30 stříbrných (2020) (seriál)

Príde mi to ako keby režisér nevedel čo chce robiť a akosi zabudol, že má na príbeh len 8 častí. Prvé tri ma bavili, predstavia nám postavy, malé mestečko kde sa dejú zvláštne veci a stojí za tým 30 strieborných mincí. Neskôr to však začalo byť zbytočne vo veľko merítku, Vatikán dokonca celý svet a ako celok to nedržalo pri sebe, čo potvrdzuje aj posledná časť, v ktorej dokopy nebolo nič. Postavy ma ale bavili, hlavne teda Paco a Elena( nádherná žena) a zlý nebol ani nezničiteľný boxer/kňaz Vergara. Bavilo ma to , malo to dobrú zápletku, treba však ubrať efektov, ktoré sú chabé a uceliť príbeh. Pevne verím v druhú sériu, seriál nato potenciál rozhodne má. U mňa za 4*. PS. Chudák Paco, za 8 častí dostal od Eleny jednu pusu, chlapíkovi v 5 časti stačila na zásun jedna časť no a druhému 2.

Napětí (2021)

Solídna ducharina z Anglicka, ktorej však s pribúdajúcimi minútami dochádza dych. Prostredie nemocnice je strašidelné už za svetla, po zhasnutí svetiel ani nehovorím. Strašenie je počas celého filmu začo som rád a herecké výkony skvelé, hlavne teda hlavnej predstaviteľky o ktorej dúfam nepočujem naposledy.Atmosféra zvládnutá tiež výborne. Problémom je pointa, ktorá ako náhle sa vyjasní, film začne ísť presne podľa šablóny, ktorá nie je vôbec zábavná. Smeruje k pomste kde na sebe postavy kričia a báť sa nie je čoho. Do trištvrte filmu skvelé, potom som sa bohužiaľ nudil. Dám tie 4* nakoľko je to debut a rozhodne je to slušná ducharina. Mohlo to byť však lepšie.

Chaos (2021)

Keď som videl tie percentá bál som sa ale na moje prekvapenie som sa skvelo bavil. Ústredná dvojka sympatická a chémia medzi nimi skvelá, Daisy blond pristane. Vizuálne pekné ale za tie prachy som čakal teda viacej. Najhoršie je to po príbehovej stránke, film začne niekde, posunie sa niekam a na konci ani nevieme prečo čo a ako. Tuto sa to vyložene pýtalo rozdeliť na 2 možno aj 3 filmy , bližšie predstaviť postavy, minulosť atď a mohla to byť skvelá séria, alebo z toho spraviť seriál. Soundtrack sa mi páčil. 4* si to u mňa zaslúži ale ako hovorím, škoda toho príbehu, nakoľko toto, sa za necelé dve hodiny vyrozprávať nedalo.

Nikdo (2021)

Dalo by sa to zhrnúť jednoducho, proste druhý Jonh Wick. Za mňa super, Bob sa nakoniec do tejto role celkom hodil, akčné akurát, príjemne krvavé akurát koniec mohol byť spravený troška lepšie, ako len zabi Rusov koľko vládzeš. Hudba zvolená skvelo. Hodilo by sa keby to bolo spravené ešte viacej do komédie. Ale inak za 4* jasné.

Godzilla vs. Kong (2021)

Na toto som sa teda strašne tešil a vidieť to v kine tak asi odpadnem. O príbehu sa veľmi hovoriť nedá, je to proste mega epická režba, ktorá vyzerá skvelo a ako blockbuster funguje na jednotku. Postáv je tu zbytočne veľa nakoľko trištvrte je úplne zbytočných a linka s teenagermi hrozne hlúpa. Na druhú stranu hlavná trojka sa mi páčila a nápad s malou a Kongom výborný. Teraz k tomu hlavnému a to sú 3 pomyselné kolá Godzilli s Kongom, ktoré si musí užiť každý divák. Výsledok 2:1. Bitka v Hongkongu nemala chyba a spojenie dvoch titánov proti Mechagodzille som si užil tiež, aj keď menej ako hlavný trhák. Na komentáre miestnych expertov ani nepozerajte, oni totiž od Godzilla vs Kong čakali opäť psychologickú drámu. Kto chce ale poriadny popcorňák rozhodne sa bude baviť. U mňa za 4* ale jednu pridám.

