cmuchalprvni

cmuchalprvni

okres Náchod
Vášnivě lačný pro sledování filmů

<< předchozí 1 2 3
    • 16.7.2017  11:19
    Příběh služebnice (TV seriál) (2017)

Jedinci, kterým vadil na knize nerozvinutý děj, osudy postav zahalené tajemstvím, mohou být spokojení! Ovšem mně osobně se zdál scénář, že jde v některých ohledech až moc na ruku divákům, útěk June s Moirou, Lukův a Moirin šťastný konec, poprava Emilyny milenky nebo Emilyna zběsilá jízda autem a následné najetí do několika hlídačů. Celkově chválím kameru, casting, kostýmy a doprovodnou hudbu!

• 16.7.2017  08:27

Nepovažuji sice děj filmu za realistický, ale tentokrát neuberu na hodnocení výrazným způsobem, poněvadž jsem se během celého filmu neskutečně bavil. Zkritizoval bych malinko stopáž, která kdyby byla zhruba o 10 min kratší, zhlédnutí by bylo ještě lepší! Hned na začátku mi nesedělo jednání Chloé, bezmezně důvěřující lékařce, tvrdící ji, že její břišní bolesti souvisí s psychikou, a proto se jí zdá indikace ultrazvukového vyšetření zbytečná. Dále se mi její povaha zošklivěla flirtováním s psychologem. Další její slabostí bylo, že se nechala partnerem omezovat ohledně kočky, jež nemohla fungovat stejně jako, když bydlela s Chloé sama. Oceňuji pestré vykreslení šílené fantazie, kterou Chloé trpěla, i když snímek pukal ve švech explicitními scénami, občasnou brutalitou, vášnivými hádkami a v neposlední řadě poutavými architektonickými skvosty, v jejichž okolí nebo přímo v nich se postavy pohybovaly. Intenzivně se mě dotkla scéna, kdy Chloé navštěvuje bývalou milenku jejího přítele a především okamžik, kdy matka zmíněné ženy pozná, že Chloé si zahrává, zná oba muže a podobně jako její dcera je jejich "obětí". Maximální hodnocení nedávám kvůli nevyužitému potenciálu soundtracku, jenž občas plyne sice elektronickými beaty, které obzvláště k závěru jsou použity geniálním lekacím způsobem, ovšem po zbytek průběhu Dvojitého milence můžeme slýchat jen vážné smyčce a nic jiného, co by zdůraznilo schizofrenní dojem hlavní hrdinky!

• 26.3.2017  20:20

Skvělý film a ještě poutavější debata poté s několika protagonisty!! Police - Jeden svět 2017.

• 12.2.2017  08:15
    Lion (2016)

Snímek oplývá skvělým castingem a silnými mezinárodními tématy. Hlavně se zakládá na pravdivém příběhu, což dost lidí ovlivní a přiají mu na hodnocení! Mimo jiné jsou neskutečně krásné záběry na Indii, na začátku hledíme na oslnivou krajinu s nespočtem stromů a kamenů, seznamujeme se s hlavním protagonistou, kolem kterého až "nereálným" způsobem létají motýli. Ovšem naivní dojem o úžasné Indii se ztrácí, když přicházíme do styku s každodenním životem Sarooa, bída, hlad a těžká práce ukazují jednu ze svých extrémních tváří. Po tom, co se Saroo ztratí je neskutečně film emotivní, člověka zasáhne a nutí ho s ním soucítit. Nejen kvůli tomu, že několik dní byl zavřený ve vlaku, ztracen, bez jídla a dalších lidí, ale dále kvůli jazykové bariéře, ohromnému počtu lidí, kteří nemají zájem mu pomoci a ignorují malé děti spící na zemi na nádraží. Film dostal ode mě velké plus díky odprostění se od vážného alespoň na moment, když ukazuje Sarooa v novém prostředí v Melbourne, jak vtipkuje a poznává svoji lásku. Scénář založený na knižní předloze ztroskotává, to co by se dalo zobrazit jako krátký příběh se zbytečně nafukuje na dvouhodinovou stopáž a tím lehce zhoršuje kvalitu, kterou film nasadil úvodní sekvencí s malým klukem.

