Revelate_17

Revelate_17

Česko

<< předchozí 1 2 3 4
    • 14.2.2016  15:06
    Letopisy rodu Shannara (TV seriál) (2016)

Hrozné... knižní předlohu mám moc ráda, ale tohle se od ní značně odchyluje - což se asi dalo čekat, ale přijde mi to příšerně zpackané. Stupidní dialogy, scénář odflánutý jak jen to jde. Hlavní hrdinové se mi moc nezdají - když si vybavím knížku, tohle je opravdu krok vedle (včetně kostýmů - bože, ty rádoby "sexy" oblečky těch holek - to byl čí nápad??). Snad se aspoň teenageři baví...

• 9.1.2016  20:23

Dle mě celkem nuda. Bylo to zbytečně dlouhé - než se něco začne dít, docela si člověk počká. A přiznám se, že i pak jsem nebyla nijak nadšená a spíše znuděná. Možná by si měl Tarantino dát chvíli pauzu.

• 8.6.2015  13:53
    Netvor (2011)

Pěkné pro naivní a romanticky naladěné slečny.

• 25.3.2015  08:28
    Sedmý syn (2014)

Na tenhle film jsem se těšila, přestože jsem se zároveň už dopředu bála, že to bude nejspíš odfláknuté jako spousta jiných fantasy filmů - a bohužel jsem se nemýlila. Přitom ten potenciál by tam byl - a docela velký!! Chtělo by to více rozpracovat ty ostatní čarodějné postavy, které se tu jen mihly. Udělat to tak nějak víc "výpravněji" a ne stylem "šup šup a je to". Hned by se na to koukalo líp. Je mi opravdu líto, že nemůžu dát víc než 2*.

• 20.1.2015  14:54

Po - dle mého názoru - naprosto příšerném druhém dílu tu máme velké finále. Ačkoliv jsem se bála, že to bude opět trošku katastrofa jako u zmiňované dvojky, naštěstí se moje obavy nenaplnily. Jen asi už nic v tomhle směru nepokoří Pána prstenů - prostě byl první... a rozhodně film nikdy nepokoří knižní předlohu, nikdy nikdy...

• 7.9.2014  21:08
    Cizinka (TV seriál) (2014)

První dva díly celé série jsem nedávno dočetla. Na mě to bylo místy hodně romantické, na druhou stranu ty popisy postav, děj a sympatičtí hlavní hrdinové mě velice mile překvapili. Miluju Skotsko (tedy obecně celé Spojené království). A na tomto seriálu se mi líbí, že přestože je autorka knih Američanka, neskutečně krásně ctí historii - dokonce i přímo co se týče samotných skotských klanů - je i pravda, že klan Mackenzie a Fraser byly skutečně na území, kde je dnešní skotské město Inverness, kus od něj Fort William atd. atd., nebudu zabíhat do detailů (mimochodem nádherná místa, doporučuji navštívit). Když už nic jiného, tak samotná krajina je něco tak úžasného, co musí vzít dech i tomu nejkamennějšímu srdci :-) Dobře, to jsem se trochu odklonila od toho, co jsem chtěla napsat. Co považuju za skvělou věc je fakt, že národnostní herecké obsazení v dosti velké míře odpovídá knižní předloze - Skoty hrají Skoti, Angličany hrají Angličani. Claire je Irka, ale to vůbec nevadí, ty drobné výjimky nevadí :-) Miluju skotskou angličtinu, které sice místy nejde vůbec rozumět, ale tak krásně zní... dále miluju skotskou gaelštinu a je nádherné, že se na toto dávné dědictví ani dnes nezapomíná a daří se ho navíc takto popularizovat. Pak také miluju tu úžasnou hudbu a znovu musím zmínit tu krajinu, která nemá chybu a doufám, že bude takto krásná i další staletí. A k mému údivu jsem si za těch několik epizod stihla oblíbit i herce v hlavních rolích. C. Balfe, T. Menzies, G. McTavish a S. Heughan jsou "lidé na svých místech" - uvěřitelní, neokoukaní, lidští. A je mi jasné, že pro toho posledně jmenovaného vysokého mladého skotského herce s očima barvy čistých skotských jezer a (občas) jasné oblohy už teď omdlévají davy dívek - a to je teprve začátek.

