Květula

Květula

<< předchozí 1 2 3 4 6 7
    • 31.12.2014  12:07

Bála jsem se jít na třetí díl, moc jsem se bála. Nakonec jsem sama se sebou uzavřela dohodu: "Půjdeš na fantasy od Petera Jacksona, ne na adaptaci Tolkiena." A tak jsem šla a zhlédla film, ve kterém je vše, co by být mělo: láska, přátelství, bolest, humor... A přesto ve mně u závěrečných titulků zůstalo smutné prázdno. Mohla bych tu teď vyjmenovávat, co vše bylo špatně, dupat nohama a házet na Petera veškerou špínu světa, ale proč? Nepochybuji o tom, že Bitvu pěti armád natočil jak nejlépe uměl, s láskou k předloze a nadšením malého kluka. Jeho vize se tentokrát značně liší od té mé, ale to není jeho chyba. Do každého příběhu vkládáme něco ze sebe, každý příběh nás trochu změní. Nešla jsem do kina na Tolkiena, ale na fantasy film od jednoho novozélandského blázna, který dokázal natočit příběhy podle knih, jež většina světa (včetně mě) považovala za nezfilmovatelné. Na film od člověka, který mi kdysi splnil největší dětské sny a já k němu nikdy nepřestanu chovat úctu a obdiv za to, co dokázal. Šla jsem na fantasy od Petera Jacksona a podle toho film hodnotím.

• 31.5.2013  09:54
    Bastardi (2010)

Tvůrci tohohle filmu zřejmě rádi listují v Blesku a podobné odborné literatuře, protože z reakcí dětí i učitelů v Bastardech je zřejmé, že dítě s poruchou chování neviděli ani z dálky, natož aby měli sebemenší představu, jak s takovými dětmi pracovat. No, tak je zabili... protože to je skutečně Řešení s velkým Ř. V tomhle filmu je postavené na hlavu snad úplně všechno, ale co mě děsí nejvíc je, že to ma další dva díly!

• 10.3.2013  15:09

Kéž bych neznala knížku, podle které je to natočené... Ridleyho film s Dicapriem a Crowem v hlavních rolích - to samo o sobě stačí k tomu, abych ho milovala. Kéž bych neznala knížku, která je precizní a skvělá a které film nesahá ani po prvních pár stran...

• 14.12.2012  16:25

Tak já nevím, u Pána Prstenů si lidi stěžovali, že je málo podle knižní předlohy, u Hobita zase, že až moc - tak co vlastně chcete? Já šla na Hobita absolutně bez očekávání a dostala jsem nádhernou kombinaci fantasy pohádky a dobrodružného příběhu, který skvěle rozšiřuje děj Pána Prstenů. Objevuje se Nekromant v Temném hvozdě, který už není "Zelený", začíná tady příběh Sarumanovy zrady, je zdůrazněná prozíravost Gandalfa a Galadriel (rejpálci, co tvrdí, že tohle do Hobita nepatří, přečtěte si dodatky k Pánovi Prstenů a Nedokončené příběhy - přesně tohle se totiž v časové linii Hobita odehrávalo). Bilbova směšnost a trpaslíci, kteří vidí jen svůj vlastní cíl - to obojí je v kontrastu s něčím větším a temnějším odehrávajícím se v pozadí, s něčím, o čem ani Gandalf zatím nechce mluvit a co jednou vyvrcholí ve Válce o Prsten. Podle mě Peter stvořil jednu z nejlepších adaptací knihy ever a jako bonus ji zabalil do krásné přírody Nového Zélandu a hudby Howarda Shoreho, takže si klidně mudrujte dál, já si dám Hobita s radostí ještě jednou nebo i víckrát a budu se těšit na další rok.

• 14.4.2012  21:58

Co se týče Jesseho příběhu, tak filmová verze s Bradem Pittem v hlavní roli ho určitě vypráví líp, pravdivěji a zajímavěji. Tohle je spíš taková romantická idylka o sympaťákovi, co bohatým bral a chudým dával a raději se nemluví o tom, jak to s ním dopadlo, aby se nepokazil happy end. Ale co... Colin je prostě fešák a pohádky mám ráda:)

• 28.3.2012  13:52
    TOP STAR magazín (TV pořad) (2008)

Enšpígl se zase jednou rozohnil a jeho komentář je do 18 let nepřístupný, nicméně pravdu dí!