• 6.2.2017  11:48
    Film 2017 (TV pořad) (2017)

Vadí mi krátká stopáž, na ni závislé minirozhovory. Moderátorka pokládá JAKSI tuctové otázky. Dle mého zvaní hostů do pořadu ani nemá moc smysl. Abych si udělal přehled, co půjde do kin, nepotřebuji koukat na tento pořad...

• 3.2.2017  20:45

Komorní, velmi závislé na dialozích, výborní herci, kamera. Ne tak překvapivé, srdceryvné, euforické jako můj nejoblíbenější Laurence Anyways a též skvělý Tom na farmě! Snímek rychle uběhl, stopáž mohla být určitě delší a projevila by se případně na kvalitě. Nostalgie hlavní postavy mi byla příjemná. Soundtrack tentokrát příliš nezaujme jako u Imaginárních lásek, Zabil jsem svoji matku ad.. Nepřirozeně estetické oděvy hlavně matky a bratra bily do očí, a s cigaretami by si mohl taky dát pokoj, cpe je do každého díla a je to už ohrané! Míním, že motiv s ptáčkem a hodinami je přímo tak akorát u hranice kýče.

• 2.2.2017  17:54
    Jackie (2016)

Nechronologické zpracování děje, herecký ansámbl, kamera, soundtrack, to vše je skvělé. Ovšem téma filmu, příběh, hrdinka mi přijdou neskutečně nezajímavé až nudné.

• 11.11.2016  17:57
    Příchozí (2016)

Na začátku a konci snímku hraje stejný song "On The Nature of Daylight", znázorňuje se shodná lokace proskleného obývacího pokoje s výhledem na jezero. I takový nenápadný detail v úvodu jako silueta stolu, na kterém stojí sklenička na víno a v závěru, kdy jsem zaznamenal změnu, že sklenice není na stole, mě imponuje. Mezi nejimpozantnější úkazy tohoto filmového opusu bez diskuzí patří "pohlcení" Louise Pouzdrem a následný rozhovor v hypnotickém prostoru přehlceném jasem a působícím podobným způsobem na její tělo jako voda. Zvuky podobné velrybím, které mimozemšťané vydávají, nejsou příliš fascinující, ovšem jejich komunikace prostřednictvím zvláštních kulatých kouřových obrazů s titěrnými kudrlinkami je odzbrojující, vyráží dech svoji komplexností a estetikou!! Rozhodně nemíním nepřirozeně skládat pouze komplimenty. Filmu by neuškodilo přeobsadit Foresta Whitakera, který tam žádný oslňující herecký výkon nepředvedl a vyskytl se tam pouze díky svému "oscarovému" jménu, Jelikož mu zde stejně nebylo přiděleno více prostoru, kde by mohl efektivně projevit, co umí. Jeremy Renner jako fyzik Ian mi nepřišel vhodný kandidát (příliš sexy, svalnatý a na vědce docela vtipný). Robustní tvářičky a modré čočky, které člověka prostě ať chce nebo nechce uhranou! Je to Hollywood, přece neobsadí slizkého, vousatého, vrásčitého dlouhovlasého týpka, že? Ale možná, že autor povídkové předlohy takto Iana popsal. Bohužel nemohu s jistotou napsat, nečetl jsem ji. Film mě ovšem uhranul nejen bravůrními schopnostmi tvůrců, nýbrž i konceptem, proto je velmi nadějné, že si knihu "Story of Your Life" přečtu. "Arrival" oplývá hojně záběry, které se zpočátku jeví nostalgicky, ovšem po časovém prozření se ukáží i jako budoucí vize (na mysl mi padl Terrence Malick). Několikrát kamera snímá neostré temné obličeje herců za šerého dne, i když by se tomu produkce mohla vyhnout a využít nějak více světel (podobně jako v Sicariovi), neuchýlila se k tomu a vůbec to nepovažuji za chybu! Divím se a jsem fascinovaný trpělivým postojem, který zastávali mimozemšťané, dokonce se jeden, tuším Costello obětoval za záchranu Louise a Iana před explozí. Vědomí budoucnosti, co by se stalo, kdyby hlavní postava nebyla jako Louise, nerozuměla jazyku nebo by sice chápala záměr mimozemšťanů, avšak by ho zneužila k destrukci světa. Jsou lidé vůbec schopni pojmout složitou heptapodštinu, prahnou vůbec po nějaké progresi? Proč vnucovat nový jazyk všem jedincům? Do kina v Náchodě přišlo asi 10 lidí, z toho dva šustili s chipsy, mlaskali a další dva neudrželi pozornost na uzdě a při projekci mluvili. A možná, že ostatní stihli další praktické věci, bohužel se mi je nepodařilo zaregistrovat. Mimo jímavého vizuálu, zrzaté lingvistky mě dostal na kolena i Jóhann Jóhannsson! Sebevědomá, nadaná Louise, její pohotovost, poradit si s cizími subjekty, rychle myslet a prosadit si svou, člověka dostane. Když Louise navrhne plukovníkovi, který chce najmout jiného lingvistu, ať se ho zeptá v sanskrtu na jedno slovo a plukovník následně přijede znovu za ní a oznámí ji, že ho přeložil jako argument, ona odpoví, že to znamená vášeň pro více krav. Není to zrovna za břicho popadající vtípek, ale koutky mi díky její podivínské invenci cukly! Stejně tak při fabulované historce o klokanech.

