Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Krimi
  • Animovaný
  • Akční

Oblíbené filmy (10)

Poklad na Stříbrném jezeře

Poklad na Stříbrném jezeře (1962)

Film mého srdce na kterém jsem vyrůstal já i můj otec a oba jsme si na náčelníka Apačů hráli jako děti. Kdykoli uslyším známou melodii, vždy mě chytne za srdce. Podle mého názoru jde o nejlepší filmové provedení románu Karla Maye.

Vinnetou - Poslední výstřel

Vinnetou - Poslední výstřel (1965)

Nádherný závěr, asi to tak mělo zůstat. Já zbožňuji ,,klasickou čtyřku". Vinnetou, Poklad na Stříbrném jezeře, Vinnetou- rudý gentleman, Vinnetou - poslední výstřel. Pak už to upadalo. Ale toto je mistrovské dílo na kterém vyrůstal můj taťka, já a mé děti budou snad také. Ta hudba mě vrátí do dětství, kdy jsem neustále nosil gumovou pušku a dřevěný tomahavk. V 90. letech to už bylo hodně zastaralé, ale drželo to ve vodě, prachu, sněhu, prostě všude. Neznám větší nostalgii.. Dějová nepřesnost tu sice jen, ale z nostalgie mi nestačí, abych kvůli tomu ubral hvězdičku. Vypravěč na začátku říká, že se děj odehrává po Válce Severu proti Jihu, ale na stěně guvernéra Nového Mexika je  obraz Lincolna, který byl zavražděn 14. dubna 1865, tedy pouhé dva dny po kapitulaci jižanského generála Lee. Aby to souhlasilo, tak by se děj dílu musel odehrávat 12.-14. dubna 1865...

Schindlerův seznam

Schindlerův seznam (1993)

Dílo považuji za jedno z nejlepších z filmové historie. Bravurním tahem bylo vsadit na v té době neokoukané herce, což s jejich skvělým výkonem a černobílým filmem dodává velkou autentičnost. Ralph Fiennes dle mého názoru zasluhoval Oscara za Amona Goetha více než Tommy Lee Jones za Uprchlíka (ale i ten podal velmi slušný výkon). Jedná se o hodnotný film, který ukazuje na jedno z nejtemnějších období z dějin lidstva a proto bych jej i doporučil k osnovám dějepisu v 9. Třídě na ZŠ. Jde o film, který by měl každý shlédnout, bohužel většina dnešní mladé generace takové filmy nesleduje a mají zálibu v bezcenných teenagerských komedií typu Prci prci prcičky, Holky to chtěj taky a podobně. Zkrátka tento film má od začátku do konce tísnivou atmosféru té doby, což jistě bylo i cílem.

Gran Torino

Gran Torino (2008)

Skvělý příběh jednoho člověka, který je v životě v podstatě sám,zemřela mu žena, má chladný a odměřený vztah s oběma syny a jejich rodinami, navíc má rasistické předsudky vůči sousedům - asiatům, to se ale brzy změní a nakonec si je bližší s cizinci jiného vyznání a kultury než s vlastní rodinou. Skvělé drama s občasným humorem. Klasický Eastwood drsňák s kamennou tváří, ale srdce na pravém místě.

Forrest Gump

Forrest Gump (1994)

Film s hlubokou myšlenkou ,který kromě silného příběhu mentálně zaostalého,ale zároveň vnímavého člověka odkazuje na všechny podstatné milníky z historie USA ( Občanská válka, Kuklux klan, Vietnam, AIDS, Hippies, Aféra Watergate a mnoho dalších). Tom Hanks a další herci jsou vynikající. Prostě další skvěle zfilmovaná knižní předloha.

Králova řeč

Králova řeč (2010)

Mám královskou rodinu v hluboké úctě a navíc historie 20. století je jeden s mých největších koníčků, zvláště ty politické dějiny mimo světové války... Skvělé výkony herců, skvělý příběh, v té době skvělá země, prostě dokonalé...

Ovládací panel
1 bod

Reklama

Reklama