Napoleon (2023)

První dvě třetiny 80%, poslední třetina tak 30%. Přišel mi ten konec moc prodlužovanej, zvlášť když tempo filmu bylo celkem rychlé. Skvělá hudba, výborná choreografie boje a ty kostýmy byly skvělé. Výprava a Phoenix na jedničku. Scott si zase po dlouhé době dal výtečné válečné drama a stálo to za to. Nejsem historik, hodnotím tudíž film tak jak je.

Pekelná díra (2022)

Trochu jsem se bál sousedů z polska a jen díky tomu jsem neočekával nic. Nakonec celkem překvapilo. Hezky tajemná atmosféra uvnitř temného kláštera, úplně na mě sálal ten chlad z vlhkých a chladných stěn skrz obrazovku, v těchto teplých dnech úplně ideální. Za mě nadprůměr, v porovnání s běžnou mašinérií hororů.

Oppenheimer (2023)

Náš strejda Nolan se zase jednou předvedl. V jeho podání je toto téma dost úzkostné a zároveň nad míru poutavé. Výběr herců seděl jak prd.. na hrnec, mě se hrozně líbil R.Downey Jr.. Masky, viz. efekty bez CGI, barvité dialogy, skvostná kamera, až chvílemi mrazivá hudba a ten zvuk...Ten mě úplně rozbil. Musim vytknout jen jednu věc a to stopáž. Na mě film byl velice náročný a ještě k tomu 180 min. Odcházel jsem z kina úplně rozložen na atomy. Prozatím 80%

Tvář vody (2017)

Celkem zklamání, od začátku velmi předvídatelné skoro jako by to byl úmysl. Přibližně do půlky filmu jsem čekal něco...Po únosu rybičky přišla ale, teprve pořádná nuda kde se buď třelo, nebo tam pobíhal Michael Shannon jako z Monty Pythona : ,,Rybko, rybo, rybičko! Kam se nám rybka poděla ?" Zase na druhou stranu Sally Hawkinsová to zahrála vážně skvěle, úžasná režie, a krásné věrné prostředí. Za mě 50%

Mládeži nepřístupno (2013)

No možná, je to zvrhlá, cáklá směsice absurdních příběhů ale podle mého jedna z nejlepších komedií poslední doby. Jen ten poslední příběh tam už být nemusel proto hvězda dolu...Víla :,, Kouřim ptáky za zlaťáky" Knoxville : ,, Já taky" :D

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Děkuji moc za komentář uživatli Tom Riddle ! Uznávám tento seriál jen proto že je to perfektní tah na lidi co jsou na tom špatně s inteligencí a tudíš si připadají chytře oni. Co se týče postav je tam náznak originality, ale jinak je to jen pokaždý velmi předvídatelné. Ze zjímavosti sem se kouknul na pár dílu s přáteli kteřií zbožňují TBBT, jen abych věděl čemu se v tom sakra smějou...jinak vykrdačka Přátel jako třeba HIMYM.

Poslední pokušení Krista (1988)

Marně zde hledám křesťana který toto dílo pošle k šípku. Pobavil mě komentář : "takhle si zázraky nepředstavuju". Kdo z vás kdy viděl zázrak aby mohl kritizovat ztvárnění ve filmu . Asi by pro některé bylo lepší kdyby se tam objevila kouzelná víla a mávnutím kouzelného proutku s hromadou světel a výbuchů změnila vodu ve víno. Jsem bývalý křesťan a o tento pohled na víru sdílim. Je zde mnoho podobenství z bible které mají silný morální ráz. Je tu i pár myšlenek které jsou i v původním vyložení bible, ne v té dnešní pohádkové knize...Pro mě je tento film velmi důležitá záležitost kůli které musim v nejbližší době navštívit knihkupectví a podívat se po knižní předloze. P.S. Dafoeho sem si nedokázal představit v takovéto roli, překvapil však na plné čáře !

RRRrrrr !!! (2004)

U tohoto filmu jsem zjistil že jsou 2 druhy diváků. Jedni tento film naprosto zbožňují. A druzí ho nesnášejí a uráží je to. Já se řadim samozřejmě do první skupiny. Samozřejmě uznávám že je to naprostá magořina, možná to troch přehnali s vtipnými scénami ale já tento nenásilný pohodový humor mám rád. Rrrrrrr! Patří už několik let mezi mé stálice a vtipy z filmu užívám doteď a nevyčpěly :) ,,Proč jsi zabyla 2 ženy z nichž jeden byl muž" ? :D

Pravdivá romance (1993)

Můžu říct že jsem se tohoto filmu bál teda spíš dojmu z něj i když je zde přinejmenším zajímavé herecké obsazení, Tarantinův scénář, Zimmerova hudba a Scottova režije. A možná díky tomu že jsem se snažil od filmu očekávat co nejméně mě naprosto usadil...Patricia je nesmírně roztomilá, Pitt zase jak vymletej hulič Slater taky výbornej výkon no co dodat...Vřele doporučuji !!