• 30.10.2016  10:59
    Indignation (2016)

I přes fakt, že je to Shamusův režijní debut, je na Indignation znát, že ho netočil žádný amatér bez dostatku zkušeností s filmovým řemeslem. Intenzivní zážitek umocňuje mimo skvěle hrajícího mladého herce též hudba Jaye Wadleyho, kde hlavní roli mají housle. Nejlepší scénou je bezesporu ta, kde Marcus před ředitelem sebevědomě obhajuje svůj ateismus!!

• 25.10.2016  19:06
    Král Kobra (2016)

Nebýt vynikajících herců, hudební kulisy, dobré kamery a rozumně krátké stopáže, nehodnotil bych nadprůměrně. Scénář a režie výrazně nepřekvapily a neohromily!!! Být v kůži Jamese Franca, který film produkoval, pustil bych si pořádně drsné péčko bez twink buzíčků, poplakal si a zahonil si nad zbytečnou ztrátou financí. "With twink, you blink and they are a fucking twunk.", "Two tears in the bucket, motherfuck it."

• 18.10.2016  16:25
    Toni Erdmann (2016)

Můj zážitek z kina patří jednoznačně k těm nejvýraznějším za uplynulý rok, ač jsem během pozvolného úvodu nečekal takový kvalitní filmový tajfun! Nejen o otci, který se snaží proklestit si cestu k odcizelé dceři, ale snímek dává široký prostor krutému éteru businessu. Nevadila mi vůbec dlouhá stopáž filmu, oceňuji režisérskou práci Maren Ade, která s citem, bez sentimentu, zaznamenala jedinečný příběh!

• 10.10.2016  20:55
    Jisté ženy (2016)

Ženy jsou oficiálně nezávislé, ale snímek "Certain Women" reflektuje, že realita je leckdy opačná! Muži názor žen neberou vážně nebo ho vůbec nevnímají. Kelly Reichardt si na filmové estetické kompozici zakládá stejně jako na námětu. Film oplývá solidní kvalitou literární fikce a promyšleným zpracováním. Největší emotivní stopu ve mě zanechal třetí příběh, kde dostává hodně prostor Lily Gladstone. Film si mě až nenápadně postupem sledování omotal kolem prstu. Kamera zachycující osamělou krajinu Montany, život na ranči, starání se o koně. Člověk zírá, jak vkusně a nekýčovitě film zachycuje sebemenší detaily odehrávající v rutině.

• 9.10.2016  19:24

Od bratrů Dardennových jsem viděl pouze předchozí Dva dny, jedna noc, nemám tedy moc širokou oblast s čím porovnávat. Jenny (hlavní postava) mi svým jednáním připomíná Sandru z již zmíněného snímku. Doktorka nespoléhá na policejní vyšetřování, sama na vlastní pěst umanutě hledá pravdu o totožnosti Neznámé dívky. Nezalekne se výhrůžek, stojí si za svými postoji a nevzdává se. Kamera civilně bez artových záměrů snímá. Nejslabší částí filmu je paradoxně závěr a jeho koncept na mě jednoduše nezapůsobil, nechal mě chladným. Oproti závěru je ale velmi dobrý zbytek filmu, ve kterém dochází ke spoustě intrikám, nepředvídavému, dech beroucímu a neobyčejnému ději. I po hodinách dehydratace, půstu a projekcích filmů Fuocoammare a Po bouři jsem na Neznámé dívce neusnul a pozornost neztratil. Těším se na další program BE2CAN!!!