• 2.9.2014  10:36
    Unrelated (2007)

No, nevím, co napsat. Od začátku filmu jsem byla prvně lehce zmatená, než se to kolem poloviny začalo uklidňovat a dostala jsem se do děje. Asi bych i ubrala ještě jednu hvězdu, ale když se člověk konečně dostal k tomu smyslu, proč se hlavní hrdinka chová, jak se chová - bylo mi jí upřímně líto... a taky je to tak pro mě trochu zvláštně natočené. A Tom Hiddleston, přestože je tu takové vtipné nezralé ucho, už tenkrát předváděl, že hrát opravdu umí.

• 17.8.2014  19:21
    Strings (2004)

Velice nezvyklé, originální dílko. To spojení loutek a jejich vodících provázků, o které když přijdou, jsou jednoduše mrtví... je to originální :-) Příběh se dal trochu lépe rozpracovat, ale co - možná by to tím pádem chtělo další takový film, kde se ty nedostatky vychytají.... příběh sice ničím zajímavý zas až tak není, ale 4 hvězy jsou za to provedení a nevšední zážitek.

• 17.8.2014  19:17
    V kruhu koruny: Richard II. (TV film) (2012)

Perfektní! Ben Whishaw svého Richarda zvládnul naprosto bravurně. Čím víc padal dolů, tím víc sympatií si získával... Zanechalo to ve mně spoustu emocí, až mě to překvapilo, celé to bylo tak opravdové - tleskám! Přestože pro mě v královské trojici Whishaw (Richard II.) - Irons (Henry IV.) - Hiddleston (Henry V.), stále nejvíc září poslední jmenovaný Hiddleston, celá minisérie je neskutečně dobrá a zaslouží si vidět klidně tisíckrát!! The Hollow Crown bezkonkurenčně patří mezi to nejlepší, co jsem doposud viděla a už se těším, až se na to podívám znovu... a znovu... a znovu.

• 5.7.2014  16:40
    Pompeje (2014)

Tak tohle bylo zlé... zhruba první polovina byla jak vystřižená z Gladiátora - jen má Harington ten problém, že ať se snaží sebevíc, Russel Crowe prostě není. Zbytek filmu byl celkem děs - ta podivná honička městem během erupce - bože můj, jak je to vůbec mohlo napadnout? Jednu hvězdu dávám za závěr - ten mě překvapil, příjemně.

• 1.7.2014  09:19
    Jack a obři (2013)

Ale ano, bylo to takové milé a odpočinkové. Jen se mi úplně nezamlouval Nicholas Hoult v hlavní roli, znám jiné britské mladé naděje, které by to zvládly lépe, ale celkový dojem to nezkazilo, opravdu se člověk u tohoto snímku příjemně pobaví. Moc se mi líbil Ewan McGregor a Stanley Tucci. Rozhodně se na to někdy mrknu znovu.

• 31.5.2014  20:21

Velice zvláštní film, se správnou ponurou upírskou atmosférou. A vlastně s velice "slušnými" upíry, kteří se snažili jít tak nějak s "dobou" a pít lidem krev jen obrazně (ty narážky "proboha, přece už nežijeme v 15. století" atd. byly velice úsměvné...a vlastně mi to přišlo i pěkně logické - během staletí se naučili přizpůsobovat a najednou je tu 21. století a oni pod vlivem určitých společenských norem musí potlačovat svou upíří přirozenost). Tilda Swinton jako stylová upírka válela. Tom Hiddleston byl stejně skvělý jako smutný romantik se sebevražednými sklony... podle mě hrál hlavně očima - i v pasážích, kde nemluvil, jeho oči mluvily za něj - a právě v těch chvílích jsem začala chápat i jedno z poslání tohoto filmu - kam se lidstvo řítí? Vždyť Adam má vlastně pravdu a chápu jeho nechuť pokračovat dál.... Jen mi přijde, že tam byly některé zbytečně dlouhé pasáže, ve kterých se nic moc nedělo, člověk měl chuť dloubat se nudou v nose, a potom ty zajímavější byly na můj vkus krátké - třeba zrovna v posledních asi 15 minutách bych ten děj trochu rozvedla - nebo to tak schválně mělo být, aby bylo jasné, že opravdu Only Lovers Left Alive? :-)

