Sociopath

Sociopath

okres Ružomberok
Si vis pacem para bellum

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 7 13 19 25
    • 5.6.2017  19:27

Komentár obsahuje spoilery. Nemôžem inak. Kým to šlo len po tej nalajnovanej citovo-vydieračskej nostalgickej stope, odolával som. Že to nemalo ten strhujúci a nepredvídateľný dej, ako mala neprekonateľná "jednička", to ma neprekvapilo. Že heráku bolo len na koštovku, no čo už. Ale potom, keď sa Rent vrátil do starej smrdutej cimry a pustil si Iggyho; keď si predtým so Sick Boyom vyhodili na oči tie najhoršie veci, ktoré s hlavou v oblakoch neriešili; keď macho Franco znovu neskóroval podľa svojich predstáv, hoci mal po ruke skutočnú ženu; keď Spud prišiel na to, čo je to letný čas... KEĎ sa mi to rozležalo v hlave, NEMÔŽEM INAK. A kľudne by to šlo aj bez tej línie s bulharskou šlapkou. Už si to najskôr znovu nedám (čo sa nedá povedať o x-tej repríze kultu), no nedotknutý Pornom a Herákmi, zato sklamaný (knižným) Trainspottingom, s čistým svedomím dávam ****. Mikey Forrester je frajer.

• 5.6.2017  19:09

Kebyže neviem aspoň to málo z francúzskej histórie, tak na férovku zadriemem alebo oshitujem hodnotením. No díkybohu, že sa mi ten Marat, Robespierre a iné odkazy nevykúrili z hlavy, inak by som sa ani ja asi moc nepobavil. Tak trochu natočené pre domáce publikum, hm... Ústredná dvojka nesklamala, ťažko povedať, či bol lepší civilný Reno ("Rozhodne") alebo Clavier s ešte debilnejšími výkrikmi do tmy, než na aké sme boli zvyknutí. No a nápad na Návštevníkov z obdobia Petainovej okupačnej vlády by som si dal ešte radšej ako svieže beaujolais! Bavil som sa kráľovsky, kľudne ma zotnite.

• 28.5.2017  17:14

Recept na ratatouille á la Phantasm: zmiešame Mad Maxa, Terminatora, pridáme úplne bez súvisu Reggieho, Jodyho a Mikea, pokvapkáme stareckou demenciou, zamiešame tak, že človek nedotknutý týmto fenoménom nemá šancu zistiť vo co gou, doplníme pánom Scrimmom (kým ešte dýcha!) a ešte raz to všetko kurewsky zamiešame. Šéfkuchára vystriedame a spravíme z neho len spoluautora receptu. Dáme ochutnať gurmánovi, ktorý je znalcom predošlých receptúr. A voilà: vyzerá to čudne, vonia to zvláštne... Ale ono to po pridaní štipky nostalgie nechutí vôbec zle. Odpočívajte v pokoji, pán Scrimm, Reggie vám už po krku nepôjde... Guilty pleasure ako sa patrí.

• 26.5.2017  19:44
    Nepřítel (2013)

Atmosferická kravina, ktorá sa snaží brať si to najlepšie od kultových režisérov typu Hitchcocka alebo Lyncha, no v závere stráca paru a posledným záberom (ktorý som si neveriacky trikrát pretočil) zabíja všetko, čo tento film robilo aspoň priemerným. Keď sa tá bzdocha objavila raz (teraz nemyslím topornú hviezdu filmu), snažil som sa to ignorovať a dokonca som v priebehu tejto dychberúcej nudy na ten nešťastný WTF okamih zabudol, ale dvakrát?? Nestačí? Trestuhodne nevyužité femmes fatale Isabella Rossellini a Mélanie Laurent. Na kerú mater si tu zahrali, keď dej aj tak nikam neposunuli? No dobre, všetko nebolo až tak tragické, výmena manželiek nebol tak zlý nápad na oživenie staticky hrajúcej "elity", ale predsa - Gyllenhaal mi stačí raz, dvakrát ho fakt nepotrebujem. Dve zvezdy za prvú polku, inak strata času.