• 9.10.2016  18:37

Na rozdíl od ostatních dokumentů o imigrantech se Fuocoammare liší originálním filmovým zpracováním. Je znát, že Gianfranco Rosi výrobu neuspěchal a s citem zaznamenal nejen osud zoufalých uprchlíků, nýbrž i život obyčejných občanů Lampedusy, a sice bez "očekávaného" povrchního zobrazení. K střídavému vyprávění dochází přirozeně, divák se díky domu koncentruje více. Nenachází se v soucitné náladě, není znechucený nebo s husí kůží dlouhou dobu, ale jeho pochmurná nálada z uprchlíků je po chvilce alespoň o malinko zmetamorfována, když pozoruje malého chlapce, jeho rodinu, rádiového moderátora nebo prosté záběry prostředí ostrova.

• 18.9.2016  19:56
    Mr. Robot (TV seriál) (2015)

"Kontrola je tolik skutečná jako jednonohej jednorožec, co chčije na konci dvojité duhy." "Celý život je pád. Nekonečná temnota, kde se nedá ani hnout. Nemáš vstát. Máš zakopnout tím správným směrem.""kontrola je někdy iluze. Ale někdy je třeba iluze, abys získal kontrolu.""Díky představě se dá světu snadno dát smysl. Maskujeme svou krutou realitu únikem jinam. Proto se obklopujeme tolika obrazovkami, ne? Ab\chom nemuseli vidět, abychom se sobě vyhýbali."

• 13.9.2016  08:27

Filmu chyběl šmrnc, po zhlédnutí jsem byl v rozpacích a kromě pár scén mě celkově nezaujal. I když herecký ansámbl (hlavně Carell, Stewart, Eisenberg) zbožňuji, zde mě potěšil jen Eisenberg. Není to chyba herců, spíše scénáře/ dialogů, které byly chabé, ploché, nesršící originalitou ani moc vtipem, jak jsem zvyklý u Allenových snímků. Jak zmínil dříve už uživatel Messiአi samotný titul filmu nefunguje, Woody nás vůbec hluboce neobeznámí s Café society, ani se nevěnuje detailnímu zachycení doby 30. let. Vizuální retro zážitek to pro mne opravdu nebyl. Ani odlišnost mezi New Yorkem a Hollywoodem nebyla příliš znát! Konec se mi ovšem líbil, ale že bych byl natěšený a nadržený vidět film znovu, to nikoli!!

• 3.9.2016  12:52
    Wiener-Dog (2016)

Vyzdvihávám především elegantnost a um kamery Edwarda Lachmana! Wiener-Dog kombinuje prvky surrealismu a suchého humoru. Režisér se zaměřuje na téma postav, které jsou se svým osudem smíření, ale nežijí zrovna "inspirativně" s nějakým smyslem života. Solondzův film reflektuje naprostou frustraci tvůrčího procesu. Zatím co se plynně člověk "prokousává" sledováním filmu, přijde moment, kdy už vtipnost končí, nastává dramatická scéna. Oceňuji scénu matky s dítětem, ve které se dítě ptá na smrt a matka chlapce poučí, že smrt je vlastně dobrá věc a že se s ní musí smířit.. Wiener-dog sleduje nadále pomíjivou povahu světa, který je nepohodlný. Abych ohodnotil film více než třemi hvězdami, musel by režisér rozvinout více jednotlivé příběhy a vytunit ještě více svůj bizarní smysl pro humor, který nabídl ve skromné porci.