• 6.5.2014  08:00

Krásný film, úžasný příběh, mocný Shakespeare a tvrdé dějiny. Znovu apeluju na to, proč se do běžných kin nedostávají takovéhle snímky, které mají opravdovou nejen kulturní hodnotu???!!!! Přemýšlím, co této adaptaci můžu vytknout a napadají mě jen nepodstatné věci, které souvisejí s mou velkou láskou k anglickému středověku a anglickým lučištníkům - jistě, středem zájmu tohoto filmu nebyla bitva u Azincourtu, proto nebylo možné ji více rozpracovat, jen mě trošinku mrzí, že v ní nebyli více vyzdviženi ti skuteční hrdinové, kteří totálně zdecimovali Francouze - právě zmiňovaní lučištníci. Ale jak říkám, to je něco, co konkrétně sem nepatří, a proto to nemůžu hodnotit. 5 hvězd dávám za krásné prostředí, skvělé zpracování a úžasné herce s Tomem Hiddlestonem v čele. Nestačím se divit, že ve svém mladém věku podává tak neskutečný výkon. Jeho Jindřich dokáže být charismatický a tvrdý panovník, ale zároveň... ano, "král je jenom člověk". Hiddleston je ve všech polohách výborný, čímž nechci upozadit ostatní herce, ale po skonu jeho otce v podání Jeremy Ironse se mu zde herecky nemůže nikdo postavit (nějaké pořádné ocenění za jeho odvedenou práci by nebylo? Kdo víc by si to zasloužil??). Jeho slavný proslov před bojem, ale nejen ten, mi opět vháněly slzy do očí - a já se opravdu nedojímám moc často, naopak se spíš směju, jenže Hiddlestonův Jindřich V. mě donutil uvěřit jeho strachu, lítosti, hněvu, lásce, bolesti, víře... prostě všemu. Kloubouk dolů. Před tímto filmem opravdu smekám a děkuju, že existuje, tohle se Britům moc povedlo.

• 4.5.2014  14:50

Tak tohle se bohužel opravdu nepovedlo. Dvě hvězdy dávám za Toma Hiddlestona a Rachel Weisz, kteří byli výborní navzdory slabému scénáři a lehce děsivé hudbě. Přeci jen oni za scénář nemohli a nebýt nich, asi bych hodnocení posunula níže. Bylo to tak nějak nudné, zdlouhavé - nebyl tam správný náboj, vášeň, vztek, smutek, pak naopak ta bezhlavá a šílená láska, emoce.... dalo se z toho vytěžit o dost víc a mohlo to být vskutku výborné dílko, ale bohužel...

• 29.4.2014  08:44

Tak, momentálně mám za sebou oba díly Jindřicha IV. a jsem nadšená. Vlastně víc než jen to. Nejraději bych si oba díly pouštěla ještě nějaký ten pátek stále dokola, abych mohla znovu a znovu smekat před hereckým koncertem Jeremy Ironse a Toma Hiddlestona. Jejich role jim neuvěřitelně sedly. Jindřich IV. jako pravý státník s léty ovšem chřadnoucí a nešťastný ze svého lehkovážného syna Jindry a plný obav o Anglii pod jeho budoucím vedením. A vedle něj mladý Jindra - ano, v prvním díle opravdu šílený floutek, že bych mu taky nejradši dala facku. Ovšem hned na konci první části jsem byla nucena tu facku trochu přehodnotit, protože šel chlapec do sebe. A nejkrásnější pro mě bylo jeho přiznání v druhém dílu, proč dělá to, co dělá - jak hluboká je jeho bolest a obava ze ztráty milovaného otce....a potom samozřejmě - SPOILER - jedna ze závěrečných scén, kdy vzal svému otci korunu z polštáře během své úžasné řeči - a jak věrohodné byly jeho slzy když seděl na trůnu, zlomený bolestí nad ztrátou... nevím, jak to T. Hiddleston dělá, ale rozplakal mě taky, ach jo!

