Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Dokumentární
  • Animovaný
  • Dobrodružný

Oblíbené filmy (7)

Forrest Gump (1994)

Forrest Gump je Američan - ne jako 300 milionů obyvatel toho státu v Severní Americe, ale jako symbol, který zhmotňuje, popisuje, odráží a zrcadlí Ameriku, její historii, národ i důležité okamžiky moderních dějin. Forrest Gump je bezpochyby americký Jára Cimrman, a zcela jednoznačně součást kulturního dědictví USA.

Pokání (2007)

Mistrovský literární počin Iana McEwana v brilantním filmovém zpracování. Víc k tomu nic - snad jen to, že už si s sebou pro re-watching preventivně beru kapesníky.

Drž hubu! (2003)

Film určující pro moje dětství. (Ano - v roce 2003 mi bylo pět let.) Jen přibližně od osmi do osmnácti let jsem ho viděla nejmíň desetkrát, a nejspíš jsem si ho oblíbila právě proto, že perfektně zapadal do mého tehdejšího mikrosvěta. Tvrdý život na českém východě, expresivní čeština a na ulicích dostatek živých vzorků z obou přihrádek - slabomyslných i padouchů. Do toho žádná valná konzumace příliš intelektuálního obsahu (natož starost s duchaplnějšími vtipy, než ten o prdícím polštářku) a pouto je na světě. Věřím tomu, že u řady lidí kultivovanějších poměrů a z civilizovanějších koutů republiky, kteří snídají Chopina a večeří Kanta, může film zůstat tzv. nepochopen. Já jsem ráda, že jsem byla odkojená na komedii kvalitního střihu a rovnou se dvěma hereckýma legendama naráz.

Reklama

Reklama