Foma

okres České Budějovice

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 16 21
    • 2.10.2020  16:11
    Assassin (2015)

Tohle je pravý art fim a super bojový film.

• 13.9.2020  11:47
    Peníze (1983)

Uf, pohled na propad do pekel.

• 4.9.2020  21:12
    Hatfieldovi a McCoyovi (TV seriál) (2012)

Dobré, něco mezi 4 a 5, zajímavé napětí a osudové okamžiky. Trochu moc vyvražďování, ale točeno na základě skutečné historie. Film se natáčel v Rumunsku!!!!!

• 2.9.2020  15:19
    Bodyguard (2011)

Moc fajn, komické, Kareena je nádherná a fakt pěkně zpívá, Salman je vtipný a závěr je opravdově dojemný, emocionálně k prasknutí. Parádní masala.

• 2.9.2020  15:13

Film jako by chtěl vyvolávat zlé duchy studené války, hromadí klišé nad klišé, upoutá neotřelým tématem výcviku špionek-kurtyzán a krásou Jennifer Lawrence.

• 23.8.2020  10:12

Hodně drsný film, ovšem velice pravdivý a prorocký. Na hollywoodskou produkci až neuvěřitelné.

• 17.8.2020  09:14
    Vlastníci (2019)

Je zajímavé sledovat, jak se český film často snaží ukazovat "malost" lidství, jak si v tom jakoby rochňá. Vlastníci se v něčem asi chtějí držet této "tradice", kterou ve slavnějších letech české kinematografie představovali tvůrci jako Passer, Forman, Papoušek. Ovšem u těchto filmařů se i při znázorňování lidské "obyčejnosti" dostával pocit jisté lehkosti, pochopení, všichni ti ve filmech znázorňovaní mají pověstnou "perličku na dně". Ovšem z Vlastníků zůstává pachuť hořká, je tam více odsouzení než pochopení. Je z toho postupně kabaret, z počátku realisticky vypadající film se zvrhne v estrádu nesmyslů a také společenských klišé. Herecky je to lepší navzdory scénáři, který t nikomu neulehčil. Trapně přehrává Havlová, Ramba přehrává, ale docela realisticky. Všechny značně převyšuje Lábus, v závěsu za ním Novotný, ten má ale nevýhodu, že jeho postava není uvěřitelná. Chápu, že se tvůrci snažili o absurdní divadlo, to ale vyžaduje velkou dávku empatie k člověku, jinak vyzní příliš chladně a hořce.

• 10.6.2020  07:47
    Oko dravce (2008)

Přesto je ve filmu hlubší myšlenka, než to na první pohled vypadá.

• 16.5.2020  13:02
    Organ (1964)

Veledílo, nejen slovenské veledílo. Více se mluví o české nové vlně, ale Uher ji (s výjimkou Vláčila a Kachyni, kteří byli stejně už před vlnou) převyšuje. Co záběr, to krásná fotografie. Role hudby. Výborná Maciuchová, ale i všichni ostatní. A moudrost, která někdy z dialogů (hlavně opata s Kristem) vykukuje, je nadčasová.

• 6.5.2020  09:53
    Hodina vlků (1968)

Dechberoucí dílo - co záběr, to umělecké dílo, hudba, atmosféra, úžasné herecké výkony - víc už to snad ani nejde, prostředí, kde se točilo, psychologie příběhu a postav, tázání, hledání. Paráda.

• 30.4.2020  10:47

Nehodnotím ani tak film, ten je docela vtipný a praštěný, ale můžeme se v něm setkat s pravým učitelským ideálem :-)!

• 14.4.2020  09:49

Když odmyslím takové to americko-kazatelské zpodobnění Ježíše (alespoň na začátku a v některých momentech, ke konci to ubývalo) a znehodnocení apoštolů na natvrdlé hlupáky (kromě Jidáše, který je tady zachycen věrohodně a pravdivě), tak film působí opravdu do hloubky. Je to obhajoba citu ženy a její role v dějinách a je zde zachycena skvěle a opět pravdivě. Celkem mnoho nenápadné moudrosti je v tom filmu taky. Velice pěkná hudba a opravdu krásná, něžná a přirozená Máří. Vzkříšený Kristus na konci je už taky dost dobrý.

• 29.1.2020  22:23
    Barfi (2012)

Skoro dokonalý film, nádhera, láska...

• 8.12.2019  22:32

Nejen komentář své doby, ale i docela prorocký film.

• 30.11.2019  00:25
    Yesterday (2019)

Pro milovníky Beatles je skoro povinnost hodnotit vysoko :-).

• 14.11.2019  23:23
    Le Mans '66 (2019)

V rámci hollywoodských možností jde film mnohem více pod povrch, než jsem čekal a Shelby (Damon) a MIles (Bale) s celou svou rodinou jsou opravdoví sympaťáci. Možná, že uznání od starého Enza bylo pro Milese víc, než vavřínový věnec.

• 14.11.2019  23:19

Lehce samoúčelné, ale zábavné.

• 8.10.2019  22:42

Asi nejlepší z celé čtveřice - nejméně soubojů a docela dobrý humor.

• 29.9.2019  09:18
    Miss Hanoi (2018)

Docela fajn pokus o český noir s dobře a nenápadně uplatněnými charakteristikami tohoto žánru. Vynikající Novotný, někteří Vietnamci trochu nepřirození, ale rozhodně to není celkově na tak nízké hodnocení, jaké film má tady.

• 1.9.2019  20:37
    Kořist (1971)

Film s úplně nesmyslným dějem, úplně mimo, ale akční scény i scény dialogů stojí za to.

• 23.8.2019  09:24

Úžas.

• 20.8.2019  10:24

ZA sympatické herce a za technické zpracování, jinak prázdno, slátané prázdno.

• 1.7.2019  16:08

Vorel výborně. Pokračuje v kvalitě Nové vlny z 60-tých.

• 19.3.2019  07:15
    Velká země (1958)

Takový ten typ filmu, u kterého každou minutu vychutnáváte jako sousto skvělého pokrmu a vůbec nevadí, že trvá tři hodiny. To naopak přináší delší potěšení :-)!

• 17.1.2019  09:35
    Oui, šéfe! (2012)

Za vynikající vaření a krásné lidské hodnoty, které tento film nabízí.

• 1.1.2019  22:43
    Šťastlivci (2008)

Pomalý rozjezd, velice hezká Rachel, chvilkama dost vtipný, pěkná cesta po Americe, ovšem nakonec to na mě působilo trochu jako náborový film do armády. Spoiler!!!!! : Ti, co tam byli, jsou tak vyřízení, že jim nezbývá než se zase vrátit. Takže možná je ti i protináborový film, nevím...

• 29.12.2018  09:12

Moc pěkné, moc. Nadšení ducha z filnu je inspirující, exteriéry nádherné, hudba, herci, prostě paráda :-).

• 29.12.2018  09:10
    Zlato (2016)

Plný počet za vnitřní pravdivost, která na mě z filmu prokukovala a za herecký výkon MM. A za milý konec :-).

• 29.12.2018  09:07

Hezky se na to dívá, je to ovšem takový mix všeho možného, dokonce i odkaz na pana Tau se tam mihne :-).

• 10.12.2018  07:40

Hlavně za ty myšlenky v díle skryté...

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 16 21