Dobrodružství Forda Fairlana (1990)

Týden po premiéře Die Hard II poslalo do kin studio Fox další Harlinův film, a to netypickou bláznivou komedii o Fordu Fairlaneovi, která se trefuje do hudebního showbusinessu v L. A. . Andrew Clay mi sice příliš sympatický nebyl a hrozně přehrával, ale o to víc mi seděla Lauren Holly nebo Robert Englund v roli zabijáka Smileyho. Ať žije koala s krunýřem. Shlédnuto na AMC. 3*

Čelisti (1975)

První žraločí horor, který měl obrovský dopad na popkulturu a stal se po právu filmovou klasikou. Geniální hudební Williamsův motiv, precizní režie Spielberga a i po letech sympatické obsazení. 5*

Vyhoď máti z vlaku (1987)

Devitův režijní debut v kinech celkem zabodoval, i když je mi to upřímně záhadou. A to zejména proto, že ač jde o černou komedii, nepřišlo mi na filmu v podstatě nic vtipného. DeVita i Crystala mám rád, ale po většinu stopáže jsem se nudil. Viděno na AMC. 2*

Malcolm X (1992)

Na úvod bych rád napsal, že nebýt AMC, asi bych si film nikdy nepustil. První hodina, zaměřená na Malcolmovu kriminální dráhu byla zábavná. Ve druhé hodině objeví Malcolm kouzlo islámu a začne bojovat za hodnoty Elijaha Muhammada a National of Islam. Stále to bylo v pohodě koukatelné. Třetí hodina byla už vyložené peklo, protože byla zaměřená hlavně na radistické a štvavé projevy Malcolma X a na jeho odchod z NoS. Film má zajímavé obsazení, je to v podstatě one man show Denzela Washingtona, ale problémem je, že film je hrozně utahaný a rasistický a každý běloch je ve filmu prezentován záporně. 2*

Screamers: Hon na člověka (2009)

Problémem vřískounů je hrozně předvídatelný scénář, kdy v podstatě lze od poloviny odhadnout, jak to dopadne. Kladem zůstává svižné tempo a robotičtí vřískouni a jejich postupná likvidace vojenské jednotky. *

Casper (1995)

Silberlingův režijní debut přinesl dětskou klasiku 90. let. Ačkoliv jde o primárně o film pro děti, příběh není infantilní ani trapný, naopak obsahuje dost sentimentu i vtipných situací. Ve filmu se v cameo rolích objeví dost známých tváří, ať už Dan Aykroyd jako Ghostbuster nebo Clint Eastwood, Rodney Dangerfield, Mel Gibson nebo The Crypt Keeper z Tales from the Crypt. Shlédnuto na AMC. 4*

Demolition Man (1993)

Akční klasika Stallonovského ražení, Snipes v legendární roli magora Phoenixe a nezapomenutelně “růžová” budoucnost, ve které je vše zakázáno. Demolition Man je ve srovnání s o dva roky mladším Dreddem o dvě třídy výš, protože Dredd postrádá potřebný nadhled a bere se vážně. Arnie měl Total Recall a Sly Demolition Mana. Kariéry těchto herců jsou si v hodně aspektech velmi podobné. 4*

101 dalmatinů (1996)

No, když jsem to viděl jako kluk v době vydání na VHS, tak to bylo samozřejmě mnohem lepší. Zajímavé je, že první polovinu filmu jsem si nepamatoval a druhou skoro komplet. Typický rodinný film se zvířaty a s přitroublými dospělými z devadesátých a ve své době obrovský hit. Dalmatini jsou pěkní, Glenn Close jako Cruela přesvědčivá, zbytek příběhu je předvídatelný. Poslední komerčně úspěšný snímek režiséra Stephena Hereka, poté už výrazný úspěch nezaznamenal. Oproti strašlivé dvojce ještě koukatelné. 2*

Zabiják (1993)

Johna Badhama jsem vždy považoval za rutinéra, který nikdy převratný film nenatočil a v případě remaku Brutální Nikity tomu nebylo jinak. Příběh je věrnou kopií Bessonova originálu. Právě francouzský režisér spáchal s dalšími dvěma kolegy scénář. Tam, kde se scénář trochu odlišuje od původního snímku je to tragédie - celá epizoda s Viktorem čističem. Fondovou nemusím, stejně jako nesympatického Mulroneyho. Soundtrack od Zimmera byl ve srovnání s původním hudebním doprovodem Erica Serry docela jalový. Badham tímto filmem začal sérii 4 komerčně neúspěšných filmů - v roce 93 mu kromě Point of No Return propadl i Another Stakeout, následující rok Drop Zone se Snipesem a roku 1995 diváky nezaujal snímek Nick of Time s Deppem. Tuhle Nikitu si už určitě nezopakuji. 2*

Dvě tváře lásky (1996)

Bridges jako nudný univerzitní profesor matematiky a Streisandová jako ošklivé kačátko. Streisandová mi nikdy nebyla moc sympatická, a to ani po té proměně v tomto filmu. Ačkoliv jsem nikdy nebyl moc fandou romantických filmů, tak tohle je příjemný film, který sice nevybočuje z klasického schématu, ale zásluhou obsazení určitě nudit nebude, spíš naopak. Vysílalo AMC.