Jak básníkům chutná život (1987)

Bombový Kodet, malíř Hrušínský a Zindulka, který si staví barák z rozkradeného socialistického majetku. "Je to medvídek Koala, Kaola je kakao z Tuzexu!!!!"

Jak básníci přicházejí o iluze (1984)

Pohodová komedie ze studentského života na medicíně. Štěpán je takový naivní trouba, ale tahle série je především o vedlejších postavách. Zde skvělý Přeučil, Svěrák, Somr a další. 3*

Pohled zevnitř: 2. světová válka (2012) (seriál)

Pěkné kolorované záběry, z nichž jsem některé vůbec neznal, jinak jde o průměrný počin, který v kostce shrhne druhou světovou ve třech dílech. 3*

Hvězdná brána (1994)

Velkolepá výprava, skvělý nápad, ale podruhé mi to přišlo takové nemastné, neslanné. Možná je to tím, že tam není tým SG-1. Od Kurta Russella jsem čekal víc. 3*

Nahota na prodej (1993)

Jasně, je to blbost, ale docela to vystihuje tu porevoluční dobu, kdy byl každý druhý těžký byznysman. Pár dobrých hlášek Krampola a Vaculíka. Ještě se mi líbila účast Skamene jako bývalého veksláka, nyní "uměleckého podnikatele". Jonák jako boss vypadal docela prkenně. 2*

Pátek není svátek (1979)

Normalizační satirická komedie o shánění materiálu na chaty a chalupy. "Barevný japonec" Kodeta byl asi nejlepší. 3*

Nebuďte policajta (1988)

Celkem slušná a docela brutální kriminálka s Delonem, kterou jsem viděl asi po 6 letech. Živě jsem si pamatoval, jak mu Zdravé jádro udělá z Lancie Delty řešeto. 3*

Opojení (1991)

Hodně jsem si od tohoto snímku sliboval, ale nakonec jsem byl trochu zklamán, protože na tuto problematiku by šel natočit působivější film. Zaujala mě zejména tajemná postava Willyho - majitele baru, jezdícího Mercedesem. Jinak průměr. 3*

Hořící kříže (1988)

V první polovině filmu to vypadá, že má film našlápnuto k významnému počinu, bohužel druhá půlka jela podle klasického schématu, čemuž odpovídal i závěr.

V podstatě jsme normální (1981)

Celkem úsměvná komedie z dob normalizace o snaze zbohatnout. Rodinka Nováků se snaží vyšplhat do vyšší společnosti. Samozřejmě nesmí chybět závěrečný projev Petra Kostky o morálním pochybení celé rodiny. 3*