Matixed

Matěj Stolín

Česko

<< předchozí 1 2 3
    • 28.5.2019  17:37

Peter Jackson to natočil nejlépe, jak to jen šlo. Problém je, že tato steampunková sága by zasloužila seriál nebo trilogii, aby dostala prostor k vývoji charakterů a k podrobnějšímu vysvětlení příběhu. Takhle se z filmu bohužel stává jen nadprůměrný young adult.

• 24.5.2019  23:33
    Robin Hood (2018)

Jak by to vypadalo, kdyby Robina Hooda natočil Michael Bay? Koně jsou jak auta, kuše jako kulomety, akční kousky kýčovité a dialogy neskutečné cliché. Hvězda za ucházející herce. Příběh byl tak hrozný, že jsem si film ke konci pouštěl v 1,5x rychlosti, aby to bylo rychleji za mnou.

• 27.4.2019  23:23

Geniální komedie se správně trefným, suchým humorem. Stylem natáčení připomíná Parks and Recreation a skvěle si hraje se slovy.

• 27.4.2019  23:19
    Skleněný (2019)

Zajímavé, originální a nestereotypní zpracování superhrdinského filmu. Tento film podle mě zdokonaluje a vylepšuje dva předchozí díly a zahlazuje jejich mouchy.

• 27.4.2019  23:13
    The End of the F***ing World (TV seriál) (2017)

Příjemně nepříjemné.

• 24.2.2019  02:25

V mém hodnocení hraje roli žánrová revolučnost a fakt, že jsem film viděl v dobré společnosti lidí. Celkový koncept "breaking the 4th wall" byl dobře proveden a z některých pasáží až mrazí. Nedivím se, že zrovna Black Mirror jsou ti, kteří interaktivní film udělali jako první a určitě se těším na další kousky.

• 23.1.2019  17:26

Drama o tom, jak se z vtipné německé komedie staly Babovřesky...

• 18.8.2018  12:52
    The 100 (TV seriál) (2014)

První dvě série byly dobré, ale pak začalo být vidět, jak každá další nesouvisí s předchozími. Příběh každé další série byl naprosto nový, vzal se odnikud a byl dosud v seriálu nezmíněný. Navíc se nechaly bez problému přeskakovat díly a o nic jste stejně nepřišli.

• 18.8.2018  12:28
    Disenchantment (TV seriál) (2018)

Tvůrci zřeli díru na trhu v podobě animovaného seriálu ze světa fantasy pro starší diváky a určitě se to vyplatilo. Žádná postava nepůsobí otravně a vtipů je tu habaděj (mnoho i kterých si nevšimne každý divák). Důraz na kontinuitu a příběh, který se povedl, značně posouvá seriál také o něco dopředu. Uvidíme jak bude seriál pokračovat, ale po první sérii je dílo na vysoké úrovni Futuramy, Ricka a Mortyho a BoJacka. Co se týče pouze 10 epizod ročně, tak jsem spokojen. Lepší jsou kvalitně promyšlené díly než uspěchaná kvantita.

• 5.8.2018  01:03

Kreativní finále filmu mě napadlo již v průběhu a když se ukázalo že jsem to vlastně předpověděl, tak jsem nebyl naštvaný, že film je předvídatelný. Měl jsem radost z toho, že se takového zakončení skutečně nebáli. Jako bonus jsem se párkrát během filmu i leknul.

• 5.6.2018  01:24

Teď mi to přijde tak špatné, že bych si to ani nepustil, ale jako malý jsem to měl hodně rád a viděl jsem to nesčetněkrát, tak tedy hodnotím průměrně.

• 1.3.2018  11:42
    Bravest Warriors (TV seriál) (2012)

Adventure time mě nikdy zvlášť neoslovil, ale tato bláznivá 11+ show tvůrců je naprosto geniální.

• 15.2.2018  00:25

První část dokumentu byla špičková, zakončení ale zkazilo celý film. Nevím, jestli byl autor někým nucen či sám nechtěl znít rasisticky, ale zkrátka poslední část dle mého byla zbytečná a nepravdivá.

• 26.1.2018  16:19

Zombie komedie odehrávající se v Anglii v 19. století, která má slabý příběh, ale neurazí.

• 25.1.2018  11:39
    Špičák (2009)

Režisér musí být zvrácený maniak, co chtěl pouze vidět herce, co tancují, jak on píská. Námět na film hodně zajímavý, zpracování je propadák.

• 16.1.2018  14:06
    Život (2017)

Predátor v novém, svěžím kabátku. Film pravděpodobně není moc vědecky přesný, stejně mě ale bavil až do samotného konce a to i přesto, že jsem finální zvrat očekával.