• 28.10.2011  16:24

Český překlad názvu zase jednou září a zařazuje tento perfektní film do škatulky přiblblých romantických komedií. Ne, že by Mozart a velryba nebyla romantická komedie, ale je tak zatraceně dobrá, že by měla mít svoji vlastní škatulku. Josh Hartnett hraje autistu tak výborně, že jím snad musí být a Radha Mitchell je jednoduše k sežrání. Tenhle film ale není jenom o lásce a absurdních situacích, které občas řeší lidé s Aspergerovým syndromem. Nutí k zmyšlení nad tím, jak snadno odsuzujeme ty okolo nás, protože jsou nějakým způsobem výstřední, jak nedáváme šance těm, kteří se nechovají podle pravidel. Autisti nevnímají svět jako my. Neumějí komunikovat, příliš nerozumí mezilidským vztahům, nechápou vtipy,... a přesto (nebo právě proto) občas vidí nebo cítí něco, co je tak neskutečně opravdové, až to bolí.

• 15.2.2011  17:04
    Lemra líná (2006)

Jak řekl uživatel sud: k žehlení ideální:)

• 25.1.2011  15:49

Pravdou je, že rozjezd byl pomalejší a taky by tam mohlo bejt míň zvratků (o DOST míň), ale v druhý půlce je to takovej zatracenej nářez, že tomu těch pět klidně dám.

• 16.1.2011  17:53
    2012 (2009)

Checheche. Ne, pardon, neříkám, že jsem od tohoto počinu něco očekávala, ale přeci jen jsem asi doufala v trochu víc, než že budu dvě hodiny zírat na to, jak rozhádaná rodinka jede v autě a pod ní a kolem ní se rozpadá celej svět, následně letí v letadle a pod ní, kolem ní a chvílemi i nad ní (zajímavé) se rozpadá celej svět a nakonec leze do velké loďky a kolem ní....jak jinak. To vše obohaceno o tlustého Rusa, blázna a malého chlupatého psíka. Vrcholnou scénou filmu jsou pak bezesporu vznášející se žirafy a nosorožci uprostřed Himalájí. Ještě že tibetší mniši a poradci amerických prezidentů jsou takoví lidumilové, jinak by to s naším druhem asi špatně dopadlo. Každopádně začínam šetřit na lístek. Jen pro jistotu.

• 14.1.2011  23:30

Začátek je perfektní a vůbec celá první půlka má krásně našlápnuto. Cage by rozhodně měl po zbytek svého života chodit v uválených hadrech a s prošedivělou parukou na hlavě, charismatičtější snad nikdy nebyl. Bohužel po necelé hodince se do filmu připletou staré dobré frázičky typu "zachráníme svět" a "když to nedokážeš ty, tak nikdo" a ještě k tomu ta blonďatá slečna, která je sice pěkná, ale blablaláskablabla... a jde to z kopce stejně svižně jako to předtim šlo do kopce. Možná trochu svižněji, protože hold směrem dolu se vždycky jede rychlejc.

• 3.1.2011  10:39

Tenhle film má spoustu kladů, ale bohužel taky dost záporů. Obrovským kladem je švédština. Je opravdu osvěžující konečně slyšet taky jiný jazyk než angličtinu a vidět neokoukané tváře. Tím se dostávám k dalšímu kladu, kterým je Lisbeth. Naprosto perfektní. To se ovšem nedá říct o Mikaelovi. Ano, hraje dobře, ale podle knihy to má být neuvěřitelně charismatickej chlap, kterej sbalí každou ženskou už tim, že kolem ní projde. Nevim, jestli mají švédské ženy tak odlišný vkus, ale s těmi českými sme se shodly, že Miakel tedy opravdu NE. Dalším kladem je pochmurná atmosféra filmu... A tím jsem klady vyčerpala. Příběh je tak neuvěřitelně osekaný, že nečíst knihu, tak spoustu věcí vůbec nepochopím. Každou chvíli jsem jen kroutila hlavou a říkala si: "Proč to dělá?" Beru, že ta knížka má skoro 600 stran a do filmu neni možné nacpat všechno, ale takhle na mě Mikael a Lisbeth působili jak párek superhrdinů. Stačilo se vždycky jen na něco kouknout, na pár vteřin zamyslet a "No jasně, takhle to je, to je přece jasný." Takže pro mě film bohužel zklamáním.

• 25.8.2010  16:19
    Gilmorova děvčata (TV seriál) (2000)

Zatímco většinu seriálů, které jsem sledovala v patnácti, šestnácti letech, teď nemůžu vidět ani z dálky, Gilmorky si dam kdykoli a pořád se mám čemu smát. Tyhle praštěný ukecaný holky prostě nestárnou.

