Klauni zabijáci (1988)

Druhý letošní halloweenský horůrek, Killer klowns from outter space jsou totální ujetost z osmdesátek, kde se tvůrci hodně vyřádili, já se bavil, ale každému to asi sednout nemusí. Základní zápletka se točí kolem klaunů, kteří přiletí na Zemi a pistolemi lidi zabalí do kokonů, které následně spotřebovávají. O tom, že zápletka je, stejně jako film hrozně hloupá není třeba moc polemizovat, ale já mám pro podobné hororové komedie celkem slabost, proto se mi líbila i tato. Viděno na AMC. 3*

Halloweenská noc (2006)

Jack O’ Lantern mi svítí v pokoji a pro mě odstartoval již několikatý Halloween spjatý s celonočním koukáním na horory. První horor, který jsem vybral pro mojí letošní halloweenskou hororovou noc byl celkem přehmat. O Halloween Night jsem věděl, že to bude nízkorozpočtový slasher od The Asylum, bohužel však hodně kopíruje od sérií Halloween a Friday the 13th. Snímek jsem měl nahraný z Horor filmu a ač měl film pár světlejších momentů, nudná druhá polovina, lacině natočené vraždy a konec film pohřbily. Jdu na další horůrek. *

Talentovaný pan Ripley (1999)

Ripley mi dlouho unikal, potom jsem ho odkládal, až jsem ho nakonec zkouknul zcela spontánně na Primě. Nikdy by mi nenapadlo, že chladnokrevného a nevypočitatelného vraha dokáže Matt Damon odehrát s takovým přehledem. Příběh mě zaujal v podstatě od začátku a s napětím jsem očekával, kam až je Ripley schopen zajít, aby mu vše vyšlo. O knižní předloze a pokračováních jsem neměl potuchy. Pod nablýskanou kritikou mamonského světa se skrývá řezničina bez ladu a skladu. 5*

Konkurenti (1992)

Ač je film hodinu čtyřicet dlouhá konverzačka složená z dialogů o prodeji nemovitostí, byl jsem učarován hereckým koncertem všech zúčastněných a seděl jsem u filmu jako přikovaný. Dokonce i jindy jalový Baldwin se tu v cameu předvedl. Největší pozornost na sebe strhávají Pacino a Jack Lemmon, kterým bych ty obchodníky věřil z fleku. 4*

Hlídka v Ardenách (1992)

Třikrát jsem film rozkoukal a dohromady jsem se nedostal nikdy přes hodinu, protože mi film nebavil. Přes hodinu se mi povedlo dostat až napočtvrté. Druhá polovina je rozhodně zábavnější a příběhově zajímavější, akce a války obecně je tu minimum, protiválečný podtón filmu je více než zjevný. S postavami jsem se sžil a jejich osudy mi zajímaly až do úplného závěru. Ke castingu nelze nic vytknout, lepší snad ani být nemohl. První polovina však mohla mít trochu svižnější tempo. Celkově jsem byl spojojen. 3*

Grave Encounters 2 (2012)

Jestli mi jednička zklamala, tak u dvojky jsme s kamarádem jen nevěřícně kroutili hlavou. Film navazuje na první díl Grave Encounters, scénář filmu je pojat asi takto: 1) Úvod - seznamování s postavami - cca 30 minut - ultra nudné a hloupé dialogy, klasická sestava - emař, douchebag, useless hysterka, alternative hoe a Asian, kterého si moc neužijete, 2) první střetnutí - zatímco u jedničky se nadpřirozeno rozjíždělo, ve dvojce jde rovnou na věc a hned dává insta killy, ale přesně tam, kde zabíjelo i minule, 3) finále s hrozným twistem - červené dveře, producent, rozmlácení hlavy na kaši kamerou, dům který píše na zdi a který chce krev, bait na další filmaře...prosím už ne, bolelo mi to hrozně moc. Takhle hloupě přeplácaný film s příběhem, který nedává smysl jsem viděl naposledy tuším u Ouiji nebo u Blair Witch 3.

Grave Encounters (2011)

Příběhově film vůbec nedává smysl, že duchové zabíjí, to je ještě ok. Ale ona se tu vyskytuje i jakási ektoplazma, která vycucne jednu postavu, dále pak doktor ve sklepě, podivná vana ve které zmizí kameraman nebo ruce ze stropu (asi největší bizár z celého filmu)...Prostě hroznej bullshit. Atmosféra blázince je dobrá, ale bohužel jsem čekal víc “uvěřitelnější” zápletku. Z té party Grave Encounterů byl asi nejbizardnější solárkový Houston, který by zfleku mohl jít dělat managera Bee Gees nebo Rolling Stones. Holka byla useless histerka, černoch tvrdej hláškař, leader mi sral a Matt už na to neměl, tak se radši poroučel jako první, nedivím se mu.

Válka o planetu opic (2017)

Neskutečně hloupé zakončení příběhu, které nejen že nezodpoví hlavní otázky - kolik žije společenství lidí a kolik opic, ale ještě hrozně hloupě favorizuje opice a Caesara, který je téměř nezranitelný, probíhá výbuchy a nikdo jej netrefí a když už je jasné, že by opice NIKDY, opakuji NIKDY lidskou armádu ze severu neporazily, protože nemají žádný equip, tak lidi smete lavina, před kterou všechny opice utečou, i když by to nestihly. A nad takovouhle hloupostí se tu většina hodnotitelů rozplývá. Proč asi film zaznamenal takový tržební drop v kinech oproti dvojce a způsobil Foxu kasovní zklamání léta 2017? Protože po dvojce přišlo diváků mnohem méně. Ač jde o “War”, válčí se tu asi 10 min z celého filmu a tvůrci od jedničky úplně ignorují zasazení příběhu do širšího kontextu. Divák se tedy dozví jen o nové infekci, která způsobuje, že lidé oněmí, ale dále se potom tato dějová linka neřeší. Pro mě je tato série po nádherné jedničce velké zklamání. 2*

Lék na život (2016)

Mám podobně laděné mysteriózní thrillery rád, prakticky od začátku až do závěru jsem seděl u TV jak přikovaný a netrpělivě vyčkával na závěrečnou pointu, která mě ani nezklamala a ani mi nepřišla béčková, naopak ji nikdo nemohl čekat. Verbinski u mě Curem zabodoval. Že v kinech film propadl? Propadl, protože podobný film není, ač byl nasazen do kin, úplně typickým představitelem mainstreamu. Verbinski ve snímku totiž kombinuje art, znepokojující atmosféru a důraz na vizuální stránku. 4*

Co dělat v Denveru, když člověk nežije (1995)

Pro mě zcela neznámá gangsterka, kterou jsem náhodou objevil ve videotéce HBO GO. Pro gangsterské filmy a krimi příběhy z podsvětí jsem měl odjakživa slabost. K hereckému obsazení není co dodat, povedlo se, z Garciova týmu mi všichni sedli. Denver má některé momenty, v kterých by mohl konkurovat Goodfellas, Gaunerům nebo Pulp Fiction - scéna s policejním autem, Treat Williams vs Steve Buscemi. Námět mohl být lepší, všichni jsou zde se smrtí smířeni a jediný kdo se snaží bránit, je postava Hovňáka. Ač je film zábavný, finále je hodně rozporuplné a myslím si, že diváci budou čekat něco víc. 3*