Star Wars: Poslední z Jediů (2017)

Pre mňa dizajnovo, umelecky a aj efektovo tá najlepšia časť z celej ságy. Okrem dĺžky ako takej nemôžem tejto časti vytknúť nič, obsahuje totiž všetko čo si môže aj fanúšik aj prvotný divák priať: epické scény vesmírnych bojov, trošku politického tliachania, štipka vtipu, bojové scény na vysokej úrovni, gagy ala Star Wars, pastva pre oči, podmanivá hudba, prvky nostalgie ale aj nové nápady. The Last Jedi posunul SW do novej éry a položil latku tak vysoko, že zaklincoval 9. časť bez zľutovania. Veľmi podceňovaný a prehliadaný počin. 95%

Steve Martin and Martin Short: An Evening You Will Forget for the Rest of Your Life (2018) (TV film)

Kratučké, ale vtipné. Celá show je rozdelená niekoľko častí, pričom každá časť predstavuje iný druh zábavy a obaja protagonisti sa plynulo striedajú. Vtipy sú viac zo starej školy, sem tam padne hudobné vystúpenie a raz za čas sa pošťastí aj upútať niečim, čo divák nečaká. Nič špeciálne, no stále prvotriedna zábava na krátky večer.

Pee-wee's Big Holiday (2016)

Moje prvé a asi aj posledné stretnutie s postavou Pee-wee. Je ťažké určiť na aké cieľové obecenstvo film smeruje. Vtipy - ak sa dá tomu tak povedať - sú vyslovene detské, zatiaľ čo postavy a prostredia (zosmiešnenie amishov, striptéry atď...) mi neprídu vôbec vhodné do filmu malých. Celá snímka je absurdná zlátanina bizarných nápadov s umelo vytvoreným gradovaním deja. Samotná postava pôsobí neprirodzene a afektovane, možno by to fungovalo ako komiks ale ako film určite nie. CELKOVÉ HODNOTENIE: 30%.

Richie Rich (2015) (seriál)

Aj keď sa jedná o tvorbu Netflix pripomína to klasický moderný Disney seriál - lacný narýchlo spravený scenár, žiadny dobrý nápad, podpriemerné vtipy a trápne kulisy. Taký americký kúsok, ďalší z tisíca.

Fotr je lotr (2000)

Úžasný klenot z čias, kedy bol stiller ešte zábavný.

Star Wars: Síla se probouzí (2015)

Je to farebnejšie a efektevo podarenejšie než ostatné diely. Nie je tam JarJar - ďalšie plus. Starí herci, sa vrátili do pokračovania úžasnej ságy, ktorú milujem od destva. Kde je teda problém? Príbeh je v princípe kópiou ostatných star wars. Hlavná zápletka je zbesilo rýchla a miesta nelogická. Ono to pre náročnejšieho diváka môže byť problém no ako celok film pôsôbí nesmierne podarené a zábavne. Vie vás natoľko očariť svojou atmosférou, že by ste mu odpustili takmer čokoľvek. Som rád, že sa vrátili SW.

Mravenec Z (1998)

Dospelejšie než som si myslel, zábavnejšie než som očakával, plné skrytých významov. Nemôžem uveriť, že som zhliadol až po neuveriteľných 18 rokoch.

Babovřesky (2013)

Troška sa nikdy nezmení, ani jeho štýl a ani cieľové publikum, ktorému svoje výtvory venuje. Pri dlhých zimných večeroch s rodinou pozeratelné, nejaká tá scéna bola snáď aj vtipná či úsmevná. Po celý čas mi len vadil ten vyumelkovaný a uvrieskaný prejav. S prižmúrením oka dve hviezdičky.

Natural Born Pranksters (2016)

Prankový jackass. Dobre som sa bavil celý čas, bojím sa len, že idem o jednorázovú záležitosť plnú homoru, ktorý nie každý môže. Tak či onak v dnešnej zlatej dobe youtube prankov zábavná "podívaná".

Haters Back Off (2016) (seriál)

Preafektované až na púdu... Ale asi to je cieľ. Tak ako som sa cítl trápne na youtube pri sledovaní tejto "fiktívnej" postavy, tak isto trápne som sa cítil aj pri tomto seriále. Nemastné neslané, nasilu vytvorené. Presne ako to nemá byť. PLOTTWIST! Dopozeral som prvú sériu a musím sa opraviť. Miranda ako taká je nesmierne otravná ale ostatné postavy a substories boli podarené a pekne sa vyvíjali. Celé to zachránilo podarené finále. Tak či onak o jednu hviezdičku som musel pridať naviac.