Sociopath

Sociopath

okres Ružomberok
Si vis pacem para bellum

<< předchozí 1 2 3 4 7 13 19 25
    • 6.5.2020  23:12
    Vertigo (1958)

Už dobrák starý Wolverine vedel, že "Žádný dvě ženský nevoní stejně."...

• 25.3.2020  00:22

Nechápem ako som v minulosti mohol dať len priemerné hodnotenie. Nadupané béčko so super twistmi a držkou Michelle Rodriguez v roli, ktorá jej pristane najviac. Akurát to CGI final bossa Lickera je vzhľadom k roku vydania prinajmenšom úsmevné. Pecka.

• 25.3.2020  00:21

Milla sexy ako nikdy (zvlášť s katanami 😍), atmosféra rozkošne béčková, zábery na post-apo LA očarujúce... A potom sa to celé domrdá prekombinovaným koncom s klonmi, mizerným CGI a predpotopným bullet-timeom... Ani (final) boss nestál zato, pričom vždy býval zárukou kvality, možno maximálne jeho "hračka"... Veľká škoda, ale aj tak slušný priemer.

• 25.3.2020  00:13

Pokiaľ niekto z Vás ešte náhodou nerozumie anglickému zvratu "mindfuck", pokúsim sa v niekoľkých bodoch o jeho rozbor: 1) Zmiešať dokopy všetky najznámejšie postavy a scény z predošlých dielov série, duplovať bossa z tej poslednej a okoreniť to akože novým príbehom je ako namrdať do jedného hrnca všetko, načo máte chuť, dať to variť a dúfať, že sa to bude dať žrať. Skopčáci tomu hovoria Eintopf, žabožrúti Ratatouille. Ja tomu hovorím blivajz. 2) Veľká časť príbehu pozostáva zo snahy o záchranu dieťaťa. Dievčatko je hluchonemý klon s implantovanými spomienkami, pričom jeho záchrana zdržuje záchranu celého ľudstva. Logicky ho picnem guľkou do zátylku. Ale nie... My sa zdržujeme a zomrie člen elitného komanda (tradične skvelý Kevin Durand). 3) Niekoľko dielov je tu prekombinovaná zápletka s klonmi. Koľká kópia pôvodnej Alice je TÁTO Alice? Môže mať divák vôbec voči nej ešte nejaké sympatie, keď už v treťom dieli narazíme na sériovo vyrábanú hrdinku? A naopak, sere ešte niekoho po milióntykrát naklonovaný predseda Umbrella Corp. Albert Wesker? Mne už sú obaja u prdele... To ešte na margo môjho cynizmu k bodu 2)... 4) Načo je zombíkovi na Červenom námestí motorová píla?! Kurva, keď chcem realistickú simuláciu nákazy t-virom v Moskve, tak by som mal asi vymeniť kreatívneho riaditeľa tohto úseku. Umbrella prežila zombie apokalypsu, to nám chcete nahovoriť, že v nej pracujú úplní kokoti...? 5) Niekoľko záverečných scén nám celkom nepochopiteľne ukazuje röntgenové snímky poranenia priamo v boji. NAČO, kurva, keď to všetci zranení behom pár strihov rozchodia?! 6) Perlička na záver: Michelle Rodriguez si pichne do krku nejaký sajrajt a člen záchranného tímu so smrteľne vážnym výrazom prenesie: "Parazit Las plagas..." A ja si hovorím, Vážne moja? To si chytila z hajzľovej dosky v Tijuane...? Btw., vedeli ste, že film, ktorý je z 3/4 zložený z bullet-timeov sa pocitovo tiahne raz tak dlho...? Ja som to nevedel... 🤔

• 18.3.2020  23:31

Náhodný výber, originálna téma... Existenciálny horor, toto slovné spojenie mi od pozretia stále blúdi hlavou... Surové, brutálne, a stále ešte podané vierohodne, dokonca s humornými vsuvkami, ktoré našťastie nepodkopú hodnotenie, ani celkové vyznenie. Náhody vedia s ľudským osudom pekne zamávať, a hoci bol záver filmu nevyhnutný, s hlavnou postavou sa nedá nesúcitiť. Silný príbeh.

• 18.3.2020  23:29

Zaujímavé psycho sa pomaly menilo z divného, až na nestráviteľné, hoci nie až tak jeblé ako napr. Gummo. X očarujúco skazený, Amy chvíľkami neznesiteľne otravná, Jordan úplne dementný. Chápem, čo tým chcel Araki povedať, ale vďaka forme to nestálo za veľa. Ale neľutujem, že som to videl.

