• Krátkometrážní

Keep My Grave Open (1976)

Tak tohle bylo pro mě utrpení, že já cyp jsem se nechal zlákat velkohubými recenzemi u konkurence. V první třicetiminutovce není povšimnutihodného zkrátka nic, otřesní herci jsou totálně jaloví, tempo zadrhnuté a megauspávací hudba evokuje křeče v přitahovačích čelisti od neustálého zívání (vybavuju si, že podobné cajdáky buřili v pohádce Tři oříšky pro popelku na zámeckém plesu, právě v momentu, kdy Trávníček klofnul Šafránkovou)....... A kdo byl kurva ten Kevin, to nevím. Nedodíval jsem se. Hlášku usera z imdb bych parafrázoval na "For hardcore b-horror fans only"... ale jen s extrémní dávkou trpělivostí, ta mi dnes asi chyběla. Čekal jsem raritní gore, no co už, možná jsem měl "štěstí" jen na cenzurovanou verzi, protože krvavých cákanců bylo jako sněhu za oknem. 2/10

Pora mroku (2008)

V tomto už osm let trvajícím killeniu je Pora mroku nejlepší polský horror, který sem viděl. Režisér Grzegorz Kuczeriszka umně vygeneroval ty správné indegrience subžánru terror/torture (rychlý spád, hnusno, špinavo, působivé gore), který je hlavní devízou momentálně rulujících Australanů a příběh vlepil do působivých interiérů. Konečně se našel někdo z této krajiny, kdo se odhodlal přičichnout k neostřejší sortě horroru a nezabývá se dookola stupidními duchařinami ("Legenda" z roku 2006).. Je bezpochyby zjevné, že Kuczeriszka nebude v budoucnu žáden horrorový niemand. Na jeho "nastepne" projekty se velmi teším. Teď by mohlo být s něčím takovým na řadě Česko. 7,5/10

Lidská skládačka (1992)

Lamberto tentokráte nesází na těžkotonážní killery oděné do černých overalů s koženými rukavicemi, ale vybavuje vraha walkmanem a třicet čísel dlouhou kudlou. Rozmanitými způsoby mordů režisér opět srší, ikdyž krví naopak notně šetří (hrdlořez přímo před třídou dětí, "cut" na hajzlíku a tak dále) Postupem času jsem měl nemalý problém s vyšetřovací linií, kterou zamotal tvůrce tak delikátně, až jsem se chvílemi absolutně nechytal... Velmi mě potěšilo angažování sympaťáka Arany do role samotářského detektiva, které vyšlo na jedničku. 7/10

V temnotě (2008)

Nedokážu pochopit španělskou umanutost na dětičky a lesní porosty, skrývající ve všech případech to samé - vraždící nesmysl (zde "to" například řeže achillovky). Za poslední rok je Eskalofrio už třetí absolutně neoriginální horror ze španělska, kde alespoň jednu z těchto záležitostí zaregistrujeme. Dívat se dookola na totéž, mně prostě nebaví. První polovina je bohužel kurevská uspávačka, kdy se přemáháte nezalomit a upoutá snad jen Santiho máma (a to jen svým vzhledem). Ve střední části přichází mimojiné tupý sled procházek zabahněné holčičky po baráku a ve finále fádní pátračka lesem s halogeny za majestátního křupání větviček, šustění listí a foukání meluzíny. Vždyť toto schéma tu přece už také bylo a né jednou. A o hošanovi s fotofóbií nemluvě. Aspoň že Shiver = Pyrenejský Neotarzan Movie uběhl obstojně. To je asi jediné dobré slovo, které pro snímek najdu. S pohrdajícím kyselým úsměvem hodnotím třemi punkty z deseti. 3/10

Porno Holocaust (1981)

Kultovní diktátor vlasatých ženských klínů Joe D'Amato a jeho další maximální rozjebka... jen tlačítko FF>> je na místě, jinak nedokoukáte...1/10

Paganini Horror (1989)

Typicky brakový horror italské produkce, ve kterým horrorfans najdou snad všechno... Počínaje topornými aktory a vybledlým lookem, přes opravdu zvláštní "hellraiserovské" efekty až po otřesný, vytrvale znějící popík dívčí nejmenované kapely, který snad nedá ani nejzarytější fanda československých 70's ... Ze začátku jsem nechápal děj (jako by o něj šlo), ale příchodem ostříleného mazáka Donalda se příběh vykrystalizoval v docela slušnou podívanou (v mezích taliánských gore horrorů samozdřejmě). Pro krvavé nenasyty zde režisér nabízí povedenou explozi hlavy a roztomilé bodance nožem. Výborná, raritní gore věcička. 8/10

Ikarie XB 1 (1963)

atmosférická fárka skrz na skrz... a šach mat všem dalším tuzemským pokusům o scifi... 8/10

HDP: Hodně divné příběhy (2006) (seriál)

Je mi jasné, že tento nevímkolika dílný trash vzniká bezprostředně před/po Hardkorově Drsných Pitkách u někoho na chalupě... ale takto né pánové.. v úzkém domácím kruhu učinkujících je u obrazovky možná excelentní prča... ale radil bych neventilovat a nedráždit.. >>>home video je totiž dead>>>> 1/10 za prasečí střívka

Apokalypsa kanibalů (1980)

Tento margheritiův zdařilý (ač opravdu střídmý) gore je alternativou bezmyšlenkovitě nalajnovaných krváků vesměs italské sedmdesátkové tvorby, které mám tak rád. Souhlasím se zdejším Flipnicem; co se týče nespecifikovaného kouzla filmu, mělo značný dopad i na mě a velmi dobré herecké výkony celkový dojem umocnily. Jen si nejsem jist použitím častých fast forwardů v některých scénách, které působí v některých útržcích až komicky. Kvalitní oddychovka, fanouškům starých flákot mohu jen doporučit. 7,5/10

Hrůza na jevišti (1987)

....to nejlepší v Delirii odtajnila až druhá půlka (nepočítam-li skvěle nasnímaný fragment krumpáče v tlamě) dmýchána krvelačnými rejdy vraha, která poskytla divákovi téměř dokonalý zážitek (fantastická scéna s čančáním mrtvol za doprovodu majestátní hudby a poletujícího peří mně odrovnala) ... snad tuto slavnou eleganci ocení i filmové obecenstvo, jehož zažitý způsob hodnocení horroru je "bál jsem se = naperu 5*, a naopak nebál = blbost".... italské direktorské kapacity soaviho formátu na logice nikdy moc nelpěly, měly prostě rády krev.... 10/10 To nejlepší co žánr slasher může nebídnout.