Hrozba smrti (2024)

Jakyňo nahodil letnú formu a vyriešil pár naliatych štangastov v bare. Skvelá oddychovka pri ktorej sa nedá nudiť, akčné scény sú skvelé a na súboje sa veľmi dobre pozerá. Občasné CGI troška kazí dojem, ale to odpúšťam. Do toho si pridajte hudbu z baru a pohoďáka Gyllenhaala. No a čerešnička na torte je Conor, ktorý herecká hviezda síce nebude, ale táto úloha šialenca mu padla nekustočne dobre a na ich súboje je radosť sa pozerať. Čistý maniak a poriadny nárez. Za mňa veľmi fajn a 5* si to udržalo pohode.

Starci (2022)

Za mňa by to bolo aj v pohode, nemôžem však odpustiť jednu vec. Prečo tí starci boli zrazu jak nadľudia? Behali tam po štyroch liezli jak na drogách a hlavný starý dedo bol stealthy zabijak s ponožkami jak sa patrí. Keby toto ostalo v realistickej rovine bol by som oveľa viacej spokojnejší. Inak krvavé málo, pamätná scéna je asi tak tá pleseň na nohách a aj keď má film pár dobrých atmosferických scén, väčšinu času ma to nebavilo. Skôr podpriemer a 2*.

Night Shift (2023)

Čínsky bratia nám natočili túto skvelú záležitosť a ja nemôžem inak ako kritizovať. Keby to ostalo ako čistá ducharina v moteli, bol by som aspoň ako tak spokojný. Ono však našich režisérov napadol neuveriteľný zvrat, ktorý je ale tak otrepaný a videli ste ho už toľko krát, že vám ostane normálne zle.  Dovtedy to síce bola nuda, ale bola by to proste obyčajná priemerná ducharina. Zvrat sa tam teda vôbec nehodil a finálna vyvražďovačka je hrozná slabota.  Nuž tu ani Pheobe nestačila, vyhnúť sa oblúkom.

Top Gun: Maverick (2022)

Od začiatku do konca má Top Gun: Maverick presne to čo od filmu chcete a prečo filmy pozeráte. Po dlhej dobe opäť film , kde som mal husiny a akčné scény som si užil teda neskutočne. Vynikajúce postavy a Tom, ktorý je zas a znova perfektný. Skvelý soundtrack a finálna akcia je niečo, načo je ohromná radosť pozerať. Čistý choas, stíhačky, rakety, svetlica, riadené strely a réžia to zvláda tak, že len slintáte blahom. Dojímavé scény fungujú tiež na výbornú. Toto oživenie sa podarilo najviac ako sa dalo.

Alchymie duše - Epizoda 20 (2022) (epizoda)

Neodpustím si komentár ani tu, nakoľko skvelá práca v tejto časti. Rozdelená na vtipnú prvú polku a následný chaos a deštrukciu. Vynikajú zmena a finále v lese medzi Ukom  a Mudeok bomba.

Alchymie duše - 빛과 그림자 (2022) (série)

Veľmi som sa obával druhej série a výmeny hlavnej hrdinky. V seriáli to síce odôvodnili dobre, bolo to očividne aj plánové, ja som si však počas celých 10 častí nezvykol. Minimálne zato, že mi tam chýbala chémia, ktorá robila vzťah Uka a Mudeok ťahúňom celého seriálu. Nová Naksu proste nie je Naksu, nakoľko nemá pamäť a aj keď sa jej na posledné dve časti vráti, nie je to ono. Čo sa sa týka samotnej série nemám žiadne výhrady. Ubrala sa na komédii (za mňa veľká škoda) ale zase sa pridalo na súbojoch, lovu duší  a povedzme si úprimne, vyzeralo to fakt skvelo. Páčila sa mi aj postava Uka, na ktorú dosť ľudí nadávalo, že je bezcitný a zatrpknutý. Za mňa ale presne takýto mal byť, nakoľko prišiel o lásku svojho života. Staré známe postavy bavili, koncept sa nezmenil a ja som sa skvelo bavil. Na konci skoro padla aj nejaká tá slza a za záverečný happy end som veľmi rád, iné by sa tu skutočne nehodilo. Za mňa teda 5* jasných. Stále však tvrdím, že s pôvodnou herečkou by to bolo za 10* a lepšie. Prvá séria teda o veľký kus pred touto. Alchemy však bude veľmi chýbať.