• 18.3.2020  23:27

QT ma nadrogoval, znásilnil a odhodil pri ceste... Tam, kde mi v Hateful Eight už začalo byť jedno, ako to dopadne, som bol zvedavý, hoci som vedel, ako to skončí a... Prerátal som sa! Obrovský mindfuck twist, ktorý ale musím odpustiť, lebo celý pohodový snímok posunul ešte o triedu vyššie. Stripovaný kaskadér, súboj s Bruceom Leem, spaghetti westerny a povinný foot fetish. Quentin ako ho mám rád... KILL THE HIPPIES!!!

• 18.3.2020  23:24

Zbytočne naťahované NIČ. Ordinérna zápletka, nesympatický casting, absencia twistu a finále. Jediná postava, ktorá to mohla zachrániť sa stala v Hemsworthovom podaní absolútne sterilnou. Priemerné hodnotenie len kvôli strihu a hudbe. Na takú Identitu z rovnakého prostredia sa ani len nechytá...

• 18.3.2020  23:23
    3 from Hell (2019)

Lords of Salem Robovi nevyšiel a 31 som rovno preskočil, ale ako fanúšik House of 1000 Corpses a Devil's Rejects som si 3 from Hell nemohol nechať ujsť. Sympatická jednohubka a príjemná nostalgia, ako samostatný film však hodne slabučké. Skutočne potešila paradoxne práve nová postava, Midnight Wolfman v podaní Richarda Brakea. Úplne na zahodenie to nie je, zvlášť špinavá mexická atmosféra tomu dodala šmrnc starých béčkových exploitation a rape & revenge flákov, ale takto si koniec aj tak zrejme nikto nepredstavoval. Alebo žeby ešte nebol koniec...? Predošlé dva diely si vždy rád znovu pozriem, o trojke sa to bohužiaľ už povedať nedá... R.I.P. Sid Haig

• 18.3.2020  23:08

Knižná predloha patrí medzi to najlepšie a najdesivejšie, čo Stephen King napísal, film spred tridsiatich rokov je béčkový kult plný pesničiek mojich obľúbených Ramones, takže som nepochyboval o tom, že remake mi dokonale poserie náladu. Povedzme, že budem benevolentný. Že Pascowa (poviem len štyri mená: Heimdall, Deadshot, Kingpin, Roland Deschain) nechám Pascowom a že som zvedavý, kam sa táto voľná adaptácia ženie, keďže kniha skončila v najlepšom možnom momente, a to tým, že Gageove kroky (nie Ellieine) hlavný hrdina počuje na verande... Ale to, že z dokonalej duchárčiny s presahom (indiánsky mýtus, trauma z detstva, tajomnosť smrti) urobili dementnú wannabe vyvražďovačku so samoúčelným a neskutočne ordinérnym finále, to sa odpustiť nedá! Schválne píšem dementnú a schválne píšem s ordinérnym, pretože keby to stálo zato, bol by som schopný objektívneho hodnotenia, lenže posledných desať minút som vyslovene pretrpel... A tá otrasná coververzia Pet Sematary v záverečných titulkoch... Jediným pozitívom ostáva tradične skvelý John Lithgow (Trinity z Dextera) a vizuál, z ktorého cítiť vyšší rozpočet, ktorý ale režisér nepochopiteľne nevyužije na prítomnosť Wendiga... Never more, zlaté béčko z 1989!

• 28.12.2017  18:25

V podstate klasický film o osudovom priateľstve a osudovej žene, podaný nekonvenčne a situovaný do atraktívneho prostredia. Zrovnávaniu s Vtedy v Amerike sa to v mojich očiach nevyhne, ale zas počítam s tým, že Leone (takisto Ital) ju bral ako svoje životné dielo (resp. na ňom pracoval sakramentsky dlhšie), takže sa s látkou viac vyhral a obdaril ju niečím navyše. Občas zamrzia malé logické nezrovnalosti, napr. prečo psychoš Gagarinovho formátu (naviac hnaný túžbou po prachoch) radšej nerobil kariéru u VvZ (ktorých iste nebolo v lochu poskromne), ale nakoniec, nie sú to Východné prísľuby a hoci atmosféra je viditeľne voľnejšia, než v uvedených snímkoch, malo to svoje čaro. Sympatyčny četyre zvezdy.