• 10.4.2017  19:08
    Fízlové, hajzlové (2013)

V rámci učesanej novej formy ČSFD a vyjadrovania sa v tomto totalitnom režime, napíšem len toľko: tento film mi navodil pocit, akoby mi niekto 82 minút kadil do hlavy a poslednú minútu sa snažil prestrčiť všetok ten bordel zvonom, zrejme aby sa tam ešte zmestilo tých pár potitulkových a medzititulkových bobkov. Quentin Dupieux je evidentne veľmi, veľmi, ale naozaj veľmi chorá osoba. Predpokladám, že hudba použitá v tomto fekálnom marase bola taktiež autorská (ako na hajzľovej selvetke napísaný scenár) a tak len skvelo dotvorila to posledné, čo tejto sracej metafore chýbalo. Pretože smrdí to už zdiaľky... Ako vylepšenie nálady doporučujem Marylina Mansona a jeho This Is The New Shit!

• 30.10.2016  11:04
    Lovci nacistů (TV seriál) (2010)

Lex talionis v praxi.

• 25.10.2016  18:50
    Neonacisté v Rusku (TV film) (2013)

No počkej, árijci! aneb Ako Yebenko a Matkoyebchuk prepadli z dejepisu. Úchvatný pohľad na vypatlanú ruskú omladinu. Radi sa vzdelávame a makáme na sebe, tvrdia nám, ale napriek hlbokej znalosti používania internetu nevieme, že Straight Edge vzniklo za účasti tých liberálnych sráčov, ktorých tak neznášame, no a vo finále nám okrem pár zhybov stačí prehnať černoška pár metrov po metre a v dopravných prostriedkoch vylepovať propagandu germánskeho národa (ruskí duraci Wotanjugend???). Artur a jeho bolšoj partaj sú skutoční borci, ale ani on sa však nechytá na cicinbrusa Coula, ktorý je bonehead každým coulem, hoci nevie ani trochu nemecky nosí na tele nápis Meine Ehre heisst Trotl a netají sa svojou 4% orientáciou, veď prečo by si inak nechal malčik prepichnúť obe bradavky?? Jednu za Adyho, druhú za Hermanna, nech sú všetci SS-narkomanns blahoslavení. Svastičkou na ein dort je už len koncert kapely Whitegay, kde sa to len hemží podporovateľmi sionistických polokošiel z dielne ewige Jude Freda Perryho a mihne sa aj londonský Lonsdale! Presne ten hnusný černošský boxerský klub, kde chodili boxovať Heňo Himmler a iní chovatelia hydiny, ktorých pomýlení panslávci tak moc obdivujú. Či to nie preto to nosia...? Každopádne pokračovanie hitu Chlapci to chcú tiež nesklamalo. Len ?RedróM predčasne ejakuloval, preto len zwei zvezden...

• 11.10.2016  19:33
    Jeden den v Osvětimi (TV film) (2015)

"Osvienčim začína tam, kde človek stojí na bitúnkoch a pomyslí si – veď sú to len zvieratá..."

• 29.9.2016  19:10
    Švýcarák (2016)

Tak neviem, nekro agitka o tom, aké je fajn uľaviť svojim črevám a vypustiť bimbasovi paru? Za každú cenu šokovať? Asi som už na takéto chujoviny starý...

• 27.9.2016  18:30
    Čtyři lvi (2010)

Na zaplakanie nevtipné a trápne. Od britského humoru čakám trochu viac než len debilné kvázi fóry na homosexualitu a násilie na zvieratách. Je mi ľúto každého náboženstvom vypatlaného mozgu, ale na toto sa nedá dívať ani s pokročilou demenciou, ani s nadhľadom, to pán Cohen vedel ešte aj primitívny humor robiť lepšie a vkusnejšie. Okrem toho, akoby nestačilo, že Salman Rushdie získal v kolíske imperializmu nenávisť voči svojej vlastnej kultúrnej identite, autor filmu si musel nechať svoj nápad odobriť práve u tých, ktorých zosmiešňuje - muslimov. A to zrejme nebolo moc tažké, keďže výkladov Koránu je snáď už viac, než prípadov majora Zemana. Dve hviezdičky za chvíle (chvíľu?), kedy som sa pousmial a za to, že som skutočne presvedčený, že akýkoľvek náboženský fundamentalizmus je v 21. storočí k smiechu. Tri hviezdičky dolu za ďalšie zbytočné pošťuchovanie do už tak rozbúreného osieho hniezda, absencie sebareflexie a vtipu a predovšetkým za trestuhodne nevyužitý námet. To Religulous šlo na panbíčkárov aspoň s inteligenciou...

