceňuji jeho první pokus o režii, ale tenhle vyvhvalovaný melo-drama hit mi nesedl. Stopáž mi přišla nekonečná a nějak jsem se nedokázal dostat do příběhu. Pár songů nebylo špatných, ale celkově na mě film působí dojmem, že nepřináší nic nového do daného žánru. Jede šablonovitě po zajetých motivech a Cooper i Lady Gaga mohou hrát co chtějí a mě to bylo fuk. Film byl celkem vyhypovaný a v kinech utržil studiu WB přes 400 míčů a připravil jim půdu pro jejich nejvýdělečnější film roku a tím byl Aquaman. 2*

• 24.3.2020  13:10
    Venom (2018)

Po dlouhé době film, který mě zaujal. Jako fanda Spider-manovského univerza a sběratel Spider-man komiksů jsem vůbec neměl sebemenší problém s tím, že tenhle film je sólovka o Venomovi bez Spider-mana. Tom Hardy je super herec a věděl to i Venom, proto si ho tak oblíbil. Hodně akce, příběh sice předvídatelný, ale nejsou tu příliš hluchá místa. Mohly být více vypilovány vnitřní motivace Hardyho i Venoma, ale i takhle šlo v říjnu 2018 asi o nejlepší film v kinech a udělal jsem chybu, že jsem na něho nešel. Pro Sony byly zisky tohoto filmu důvodem k pokusu o vytvoření Spider-man universa, které vítám s otevřenou náručí. Venom vs Carnage incoming. 4*

• 23.3.2020  01:30

Horrorový propadák Hell Fest je přesně důvod upadající popularity slasherového subžánru. Potenciál v podobě strašidelného parku absolutně nevyužit. Film je neskutečně neoriginální, všechno je béčkové, nezajímaví herci i vrah a nuda. Konec sice překvapí, ale na film nijak zásadní dopad nemá. Pamatuju si, jak u Hell Festu byla na levný nízkorozpočtový film celkem masivní reklamní kampaň, přitom asi nejsem jediný, kdo nechápe proč takovej tilt film šel vůbec do kin. Studio Lionsgate v roce 2018 bylo vyloženě bída a zmar.

• 22.3.2020  20:54

Animák od stejného studia WB, které dělalo na animáku Storks. Smallfoot mi bavil rozhodně víc, humoru film mnoho nemá, ale myšlenka a příběh diváka zabaví dostatečně, na Pixarovky se film nechytá, ale jako animovaná zábava to funguje. Tržebně trochu zaškobrtnutí v jinak velmi plodném roce pro Warner Bros. 3*

• 22.3.2020  16:08

Nudnější film jsem dlouho neviděl, a to mám fantasy typu Alice in Wonderland rád. Třičtvrtě filmu se nic neděje a v posledních dvaceminutovce je trochu akce. K čemu je, že jsou tu slušné triky a monstra, když u většiny filmu si scénáristé vzali dovolenou a postavy pronáší moudra o ničem a divák se nudí. Tim Roth byl asi na vážkách, jestli chce točit fantasy pohádku a nebo rodinnou blbinu pro nejmenší. Ať tak či tak, křížením obou žánrů dosáhl maximálně tak uspávacího tempa filmu. Universalu se tenhle film asi zaplatil, ale já nechápu, jak mohl Tim Roth na začátku roku 2018 natočit slušný remake Death Wish a o pár měsíců později poslat do kin takhle tupý film. 2*

<< předchozí 1 2 3 4 17 33 48 64