phoenix118

phoenix118

okres Praha

2 body

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

  Pulp Fiction je to nejlepší z nejlepších a hvězdičky jsou pro tento film nedostačujícím hodnocením.

 • poster

  Mulholland Drive (2001)

  Když jsem Mulholland Drive viděl poprvé, tak jsem nevěděl nic. Byl to chaos, který mi nedával žádný smysl. Prostě jsem se v něm ztratil. Po druhé už jsem se začal orientovat a teprve po třetí jsem si užíval každý detail filmu. I po tolika zhlédnutích ale nemohu říct, že bych film zcela pochopil. Tuším, co nám chtěl David Lynch říct a kostru filmu chápu, nicméně několik věcí mi stále uniká nebo přesně nerozumím významu (Winkie's, scéna s nájemným vrahem, modrá krabice s klíčem, Silencio, cowboy) a to i přes to, že jsem si přečetl mnoho diskuzí, názorů a rozborů filmu. Pár scén mi přišlo i jako sen ve snu (dáma, na kterou čeká taxi se objeví ještě jednou v záběru po otevření modré krabičky.) Kdyby mě tyhle věci někdy někdo objasnil, asi by se mě ulevilo. Ale to je asi přesně to, čím je ten film zajímavý, jak na něj musíme myslet. Na každého to zapůsobí jinak a každý pochopí něco jiného nebo to pochopí odlišně. Je to podobný typ filmu jako Mazací hlava nebo Lost Highway a líbí se mi, že po zhlédnutí těchto titulů můžeme pozorovat jakousi evoluci tvorby Lynche. Zároveň ale myslím, že spoustu lidí film nezaujme, protože nemá jasnou pointu, je složitý a může působit až překombinovaně. Jeden člověk film odloží, druhý si ho jednou užije a třetí se v něm bude hrabat, dokud nezjistí každý detail. A to je přesně to kouzlo jeho filmů a individuality každého z nás. Za zmínku stojí ještě hudba. Angelo Badalamenti je prostě třída a opět ukázal svoje kvality. S Lynchem je to perfektní duo.

 • poster

  Nejvyšší nabídka (2013)

  Co napsat...? Jeden z nejlepších filmů vůbec. Oceňuju, když mě film umí překvapit....šokovat. Krásná hudba, vynikající příběh, strhující konec. Nádherná hrůza, která se zaryje pod kůži.

 • poster

  Hra (1997)

  Jako ve špatném snu, tak jsem se cítil při sledování Hry. Život miliardáře se může stát nudným, ale pokud máte bratra jako je Conrad, nudit se rozhodně nebudete. Závěr přidá k pěti hvězdičkám ještě jednu pomyslnou navíc. Nezapomenutelné!

 • poster

  Zjizvená tvář (1983)

  Vynikající snímek o vzestupu a pádu. Film jsem viděl až někdy v roce 2010 a nemohl jsem si nevšimnout podobností s legendární hrou Vice City. Hezky jsem si u filmu zavzpomínal. Push it to the limit!

 • poster

  Drive (2011)

  Tichý a nenápadný chlápek, který ve dne dělá kaskadéra a v noci svoje umění využívá jako getaway driver. Film je to opravdu zvláštní, pomalý ale zároveň obsahuje několik kontrastů, kdy najednou podřadí a vytáčí až do červeného pole. Nevšední zážitek s nezapomenutelným soundtrackem.

 • poster

  Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

  Nechal jsem se pohltit kouzlem Středozemě. Tak nádherně zpracovaný fiktivní svět jsem ještě neviděl a jsem rád, že jsem tento snímek mohl vidět v kině. Knihu jsem zatím nečelt, ale chtěl bych přečíst kompletní dílo Tolkiena včetně Simarillionu. Snad se k tomu jednou dokopu.

 • poster

  Matrix (1999)

  Měls někdy pocit, že nevíš, jestli bdíš, nebo sníš? Snímek, který přišel s něčím, co tu do té doby nebylo. Geniální nápad a vize budoucnosti. Matrix je legenda.

 • poster

  Sin City: Ženská, pro kterou bych vraždil (2014)

  Na začátek chci říct, že Sin City neobdivuju jen kvůli vizuální stránce. Mě Sin City prostě baví jako celek. Ta přehnanost a nadsázka ze Sin City dělá i výbornou komedii. Já jsem si to prostě užíval. Komiks na plátně, pěkný holky, starý auta, akce, kecy, noir zpracování a skvělý podkres saxofonu. Moje očekávání na dvojku nebyla nijak vysoká, což je vždycky lepší než naopak. Jdu proti většině - dvojka se mi líbila víc než jednička a kdybych v kině seděl ještě o hodinku déle byl bych ještě spokojenější. Co víc si přát? Snad jen ještě jedno shlédnutí v kině.......druhý den jsem si tu radost udělal.