• Krátkometrážní

LEGO® příběh 2 (2019)

"Emmet is still awesome.." Prostě největší klaďas v historii kinematografie. A i když už to nemá tu šťávu jedničky, pořád je to božííí..

Noční hra (2018)

Skvělá akční komedie s výbornou zápletkou (v deskovkách se tak trochu vidím taky). Dobře vybraní herci, kterým to na plátně šlape, spousta dobrých vtipů a humorných situacích, jímž kraluje bezesporu scéna s operací ruky - tam to tvůrci prostě zabili (skoro)! :)

Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny (2018)

Oproti jedničce velmi slabý počin. Mlok v podání Eddieho už mě tolik nebere a ani Johny Depp coby hlavní padouch Grindelwald ve mně nedokázal vyvolat potřebné vzrušení. Strašně se skáče mezi scénama a pro ne tak zarputilého fanouška světa Harryho Pottera jakým jsem, je složitější, vyznat se vlastně v příběhu. Často jsem přemýšlel, kdo je vlastně kdo a co má za lubem, i když je to asi moje hloupost, že neznám tolik postavy, ale prostě mě to vůbec nebavilo. Zkusím se na oba filmy ještě někdy podívat (po sobě) a třeba svou trpkost přece jen překonám.

Akční park (2018)

Kdybych se na to nepodíval s opravdu příšerným českým dabingem, což normálně nedělám, dal bych možná o hvězdičku lepší hodnocení. Český hlas D.C. seniora a jeho dcery Boogie totiž "bolo to najhoršie daberske predstavenie, čo som kedy doposavad počul!" Nicméně film je docela vtipný, ty Jackass prvky prostě miluju, pořád se tam něco děje a i když to není samozřejmě scénáristické superdíl(d)o, rozhodně se nudit nebudete. PíDžej se prostě pro takové role narodil, těžko mu to zazlívat.

MEG: Monstrum z hlubin (2018)

Zajímalo by mě, kolikrát musela Jasonovi z toho přetlaku explodovat hlava?! Na můj nevytříbený vkus až příliš hovadin a předvídatelných klišé! Biologie dejme tomu (kdo ví. co je tam dole..), fyzika hadr.

Alfa (2018)

Samozřejmě že v tom člověk najde spoustu chyb a nesmyslů, který by se nikdy nemohly stát, tak jak jsou prezentovány, ale přesto tomu člověk dokáže nějak odpustit. Já takové příběhy prostě miluju. A kdyby se tvůrci zaměřili ještě o trochu více hře na city a odpustili si několik digitálních scén, dal bych tomu jednoznačně plnej počet.

Pásky z Nagana (2018)

Jestli mě něco dokáže jistojistě dojmout a rozplakat, tak je to právě Nagano. I po tolika letech! Hoši děkujem...

Král Artuš: Legenda o meči (2017)

Zcela jistě originální pojetí této legendy, o tom žádná, já v tom ale plusy moc nevidím. Ritchie udělal ze sci-fi historického eposu spíš akční thriller, který mi dvakrát na takový žánr nesedí. Střih a hudba ve scénách, které nás vybízeli k pochopení Artušova dětství v nevěstinci mě nesedla a takových momentů rozhodně nebylo pomálu. Ritchie je prostě režisérské zvíře, ale k historickým žánrům v tomto stylu bych ho raději nepouštěl - mohlo to být komornější a přece syrové a drsné! Vytvořil spíše 3D monstrum plné efektů, z kterých se musely divákům v kině probudit všechny epileptické chromozomy v těle. No, já radši tu starší verzi s Owenem, ale zase tak šílený to taky nebylo.

Hrdinové ohně (2017)

Pomalý rozjezd mně tentokrát nevadil, překvapivě ani Miles Teller, kterýho zrovna dvakrát nemusím. Film je svým způsobem velmi poutavý a na závěr opravdu emočně zmáčknutý. Příběh o Granite Mountain Hotshots jsem předem vůbec nestudoval a tak se mi jejich konec přišil k srdci o to více, celou dobu jsem čekal kdy se co podělá. Herecké výkony skvělé u všech, režijní práce taktéž na výbornou, pocta požárním hrdinům dokonale vykonána jest.