• 20.12.2013  22:30

ZKLAMÁNÍ!!!!! Tak psaní tohohle komentáře mě bude bolet jak ještě nikdy.... opravdu jsem Jacksonovi věřila, první díl byl naprosto nádherný, epický, pohádkový a držel krok s knižní předlohou - i když ne tak docela, což filmu na kráse neubralo.... je to teprve zhruba hodina, co jsem se vrátila z kina po shlédnutí The Desolation of Smaug a jsem hodně rozladěná.... no, můžete se na film dívat ze dvou rovin - tou první je pohled člověka, který zná už drahnou spoustu let Tolkienovu tvorbu a od svých dvanácti let ji bezmezně uctívá - což jsem já. Pak s filmem nikdy nebudete spokojeni a zasloužil by si jednu hvězdu, protože z toho akorát dělá masový film, za který chce hodně peněz, achjo. Nebo se na film můžete podívat z pohledu knížkou netknuté osoby, která jde do kina na ty "efekty a nějakou tu fantasy" a potom budete spokojeni.... já jsem každopádně lehce v šoku - s knížkou tohle nemá nic společného. Nevadí mi menší zásahy do děje - Jacksonovy úpravy v Pánu prstenů povětšinou nebyly zlé a dodnes LOTRa ráda shlédnu. Ale to, co provedl tomuhle dílu Hobita, to by snad mělo být trestné :-(((( Dopředu upozorňuji, že můj komentář obsahuje spoilery, tedy vy, co jste film neviděli, to raději prozatím nečtěte, děkuji.////////////////////// Ok, když je něco trilogie, druhý díl má vždy tu smůlu, že musí na něco předchozího nějak navázat a má otevřený konec pro poslední díl. I to bych mu odpustila, jelikož se s tím počítá. Ale pak jsou tu miliony neodpustitelných věcí, přičemž nejhůř hodnotím fůru nesmyslů a podivnou "rychlost" celého děje. Chybělo mi víc příběhu s Meddědem, větší prostor pro jejich cestu Temným hvozdem - lepší zpracování epizody s pavouky (kam se poděly elfí ohně? Bilbovy říkanky a nelehké osvobozování trpaslíků? únos Thorina a strach trpaslíků, co se s ním asi tak stalo? apod.). Naopak neskutečně imbecilně se tu rozvíjí jakási story o "lásce" kompletně vymyšlené a absolutně mimo postavy jakési Tauriel a trpaslíka Kiliho. Legolas tolik nevadí (až na to infantilní představení, kdy skákal po hlavách trpaslíků a jiná podobná představení). A potom hned následoval další šok v podobě scény se sudy. Vždyť to bylo v knížce tak krásné, jak je Bilbo uzavřel do sudů a poté se celou dobu strachoval, jestli to všichni přežijí - v tom byla ta krása a napínavost - netušil, jak to s trpaslíky v sudech vypadá a co je čeká. A vy z toho důvodu nemůžete přestat číst a tají se vám dech. Ve filmu vás čeká rádoby napínavá část, kdy jsou trpaslíci sledováni elfy, skřety a po celou plavbu jsme svědky jakési podivné přestřelky a nesmyslných scén, při kterých jsem v kině dávala oči v sloup a koukala se na hodinky - to prostě nešlo jinak, bohužel. Jezerní město je pěkně udělané, ale opět mi vadí neskutečný odklon od knížky (postřelený Kili a trpaslíci, kteří se rozhodnou s ním zůstat ve městě; způsob setkání trpaslíků s lidmi v Jezerním městě atd.). Potom následuje opět celkem rychlý skok, jak se trpaslíci dostanou k samotné Hoře. O dění v Hoře snad raději ani nebudu mluvit - Šmak má být velmi inteligentní drak, tedy ani ve své nejslabší chvilce by se nehonil za trpaslíky tak, jak bylo znázorněno ve filmu - to je skoro na Oscara za největší stupiditu ve filmu roku 2013. Co bylo snad úplně nejhorší, je zjevení Tauriel a Legolase v Jezerním městě, jejich boj se skřety a léčení Kiliho..to už jsem opravdu polohlasně říkala, jestli Jackson ztratil úctu k Tolkienovi (a to jsem si o něm spoustu let myslela, že je skutečný uctívač jeho díla) a dělá si srandu (upřímně, ano, v kině jsem použila slovo "to si snad dělá pr.el??!!!!"). Opravdu nechci tento film jen pomlouvat, bohužel momentálně nedokážu zakrýt obrovské zklamání a vlastně i smutek nad tím, jak se film změnil po tom velice povedeném prvním dílu. Třeba se za pár dnů uklidním a trochu poupravím komentář, ale třeba také ne. A úplně nejvíc mě mrzí potlačení Bilba a jeho role - to, že vlastně ON má být středobodem všeho, ale tady už moc není. Pro mě byla asi ta nejlepší chvíle v Temném hvozdu, kdy Bilbo opět našel prsten a těch několik vteřin bylo cítit, jak ho ten malý kousek kovu už ovládá a přitahuje, to bylo neskutečně krásné až se mi tajil dech. ///////////////////// Každopádně abych nebyla úplný pesimista a kritik, musím uvést nějaká pozitiva. Chválím zpracování Jezerního města. Efekty celkově jsou opět velice pěkné i když místy přehnané. Líbí se mi zahrnutí dějové linky s Gandalfem a Dol Guldurem, kde se ukrývá sílu nabývající Nekromancer/ Sauron. Šmak je krásný - krásně drakovský a s perfektním hlasem - i když velmi upraveným - B. Cumberbatche. Je to rozhodně jeden z nejhezčích draků jaké jsem kdy viděla; jestli není rovnou ten nejlepší. Chválím výběr Luka Evanse do role Barda, opravdu tam sedí, takhle nějak jsem si ho už kdysi představovala. Uvidíme, co předvede v posledním díle.... no, tím výčet pozitiv končí. Teď nějaké shrnutí na závěr. Není to špatný film a z lásky k téhle středozemské fantasy obecně nemůžu dát méně než 2 hvězdy i když bylo ve filmu hodně momentů, které by si zasloužily ohodnocení "odpad"... Je pro mě plný zklamání, ale také teď již lehce zoufalé naděje, že vše zachrání poslední díl - vyvrcholení v podobě zabití Šmaka a bitvy pěti armád, od které si slibuji hodně.