• 28.12.2017  15:07
    Devil (2001)

Ťažko šetriť superlatívami, po každej stránke presmutné, prekrásne. Guiilermovi som jeho morbídne rozprávky pre dospelých (Hellboy 1-2, Faunov labyrint) vždy zhltol aj s navijakom, takže pozrieť sa na jeho ranú tvorbu vobec nebolo sklamaním, priam naopak - maestro mi dokázal, že aj bez hollywoodskeho rozpočtu a zvučných mien dokáže vytvoriť pekelne dusnú atmosféru okorenenú mnohými vedľajšími motívmi (strata rodiny, návrat k minulosti, chamtivosť a ľudská zloba). Vydarená duchárska zápletka je už len to povestnou čerešničkou... Jediné, čo tak zamrzí je kratšia stopáž, s rozvinutím Jacintovej minulosti a vzťahu ku Carmen, ako aj profesorovej tajnej-netajnej lásky, či aspoň načrtnutím nejakých emócii ku Conchite by sme si určite ešte vychutnali ďaľších pár posobivých scén. Ale nebudem plakať na nesprávnom hrobe, beztak som si film užil a ťažko povedať, ktorý distribučný názov sa mi nakoniec páčil viac. Odporúčam! P.S.: Absurdnosťami (bomba na nádvorí), podivínstvom (embryá a povery), historickou dobou a ľudským (resp. až detským) spracovaním mi del Toro Princom bez kráľovstva pripomenul štýl Gabriela Garcíu Márqueza, čo je možno moj subjektívny pocit, no predsa akoby mal týmto "zistením" príbeh pre mňa ešte sympatickejšie vyznenie :)

• 5.6.2017  19:27

Komentár obsahuje spoilery. Nemôžem inak. Kým to šlo len po tej nalajnovanej citovo-vydieračskej nostalgickej stope, odolával som. Že to nemalo ten strhujúci a nepredvídateľný dej, ako mala neprekonateľná "jednička", to ma neprekvapilo. Že heráku bolo len na koštovku, no čo už. Ale potom, keď sa Rent vrátil do starej smrdutej cimry a pustil si Iggyho; keď si predtým so Sick Boyom vyhodili na oči tie najhoršie veci, ktoré s hlavou v oblakoch neriešili; keď macho Franco znovu neskóroval podľa svojich predstáv, hoci mal po ruke skutočnú ženu; keď Spud prišiel na to, čo je to letný čas... KEĎ sa mi to rozležalo v hlave, NEMÔŽEM INAK. A kľudne by to šlo aj bez tej línie s bulharskou šlapkou. Už si to najskôr znovu nedám (čo sa nedá povedať o x-tej repríze kultu), no nedotknutý Pornom a Herákmi, zato sklamaný (knižným) Trainspottingom, s čistým svedomím dávam ****. Mikey Forrester je frajer. Edit: Porno som si užil, T2 porovnateľne :)

• 5.6.2017  19:09

Kebyže neviem aspoň to málo z francúzskej histórie, tak na férovku zadriemem alebo oshitujem hodnotením. No díkybohu, že sa mi ten Marat, Robespierre a iné odkazy nevykúrili z hlavy, inak by som sa ani ja asi moc nepobavil. Tak trochu natočené pre domáce publikum, hm... Ústredná dvojka nesklamala, ťažko povedať, či bol lepší civilný Reno ("Rozhodne") alebo Clavier s ešte debilnejšími výkrikmi do tmy, než na aké sme boli zvyknutí. No a nápad na Návštevníkov z obdobia Petainovej okupačnej vlády by som si dal ešte radšej ako svieže beaujolais! Bavil som sa kráľovsky, kľudne ma zotnite.

• 28.5.2017  17:14

Recept na ratatouille á la Phantasm: zmiešame Mad Maxa, Terminatora, pridáme úplne bez súvisu Reggieho, Jodyho a Mikea, pokvapkáme stareckou demenciou, zamiešame tak, že človek nedotknutý týmto fenoménom nemá šancu zistiť vo co gou, doplníme pánom Scrimmom (kým ešte dýcha!) a ešte raz to všetko kurewsky zamiešame. Šéfkuchára vystriedame a spravíme z neho len spoluautora receptu. Dáme ochutnať gurmánovi, ktorý je znalcom predošlých receptúr. A voilà: vyzerá to čudne, vonia to zvláštne... Ale ono to po pridaní štipky nostalgie nechutí vôbec zle. Odpočívajte v pokoji, pán Scrimm, Reggie vám už po krku nepôjde... Guilty pleasure ako sa patrí.