• 16.7.2010  14:36

Máme tu tři hlavní hrdiny. Dva kluci, jedna holka. Kluk je jeden hnusnější než druhej, opravdu netušim, co na nich ty patnáctky vidí. Holčina je sice docela hezká, ale zato se většinu času tváří, jak kdyby neuměla do pěti počítat (a v závěru filmu už jste přesvědčení, že to opravdu neumí.) Každopádně je Nový měsíc film plný překvapení. Člověk na to kouká a říká si: "To nemůže bejt možný." Ale ano, ono to je možný. Kouká dál a nevěřícně kroutí hlavou: "Dobře, tak je to možný, ale nemůžou to myslet vážně." Ale ano, oni to myslí vážně. A pak už nezbývá než se smát a smát a smát a za to ta jedna hvězdička. Nejdůležitější poznatek: zamilovanej upír vypadá jako když se mu chce zvracet a zamilovanej vlkodlak vypadá jak nakopnutej kokršpaněl.

• 30.6.2010  19:14

Už dlouho jsem se tak nezasmála. Parádní scénář, herecký výkony, všechno parádní - pokud v sobě máte aspoň flašku vína:)

• 9.5.2010  19:27
    Kick-Ass (2010)

Mysleli jste, že z roztomilé holčičky může udělat brutální zabijačku jenom Tarantino? Kam se hrabe! Tohle je tak neskutečná šíleně šílená šílenost, že ji prostě musíte milovat.

• 12.3.2010  08:51

Terry Gilliam je šílenec. Když šílenec natočí film o snech a představivosti, nelze čekat, že to bude logické a že postavy budou dělat, co se od nich očekává. Otázku "Proč?" spolkněte, mozek pošlete na dovolenou a užijete si parádní smršť krásných obrazů a herecký koncert, jaký se jen tak nevidí.

• 18.2.2010  15:49

Už si ani nevzpomínám, kdy jsem naposledy cítila u filmu takovou úzkost a strach. Gérard Depardieu tady předvádí něco tak neuvěřitelnýho, že pro to snad ani neexistuje pojmenování. To není hraní, to je život a opravdovost v každym pohledu a pohybu. Ať si utekl z vězení, ať udělal cokoli, celou dobu vidíte, že je to jen mladej kluk, se kterym si osud pěkně krutě pohrál. Jediný, co chce, je žít a cítit volnost a místo toho se zaplítá do čim dál větších průserů. Vždycky, když se mu na tváři objevil ten klukovskej úsměv, brečela jsem radostí, že se s tim popral a bude to dobrý... A pak dostal další ránu a já cítila tak obrovskou bezmoc, že s tim nemůžu nic udělat, že tam nemůžu vlítnout a odtáhnout ho do nějakýho jinýho světa. Tohle bolelo. Hodně bolelo.

• 14.2.2010  14:06

Pokojný bojovník je vlastně velice prostý a předvídatelný film, ale způsob, jakým je vyprávěný, z něj dělá něco velice neobyčejného. Nezáleží na tom, co se skutečně stalo nebo nestalo. Důležité je, že tento příběh má obrovskou sílu měnit lidské životy, měnit pohled člověka na sebe samého a donutit ho dělat věci, na které si myslel, že nikdy nebude mít.

• 4.2.2010  16:00
    Avatar (2009)

Pravděpodobně skončím na hranici, ale Avatar mi rozhodně nepřipadá jako to nejlepší, co jsem kdy viděla. Pandora je překrásná, to jistě, ale to je filmová Středozem taky a dovolím si říct, že Středozem je hezčí, protože je v ní zastoupeno hned několik světů, zatímco na Pandoře se "jen" opakují variace na modrozelenou mnohaokou faunu a fialovou svítivou flóru. To nemyslím zle, kdyby mi někdo nabídl měsíční pobyt v tomhle modrozeleném světě, tak ani chvíli neváhám. Dost už ale o prostředí, které je sice důležité, ale v příběhu tvoří jenom kulisu, byť sebehezčí. Problém, který s Avatarem mám, je příběh. Příběh, ve kterém je asi 10% originálního, zbytek mi jen připomíná jiné filmy a celou dobu jsem přemýšlela, kde už jsem to všechno viděla. Pocahontas, Tanec s vlky, Matrix,....už to tu bylo zopakováno tisíckrát a netřeba to opakovat znovu. Chápu, proč je Avatar tak úspěšný, chápu, proč ho většina lidí miluje, ale mně v něm bohužel něco chybělo. Něco, co by mě rozplakalo, něco, co by ve mně zůstalo. Škoda, mohl to být skvělý film, kdyby se Cameron nezabýval jen tím, jak co komu vyrazí dech, až to uvidí ve 3D.