• 7.1.2018  20:48
    Bright (2017)

Ze začátku se mi film hodně líbil, ale od poloviny to bylo jedno akční/superhrdinské klišé za druhým. Je lehké vytvářet zápletky a zvraty ve světě, kterému neurčíte jasná pravidla a nebo ty existující porušíte.

• 18.12.2017  12:43
    Smrt ve tmě (2016)

Film měl pár chybiček a věcí, co nedávají smysl, ale jednalo se o drobnosti. Snímek byl napínavý celou dobu a je krásným důkazem, že pokud chcete vyrobit kvalitní horor, nepotřebujete žádné nadpřirozené síly.

• 9.12.2017  11:01
    Ona (2013)

Celé mi to přišlo jako dlouhá epizoda Black Mirror. Film který asi nejreálněji zobrazuje děsivý posun AI (umělé inteligence) a dovedu si představit, že za pár let takto může svět vypadat.

• 3.12.2017  23:28
    Šingeki no kjodžin (TV seriál) (2013)

Japonská přehnaná grafika i zbytečně dramatický styl podání příběhu zajistily to, že jsem po 10 minutách musel seriál vypnout. Kdybych se alespoň nudil, ale toto bylo to vyloženě otravné pro moje smysly.

• 2.10.2017  12:31

Nejlepší fantasy film, který jsem viděl od Pána Prstenů a že to už pěkných pár let bude. Je natočen osobitým stylem typickým pro Guye Ritchieho, který se každému nemusí líbit. Já z něj byl ale nadšen a při některých scénách mi lezl mráz po zádech. Doufám, že se ještě můžeme do budoucna těšit na pokračování.

• 29.9.2017  13:28

Film asi nebyl moc pro mě, nijak mě neurazil, ale zkrátka jeho vtipy mi přišly suché a nevtipné.

• 29.9.2017  13:21
    Černé zrcadlo (TV seriál) (2011)

Co by bylo kdyby? Tento seriál se zabývá otázkami vývoje technologie dopředu a jejich mínusy. I když se o žádný horor nejedná, kolikrát bývá děsivý svou přesností. Šílené, smyšlené příběhy selhání doby jsou odrazem střípků již existujících technologií a problémů dnešní doby a může být jen otázkou času, kdy se seriál stane skutečným.

• 29.9.2017  13:12

Zajímavá francouzská komedie s ekologickým Woodcraft podtónem. Chvílemi jsem se bavil nevinným vtipům a chvílemi hledal různé hlubší myšlenky.

• 29.9.2017  12:59
    Silicon Valley (TV seriál) (2014)

Jeden z mála komediálních seriálů, který si tak moc potrpí na kontinuitu a příběh a zároveň se mu skvěle daří, aby byl vtipný.

• 29.9.2017  12:54
    Take me out (TV pořad) (2017)

Těch 8% hodnocení tvoří Jakub Prachař, jinak si to neumím vysvětlit.

• 29.9.2017  12:53
    Vikingové (TV seriál) (2013)

Jakožto milovníka fantasy mne Vikingové nikdy nebrali, kvůli své absenci kouzel, nadpřirozených bytostí atd.. Jakmile jsem ale shlédl první dva díly, seriál mě chytl a nepustil. Sám jsem se divil, jak mě může tak moc bavit seriál s historickým základem. Každý díl je nabitý akcí a končí smyslupným cliffhangerem. Vždy je na co se těšit dopředu a rozpočet je zde použit na velké bitvy a vizualizaci místo CGI draků. Přímý konkurent Game of Thrones.

• 17.5.2017  23:57
    The Path (TV seriál) (2016)

Vše to začalo zajímavým konceptem, který se však za dvě série, které jsem zhlédl, moc nevyvinul. Vše co se v prvních dvou sériích odehrálo, by se dalo stáhnout na alespoň poloviční stopáž. Nejzajímavější příběhové linie postupně zanikly a momentální zápletka mě už nebere. Přiznám se, že jsem se začal dívat pouze kvůli Aaronovi a ten to také celé zachraňuje. Na třetí sérii se však už nechystám.

• 12.4.2017  14:34
    Rick a Morty (TV seriál) (2013)

Seriál, který perfektně satiricky zobrazuje vědu, techniku, teorie, kulturu a umění dnešního světa. Sám formuje nespočet geniálních, vlastních referencí a vtípků, kterými vládnou internetu. Ostatní kreslené komedie se mají ještě co učit.

• 1.11.2016  09:49

Nápad pěkný, udělat celý horor na obrazovce počítače. Poté se to však mění v klasickou postupnou vymlacovačku postav a jak to dopadne jsem věděl skoro od začátku. Kdyby slečna alespoň nepoužívala Mac...

<< předchozí 1 2 3