• 26.5.2017  19:44
    Nepřítel (2013)

Atmosferická kravina, ktorá sa snaží brať si to najlepšie od kultových režisérov typu Hitchcocka alebo Lyncha, no v závere stráca paru a posledným záberom (ktorý som si neveriacky trikrát pretočil) zabíja všetko, čo tento film robilo aspoň priemerným. Keď sa tá bzdocha objavila raz (teraz nemyslím topornú hviezdu filmu), snažil som sa to ignorovať a dokonca som v priebehu tejto dychberúcej nudy na ten nešťastný WTF okamih zabudol, ale dvakrát?? Nestačí? Trestuhodne nevyužité femmes fatale Isabella Rossellini a Mélanie Laurent. Na kerú mater si tu zahrali, keď dej aj tak nikam neposunuli? No dobre, všetko nebolo až tak tragické, výmena manželiek nebol tak zlý nápad na oživenie staticky hrajúcej "elity", ale predsa - Gyllenhaal mi stačí raz, dvakrát ho fakt nepotrebujem. Dve zvezdy za prvú polku, inak strata času.

• 10.4.2017  19:08
    Fízlové, hajzlové (2013)

V rámci učesanej novej formy ČSFD a vyjadrovania sa v tomto totalitnom režime, napíšem len toľko: tento film mi navodil pocit, akoby mi niekto 82 minút kadil do hlavy a poslednú minútu sa snažil prestrčiť všetok ten bordel zvonom, zrejme aby sa tam ešte zmestilo tých pár potitulkových a medzititulkových bobkov. Quentin Dupieux je evidentne veľmi, veľmi, ale naozaj veľmi chorá osoba. Predpokladám, že hudba použitá v tomto fekálnom marase bola taktiež autorská (ako na hajzľovej selvetke napísaný scenár) a tak len skvelo dotvorila to posledné, čo tejto sracej metafore chýbalo. Pretože smrdí to už zdiaľky... Ako vylepšenie nálady doporučujem Marylina Mansona a jeho This Is The New Shit!

• 30.10.2016  11:04
    Lovci nacistů (TV seriál) (2010)

Lex talionis v praxi.

• 25.10.2016  18:50
    Neonacisté v Rusku (TV film) (2013)

No počkej, árijci! aneb Ako Yebenko a Matkoyebchuk prepadli z dejepisu. Úchvatný pohľad na vypatlanú ruskú omladinu. Radi sa vzdelávame a makáme na sebe, tvrdia nám, ale napriek hlbokej znalosti používania internetu nevieme, že Straight Edge vzniklo za účasti tých liberálnych sráčov, ktorých tak neznášame, no a vo finále nám okrem pár zhybov stačí prehnať černoška pár metrov po metre a v dopravných prostriedkoch vylepovať propagandu germánskeho národa (ruskí duraci Wotanjugend???). Artur a jeho bolšoj partaj sú skutoční borci, ale ani on sa však nechytá na cicinbrusa Coula, ktorý je bonehead každým coulem, hoci nevie ani trochu nemecky nosí na tele nápis Meine Ehre heisst Trotl a netají sa svojou 4% orientáciou, veď prečo by si inak nechal malčik prepichnúť obe bradavky?? Jednu za Adyho, druhú za Hermanna, nech sú všetci SS-narkomanns blahoslavení. Svastičkou na ein dort je už len koncert kapely Whitegay, kde sa to len hemží podporovateľmi sionistických polokošiel z dielne ewige Jude Freda Perryho a mihne sa aj londonský Lonsdale! Presne ten hnusný černošský boxerský klub, kde chodili boxovať Heňo Himmler a iní chovatelia hydiny, ktorých pomýlení panslávci tak moc obdivujú. Či to nie preto to nosia...? Každopádne pokračovanie hitu Chlapci to chcú tiež nesklamalo. Len ?RedróM predčasne ejakuloval, preto len zwei zvezden...

• 29.9.2016  19:10
    Švýcarák (2016)

Tak neviem, nekro agitka o tom, aké je fajn uľaviť svojim črevám a vypustiť bimbasovi paru? Za každú cenu šokovať? Asi som už na takéto chujoviny starý...

• 27.9.2016  18:30
    Čtyři lvi (2010)

Na zaplakanie nevtipné a trápne. Od britského humoru čakám trochu viac než len debilné kvázi fóry na homosexualitu a násilie na zvieratách. Je mi ľúto každého náboženstvom vypatlaného mozgu, ale na toto sa nedá dívať ani s pokročilou demenciou, ani s nadhľadom, to pán Cohen vedel ešte aj primitívny humor robiť lepšie a vkusnejšie. Okrem toho, akoby nestačilo, že Salman Rushdie získal v kolíske imperializmu nenávisť voči svojej vlastnej kultúrnej identite, autor filmu si musel nechať svoj nápad odobriť práve u tých, ktorých zosmiešňuje - muslimov. A to zrejme nebolo moc tažké, keďže výkladov Koránu je snáď už viac, než prípadov majora Zemana. Dve hviezdičky za chvíle (chvíľu?), kedy som sa pousmial a za to, že som skutočne presvedčený, že akýkoľvek náboženský fundamentalizmus je v 21. storočí k smiechu. Tri hviezdičky dolu za ďalšie zbytočné pošťuchovanie do už tak rozbúreného osieho hniezda, absencie sebareflexie a vtipu a predovšetkým za trestuhodne nevyužitý námet. To Religulous šlo na panbíčkárov aspoň s inteligenciou...