• 22.1.2010  14:15

Chtěla jsem napsat spoustu věcí, ale pak jsem zjistila, že už to za mě všechno zvládl Enšpígl (snad kromě Hermiony v podvazkách). Tak jen malý dodatek: kdo nečetl knihu, bude půlku filmu nechápavě zírat a přemýšlet, proč tam dělají to, co dělají a co že to vlastně dělají. Kdo četl knihu, bude pro změnu nechápavě zírat a přemýšlet, proč tam dělají to, co dělají a nedělají to, co by dělat měli. Zatím rozhodně nejhorší díl trilogie a nemyslím si, že by za to mohla knižní předloha.

• 14.1.2010  10:41
    Bude naše (2007)

Sice celou dobu víte, jak to nakonec dopadne, ale je to zahrané tak dobře, že vás to stejně překvapí, zasáhne a zabolí.

• 6.1.2010  23:25
    Přátelé (2008)

Tak myslim, že Superman byl konečně překonán. Čekala jsem dlouho, ale hurááá, nejhorší film všech dob je na světě! A osobně bych chtěla sedět v kině vedle Mertax a Blizzarda a přesvědčit se, jestli byli oba zhulený nebo opilý, když tomu dokázali dát 4*. To vám za to zaplatili? Třičtvrtě záběrů je věnováno psím pohledům hlavních hrdinů, se kterýma emoce cloumaj jak na houpačce, jejich chování je naprosto nelogický, celej ten film je naprosto nelogickej. Zničeho nic si seženem pouť jen pro nás dva? Jasně! Někdo má v různých záběrech různě dlouhý vlasy? Proč ne, dorostly, tak co to stříhat. Hlavně že si dobře zatancujem a zazpíváme... všichni a kdykoli.

• 6.1.2010  11:42
    Říct si to můžeme... (studentský film) (2009)

Ano, tak toto je skutečně vrchol české kinematografie. Slečna Divoká zřejmě spadla z jahody naznak, když se takovým paskvilem ještě chlubí a označuje se za režisérku. Nejspíš jí na té její božské filmové akademii někdo zapomněl vysvětlit, že příběh by měl končit pointou. Příště by to chtělo trochu víc skromnosti. PS: Enšpígle, hoď sem toho čmeláka, ať má Angie s kym porovnávat.

• 7.12.2009  16:37
    Bruno (2009)

Sacha Baron Cohen má neuvěřitelnou schopnost nutit lidi bez hlesu zírat s ústy dokořán a nevěřícím výrazem v očích. Bohužel tato pozice nepatří mezi ty, které bych při filmu zaujímala s potěšením, takže i přes pár povedených vtípků (pyramidy se opravdu povedly) tentokrát palec dolů.

• 29.11.2009  19:30

Tak tohle je zase jednou trefa do černého od herců přes scénář až po hudbu. Sympatičtí a neokoukaní hlavní hrdinové velice zábavným způsobem prožívají opravdovou (?) lásku (?) od začátku do konce, od konce na začátek, od prostředka někam... Skvělý film zabalený v originálním designu, který má navíc jednu úžasnou vlastnost: ví, kdy skončit.

• 18.10.2009  16:47

Totální hovadina, ve které předvádějí nejlepší herecké výkony hadi a pes (i když pes nic moc).

• 21.9.2009  15:09

Tak mám dojem, že jsem zase jednou viděla jiný film, než všichni ostatní. Příběh, ve kterém je všechno snadné jako lusknutí prstů, všechno hned napoprvé funguje, všichni všemu věří, i když se všichni snaží dost nepřesvědčivě tvářit, že nevěří, protože ON je přece totální blázen, že jo. Cestování časem má pár pořádných trhlin, ale dobrá, tak tedy nebudeme přemýšlet a budeme se jenom dívat, jak ten blázen mění osudy lidí kolem sebe, aniž by to mělo nějaké následky v budoucnosti či minulosti nebo kde se to zrovna nacházíme. O závěru, který už snad ani nemohl být sladší a roztomilejší, se radši ani zmiňovat nebudu. Jediný, kdo mě bavil, byl Daniel Craig v roli blázna.

• 9.7.2009  19:05
    Mrtvý muž (1995)

Tenhle film jsem sháněla snad šest let. Tak strašně jsem toužila ho vidět, že jsem od něj asi začala očekávat příliš. Rozhodně je to dobrý film s vynikajícími okamžiky (zvláště ke konci), ale... něco chybělo. Bohužel.

• 14.4.2009  17:04

Myslím, že jsem dost mírumilovný a trpělivý člověk, ale potkat tuhle uhihňanou ženskou ve skutečném životě, tak ji po deseti minutách umlátím salátovou okurkou.

<< předchozí 1 2 3 4 6 7