Foma

T A

okres České Budějovice

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 15 20
    • 1.7.2019  16:08

Vorel výborně. Pokračuje v kvalitě Nové vlny z 60-tých.

• 19.3.2019  07:15
    Velká země (1958)

Takový ten typ filmu, u kterého každou minutu vychutnáváte jako sousto skvělého pokrmu a vůbec nevadí, že trvá tři hodiny. To naopak přináší delší potěšení :-)!

• 17.1.2019  09:35
    Oui, šéfe! (2012)

Za vynikající vaření a krásné lidské hodnoty, které tento film nabízí.

• 1.1.2019  22:43
    Šťastlivci (2008)

Pomalý rozjezd, velice hezká Rachel, chvilkama dost vtipný, pěkná cesta po Americe, ovšem nakonec to na mě působilo trochu jako náborový film do armády. Spoiler!!!!! : Ti, co tam byli, jsou tak vyřízení, že jim nezbývá než se zase vrátit. Takže možná je ti i protináborový film, nevím...

• 29.12.2018  09:12

Moc pěkné, moc. Nadšení ducha z filnu je inspirující, exteriéry nádherné, hudba, herci, prostě paráda :-).

• 29.12.2018  09:10
    Zlato (2016)

Plný počet za vnitřní pravdivost, která na mě z filmu prokukovala a za herecký výkon MM. A za milý konec :-).

• 29.12.2018  09:07

Hezky se na to dívá, je to ovšem takový mix všeho možného, dokonce i odkaz na pana Tau se tam mihne :-).

• 10.12.2018  07:40

Hlavně za ty myšlenky v díle skryté...

• 14.5.2018  13:45

V něčem se to snad dá přirovnat k vojínu Ryanovi, ale je to lepší, vyváženější a humornější. Postava Rokka je perfektní :-). A taky je výborná hudba.

• 31.3.2018  21:52

Prostě Král :-).

• 17.3.2018  13:25

Taky hodnoceno synem :-).

• 17.3.2018  13:25

Hodnoceno synem :-).

• 8.2.2018  23:24
    Klan Wagnerů (TV film) (2013)

Dost hrůza. No jo, copak to dneska jde, zobrazovat velikány jako velikány? Kdepak, aby lidi neměli mindráky, tak se u géniů musí zvýraznit ty jejich horší stránky. A to ještě většinou zkresleně a přehaně.

• 31.1.2018  22:25

Vypadá to jako film o rednecks pro rednecks, i když jsem si říkal, že Soderbergh postupně překvapí. A nezklamal - pěkný morální poselství :-), hlavně se moc nezamotat do toho světa elektroniky a zůstat lidma :-). Fakt vtipný a mimochodem - takhle to opravdu v těch jihovýchodní státech vypadá!

• 28.11.2017  11:27

Opravdu peknej svatebni proslov :-).

• 18.10.2017  14:11

Takovej docela prorockej film :-).

• 3.10.2017  12:32
    Eroica (TV film) (2003)

Nejlepší film o Beethovenovi. Těch pár hodin, co jsou v něm zobrazený, nám řekne o Beethovenovi a jeho době velice mnoho - Beethoven k diskusi o správný vládě a péči o chudý: "Správná vláda znamená, že chudí vůbec nebudou." To je tak jasný, prostý a pravdivý, jako tóny jeho hudby :-)).

• 10.8.2017  12:48

Dost pravdivý, ne :-)?

• 10.8.2017  12:46

Michálek špatný filmy netočí a sám jsem zažil hodně situací a postav, který odpovídají těm z filmu. Abych řek´pravdu, obyvatelé Česka (většinou tedy Češi) neumí objektivně hodnotit českou tvorbu, spíš se jí často snaží shodit. To je tady v tom prostoru dost normální :-). A když jim film nastaví zrcadlo (jako tento), tak se jim to už vůbec nelíbí :-)))! Přesto na konci filmu zasvitne světlo naděje a lásky, v to pořád a vždycky doufám :-), ať už ve filmu nebo v životě, u Čechů i nečechů :-).

• 15.12.2016  11:19
    Velikáni (2011)

Ano, ano, cesta k dospění, k osamostatnění a snad i dál, k Duchu, ke Slunci, neni lehká. Panoptikum světa ohrožuje i ochraňuje duše raně náctiletých a kluci to fakt nemaji snadný. Ale řeka plyne a cesta nekončí...

• 15.12.2016  11:14
    Střelec (1976)

Z principu lásky obecně k filmu prostě nemůžu hodnotit za míň. Jasně, že samo o sobě by to bylo tak za 3-4, ale ten film má díky okolnostem a zúčastněným hercům takový charisma (když tedy použiju termín charisma na film), že je fakt pamětihodným.

• 1.12.2016  14:34
    Truth (2015)

Jak dobrej film, tak dobrý téma. Možná, že nakonec nešlo tolik o pravdu, ale o pravdivost určitě a jen za to, že film k ní dost silně pobízí a inspiruje, si zaslouží uznání.

• 1.12.2016  14:32

Zde prosím pozor. Skoro zjevení. Spojení krásy s tragédií, přírody a "pohanství" s "křesťanstvím" (uvozovky používám proto, že někdy neni vlastně jasný, co je doopravdy co), mládí a stáří, nevinnosti a zlovolnosti, beznaděje s nadějí, smrti a života. Jde o příběh horalský rodiny z Transylvánie, která se potýká jak s těžkostma života v horách, tak s nástupem civilizace. Je plnej zvratů a silných scén (např. přeprava nebožky normálním vlakem, poněvadž na převoz těla pohřebákama peníze nejsou, na běžnou jízdenku ano, k tomu soucítění ostatních cestujících - fakt síla).

• 1.12.2016  14:20

Ač to Spielberg spojuje s propagandou "úžasnýho" americkýho systému, tak přece jenom zachycuje humánnost a naději v člověka, který jsou naštěstí nesystémový. On ale Spielberg myslí tu propagandu vážně, věří tomu, což je správný. Je přece dobrý ve věcech nacházet to dobrý :-). To je takovej absolutní rým.

• 1.12.2016  13:19
    Bedrag (TV seriál) (2016)

Že by tak trochu dánskej Kellner :-)))? Určitá podoba s Lie Kaasem tady je :-). Ale vážně - další dánskej seriál, kterej baví od začátku do konce. Daří se jim bejt opravdu psychologický, aniž to na první pohled vypadá. A detektiv se poved´, fakt. Tentokrát Dánové mapujou i nekalý sítě byznysu, o jejichž vyšších (nebo snad radši "nízkých") strukturách se toho veřejnost moc nedozví. Skoro bych i řekl, že to je dost reálnej náznak. Zpracování a herectví precizní.

• 1.12.2016  13:12

Člověk se rád dívá na ty herce, ale jinak spíš zbytečnej film.

• 1.12.2016  13:10

Výborný a vtipný retro.

• 1.12.2016  13:09
    Spotlight (2015)

Film by moh´o dost víc rozdmýchávat emoce, což nedělá a je to dobře. Je správný hledat a nacházet pravdu, je správný věci pojmenovat, ale soud už je lepší nechat na těch vyšších instancích nad námi :-).

• 1.12.2016  13:05
    600 mil (2015)

Docela šok na závěr, jinak fakt zajímavý psycho drama, natočeno v autenticistním stylu.

• 1.12.2016  12:58

Bomba, hodně silnej film, duchovní film. Nestačíte se divit :-). Aleluja!

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 15 20