Lansky (1999) (TV film)

Úbohé ako Meyerove vtipy. Skratkovité, nevýrazné, s príliš televíznym lookom. Meyer Lansky trikrát za štyridsať minút zmení ksicht, no aj keby nie, je vykreslený tak debilne, že nemáte šancu si ho obľúbiť. Občas niekoho zastrelia a mne je to jedno. Pseudomúdrosti Večného žida. Často je tu prestrih na starého Lanskyho v Izraeli. Who cares? Hysterická piča (Kennyho žena z Frasiera), odporný ksicht John Perry (z Frasiera) a Simon (pre zmenu) z Frasiera ako Lucky Luciano? Vám musí jebať chalani, vám musí jebať... P.S.: Keď je vo filme s týmto názvom presvedčivejší Bugsy Siegel, tak ja neviem už...

Seminář (2023)

Podarený gorefest, pri ktorom silne zvažujem rewatch.

Velryba (2022)

Existenciálny horor, v ktorom sa Brendan Fraser prežiera na smrť a srší sebaľútosťou a na to sa ozaj nepozerá ľahko... Ostatne ako na každý Aronofskyho film. S gaymi môže mať v 21. storočí problém len úplný debil a hoci sa na upotené kreatúry, ktoré zažierajú vlastné dojebané životy neviem pozerať inak ako s bytostným odporom, je to vlastne ich voľba a mne je to u prdele, pokiaľ niečo nechajú aj mne. S bodyshamingom a podobnými pičovinami mi vlezte na hrb. Buďte k týmto ľuďom radšej úprimní, inak s tým nikdy nič neurobia a dopadnú ako tlustoprd v Se7en. Záver je už len čerešnička na veľkej tučnej maslovej torte.

Poslední klient (2022)

Ako dojebať film poslednou polhodinou. Bravo.

Barbie (2023)

Prekvapivo menšia kokotina, než som čakal. A prvý film, ku ktorého zhliadnutiu som bol vyslovene donútený. Mojou Barbie.

Batman: Zkáza Gothamu (2023)

Keď sa ukáže Ra's Al Ghul, všetko ide do hoven. Rovnaká zlátanina ako debilný komiks. Vraj inšpirácia HPL; iste... Ale len preto, že tam odznejú mená Hasthur a Cthulhu, to ešte netreba brať ako legitímny príspevok k Mýtu. A tých špatných dekonštrukcii komiksu už mám plnú riť. Animácia je pekná v detailoch, ale obligátna až hnusná v tvárach. Meno Sanjay by mali zakázať.

Traffic - Nadvláda gangů (2000)

Prešlo dvadsať rokov a problémom USA už nie je Mexiko, či Kolumbia a ich koks, ale domáci rednecks, ktorí si za pár šupov varia meth priamo v karavane, ktorý je zároveň ich domovom. A tak je to už skoro všade, perník predstavuje báro muziky za málo lóve. Film bol popiči. Drugs are bad, mkay?

Na nože: Glass Onion (2022)

Tie najlepšie ojeby ako Podfu(c)k, Chladnokrvne, Lucky Number Slevin a samozrejme, výborný Podraz, sa dajú pozerať opakovane a v tom je ich čaro. Glass Onion je fajn, ale zároveň tak nahypované, že rewatch už nie je treba. A to je škoda, pretože kasting a chémia medzi nimi je fakt výborný a je vidieť, že si natáčanie užívali. Akurát, že to vyšumí do prázdna.

Jak vznikal seriál The Last of Us (2023)

Primerane dlhé vzájomné čonganie si fujár k primerane dobrému serošu. Až som dostal chuť znovu si zahrať obe časti a rewatchnúť seriál.

Bill Maher: Živě z Washingtonu DC (2014) (pořad)

Hlasná trúba cancel culture, ktorá sa netají financovaním prezidentskej kampane a jeho objektivita sa rovná jednému vtipu o liberáloch k dvesto o republikánoch. Úvod je trápny a dlhý, Michael Moore je kokot (pre zmenu priemerný a tučný), hoci mám jeho knihu o 9/11 rád a Bill Maher mal ostať pri kritizovaní organizovaného náboženstva. Toto je len nepretržitý hejt bez sebareflexie, z ktorého bolo ešte aj publikum miestami v rozpakoch, prípadne rovno nesúhlasilo. Jop, kámo, nemôžeš si kúpiť všetkých...