EXODUS: Bohové a králové (2014)

Ja si proste nepomôžem ale v tomto filme mi nič nesedelo.Teda okrem hudby ktorá bola parádna a epickosť sveta.Inak to bolo nudné a nezáživné.Ja viem že to nemal byť akčný film ale troška akcie by nikoho nezabilo.Bale je proste Batman , tuto mi veľmi sympatický neprišiel.Začiatok bol skvelý , užil som si ho.Velkolepá bitka, súboj bratov super.No a potom prišli bohužial na rad nudné dialógy ktoré ma vôbec nebavili. A čo mi vadilo najviac bol ten koniec.Ktorý bol neskutočne naťahovaný bez nápadu či nejakého súboja aspoň malého.Naozaj som len čakal kedy to skončí.Ale viem pochopiť aj ľudí čo tomu dajú plný počet....U mňa to proste nezafungovalo.

96 hodin: Zúčtování (2014)

Tak s pôvodným 96 hodín to má spoločné naozaj len veľmi málo.Atmosféra je nenávratne preč.No aj napriek tomu sa mi nato pozeralo o mnoho lepšie ako na druhý diel.Akcie je po menej ako v jednotke ale určite dostačujúco.Minimálne koniec bol parádny.Každý tu skoro kritizuje akčné scény mne vôbec neprišli zlé práve naopak.Konečne tu Liam opäť likviduje jedného za druhým.Samozrejme sú tu veci nad ktorými sa zamyslíte ako tu už niekto spomínal že omráčil policajtov a oni mi zato nić nepovedia.Áno ale pozrite si aj iné filmy....myslím že toto sa dá v kĺudne prehliadnuť.Na prvý diel to ani z daleka nemá ale ako akčný film s Neesonom je to super.

96 hodin: Odplata (2012)

Nechápem ako sa zo skvelej jednotky dalo spraviť toto.Jedno z mála pokračovaní ktoré sa nevydarilo.Zápletka mi nevadila, práve naopak.Predstava že sa mu idú pomstiť vyzerala naozaj dobre.Bohužial bolo to podané naozaj na hovno.V jednotke bola radosť pozerať sa ako likviduje každého jedna radosť.Tuto toho veľa nebolo.Ak by bol celý film ako posledných 20 minút som z toho nadŠený.Ďalej jednotka bola o veľa viac temnejšia a atmosférou sa to nedá ani porovnať.Jediné čo musím naozaj pochváliť je posledný súboj a hudba k tomu.To jediné som si naozaj užil.

Žena v černém 2: Anděl smrti (2014)

V porovnaní s jednotkou je toto neskutočná nuda.Zasa aby sme sa chápali je to nuda celkovo.Je tu menej lakačiek , atmosféra nebola zlá ale predsa len v 1 mi prišla lepšia.Samotné strašidlo sa objaví raz dobre nech nežerem 2 krát a to je všetko.Lakaćky boli celkovo slabé teda okrem jednej ale nemôžte postaviť celý film na tom . Hlavná hrdinka krásna to jediné tak asi pochválim. 2* sú akurát na tri ma to až moc nudilo a skoro som zaspal.

Percy Jackson: Moře nestvůr (2013)

Opäť idem asi proti ostatným ale pre mňa o veľa lepšie ako 1.Nápadité , akčné už je to o dosť menej detinské ako 1.Síce veľké mínu že Grover tam je veľmi krátko ale nevadí.Herci omnoho viac sympatický.Príbeh mi prišiel pohode.Hudba fantastická.Samozrejme nevyhlo sa to občasným nudným scénam ale oproti jednotke ešte raz veľký krok dopredu.Ja idem na 5* keď vidím aké malé to má hodnotenie.A trojku jednoznačne chcem, už len z toho dôvodu že nemám rad neuzavreté veci.

Percy Jackson: Zloděj blesku (2010)

Veľmi zaujímavá rozprávka , ktorá by ale bez jednej postavy bola úplne prázdna.Áno Grover ktorý sa mi naozaj páčil.Ako vtipná postava mi tam neskutočne sadol.Percy mi nebol nejak zvlášť sympatický a ani Alexandra ma veľmi neoslovila.Ale teraz k tomu pozitívnemu.Super vizuál , naozaj veľa príšer.Občas pohode akcia .Ako rodinný film jednoznačne super.Inak povedané ako blbosť alebo jednohubka.Ja som sa bavil, veľa som od toho nečakal takže ma to milo prekvapilo.4* Ľahký nadpriemer.

Vejška (2014)

Gympl sa mi páčil a Vejška ešte o málo viac.Nie je to niečo svetoborné , predsa len veľmi som sa nezasmial.No pozeralo sa na to dobre a nenudilo to.Eva Josefíková je riadne sexy na ňu sa pozeralo asi najlepšie.Nevravím pár krát som sa aj zasmial ale to je asi tak všetko.Príbeh super.....Taký nadpriemer.Po druhom pozretí zvyšujem na 5.Neviem ako je to možné ale páčilo sa mi to oveľa viac, Jiří Mádl je proste frajer, dievčatá nádherné a Jan Kraus to zahral skvele.

Americký sniper (2014)

Mám rád takéto filmy ale tu som mierne sklamaný.Čakal som to väčšie.Nechápte ma zle film je samozrejme super, streľba je fakt super.Odvyprávané je to naozaj super.Viacej sa mi páčila tá časť vo vojenskom prostredí.Akcie je tam plno , film nešetrí ani deti čo je bolo super a vďaka tomu aj reálne.Občas tam ale boli nudné scény a neoslovilo ma to až tak.Preto som ubral *.Koniec je smutný tak ako by to malo byť.U mňa jednoznačne palec hore.

John Wick (2014)

Super jednoznačne príjemné osvieženie v podobe starého dobré "akčňáku".Čakáte od filmu akciu, zabíjanie, bitky tak to presne dostanete.Romantickej časti tu je naozaj málo vlastne iba na začiatku a na konci.Pomsta za psa určite chápem.Keanu konečne v poriadnej roli kde bol skvelý.Celý čas sa niečo deje a to do slova naozaj tam nebola nejaká nudná sekvencia.Hudba super a to zabíjane(strela do hlavy) jednoznačne super.Za mňa 5*.

Gotham (2014) (seriál)

Ako fanúšik batmana som si toto nemohol nechať ujsť a musím povedať že je to skvelé.Gotham je temný a to poriadne.Ako bolo v Batmanovi okrajovo spomenuté skorumpovanie tak tu je to vo veľkom.Naozaj tu nenájdete viac ako 5 spravodlivých ľudí.Hlavný hrdina je sympatický a zatiaľ videné 3 diely mali iskru a naozaj ma chytili.Prekvapivo je to aj celkom akčné.U mňa zatiaľ za plný a som zvedavý kam sa to posunie.Dúfam že to neupadne do stereotypu kriminálok.Po 22 diely som z tohto seriálu nadšený , je až neuveritelné že stále zvyšuje na tempe a tento diel bol proste masaker.Momentálne začiatok druhej série to najlepšie čo som si mohol priať.