Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Drama
  • Animovaný

Recenze (2 044)

Fantasy Island (2020)

Od režiséra Wadlowa byl příšerný už minulý počin Truth or Dare a Fantasy Island pokračuje v nastoleném trendu bezpohlavních a tupých hororů, které vlastně horory ani nejsou (to platilo i pro Truth or Dare). Příběh baití na mysteriózní a hororovou zápletku, ale místy film působí spíš jako parodie. Z castu je nejzajímavější asi Peňa v roli správce ostrova. V kinech film produkovaný Blumhousem stihl prošuměl ještě před světovou vlnou covidu v roce 2020. 1*

Armáda mrtvých (2021)

Snyderova první spolupráce s Netflixem a vzešla z toho zombie akce se zajímavou zápletkou, slušnou akcí a bohužel i tunou klišé. S lepším koncem a kratší stopáží to mohl být hit jako World War Z, takhle pouze průměr s nudnými pasážemi. Zoufale málo akce. 2*

Lov (2020)

Satirická žánrovka, která si dělá prdel z americké společnosti a korporatismu. Scénář dávkuje hodně akce, gore a černého humoru v podstatě od první minuty. Finální pointa je meme a pobaví. 3*

plakát

Liga spravedlnosti Zacka Snydera (2021)

Filmová událost roku je tady, vyšel Snyder cut, o jehož nelehkém zrodu toho bylo napsáno už mnoho. Film je bezesporu lepší než Whedonova verze, není to tak uspěchané, víc věcí tu dává smysl, ale základní dějová kostra je stejná. Kdo tedy čekal příběhovou revoluci podobně jako já, ten bude zklamán. Všechny slibované nové postavy mají cameo a Darkseid s DeSaadem jsou tu minutu v půlce a dvě minuty na konci. Záporáci obecně v obou JL nemají vůbec charisma, protože CGI. Nejhorší z nich je Steppenwofl, který vypadal ve Whedonově verzi hrozivě a ve Snyder cutu taky moc nenadchne. Snyder vychcaně baití diváky na další díl, aby přes fanoušky zatlačil na studio, a to odkleplo další snímek ze Snyderversu. 3*

Nenávist (2020)

Nenávist je trefný název tohohle filmu, protože po jeho shlédnutí ji film probudí ve vás vůči všem podobným duchařským hororům. Zbytečnost, která prošuměla zkraje roku 2020 kiny bez většího diváckého zájmu. 1*

Špióni v převleku (2019)

Ničím neoslňující špionský animák produkovaný Blue Sky Studios. Holland se Smithem jsou ok, hlavně díky akčnímu finále dávám nakonec 3*. Smithův rok 2019/2020 byl solidni rollercoaster, začal superhitem Alladin, pak přišel flop Gemini Man a další komerční neúspěch v podobě Spies in Disguise. Hned po něm zase zabodoval s Bad Boys for Life. Divočina.

Drahokam (2019)

Elektrizující soundtrack připomínající Vangelise, šmelinářské prostředí NY, neutuchající tlak na hlavního hrdinu, trvající celý film. Sandler hraje ukecaného veksláka, co by prodal vlastní mámu za prachy. Celý film slibuje, lže, podvádí a pomalu ho pohlcuje dluhová spirála. Strhující tempo prostřednictvím vypjatých dialogů, hustles, tlak vnějšího prostředí je nepříjemný i pro diváka. Šokující konec. Velmi pěkná nezávislá žánrovka. 4*

plakát

6 underground: Tajné operace (2019)

Nejslabší Bay, co jsem zatím viděl. Příběh je jen vata mezi třemi velkými akčními scénami, které jsou epické, ale ten zbytek je hrůza. Kromě nefungujícího story jsou tu totiž i blbě napsané postavy a divák se o nich mnoho nedozví, jejich motivace zkratkovitě načrtnuté, vztah k nim si tedy divák nemůže vybudovat. Reynoldsovi obvyklé vtípky tentokrát vyznívají do prázdna. Zběsilý videoklipový střih Baye chápu během akce, ale Michael tím vypráví i přípravy akce nebo dialogy mezi postavami. Nesedlo mi to ani z jednoho pohledu. Jeden a půl hvězdy je za akci a půl hvězdy za Reynoldse. 2* btw, aby během akce umírali civilisté jsem naposledy viděl snad v The Corruptor z roku 1999. 2*

Na nože (2019)

Režisér Rian Johnson upadl v nemilost po po strašlivých SW 8, ale povedlo se mu složit reparát a ukázat celému Hollywoodu, že je to schopný řemeslník. Knives out je oldschool detektivka se zajímavě vybraným castem, kde to táhne Craig a Ana de Armas. Zprvu banální zápletka se zamotává a finální rozuzlení může být pro leckoho překvapením. Je pěkné vidět Chrise Evanse někde jinde než v masce Capa. On, narozdíl od Hemswortha umí zahrát i něco jiného. V závěru roku 2019 alespoň jeden hit pro paběrkující studio Lionsgate. I když, oni asi stejně zase předprodali práva, takže z tržeb kin mají prd. 4*

plakát

Černé Vánoce (2019) odpad!

Feministická sračka s dementním námětem, scénářem a dialogy. Film je slasher bez krve, vraždy jsou off-screen. Naštěstí odvážné sesterstvo porazí zlé bílé muže a zachrání svět. Doufám, že režisérka Sophia Takal shoří za tenhle film v pekle. Ještě horší kinohoror než Slender Man. Zaslouženě zapomenutý propadák Vánoc 2019.