• 26.9.2016  17:48

kolly13: Dokedy si šťal na záchodovú dosku, než ti došlo, že to robiť nemáš? Ak odsúdiš niekoho, kto koná radikálne vo veci, v ktorej by sme mali byť všetci logicky zajedno, ponúka sa otázka: ktože je tu vlastne nebezpečný blázon...? Prípadne sa najprv zamysli a až potom niečo napíš. Možno nabudúce nebudeš vyzerať ako úplný debil...

• 18.8.2016  16:39

Niečo takéto sa má pozerať srdcom a hodnotiť mysľou, ak ste tu hľadali niečo prevratné zo sveta filmu, ste na nesprávnej adrese, ak hľadáte samotný SVET, tak ste ho našli. V čistej, prirodzenej podobe, nie obraz prekrútený zásahom človeka. Film je pseudoumenie, ale príroda je skutočná. Sťahujete zvieratá z kože, konzumujete ich mäso, pijete vodu, dýchate vzduch, plávate v mori, slníte sa; ale premýšľať 63 minút o tom, koľko si z našej planéty beriete a koľko jej naproti tomu dávate, to je nad vaše sily. Skúste sa trochu hlbšie zamyslieť a potom nebudete písať podobné bludy, chlapci...

• 6.8.2016  20:43

Ordinérne.

• 25.7.2016  19:29
    The F Word (2013)

Čo vám drbe? Rozvleklá sračka pretkaná rozhovormi o fekáliách a dvaja hlavní hrdinovia, ktorým to trvá a dopína dlhšie než gerontovi močenie. A to ani nehovorím o recepte na dokonalú nechutnosť, akú môžu vymyslieť len vypatlaní amíci a iní anglosaskí zdegenerovaní incestní nenažraní vošusti. Díkybohu za miestami roztomilý humor a sympatického Radcliffa (nech mu je zem po Grimsby ľahká), inak by som to prežil len s trvalým poškodením mozgu.

• 28.5.2016  15:36

Ja neviem, tento starý hranatý Batman ma nejak neberie... Všetci tu vďaka otrasnej animácii majú ramená ako Dwayne Johnson, ešte aj Joker, ktorý bol jediným dôvodom, prečo som chcel vidieť aj druhú časť, zápletka je na zaplakanie prekombinovaná a postavy toporné. Bruno bola vyslovene hnusná. Superman ma irituje, tak ako je tomu vždy, ale už len preto, že mu Batman občas nakope riť som ochotný zhliadnuť tohtoročný crossover. Potešili Green Arrow a staručký Alfred, samozrejme akčný záver, inak by som známkoval rovnako ako u prvého dielu.

• 28.5.2016  14:54

Chutný predkrm pred hranými Suicide Squad. Ako (takmer) nekritický fanúšik antagonistov som si zgustol a s brutálnym koncom plným tých najväčších "hviezd" som výsostne spokojný. Len krôčik k dokonalosti a dokonalé navnadenie na ďalšie animáky z Netopierovho univerza.

• 28.5.2016  12:16
    Caligula (1979)

Staroveký Rím, to bol samý šprím. Hry a chlieb vraj dali svetu, kúpele a túto vetu: Kostky vrženy jsou. V diaľke hukot strážcov, sov. Orgie zverské sa začínajú, lacné porno pripomínajú. Myslím si, že Tinto Brass je iba úchyl, zvrhlý fasz. Nebyť pána McDowella, nedal by som toľko veľa. Doba to však bola krásna, víno tieklo potokmi, náplň žien tu bola jasná - hrajkanie si s koko*mi.

• 28.5.2016  11:55

Zaplať Cageovi a možno zo seba vytrieska nejaký ten herecký výkon. A možno je tu úplne zbytočný, pretože pečlivo budovaná atmosféra a sympatický detský herec starého páprdu s mimikou dedinského retarda hravo prebijú.