Madam Web (2024)

Nikdy by som nepovedal, že komiksovke dám jednu hviezdu a že bude takto zlá, potom však svetlo sveta uzrela Madam Web. Obsadiť pekné herečky neznamená všetko, hlavne keď príbeh je tak tupý a vizuál tak nezaujímavý. Natočené je to fajn ale ono sa tam nič nedeje. Záporák ? Má ho vôbec cenu rozoberať ? Ten tam proste bol len aby niečo zlé bolo, inak je však úplne k ničomu a totálne na smiech. Nejaká hodná akcia začne až na konci a ako čistá katastrofa. Ezekiela najprv sprzní rachejtla, následne hádam naschvál je tak lemravý, že nikoho nedokáže zabiť a nakoniec ho rozčapne železo. Des, hnus grc. Pri niektorých dialógoch a scénach som sa cítil vyložene trápne. Obrovský prešľap a Sony to zas a znova absolútne nezvládlo. Veď aby ti po premiére hlavná herečka povedala, že tomu filmu nechápe a ani tomu čo tam robí, a druhá (Sydney), že proste ju najali tak hrala, tak musí byť niečo zlé. Slabý pilot seriálu a film, ktorý nikto nepotreboval a ani nechcel.

Out of Darkness (2022)

Tuto proste nemám prečo prilepšovať. Prostredie výborné a hudba takisto, to sú bohužiaľ jediné dobré veci na tomto filme. Skupinka neandertálcov putuje krajinou a loví ich nejaká príšera. Keby to bolo v tomto duchu tak skvelé. Nevadí mi ani, že sympatický nebol skutočne nikto. Ale príšeru nikdy neuvidíme (zvrat), zabitia sú všetko mimo kameru hádam, vlečie sa to na začiatku jak sopeľ a sledujeme len krajinu, no a zvrat stál za hovno. Našťastie až skoro do konca prežil ten najzbytočnejší pračlovek, úžasné. Potenciál zadupaný do zeme.

Schindlerův seznam (1993)

Čistá beznádej s malým svetielkom nádeje v podobe Oskara Schindlera, obchodníka, ktorý prvotné peniaze vymenil za záchranu ľudských životov. Natočené a herecky zahraté je to bravúrne, tu netreba viac písať.

Argylle: Tajný agent (2024)

Rukopis Matthewa je tu poriadne cítiť, avšak mňa si týmto filmom nezískal. Pôvodne som myslel, že Cavill bude v hlavnej úlohe, takže keď som zistil ten twist nebol som úplne nadšený. Veľký prešľap je teda Bryce v hlavnej úlohe. Nič proti nej, ale tuto sa vyložene nehodila nakoľko sa ani neťažilo z toho, že troška "väčšia" baba je top špiónka. Naopak sa to bralo vážne. Zachraňoval to Rockvell, ten ma vyložene bavil spolu s mačkou najviac. Herecké obsadenie je famózne, veľká škoda, že sa to úplne nepodarilo. Vizuálne je to super, má to skvelé scény ako napríklad cool strieľanie vo farebnom dyme a krasokorčuľovanie . Hudba je tiež skvelá a nemôžem nespomenúť, Dua Lipa a jej úvod, oči mi skoro vypadli. Dĺžka je veľmi prehnaná, tuto trebalo tak polhodinku vypustiť aby to bolo zábavnejšie. Silnejšie 3*.