• 2.12.2013  08:23
    O pokladech (TV film) (2012)

Koukám, že na ČSFD je spousta morousů, když tu tak vidím to hodnocení. Za mě je to jasných 70% - milá a vtipná pohádka zakončená hezkou čechomoří písničkou.

• 29.11.2013  08:29

Líbila se mi i jednička, ovšem teprve dvojka se ukázala ve vyspělejším a vyšperkovanějším světle. Tenhle snímek se opravdu povedl, už to není teenagerovská podívaná (díky bohu!) - docela jsem koukala, jak i samotní herci dokázali během toho roku vyrůst a dospět. Jen si mohli odpustit ty romance, ale chápu, že když se ve filmu za celou dobu neobjeví určitý počet polibků či "těch" pohledů, asi to pak nesplňuje určité hollywoodské normy :-). Každopádně ta akčnost, místy surovost a rychlý spád jsou super, ráda se na film podívám znovu.

• 26.11.2013  12:43

No, Davida Švehlíka mám moc ráda, proto jsem také chtěla vidět tento snímek a počítala jsem s tím, že místní špatné hodnocení přebiju čtyřmi hvězdami, ale ejhle, ono to opravdu nejde. Film je depresivní, což by nebylo nic hrozného, kdyby se jim aspoň povedla ta správná atmosféra, horší ale je, že některé dialogy jsou špatně slyšet a chybí pořádný děj.... Je mi to líto, ale nemůžu dát víc než dvě hvězdy - a ty patří Davidovi. který si je právem zaslouží.

• 3.11.2013  22:09
    Aplaus (TV film) (2012)

První polovina filmu není nijak zajímavá, ovšem potom se příběh velice slušně rozjede a je na co koukat - možná by mi ani nevadilo, kdyby se to ještě protáhlo, opravdu jsem byla příjemně překvapená. Marii Málkovou jako herečku moc neznám, tady se mi líbila. David Švehlík byl výborný jako vždy - s tím, jak byl napsaný scénář, se nedal předvést lepší výkon, byl velice uvěřitelný a realistický. Každopádně ten námět byl dobrý, vlastně "hrůzný" - protože je to situace, do které se lehce může dostat kdokoliv z nás... otázka je, jak bychom se k tomu postavili my samotní?