• 28.5.2016  11:39
    V Bruggách (2008)

"Vždyť je to ku*va pohádkový město, nebo snad ne? Jak to může někoho nebavit? To mi teda ku*va řekni jak všechny ty kanály a mosty a dlážděný uličky a kostely a všechny ty kur*a pohádkový věci, můžou někoho ku*va nebavit?!" Jak to ku*va, že to nemá ku*va čistých 100%?!

• 28.5.2016  10:40

V cirkvi ide o všetko iné, len nie o vieru a biblia je plná sračiek (doslova). Holy Shit!

• 24.5.2016  20:53

Hodne slabé. K mýtami opradeným tetovaniam skoro nič, len samé chvástanie sa a prerušovanie obchodov "lebo nás točia". K tomu vodka, čaj, história Svazu, pleška a Ťaman, kopa keketov a keketín a koketovania s US štýlom. No zabijem sa, že ma to vzrušilo asi ako crossover Čonkin vs. Moroz? Desuplní balšoj deduškovia spomínajú na starije dobrije vremena a ja sa snažím prísť nato, kde teda Cronenberg čerpal materiál na Východné prísľuby. Každopádne, svojho času to boli kápovia. Svet patrí šikovným a "nane love - nane bašavel".

• 15.5.2016  20:30
    RozpoR - Vlk (hudební videoklip) (2015)

Rozpor si to idú presne podľa svojho mena, majú svoje silnejšie (Ja som ja, Až do konca života, Skeptik) i slabšie momenty (WTFoidná Skinhead O'Connor; Nestala sa z nás už pi*ovina?, skladba, pri ktorej som bol na vážkach, či nevezmem Rumunovi mikrofón a neodobrím mu to). Týmto pro-animal a pro-enviro promo songom si však chalani z Blavy znovu získali moje rozporuplné srdce antifanúšika a veselý podmaz a vtipný text sa mi už nadobro zavŕtali v hlave. Spomedzi zväčša primitívnych skladieb je táto príjemným spestrením, no nejakú extra genialitu v tom radšej nehľadajte :) Len tak ďalej!

• 15.5.2016  20:14
    Tajemství (2006)

Keď už si mám vybrať skutočne hodnotné myšlienky, radšej si prečítam niečo od Osha. Tuto sa nejaká neukojená stará vražda inšpirovala americkým snom a zarobila na nekonečnej ľudskej hlúposti majland. V ghettách, slumoch a favelách si tvojou knihou, milá Rhonda, vytierajú riť. Slovami Georga Carlina: "Fuck Hope!"

• 1.5.2016  18:35

Že som si pred filmom nechtěně prečítal spoiler je moja blbosť, takže nebudem plakať nad rozliatymi midi-chlorianmi, zvyšok je však vina dementného scenáristu. Planéty ma neočarili, jedna mi prišla tak lacná ako by sa točilo v mestskom parku, na vesmírnych prestrelkách sa nedá nič pokaziť (nové X-Wings dokonca milo prekvapili) a že v SW nesmie chýbať sajfaj romanca som si už zvykol. Čo ma však nasralo viac, ako keď si Chewie okadí nohu a musí si to vyčesať drátenou kefou, je tá neskutočná plytkosť postáv. K tým pôvodným nemám nejak extra výhrady, Leia mi nerezala už ako princezná a ako protivná dôchodkyňa už veľké dusno neurobí; Han a Chewbacca tradične klasa, ale ten Mark Hamill... To malo byť cameo alebo čo? Či si len pri svojej skvelo našlapnutej kariére v dabingu nenašiel viac času na sequel filmu, ktorý ho preslávil? No nič... Čo však každé SW držalo nad vodou sú zlosynovia. Ehm, sithský učeň Kilo Repy je bez masky uhrovitý adolescent so skobou namiesto ciferníku (cz dabing mu tiež moc na hrozivosti nepridá) a mistr Čmoud zas vyzerá ako prerastený geront s dierou v hlave. Čo tak záchrana u potenciálnych Jediov? Nula bodov, vyberte si - buď divožienka s tupým výrazom a večne pootvorenou mordou alebo upotený niggatrooper (kedy už pochopíte, že nie každý černoch bude tak cool ako Lando a Mace?!). Takže film vlastne stojí len na zápletke a tá na samostatný film nestačí tak ako svojho času Phantom Menace, skôr je to také menšie zlo v novej trilógii (ako Attack of the Clones). Ale sme predsa fanúšikovia, takže prečo nato nevyprcať 2 hodiny svojho času? Ochotne a rád. Fandím, kurwa!