• 6.8.2016  20:43

Ordinérne.

• 25.7.2016  19:29
    The F Word (2013)

Čo vám drbe? Rozvleklá sračka pretkaná rozhovormi o fekáliách a dvaja hlavní hrdinovia, ktorým to trvá a dopína dlhšie než gerontovi močenie. A to ani nehovorím o recepte na dokonalú nechutnosť, akú môžu vymyslieť len vypatlaní amíci a iní anglosaskí zdegenerovaní incestní nenažraní vošusti. Díkybohu za miestami roztomilý humor a sympatického Radcliffa (nech mu je zem po Grimsby ľahká), inak by som to prežil len s trvalým poškodením mozgu.

• 28.5.2016  15:36

Ja neviem, tento starý hranatý Batman ma nejak neberie... Všetci tu vďaka otrasnej animácii majú ramená ako Dwayne Johnson, ešte aj Joker, ktorý bol jediným dôvodom, prečo som chcel vidieť aj druhú časť, zápletka je na zaplakanie prekombinovaná a postavy toporné. Bruno bola vyslovene hnusná. Superman ma irituje, tak ako je tomu vždy, ale už len preto, že mu Batman občas nakope riť som ochotný zhliadnuť tohtoročný crossover. Potešili Green Arrow a staručký Alfred, samozrejme akčný záver, inak by som známkoval rovnako ako u prvého dielu.

• 28.5.2016  14:54

Chutný predkrm pred hranými Suicide Squad. Ako (takmer) nekritický fanúšik antagonistov som si zgustol a s brutálnym koncom plným tých najväčších "hviezd" som výsostne spokojný. Len krôčik k dokonalosti a dokonalé navnadenie na ďalšie animáky z Netopierovho univerza.

• 28.5.2016  12:16
    Caligula (1979)

Staroveký Rím, to bol samý šprím. Hry a chlieb vraj dali svetu, kúpele a túto vetu: Kostky vrženy jsou. V diaľke hukot strážcov, sov. Orgie zverské sa začínajú, lacné porno pripomínajú. Myslím si, že Tinto Brass je iba úchyl, zvrhlý fasz. Nebyť pána McDowella, nedal by som toľko veľa. Doba to však bola krásna, víno tieklo potokmi, náplň žien tu bola jasná - hrajkanie si s koko*mi.

• 28.5.2016  11:55

Zaplať Cageovi a možno zo seba vytrieska nejaký ten herecký výkon. A možno je tu úplne zbytočný, pretože pečlivo budovaná atmosféra a sympatický detský herec starého páprdu s mimikou dedinského retarda hravo prebijú.

• 28.5.2016  11:39
    V Bruggách (2008)

"Vždyť je to ku*va pohádkový město, nebo snad ne? Jak to může někoho nebavit? To mi teda ku*va řekni jak všechny ty kanály a mosty a dlážděný uličky a kostely a všechny ty kur*a pohádkový věci, můžou někoho ku*va nebavit?!" Jak to ku*va, že to nemá ku*va čistých 100%?!

• 28.5.2016  10:40

V cirkvi ide o všetko iné, len nie o vieru a biblia je plná sračiek (doslova). Holy Shit!

• 24.5.2016  20:53

Hodne slabé. K mýtami opradeným tetovaniam skoro nič, len samé chvástanie sa a prerušovanie obchodov "lebo nás točia". K tomu vodka, čaj, história Svazu, pleška a Ťaman, kopa keketov a keketín a koketovania s US štýlom. No zabijem sa, že ma to vzrušilo asi ako crossover Čonkin vs. Moroz? Desuplní balšoj deduškovia spomínajú na starije dobrije vremena a ja sa snažím prísť nato, kde teda Cronenberg čerpal materiál na Východné prísľuby. Každopádne, svojho času to boli kápovia. Svet patrí šikovným a "nane love - nane bašavel".

<< předchozí 1 2 3 4 7 13 19 25