• 28.10.2013  18:01
    Operace Silver A (TV film) (2007)

Češi pořád umí točit skvělé filmy - když chtějí a mají k tomu výborné herce!

• 21.10.2013  09:55

Jedním slovem "výborné". A k tomu mistrovský herecký výkon Heatha Ledgera jako hlavního záporáka Jokera - tleskám!

• 30.9.2013  16:53
    Kravaťáci (TV seriál) (2011)

Přemýšlím, co bych tomuhle seriálu vytkla... nic mě nenapadá. Je opravdu víc než povedený - jednak obsazením, ale také scénářem. Vážné pracovní "právní" chvilky, střídají vtipné poznámky hlavních aktérů (včetně Louise Litta, vždyť on je to vlastně takový dobrák! ). Těch 40 minut uteče strašně rychle a už chcete další díl. Třetí série je možná trošinku slabší, ale věřím, že tou příští to autoři opět doženou.//////// A s lehkým úsměvem na rtech musím říct, že kdyby mě zastupoval právník jako je Harvey Specter, tak snad začnu zločiny páchat schválně :-)

• 25.8.2013  14:51
    Očista (2013)

Uf, tenhle film mě donutil trochu se zamyslet - opravdu by jeden den v roce pomohl "očistit" duši, tělo, město, zemi...? No, to určitě ne, ale myšlenka je to zajímavá. Trošku mě mrzí to nízké hodnocení. Jasně, fůra věcí je ve snímku předvídatelných, ale i tak má film úžasnou temnou a nervózní atmosféru již od samého začátku - jak se na sebe ti sousedé hezky usmívají, odpočítává se čas... a najednou je po úsměvech a... tak dále. Závěrečné shrnutí - dalo se z toho vytáhnout víc, ale také o dost míň. Je to dobrý film, nechte se vtáhnout do děje a zkuste na chvíli vypnout mozek a jen se prostě koukat, co se bude dít.

• 13.7.2013  23:47
    Trans (2013)

Uf, tak tohle bylo HODNĚ dobré! James McAvoy je můj favorit mezi herci - zatím v žádném filmu nezklamal a ani tento není výjimka. Co se týče jeho postavy - tento snímek byl především jeho hereckým koncertem, kde se prolínaly všechny "barvy" jeho charakteru (a nejen jeho, parádně mu sekundovali V. Cassel i R. Dawson). Scénář a vůbec děj jsou perfektní, opravdu nedokážete říct, jak to dopadne, je tu tolik zvratů a překvapení, že vás film stále drží a vy se bojíte mrknout, abyste náhodou o něco podstatného nepřišli a zároveň přemýšlíte, jestli je to ještě hypnóza nebo sen či realita. Opravdu víc než povedený snímek - už teď ho chci vidět znovu!

• 12.7.2013  22:28
    Muž z oceli (2013)

Z toho filmu si teď - a to je teprve hodina od shlédnutí - pamatuju jen pár hezkých vizuálních efektů (protože to se filmu nedá upřít) a to je asi tak vše - dál už se tam jen hodně lítalo, padalo, lítalo, padalo... Cavilla jsem doteď neměla ráda, ale v tomto snímku to byl právě on, který ho držel nad vodou. A ano, soundtrack je moc pěkný.

• 29.6.2013  22:24

Nenechte se odradit absolutně dementním českým názvem, který je mimo mísu (ten, kdo ho vymyslel, by si opravdu zasloužil pěstí - a hned několikrát). Duo McAvoy a Strong válí, líbila se mi ta nejednoznačnost postav, která celkem odpovídá realitě - nikdy není nic černobílé.

• 3.6.2013  22:08

Na Zemanova Krabata to sice nemá v žádném případě, ale i tak bych tohle dílko nezatracovala. Za jedno shlédnutí to celkem stojí.

• 1.6.2013  20:03
    Rebelka (2012)

Kombinace Skotska, skotské hudby a lukostřelby má na mě magický vliv...

• 1.6.2013  19:59

Neskutečný výkon Bruno Ganze!

<< předchozí 1 2 3 4