• 19.12.2015  23:06
    Presento - Ich očami (hudební videoklip) (2015)

Je mi zle. Je mi zle zo svojich najbližších, ktorým pustím najbrutálnejšie videá a pri ktorých si nemusím brať servítky, ktorí sledujú utrpenie bytostí, ktoré s nami žijú a od ktorých v podstate ich konformný život závisí, ktorí sa dívajú na to utrrpenie a z ktorých nakoniec aj tak vypadne niečo v štýle "aj tak mi to chutí". Je mi zle z ľudí, ktorí nechápu, že keby som vzal ich dieťa, rozrezal ho na kúsky a čakal, kým na ne niekto skutočne bude mať chuť, moc by sa im to nepáčilo, tým viac, keby som vzal ich gravídnu družku a vypitval ju a ich embrya hodil na prezenčnú tabulu, neboli by z toho nadšení. Je mi zle z ľudí, ktorí mi tvrdia, že svet nezasýtim cibuľou, Je mi zle zo sveta, kde 150 kilový tlouštík vojde do hypermarketu a kúpi si, čo sa mu zamane - vezmi si kurwa luk a šípy a ulov si to! Je mi zle z ľudí, ktorým vadí konzum, ktorí sa hrajú na anarchistov, pritom zabúdajú, že nosia krivák z hovädzej kože a odhadzujú ho až po absolútne primitívnom upozornení. Je mi zle z ľudí, ktorí nechápu, že bolesť sa neodvíja od inteligencie, že všetci máme centrálnu nervovú sústavu a že emočne sme všetci na rovnakej úrovni, takže keď ma zaživa varíš, bolí to; takže keď mi vezmeš dieťa - bolí to. Je mi zle z ľudí, ktorí tvrdia, že majú radi zvieratá a pritom tým myslia psa a mačku, ku ktorým sa správajú ako k plyšákom na hranie. Je mi zle z ľudí, čo si vyslovene kadia do huby a majú pritom namiesto nauzei úžasnú chuť mäsa v papuľke. Je mi zle z ľudí, ktorí tvrdia, že majú psí alebo zvierací život a pritom žerú 3krát do týždňa mäso. Je mi zle zo zazobancov, ktorí tlačia hubu pred vlastnou biedou. Je mi zle z ľudskej bielej rasy, ktorá predovšetkým môže za túto najväčšiu svetovú genocídu v mene posranej konformnej chuti. Je mi zle z Vás a je mi zle z Teba. Skúste sa na svet pozieť kurwa ICH OČAMI. Wake up!

• 13.12.2015  10:57
    Interview (2014)

Nefunguje ani ako politická satira, ani ako špionážny akčňák. Ak Ameriku skutočne tak trápi hlad severokórejských obyvateľov, možno mali peniaze premrhané na túto do osieho hniezda pichajúcu sračku venovať humanitárnej pomoci tejto krajine. Ale lepšie si vypínať a zapínať internet ako malé deti, že? Obama nech radšej drží hubu o cenzúre vo svojej zemi, nikde inde sa totiž nevidí, že daňoví rezidenti 50 rokov nevedia, kto im zabil prezidenta. Cohenov Diktátor bol aspoň vtipný, toto fakt nestojí ani za tú návštevu kina... Apropo: čo je lepšie? Otvorená diktatúra alebo falošná sloboda...?

• 24.11.2015  20:20
    Punk jako životní postoj (TV film) (2005)