Sabrina (2018)

Bábika, démon, posadnutie a vymietanie. Sabrina vykráda skutočne všetko, Chuckyho, démon vyzerá veľmi podobne ako ten z Conjuringu, miestami Lights out a na konci to má dokonca ešte aj skvelý zvrat v podobe zrady. Ak mu to však odpustíte dostanete za mňa veľmi dobrú ducharinu, ktorá démonom nešetrí (ten vyzerá dobre avšak je použitý až príliš často takže stratí svoje kúzlo), síce trvá 2 hodiny ale strašenie aj keď nie vždy vydarené je počas celého filmu. Posledná tretina je ale celkom na smiech. Démon bodá nožom jedna radosť, postavy dostanú 5 rán do brucha, chrbta, ramena ale bez problémov vymietajú ďalej. A na konci keď sa hlavná hrdinka chopí 2 nožov ako z Cska a rozdá si to v combat fighte 1 v 1 s démonom som sa riadne nasmial. 4* za mňa jasné, reálne to je však na čisté 3. S čistým srdcom však môžem povedať že 42% je veľmi málo a rozhodne sa jedná a celkom dobrý počin.

The Vigil (2019)

Hlavný hrdina ide strážiť ako "shomer" mŕtvolu do jedného domu a v ňom sa musí postaviť démonovi Maazikovi. Chválim vynikajúcu atmosféru počas celého filmu a mytológiu, ktorá bola celkom pekne rozpracovaná. Bavil ma aj sympatický hlavný herec. Problém však bol, že strašenie nebolo skoro žiadne a keď prišlo asi 2 krát, tak bolo poznať malinký rozpočet. Na svoju dĺžku je to aj celkom nudné a koniec mohol byť teda rozhodne lepší. Dám 3*, kto má rád pomalé horory tak ho to neurazí.

Poslední výstřel (2021)

Neeson nám už poriadne zostarol a tak nová Neesonovka nie je veľmi akčná. Popravde akčné scény sú 2, malinká na začiatku a troška väčšia na konci. Inak je to skôr roadtrip so sympatickými postavami, ktoré prenasleduje kartel. Záporáci veľa priestoru nedostanú čo je škoda a mrzela ma aj postava Katheryn, ktorá je v podstate zbytočná. Pozeralo sa nato dobre, nebyť však Liama bol by to prešľap. U mňa za 3*.

30 stříbrných - Ouija (2020) (epizoda)

Ohromná scenáristická perla.. Skupinka na cintoríne, má ouija dosku a rozpráva sa s duchom. V tom jedna baba vypustí : Opýtaj sa ho či je mŕtvy. Nato duch odpovie Áno a všetci sú v šoku. A nie, nemá to byť myslené ako vtip ale podá sa to s úplnou vážnosťou. No mňa vystrelo, čo čakali, že vyvolajú "živého" ducha. Časť ale inak celkom dobrá, ale toto bolo na mňa moc.

Malý Sheldon (2017) (seriál)

Malý Sheldon je presne taký istý ako si ho pamätáme z TBBT a typická rodinka z Texasu ako ich opisoval, je vykreslená skvelo. Je to veľmi pohodový seriál, darí sa mu rozosmiať a pozerá sa nato veľmi dobre. Kvalitu svojho predchodcu nedosahuje ale rozhodne je to nadpriemer. Postavy sa vydarili všetky a ja rozhodne chválim. Plný počet nedám, ale 4* rozhodne zaslúžené.

Ovládací panel
10 bodů