OUTsideři (2014) odpad!

Porzite si radšej originál Vincent will Meer. Jediné čo mi tento film dal je predstava polonahej poriadne vychudnutej Zoë a to dosť pokazí ilúzie.

Ošin (2013)

Japonský filmový festival

Život je úžasný (2013)

Ani cycków, ani rozumu. Ale pamiętam, że pomyślałem: „A może cycki nie są najważniejsze”. Dorosłem? Dobrze jest. Chce się żyć! Veľká vec toto! Veľmi pozitívne vnímaná nemilosrdná realita. Skutočný príbeh, Dawid Ogrodnik a brutálne surové emócie! Poľská kinematografia mi otvorila úplne nové obzory na európsku scénu. Dokonca viac ocenení ako Cicha Noc. A Katarzyna Zawadzka ako poľská Mélanie Laurent.

Malá lež (2019)

Prvý film, kde Nora niečo zahrala. A to som si myslel, že sa to stať nemôže. Aj keď na zlatý glóbus to určite nie je, neviem čo za psychopata toto vymyslel. Klobúk dole pred Lulu a ľuďom, ktorí ju podporili a dali jej v tomto voľnú ruku. Vykradnuté všetky ABC stereotypy ale ono to celkom fungovalo. Dokonca lepšie ako v megalomanskom Crazy Rich Asians! Netreba žiadnu Constance, žiadne americké hviezdy. Toto je smer, ktorým by sa tento segment mal uberať. Niekedy stačí fakt tak málo, ako napríklad skryť titulky v scéne akoby vytrhnutej z Lost in translation.