• 1.9.2016  17:16
    Neon Demon (2016)

Pozor spoileruji!!! Božsky zkomponovaný soundtrack je to nejlepší z tohoto snímku. Ani ne Elle Fannning, nýbrž Jena Malone byla pro mě hereckým tahákem filmu. Nevadily by mi dlouhotrvající záběry, kdyby jimi ovšem film kýčovitě nepřekypoval. Film totiž oplývá vysokým deficitem dialogů. Fakt, že jedna modelka druhou honí s kudlou, pak jí strčí do prázdného bazénu, zkonzumuje jí, mě nezděsilo. Mrzelo mě, že Refn nevyužil potenciál a natočil béčkový film, kde ani to samotné kanibalství zobrazeno není a musíme na to přijít jen tím, že jedna pipina po půl hodině hekání vybleje lidské oko. Ale abych nebyl úplně kritický, musím vyzdvihnout Jeninu scénu na pitevně, ta mě naprosto dostala! :D

• 20.4.2016  23:01
    Happy End (studentský film) (2015)

Už dlouho jsem se nesmál během celého filmu!!

• 13.4.2016  19:24

Film, který by byl tak svůj - autentický, jsem ještě neviděl! Cynici ho neocení, je celkem vážný s pozvolným tempem. Je napěchovaný romantickými scénami, ovšem vůbec ne kýčovitými! Všechno přirozeně plyne, sledujeme Christiana Balea pěkně zblízka. Herecký ansábl celkově působí věrně a vůbec nijak křečovitě. Nejvíce kromě již zmíněného, se mi zamlouvala Natalie Portman, Imogen Poots a Wes Bentley.

• 6.4.2016  11:06

Rooney Mara je skvělá, nechápu, proč má hatery!! Film mi do třičtvrtě stopáže přišel celkem uvěřitelný, ale poté už se mi to zdálo scénaristicky fantasmagorické a přehnané!

• 3.4.2016  11:09

Přijde mi, že jsem se nedozvěděl mnoho nových informací a že by se islámské problematice dalo věnovat více na dřeň. Muslimové konající prevenci mi přišli až moc idyličtí a až nerealisticky "krásní". Celkový dojem z projekce mi kazilo prostředí festivalu JS v Polici, kde během projekce rušili děti, ale i dospělí často odcházející a posléze opět přicházející do sálu. Fakt, že nedopadla skype debata s muslimy, samozřejmě chápu. Každopádně jsem rád, že jsem film měl možnost vidět, zanechal ve mně spíše pozitivní dojmy.

• 31.3.2016  23:10

Lituji, že jsem na ni nešel do kina, ale prostě ten protivný intenzivní marketing mě nepřesvědčil na to zajít! Pak jsem si ovšem oblíbil Larse a dal tedy Nymfomance po Melancholii šanci a dopadlo to tak, že jsem během večera a posléze noci zhlédl obě části v director´s cut, nemohl se odpoutat od obrazovky a napětím jsem ani nedýchal!

• 29.3.2016  21:49
    Love (2015)

Pro mě totální zklamání! Neskutečně mě film nudil sentimentálními řečičkami, sexuálními scénami i debilními hlavními hrdiny! Zlatá Trierova Nymfomanka!

• 20.3.2016  12:28
    Bazén (2003)

Když nejde hodnotit 3,5 hvězdičkami, dávám tedy 4*.

• 25.2.2016  21:24

Pozor spoiler! Po premiérové projekci v poměrně komunisticky vypadajícím kině s příšernými tvrdými nepohodlnými sedačkami v Úpici jsem zaslechl dojmy dvou dam. Tvrdily, že nejvíce je vzaly záběry z ostrova, kde byl osamělý opuštěný pes, kterého nesmírně litovaly. Kdyby si film pustili doma, prý by ho nevydržely dokoukat. Mně osobně přijde ironické, že většina lidí lituje spíše psa než-li člověčí postavy! Nejvíce jsem soucítil asi s Annou, která se snažila být zodpovědná, když rodiče odjeli, začla si jako první dělat obavy o rodiče a neměla úplně nejlepší štěstí na výběr nejlepší kamarádky. Empatický jsem byl i vůči Ireně, která chtěla odjet z dovolené dříve a která se snažila rodinu udržet pohromadě, byť se ji trpělivost úplně pevně také již nedržela. Po tom, co jsem přečetl několik chvalných recenzí na herecký um Křenkové, jsem očekával "bomby pecky", ale dle mého mínění výrazně nepřekonala hraním své přítomné excelentní kolegy (Rodena, Bokovou, Kadlece a Pechláta). Nahotou oplývající scény Vandy Hybnerové a Daniela Kadlece ničím nešokují, do filmu přirozeně zapadají, i když mě jejich přítomnost překvapila. Výtahová scéna byla naprosto famózní a dostala mě svoji odvážností a komičností do kolen! Celkem mě překvapilo vyústění filmu, čekal jsem skeptičtější konec, který by byl zároveň reálnější. :)) 29.1.2017 → Puštěno doma, u obrazovky setrváno. S hodnocením, které jsem psal před 11 měsíci souhlasím!

