Infinity Pool (2023)

Cronenberg sa rozhodne zaradí k režisérom, ktorým sa radšej vyhnem. Skvelý nápad pochovaný v psycho debiline. Keby sa to držalo čisto klonovania, otázky kto je originál alebo napríklad turistov čo si myslia, že za peniaze si môžu robiť všetko bol by som omnoho radšej. Chváliť môžem jedine Alexandra a Miu, ktorí boli perfektní. Inak ma to bavilo asi tak prvú polhodinku a zvyšok som trpel. Finále totálne o ničom. Horor neviem prečo, gore skoro žiadne. A za mňa teda tie psycho, halucinogénne, blikajúce scény sú úplne zbytočné, čo je na tom dobré nepochopím asi nikdy. Asi za 2*.

Venuše (2022)

Kombinácia "satanského" hororu spolu s masakrovaním gangu mohla byť zaujímavá, to by však musel točiť niekto schopnejší. Najlepšie na celom filme je rozhodne krásna hlavná hrdinka, na ktorú sa dobre pozerá a drsnosť, ktorá bola presne podľa môjho gusta. Všetko ostatné, od príbehu, cez nudnú pointu a prestrelenú dĺžku išlo mimo mňa. Finále síce krvavé ale popravde ma absolútne nezaujímalo a len som čakal na koniec. Medzi 2 a 3*.

Někdo klepe na dveře (2023)

Zaujímavý nápad, pochovaný v nezáživnom deji. Skupinka ľudí zaklope na dvere chatky, kde sa nachádzajú dvaja oteckovia s dcérkou a povie im, že ak sa niekto z nich dobrovoľne neobetuje, svet skončí. Tu sa dalo tak vyhrať, tak klamať, robiť zvraty ale nič z toho sa nedialo. Totálny mínus je žáner horor a prisahám bohu, každé jedno zabitie mimo kamery. V tomto ma film ohromne vytočil. Inak je to také, že sa nato dobre pozerá ale napínavé vôbec a najlepšia časť filmu je asi to pár sekundové tsunami v telke. No a bavil ma ešte Bautista, inak nič moc.

Vlk viking (2022)

Horor s vlkodlakmi si vždy rád pozriem, tuto ešte aj zasadený do severskej mytológii, prevedenie však šlo veľmi mimo mňa. Dlho sa tam nič nedeje, potom nejaký menši útok a zase dlho, dlho nič. Najhoršie je, že keď sa niečo stane ( CGI vlk konečne zabíja) tak je to všetko mimo kameru, a my už uvidíme len nejaké to telo. To bolo tak ťažké dať aspoň pár scén, kde ten vlk niekoho trhá, alebo odhryzne nejakú rúčku? Vizuál je celkom fajn a finále sa snaží ale za mňa to je veľmi málo. Medzi 2 a 3, rozhodne sú oveľa lepšie kúsky.

Ant-Man a Wasp: Quantumania (2023)

Aj napriek tomu, že som od Ant-Mana po traileroch očakával osudovosť, troška dospelejší príbeh a emočné finále som nakoniec spokojný. Kritizovať v marvelovke farebný digi svet je na hlavu. Hlavne preto, že funguje skvelo. Miestami to je troška detské ale inak sa skvelo nasmejete, budete kochať vizuálom a užijete si vynikajúceho Kanga. Ako záporák je fakt skvelý a neviem sa dočkať ďalšieho Majorsa v tomto svete. Celkovo je to svižný príbeh, v krásnom svete plný vtipu, akcie a zábavnosti. Klamal by som keby nepoviem, že som dúfal vo viac emočnosti a drsnosti, beriem však aj toto. No a finále je za mňa dychberúce, kde ste miestami mohli mať reálny strach o Scotta. No a jeho veta : "I don't have to win. We both just have to lose". Ma zahriala pri srdiečku. Tretí Ant-Man má rozhodne chyby, za mňa však skvelá zábava kde kino je nutnosť.

Teen Wolf: The Movie (2023) (TV film)

Ako fanúšik seriálu som sa rozhodne na film veľmi tešil a vopred poviem, že kto seriál nevidel nech film ani neskúša. Aj keď nerád, musím priznať, že ako rozlúčka alebo ako návrat film nefungoval skoro vôbec. Na jednu stránku som strašne rád videl staré známe postavy, prišli mi však bez väčšej chémie, občas medzi sebou prehodili pár slov a to je všetko. Najväčšie sklamanie bolo, že film absolútne nehral na emócie, stretávka po 7 rokoch v seriáli po 15 a Scot skoro neprehodil slová s Derekom, Dylanom, s  Lydiou pár no a napríklad s Mayou jednu vetu. Finále na jednu stránku skvelé, akčné vzhľadom na menší rozpočet zvládnuté. Ale tá absolútne zle spravená smrť jednej postavy a tak slabá rozlúčka to bolo fakt odfláknuté. Proste no Dylan no party....  Ako fanúšik som rád, že som videl väčšiu časť partie pokope, ale ako hodnotiaci nemôžem dať viac ako 3*.

Mayday (2023)

Za mňa skôr taký lepší priemer. Chytilo ma to, do pristátia lietadla na ostrove. Tam tomu potom chýbal poriadny záporák alebo aspoň väčšia presila. Akcia je fajn, hlavne snajperka je drsná. Celkovo sa nato pozerá dobre ale chýbalo mi tam niečo na viac. U mňa silnejšie 3*.

Ukolébavka (2022)

Rovno treba povedať, že je to viac menej ničím výnimočná ducharina, kde sa vyvolá nejaký démon a ten potom straší, alebo v tomto prípade chce uniesť dieťa. Na druhú stranu je to pekne natočené, dobre sa nato pozerá a hlavne je to poriadne dravé. Tým myslím to, že sa tam stále niečo deje, furt sa režisér pokúša strašiť. Nie vždy mu to vyjde, ale vydýchnuť si nemáte poriadne kedy. Starenka celkom ušla, tie malé deti nič moc no a Lilith na konci tiež žiadna sláva. Celkovo je to čistý priemer, ale za mňa veľký palec hore za snahu vždy niečím strašiť.

M3GAN (2022)

Horor ani v najmenšom, skôr taký neškodný Chucky. Chcel som napísať, že hrozne dlhý začiatok ale v tom filme sa nič nedeje 90% času. Keby to bolo aspoň krvavé, ale ani toho sa tu vôbec nedočkáme. No a finále je tak bez nápadu a ani troška napínavé. No za mňa celé zle. Slabé 2*.

Z jiného těsta (2023)

Kto nemá rád tieto komédie, kde sa rieši rasizmus a ako sú černoši utláčaní a beloši a blabla tak to bude hádzať do koša rovno. Ja som sem šiel s tým, že Jonah, Eddie bude to super, nasmejem sa. Opak je však pravdou, nie je to zlé ale zasmial som sa minimálne a len preto, že sa nato dobre pozerá to chváliť nebudem. Ono pritom to mohla byť bohovská komédia ale išlo sa tu až príliš na hore spomínané téma. Za mňa veľmi podobné Guess Who, ktoré je o 2 triedy lepšie. Škoda.