No áno, keď si poviem punk, vybavia sa mi v prvom rade Sex Pistols a s nimi spojený hluk, chaos a disharmónia, takže UK punk mi je svojim imidžom a mojimi vlastnými začiatkami značne bližší, lenže... S odstupom času ma tá prebytočná provokácia na úkor nejakého hlbšieho zmyslu takpovediac znechucuje a čoraz častejšie sa na niekoho, kto sa označuje ako punker, či punkáč dívam s rokmi prevereným dešpektom, pretože (hoci už vymierajú) "krocani" a "gumkáčky" sú hanbou tejto subkultúry, ktorá sa vie (čo je pre veľa ľudí šok!) prejaviť aj v inej než v no future stránke veci - viz skvelý Henry Rollins, ex-BF, básnik, prozaik a v neposlednom rade človek, ktorému záleží aj na fyzičke (čo som od éry Misfits snáď ani nevidel, a tí - čo si budeme hovoriť - sa o punk len "obtreli"). A tým sa dostávam k US punku a subžánru hardcore. Znovu - londýnsky punk mi je hudobne bližší a určite sa tu nájde viac kapiel, ktoré mi sadli, než v tom newyorskom, avšak keď už si človek zvykne na kadenciu bicích a temer rapový prejav a preloží si aspoň pár textov, možno "melodiku" UK oželie (dobrým príkladom sú napr. Dead Kennedys s klasickým punkovým soundom a do živého režúcimi textami). Inými slovami - odchlastaj si svoje, ak to potrebuješ, experimentuj, ak ťa to spraví šťastným, vybúr sa, mládež to potrebuje a pak - vzdelávaj sa, makaj na sebe, mysli na to, že tvoje telo je tvoj chrám. A potom zistíš, že v punku sa nič nezmenilo, len ty si dospel. Potešili Siouxsie, Jarmusch, či Jello. Skvelá hudba, hodnotné postrehy, historické súvislosti (paralelný vývoj UK / US punks), chcelo by to však pritlačiť na pílu. Punks not dead, len tak smrdí :)))

• 1.10.2015  19:11
    Kmeny - Skinheads (E07) (epizoda) (2015)

Skinheadi radi tancujú, nemajú radi benga, majú blbé prezývky a nevadí im uťahovať si zo seba. Ale prosím Vás... Chápem, že na tak krátkej stopáži je ťažké vyjadriť sa k problematike ale stejně očakávam viac než len také to "ehm, hm, chrrr-flus a kurwa fandím!". pretože výpovedná hodnota sa tým blíži asi k tomu, že "síce nie sme náckovia, ale tiež sme trochu pribrzdení". V 69-om by to bolo asi chytlavé a príjemne nenútené, dnes to však nestačí. Potešil papa Bukvičák a Zadkova partia, aj keď ich aktivity by mali miesto skôr v časti o hools. Škoda no...

• 1.10.2015  18:54
    Kmeny - Straight edge (E13) (epizoda) (2015)

Zatiaľ jediný diel, ktorý sa dal pozerať bez vážnej psychickej ujmy a ktorého aktéri kecali k veci a s rozumom (možno preto, že na rozdiel od ostatných dielov neboli ožratí, zhulení, deformovaní kresťanskou výchovou, prihriati a dokonca ani fanúšikovia bohemky...). Celkovú atmosféru tak kazí len Banán ktorý sa nasere do programu, ktorého sponzori mu nevyhovujú práve kvôli sXe ceste životom a tak to musí náležite o3,14čovať a na konfrontáciu s neonacistom (čo by ma docela zaujímalo) nekývne ani bohovi, lebo "diskusia nie je možná; nie som v rozpoložení; boj; etc. sračky" Naviac jeho HC kapela mi nič nehovorí (hoci tričko Evidence smrti svedčí o dobrom vkuse) a pódiové kreácie á la GG Allin rozhodne sXe moc na dôveryhodnosti nepridajú. Pre mňa téma zaujímavá, leč ako lajfstajl subjektívne nemožná. Snahu cením na 3 zvezdy.

• 1.10.2015  18:42
    Kmeny - Goths (E12) (epizoda) (2015)

Shemale z Prešporka, heavy pedofilio sanktus a drsná holka z hospody... Znie to ako začiatok dobrého vtipu alebo aspoň anotácia priemerného porna. Nie je to vtip a nie je to dobré a viac gothiky nájdem v stejnomennom filme s Halle Berry. Pre dievku s pipikom je to odlíšiť sa, padre o tom nevie ani houby ale je zvedavý jak cicina na svadbe a paní hospodská aspoň rada vyžere a má pekne zariadenú cimru, ta čo tam po nejakom goth, eném. Zombie slávik Kája Goth sa obracia v hrobe. Mánička s prekvapkom robí upírsku diskotéku. Daj tam radšej nejaký Baumax! Teda, Bauhaus... Na skapatie.

<< předchozí 1 2 3 4 7 13 19 25