• 21.2.2016  14:45
    Saulův syn (2015)

Saulův syn je skvěle promyšleným a věrně natočeným uměleckým hororem o hrůzách v Osvětimi. Velice dobrý herec představující ústředního hrdinu Géza Röhrig, nýbrž i režisér Laszlo Nemes se zasloužili o velmi intenzivní podívanou. Oceňuji hlavní koncept vyprávění o členu Sonderkommanda, troufám si tvrdit, že poměrně dost lidí neví o existenci Sonderkommand. Neprávem byli tito lidé odsuzováni a bráni jako kolaboranti, přitom to byli židé, kteří neměli na výběr, zda-li nechtěli zemřít hned. Museli vytěsnit své emoce a chovat se jako roboti, bez nichž by to sami nacisté nezvládli. Odhodlaný obličej Saula, rázně arogantní nacisté, rozostřené záběry přes rameno registrující veškeré hrůzy holocaustu mají na člověka až fyzicky neblahý vliv. Z dlouhých záběrů zaznamenávající dění v koncentračním táboře, přitom nevidíme jasně krveprolití, ale pozorujeme ho ve zúženém čtvercovém formátu většinou na okraji, ale i z toho se mi dokázala zamotat hlava a nastat husí kůže! Je podstatné také pochválit zvukovou kvalitu filmu, která skvěle svoji roli sehrála zejména během scény, kdy Saul společně s ostatními vězni zavře ostatní židy do plynové komory a poslouchá nesnesitelné umírající vřískoty! Díky jedinečnému pojetí - báječné vizuální stránce jsem se cítil jako bych byl opravdu součástí toho blázince!!

• 7.2.2016  17:51
    V zajetí kouzel (TV seriál) (2015)

Jiná země byl opravdu skvělý film, pro mě překvapující, ovšem The Magicians po prvních třech dílech sice též hodnotím nadprůměrně, ale že by mě dostali na lopatky jako aktuálně The Knick nebo Mr. Robot se napsat nedá! Každopádně nejsem absolutně skeptický, určitě se mrknu na další díly a případně své hodnocení upravím."To Vesmír s námi vyjebává. Tak si lehni a snaž si to užít!."

• 26.1.2016  19:15

Ohledně filmové originality film ničím nevyčnívá, osobně mě příběh Laurel a Stacie dostal více než-li ten z filmu Carol, nicméně Carol byl natočen filmařsky lépe! Když se koukáte na samotný závěr, kde se promítají reálné fotografie, musíte přiznat, že vzhledová podobnost s herečkami je mizivá. Iritovalo mě posledních deset minut, kdy se konal pohřeb a následné sentimentální vzpomínání na pláži. Hlavní hrdinka mi svým postojem, že chce podpořit hlavně rovnoprávnost než manželství homosexuálů, byla velmi sympatická. Teplouše typu, kterého hrál Steve Carell, kteří pořádají gay pride, snaží se na sebe upozornit a myslí si, že jsou něco víc než heteráci, bytostně nesnáším. Steve Carell ovšem přinesl do filmu komičnost a slušně mě rozesmál, naposled v Sázce na nejistotu a nyní ve Freeheld mě zase přesvědčil, že dokáže zahrát cokolivl!

• 26.1.2016  10:56
    Macbeth (2015)

Po traileru jsem film napjatě očekával a těšil se. Dnes konečně po projekci mohu říci, že má očekávání se naplnila a adaptace mě nezklamala! Fassbender s Cotillard, mí oblíbení herci, mě asi nikdy nepřestanou každou rolí překvapovat a fascinovat svými výtečnými schopnostmi hrát! Jak už část uživatelů uvedla, film není oddechový, je třeba se na něj plně koncentrovat a vnímat ho. Shakespearova poetika se mi díky výtečně obsazeným hercům, skotské krajině a hudbě Jeda Kurzela dostala pod kůži.

<< předchozí 1 2 3